تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که عناوین تبلیغاتی پرفروش تا چه اندازه می‌تواند در رتبه‌بندی صفحات سایت شما و البته جذب ترافیک موثر واقع شوند؟ اما سوال اساسی اینجاست که کدام نوع از عنوان‌های تبلیغاتی می‌تواند مخاطب بیشتری را به سمت خود جذب نماید؟

درواقع باید گفت که عنوان اولین چیزی‌ست که مخاطب در محتوای شما به آن توجه می‌کند. اگر محتوایی نوشته‌اید که هیچ مخاطب و بازدیدکننده‌ای نداشته، اگر کپی‌رایتری هستید که متون تبلیغاتی شما فروشی را به همراه ندارد و یا نویسنده‌ای که کتاب‌هایش خواننده‌ای ندارد، مطمئن باشید که اصلی‌ترین بخش محتوا شما دچار مشکل است. به عبارت ساده‌تر عنوان‌های کلیشه‌ای و غیرجذاب و غیرتاثیرگذاری را انتخاب کرده‌اید که مخاطب به راحتی حاضر به گذشتن از آنان است. به عقیده متخصصان برای اینکه بتوانید در عنوان‌نویسی و حتی کپی‌رایتینگ موفق عمل کنید هیچ نیازی به استعداد عجیب و خارق‌العاده‌ای ندارید تنها کافی‌ست که تکنیک‌های لازم را بشناسید.

هرچقدر که شما در عنوان‌نویسی موفق‌تر عمل کنید، سئو سایت شما بهینه‌تر خواهد بود و در نتیجه در نزد موتورهای جستجوگر گوگل اهمیت بالاتری خواهد داشت که این مسئله بر ترافیک سایت شما اثرگذار خواهد بود. با توجه به این اوصاف در نظر داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

متن زیبا برای تبلیغات

مثل یک دلال رفتار کنید

مطمئنا برای شما هم این اتفاق رخ داده که بدون قصد خرید، وارد مغازه‌ای شده‌ اما در هنگام خروج دو کیسه پر از لباس و… در دستانتان دارید. حتی این اتفاق رخ داده که بارها با خود «نه» گفتن را تمرین کرده‌اید اما به محض دیدن شخص مربوطه این توانایی از شما گرفته شده است. به خوبی می‌توان درک کرد که در این لحظات، با تحریک‌های روانشناسی و تکنیک‌های سیاستمدارانه ترغیب به انجام کاری می‌شویم که دربرخی موارد به آن باور نداریم. این مسئله از اینجا نشات می‌گیرد که در هر موقعیتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب باید آن‌ها را متقاعد کنیم که حتی در زمینه محتوا و کپی‌رایتینگ و حتی عناوین تبلیغاتی نیز صادق است. شاید با خود بگویید که دلالان در بسیاری موارد، به دروغ و فریبکاری متوسل می‌شوند. نکته دقیقا همینجاست که این دو مورد در تولیدکنندگان محتوا و کپی‌رایترها جایی نداشته و دقیقا نقطه عکس آن‌هاست.

عنوان های تبلیغاتی جذاب

عنوان های تبلیغاتی جذاب

جذابیت عنوان های تبلیغاتی پرفروش در چیست؟

برای اینکه عناوین تبلیغاتی شما به چشم مخاطبین و مردم جذاب به‌نظر آید باید به نکاتی توجه داشته باشید. رعایت این نکات باعث می‌شود پس از گذشت مدت زمانی مشخص آن نتیجه‌ای که به دنبالش هستید را پیدا کنید. این نکات عبارتند از؛

