اگر بخواهیم در رابطه با کلمات کلیدی توضیحاتی ارائه دهیم؛ در خلاصه‌ترین حالت میتوانیم به تایپ کردن چند کلمه در باکس جستجو اشاره کنیم. به نوعی با تایپ کردن همان کلمات کلیدی به دنبال محتوا، محصولات و خواسته‌های خود می‌رویم. اما سوال اصلی چرایی انجام این کار است. اینکه این دسته از کلمات به چه دلیل تا این اندازه قدرتمند شده‌اند و از آنها در چه راستایی میتوان بهره گرفت. به گونه ای که متخصصان با تحقیق کلمات کلیدی و ارائه محتوایی جذاب سعی در افزایش ترافیک ورودی سایت خود دارند.

با توجه به این توضیحات در نظر گرفته‌ایم در ادامه این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تحقیق-کلمه-کلیدی

منظور از تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

منظور از تحقیق کلمات کلیدی دقیقا بررسی تعداد جستجوهایی‌ست که یک کلمه یا عبارت در گوگل صورت گرفته است. با استفاده از این تحقیق؛ شرایطی فراهم می‌آید تا درک کنیم کاربران در حوزه کاری شما به دنبال چه محتوایی هستند و می‌خواهند به چه چیزهایی برسند و یا اینکه کدام یک از موضوعات موجود برای آنها جذابیت بیشتری دارد. همچنین از این طریق میتوانید کلماتی را بیابید که برای کسب‌وکار شما مناسب است و از ارزش بالایی برخوردار می‌باشد.حتی امکان بررسی تعداد کاربران علاقمند به موضوعات، محصولات و خدمات مرتبط با کسب‌وکار شما نیز وجود دارد.

زمانی که بتوانید به این اطلاعات دست پیدا کنید مطمئنا رسیدن به موفقیت خیلی دور از ذهن نخواهد بود.

شاید با خود فکر کنید که بتوان این کلمات را حدس زد…!

اما مسئله خیلی پیچیده‌تر از آن چیزی‌ست که فکر می‌کنید. شاید حدس این قبیل از کلمات سخت نباشد اما پیدا کردن مناسب‌ترین و ارزشمندترین آن‌ها خیلی کار آسانی به شمار نمی‌آید. نمی‌توانید کسب‌وکار خود را بر پایه حدس پیش ببرید. باید اصولی عمل کنید چون هرچه در انتخاب کلمات کلیدی مناسب موفق‌تر عمل کنید وبسایت خود را به سقف نتایج گوگل می‌چسبانید و در نتیجه رسیدن به عرش خیلی دور از دسترس نیست.

تحقیق-کلمات-کلیدی-چیست

دلیل اهمیت تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

به طور واضح می‌توان گفت که تحقیق کلمات کلیدی از جمله مهم‌ترین، سودآورترین و بهترین فعالیت‌ست که میتوانید در بازاریابی موتورهای جستجو انجام دهید. شما با تحقیق بر روی کلمات جستجو شده در جذب هر چه بیشتر بازدیدکننده موفق‌تر خواهید.

نکته قابل توجه همینجاست.!!!

بسیاری از افراد بر این باورند که تنها افزایش ورودی سایت کافیست. اما شما تنها زمانی میتوانید بانس ریت سایت خود را کاهش دهید که هدف مخاطب از جستجوی یک کلمه کلیدی خاص را پیدا کرده و او را به نیازش برسانید. به عبارتی تنها مخاطبی جذب سایت شما خواهند شد که محتوای سایت شما برایش مفید باشد و دقیقا همان چیزی باشد که او می‌خواهد.

تحقیق کلمات کلیدی در واقع نه تنها به شما کمک می‌کند تا بفهمید کدام عبارات و کلمات کلیدی، در بهبود سایت شما نقش موثر ایفا می‌کنند، بلکه در شناخت جامعه مشتریان شما نیز نقش قابل تاملی خواهد داشت. در نگاه کلی‌تر با تحقیق درباره کلمات کلیدی می‌توانید تغییرات در تقاضای بازار را پیش‌بینی کنید، به این تغییرات واکنش مناسب نشان دهید، و کالاها، خدمات و محتوایی تولید کنید که مردم به دنبالشان می‌گردند.

