من مکالمات زیادی با صاحبان مشاغل کوچک داشته ام و متعجب شدم که بسیاری از آنها استراتژی بازاریابی مناسبی ندارند. بر اساس این مکالمات، به نظر می رسد این به چندین دلیل است…

  • آنها روز به روز در حال انجام بازاریابی هستند و چشم اندازی ندارند
  • بودجه محدودی دارند بنابراین هدف برنامه را نمی بینید
  • آنها از نظر زمانبندی درست عمل نمی کنند و اولویت بندی صحیحی صورت نداده اند.

شاید کسب و کار شما کوچک باشد اما این دقیقا همان کاری است که برندهای بزرگ انجام می دهند.

در ادامه قصد داریم لیستی را در اختیار شما قرار دهیم که می گوید چرا در اختیار داشتن یک استراتژی و برنامه واحد برای بازاریابی تا این اندازه پراهمیت است.

چرا-استراتژی-بازاریابی-اهمیت-دارد؟

* چشم اندازی برای خود تعیین نمی کنند

این قابل درک است. اما برای آن دسته از کسب و کارهای کوچک که در فیسبوک و به صورت محلی فعال هستند. با این حال، به محض تلاش برای رونق کسب و کار و ارائه یک پیام ثابت و هدفمند برای مشتریان و چشم اندازهای مشابه، یک استراتژی بازاریابی ضروری است.

یک برنامه بازاریابی به شما کمک می کند بدانید؛ با چه کسی باید صحبت کنید. چه چیزی باید بگویید و چند بار با او صحبت کنید. بدون وجود این موضوع، فعالیت “روزمره” ممکن است به برند شما آسیب برساند و مشتریان بالقوه را از همراهی منصرف کند. به یاد داشته باشید فقط یک فرصت برای برداشت اولیه دارید.

*بودجه محدودی دارند، بنابراین هدف برنامه را نمی بینید

داشتن بودجه محدود (یا به طور بالقوه صفر) دلیل بر چشم پوشی از یک استراتژی بازاریابی نیست. کاملاً برعکس. وقتی بودجه مالی محدودی دارید، باید بیشترین هزینه را به حداکثر برسانید. بنابراین باید روی کانال هایی تمرکز کنید که برای شما کار خواهند کرد. از هزینه های بیهوده خودداری کنید. پیام باید مشخص شود، زیرا شما نمی توانید چندین تلاش برای جذب افراد مشابه داشته باشید. لازم است که تعامل اول یا دوم شما مناسب باشد.

برای این کار، شما به یک استراتژی مشخص برای کانال هایی که استفاده خواهید کرد، نحوه گفتگو با آنها و درک اینکه کانال ها و بخش های مختلف نیازهای مختلفی دارند، نیاز دارید.

شما همچنین باید محتوای خود و استراتژی SEO را به صورت کامل و صحیح پیش ببرید. زیرا اینها بهترین روش “رایگان” جذب مشتری هستند. یک برنامه بازاریابی فقط برای برندهایی با بودجه کلان نیست. آنها می توانند در مورد نحوه مصرف و استفاده حداکثری از منابعی که دارید و نحوه تخصیص متناسب با آن کمک کننده باشند.

هرچه بودجه کمتر شود، اهمیت یک برنامه بازاریابی بیشتر می شود.

استراتژی-بازاریابی

* از نظر زمانبندی درست عمل نمی کنند و اولویت بندی صحیحی صورت نداده اند.

مشابه سوال بودجه، نداشتن وقت کافی اهمیت یک استراتژی بازاریابی را بیش از پیش می کند. صاحبان کسب و کارهای کوچک زمانی برای تلف کردن ندارد. آنها نباید تلاش کنند فعالیت هایی را انجام دهند که بازدهی ندارد. خواه خرید مشتری های جدید باشد و خواه هزینه بیشتری از مشتریان موجود دریافت کنید.

برنامه بازاریابی به شما می گوید که از چه کانال هایی استفاده کنید. بنابراین در کانال هایی که مخاطب شما از آنها استفاده نمی کند چرخ نزنید. پس مهم است که درک کنید مخاطب شما چه کسی است. این یکی دیگر از عناصر اصلی برنامه بازاریابی است

با درک پیامی که می خواهید ارسال کنید، در هنگام قراردادن کمپین های جدید نباید وقت تلف کنید. زیرا همه این عناصر خودکار هستند. صاحبان مشاغل کوچک در تلاشند تا هر بار که فعالیت های خود را بصورت مجدد انجام می دهند. برای حل این موارد وقت زیادی را تلف می کنند. اما با داشتن یک برنامه بازاریابی می توان از این امر جلوگیری کرد.

مزیت دیگر استراتژی بازاریابی در مورد صاحبان مشاغل کوچک، کاهش سطح چند وظیفه ای است که در هر کمپین رخ می دهد. مطالعات نشان می دهد چند وظیفه ای 40 درصد بهره وری را کاهش می دهد زیرا مغز نمی تواند چند وظیفه را انجام دهد.