* وعده محقق‌شدن رویاها

همواره گفته می‌شود برای اینکه بتوانید در کپی‌رایتینگ موفق عمل کنید باید نیاز و هدف مخاطب را بشناسید و در راستای محقق شدن آن قدم بردارید. عنوان محتوا نیز  از این قاعده مستثنی نبوده و برای اینکه مخاطب را به سمت خود جذب کند باید از کلمه یا کلماتی برخوردار باشد که دقیقا آن چیزی را که به دنبالش است به طور حتم در محتوا شما پیدا نماید. شما به عنوان یک کپی‌رایتر همواره باید از خود بپرسید؛ اگر از مخاطبینم بپرسم که هم‌اکنون به چه چیزهایی نیاز دارند آیا کسی از این عنوان برای پاسخ دادن به پرسش من استفاده می‌کند؟

به عنوان مثال

10 قدم طلایی برای رسیدن به اندام دلخواه ،

چطور با پیروی از رژیم، سلامتی خود را حفظ کنم.

شاید در نگاه اول عنوانی که از اعداد و کلمه طلایی استفاده کرده ترغیب‌کننده‌تر باشد اما سوال اینجاست چه تعداد از افراد، در پاسخ به سوال چه چیزی نیاز دارند از عنوان « 10 قدم طلایی» استفاده می‌کنند؟ درحالیکه عنوان دوم همان معنا را می‌رساند اما با کمی بازی با کلمات ترافیک بیشتری را برای سایت به همراه دارد. زیرا دقیقا همان چیزی را به مخاطب می‌دهد که او می‌خواهد. از جمله سوالاتی که در نگارش عناوین تبلیغاتی می‌تواند کمک‌کننده باشد عبارتند از؛

 • مخاطبان در آینده به چه چیزی نیاز خواهند داشت؟
 • چه چیزهایی را می‌خواهند در اختیار داشته باشند؟
 • چه کسانی می‌توانند نیازهای آنان را برطرف سازند؟
 • مشکلات فوری مخاطبان ما چیست و به چه چیزهایی برای برطرف کردن آن نیاز دارند؟
 • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مخاطبان ما چیست؟

نمونه عنوان های تبلیغاتی جذاب

– چه کسب‌وکارهایی باعث می‌شوند سرمایه‌گذاران پول‌شان را بر روی ما سرمایه‌گذاری کنند؟

– 10 راهی که می‌توانید کسب‌وکاری موفق راه‌اندازی کنید.

* به آن‌ها بگویید که مقصر نیستید

زمانی که به سراغ نگارش عناوین تبلیغاتی می‌روید؛ تا حد امکان تلاش کنید به مخاطب بگویید که مقصر نیستید. این دو کلمه شاید ساده به نظر آیند اما در کپی‌رایتینگ و از نظر روانشناختی جادویی و معجزه‌گرند. درواقع این جمله را تمامی افرادی که خطایی مرتکب شده‌اند، دوست دارند از زبان اطرافیانشان بارها و بارها بشنوند. هیچ‌کس از سرزنش‌شدن حس خوبی دریافت نمی‌کند. اما اگر اطرافیان به ما بگوییم که هر مشکلی که به وجود آمده دلیلش شخص دیگری بوده قطعا به او حس خوبی پیدا خواهیم کرد و هر چیزی را که او بگویید گوشش می‌دهیم. این مسئله دقیقا همان قانون متقاعدکنندگی مخاطب را نشان می‌دهد که دربه‌در به دنبالش هستید. از همین‌رو می‌توانید اطمینان داشته باشید تا زمانی که بهانه‌ای برای ناامید شدن و شکست در مخاطب‌تان ایجاد نکنید او همچون کسی که تازه به اکسیژن رسیده تمامی محتواهای شما را می‌خواند.

از جمله این دسته از عنوان های تبلیغاتی می‌تواند به صورت زیر باشد؛

 • یک هایپرمارکت چگونه می‌تواند شما را به سمت خوراکی‌های مضر بکشاند؟

 • چرا سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری بر روی کسب‌وکارهای نوپا هراس دارند؟

 • 5 راهی که شبکه‌های اجتماعی را از خود دور کنید.