حال بیایید به یک سوال اساسی بپردازیم! اینکه چگونه میتوان در تحقیق کلمات کلیدی موفق عمل کرد؟

ابزارهایی وجود دارد؛ ابزارهایی شگفت انگیز که دقیقا به شما میگوید مخاطب چه میخواهد.

ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی را بشناسید

باید بگوییم که در دنیای پیشرفته امروزی ابزارهای بسیار زیادی به دنیا معرفی شده که در تحقیق کلمات کلیدی بسیار موفق عمل می‌کنند. این ابزارها با توانایی های خود به جستجوی کلمات کلیدی موردنظر مخاطب و مرتبط با کسب و کار شما می‌پردازند و حتی میزان ترند شدن این کلمات را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. نکته اصلی و اساسی که باید بدانید این است؛ این ابزارها رایگان نیستند.

از جمله این ابزارها میتوان به Keyword Planner ،Google Trends ،Microsoft Bing Ads Intelligence و انواع دیگر kwfinder ،Moz Keyword Explorer یا Wordtracker اشاره کرد.

اما در این میان کیورد پلنر از جمله معمول‌ترین ابزارهاست که به عنوان نقطه شروع شناخته می‌شود. ابزاری که نه تنها میزان جستجوی کلمات کلیدی را تخمین زده و به شما می‌گوید بلکه هزینه راه‌اندازی کمپین‌های پولی را نیز محاسبه کرده و در اختیارتان قرار می‌دهد.

در اینجا منظور از کمپین های پولی همان تبلیغات گوگل است.

اهمیت-تحقیق-کلمات-کلیدی

چگونه ارزش کلمه کلیدی را بسنجیم؟

به عنوان مثال فرض کنید که یک فروشگاه آنلاین کفش راه‌اندازی کرده‌اید؛ آیا مشتریان با جستجوی عبارتی مانند «کفش قهوه‌ای» یا «کتانی مشکی» میتوانند وارد وبسایت شما شوند؟

با استفاده از ابزارهای موجود کلمات کلیدی که اکثریت کاربران به جستجوی آن می‌پردازند در دسترس وبمسترها قرار میگیرد و اطلاعات مرتبط با آن نیز ارائه می‌شود. اما مسئله اینجاست که ابزارها نمیتوانند ارزش ترافیکی که یک کلمه کلیدی روانه سایت می‌کند را به ما بگوید. برای درک این ارزش باید چه اقداماتی را صورت دهیم؟

برای اینکه در این راه موفق شوید میتوانید کارهای زیر را انجام دهید:

* از خودتان سوال بپرسید

بپرسید آیا تحقیق کلمات کلیدی موردنظر با محتوای شما ارتباط دارد؟ آیا افراد با جستجوی چنین کلمه ای میتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند؟

* کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید

کلمه کلیدی موردنظر خود را در گوگل جستجو کنید و مشاهده کنید آیا گوگل در نتایج، کسب و کارهای مشابه شما را به نمایش میگذارد یا خیر. اینکه کدام وب‌سایت‌ها از کلمات کلیدی موردنظر شما سود می‌برند، به شما کمک می‌کند دید بهتری به این بازار رقابتی داشته باشید.

* به سراغ گوگل ادز بروید

یکی از بهترین راه هایی که کمک می کند تا کلمات ارزشمند کسب و کار خود را پیدا کنید و به طبع آن فروش خود را افزایش دهید استفاده از تبلیغات گوگل است. نکته قابل توجه اینجاست که برای راه اندازی این تبلیغات باید کمپین های موجود را خریداری نمائید. سپس با مدیریت صحیح آن با یک تیر دو نشان بزنید.

کلام آخر

حال دانستید که تحقیق کلمات کلیدی تا چه اندازه اهمیت دارد و میتواند چگونه شما را به مخاطب اصلی و هدف برساند. خوشبختانه ابزارهای بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که میتواند کمک کننده باشد. اما با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده کافیست به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کرده و ابهامات خود را مطرح کنید.