همه ما میدانیم که امروزه تبلیغات بخش اعظمی از سرمایه‌ و هزینه کسب‌وکارها را به خود اختصاص داده است و عملا بدون کمک آن نمیتوان انتظار زیادی برای رسیدن به موفقیت داشت. اما این تبلیغات توسط چه کسی یا کسانی آماده می‌شود؟ به این دسته از افراد تبلیغ نویس یا کپی رایتر گفته می‌شود؛ کسانی که توانایی معرفی یک کالا، خدمات و ارائه ایده های مختلف در قالب کلمات و جملات مفید و اثربخش را دارند. شاید با خود بگویید که جملات مفید و اثربخش در راستای کسب‌وکارهای مختلف چگونه ارائه می‌شود. عجله نکنید در ادامه این محتوا با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی در راستای تبلیغ نویسی خدمت شما ارائه دهیم.

چرایی-استفاده-از-تبلیغ-نویسی

 مفهوم تبلیغ نویسی را بشناسید

تبلیغ نویسی یعنی استفاده از کوتاه ترین و تاثیرگذارترین جملات برای ارائه یک متن تبلیغاتی. محتوایی که با زبان مخاطب هماهنگی داشته و در عین حال مختصر و مفید باشد و بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن تاثیر خود را بگذارد. امروزه متاسفانه به دلیل استفاده نادرست از تبلیغات؛ افراد زیادی از جامعه به آن اهمیت نمی‌دهند و بلافاصله پس از مواجهه شدن با یک تبلیغ آن را رد کرده و حتی حذف می‌کنند. از همین‌رو باید یک متن تبلیغاتی بهینه و جالب ارائه دهید تا افراد در نگاه اول جذب آن شده و برای خواندن ادامه پیام مشتاق شوند. این یعنی استفاده بهینه از جملات و کلمات.

تاکنون در رابطه با قانون قلم قرمز چیزی شنیده‌اید؟ قانون قلم قرمز بر این موضوع تاکید دارد که وقتی بر این باورید؛ متن تبلیغاتی شده نهایی و آماده ارسال است؛ یکبار دیگر آن را بازبینی کنید. متوجه خواهید شد که چیزی حدود 30% از کلمات اضافی نیاز به حذف شدن دارند، با این کار اطمینان حاصل می‌کنید؛ متن تبلیغاتی شما مختصر، مفید و البته تاثیرگذار است و هیچگونه جمله اضافی در آن دیده نمی‌شود.

زمانی که بتوانید از کلمات درست و مناسب استفاده کنید؛ میتوانید مخاطب تبلیغاتی خود را بشناسید و بدانید هدف‌تان از تبلیغات چیست. بعد از مشخص کردن این موارد نوبت به نوشتن متن تبلیغاتی براساس مخاطب موردنظر و بازار هدف آن خواهد شد؛ در این مرحله آگاهی از اینکه مخاطب را چگونه درگیر متن تبلیغاتی خود کنید از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید تا از کلمات درست و جملات مناسب بهره بگیرید؛ به عبارتی باید آگاه باشید که جای استفاده از کلمه احساسی و متقاعدکننده در کجای جمله است و در چه زمانی باید برای دعوت مخاطب اقدامات لازم را انجام دهید.

برای رسیدن به چنین مهارتی به تجربه، مهارت، مشاهده و بررسی آگهی‌های دیگر نیاز دارید.

حال بیایید به چرایی استفاده از تبلیغ نویسی بپردازیم.

دلیل استفاده از تبلیغ نویسی در کسب و کارها

اینکه همواره پرسیده می‌شود چرا کسب و کارها به تبلیغ نویسی احتیاج دارند یک موضوع مهم و سوالی اساسی است اما دوست دارم در این راستا به اهمیت تبلیغ نویسی بپردازم تا از این طریق شما را با چرایی بهره گیری از تبلیغ نویسی آشنا کنم. در ادامه با ما همراه باشید.

1.کاربرد تبلیغ نویسی چیست؟

اگر نگاهی به کسب و کارهای اینترنتی بیاندازید متوجه خواهید شد که تبلیغ نویسی از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار می‌باشد و این توانایی را دارد که در فروش یا عدم فروش یک محصول یا کالا نقش مهمی را ایفا نماید. همچنین میتوانید به راحتی از آن در بخش‌های دیگر مانند محتوا، لندینگ پیج، صفحات محصول، ایمیل‌ها و… استفاده نمائید. اما کاربرد آن در اینگونه موارد به چه صورت است؟

تبلیغ-نویسی-چیست-1

* محتوا:

اگر مقاله محتوا پادشاست را خوانده باشید به خوبی درک خواهید کرد از چه محتوایی برای استفاده از سایتتان باید استفاده کنید. مطمئنا یک پادشاه اختیارات کامل یک کشور را درنظر دارد و این مسئله در رابطه با محتوا نیز صدق می‌کند. زمای که بتوانید یک محتوا مناسب به مخاطب ارائه دهید در واقع همیشه آنها را به سمت خود جذب کرده‌اید و یک مشتری دائمی برای خود فراهم آورده‌اید.

همچنین محتوای نامناسب و بد نیز دقیق عکس این مسئله عمل می‌کند.

اگر بتوانید به این توضیحات توجه کنید؛ تاثیر شگفت انگیز آن را در کسب و کار خود خواهید دید.

* لندینگ پیج:

اگر بخواهیم لندینگ پیج یا همان صفحه فرود را شرح دهیم باید بگوییم؛ منظور از لندینگ پیج در تبلیغ نویسی، صفحه‌ای است که وظیفه دریافت اطلاعات از بازدیدکنندگان را در ازای ارائه یک هدیه یا خدمت به آنها دارد.

خب گفتم که وظیفه لندینگ پیج دریافت اطلاعات بازدیدکنندگان و ارائه چیزی به آنهاست. پس اولین مرحله قانع کردن مخاطبان و ارائه توضیحاتی به آنان برای دریافت اطلاعات ارزشمند مانند ایمیل، شماره تلفن و… است. در این برهه و برای قانع‌سازی به محتوا و توضیحات احتیاج دارید که در اینجا تبلیغ نویسی ظاهر می شود و با عملکرد بی‌نظیر خود شرایط به‌خصوصی را به وجود می‌آورد.

2.چطور از تبلیغ نویسی برای رونق کسب و کار استفاده کنم؟

در موارد بالا خدمت شما توضیح دادیم که تبلیغ نویسی چگونه میتواند در بخش‌های خاص یک وب سایت ظاهر شود و با عملکرد بی نظیر خود عملیات قانع سازی و اعتمادسازی را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند. اگر شما به عنوان یک تبلیغ نویس یا همان کپی رایتر به خوبی عمل کنید و با ارائه تولید محتوای جذاب و تخصصی افراد را علاقمند به لندینگ پیج کنید و در مرحله بعد ایمیل‌ها و اطلاعات لازم را دریافت نمائید؛ تقریبا میتوانید مطمئن باشید که این فرآیند در نهایت به فروش بیشتر ختم خواهد شد. و این همان معحزه تبلیغ نویسی برای رونق دادن به کسب و کار شماست.

تبلیغ-نویسی-1

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان با چرایی استفاده از تبلیغ نویسی آشنا شده اید. حال میدانید در چه صورت است که یک تبلیغ نویس میتواند فروش را افزایش دهد و از چه ابزارهایی در این راستا استفاده می کند. اگر سوال دیگری در این راستا ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه نمائید.