 

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

* مخاطب را مقصر بدانید

در قسمت بالا به این مسئله اشاره کردیم که برای عناوین تبلیغاتی خود مخاطب را مقصر ندانید. اما نکته دیگری که در این راستا وجود دارد این است که شما می‌توانید رفتاری دقیقا برعکس نیز داشته باشید. درواقع به جای اینکه همواره دیگران را مقصر جلوه دهید این بار انگشت اتهام خود را مستقیما به سمت مخاطب نشانه بروید. آن‌ها را با مشکلات‌شان که تنها مختص آنهاست روبرو کنید. البته این مسئله با سرزنش کردن آن‌ها تفاوتی به وسعت زمین و آسمان دارد. اما برای اینکه در این کار موفق باشید باید انگشت‌ اتهام‌تان به‌گونه عمل کند که هشدار دهنده و انگیزه‌بخش باشد. درواقع در جهت ایجاد تغییر و تلاش در مخاطب برای حل سریع مشکل عمل کند. در این صورت است که حس خوبی در او ایجاد شده و وی یکی از طرفداران پروپاقرص سایت شما خواهد شد.

از خود بپرسید که مخاطب اغلب با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند؟ از چه روش‌هایی برای فرار از اشتباهاتش استفاده می‌کند؟ هم‌اکنون چه مشکلاتی به سراغش آمده که دلیل اصلی آن خودش است؟ به عنوان مثال شما برای تیترهای تبلیغاتی خود می‌توانید از نمونه‌های زیر کمک بگیرید؛

 • 5 نشانه‌ای که به شما می‌گوید ایده کسب‌وکارتان ناکارآمد است.

 • عادات غذایی که باعث می‌شود چاق‌تر شوید

 • کدام رفتار شما عزت‌نفس فرزندتان را از بین می‌برد؟

   

نمونه تیترهای جذاب

برای ترغیب مخاطب چکار کنیم؟

شما به عنوان شخص تولیدکننده محتوا و کپی‌رایتر باید همواره به دنبال یادگیری نکات جدید و حتی آزمایش راهکارهای جدید برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب و به طبع افزایش تعامل با آن‌ها باشید. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که در این راستا می‌تواند به شما برای ترغیب و یا متقاعدسازی مخاطب کمک کند؛ تحریک احساسی است. درواقع هر زمان که شما در نظر دارید که دیگران به حرف‌های شما گوش دهند و دقیقا همان کاری که می‌گویید را انجام دهند باید از طریق احساسات آن‌ها را تحریک نمائید. این تحریک در محتوانویسی از انواع مختلفی برخوردار است.

بخشی از آن‌ را در قسمت بالا تحت عنوان، نکات مرتبط با نگارش عناوین تبلیغاتی خدمت شما ارائه دادیم. اما نکته اینجاست زمانی که بتوانید حس کنجکاوی و فضولی شدید را در مخاطب به وجود آورید توانسته‌اید بازدیدکننده و مخاطب جدیدی را به سایت‌تان اضافه کنید. حتی ایجاد حس درد ناشی از وجود یک مشکل در زندگی مخاطب نیز می‌تواند او را به سمت سایت شما هدایت نماید. به همین دلیل است که نکات بالا بسیار موثر بوده و دقیقا شما را به همان چیزی که می‌خواهید می‌رساند.

کلام آخر

در این به طور کامل برای شما شرح دادیم که چگونه با قدرت احساسات و تحریک آن مخاطب جدیدی را به سایت‌تان اضافه نمائید. حال شما می‌دانید روش‌هایی از جمله مقصد نشان دادن دیگران و گرفتن انگشت اتهام به سمت مخاطب از جمله روش‌هایی‌ست که استفاده از آن‌ها در عناوین تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است. هرچند نکات بسیار ویژه دیگری در این راستا وجود دارد که می‌تواند به شما در راستای رسیدن به اهداف کمک کند. از همین‌رو توصیه می‌کنیم با مشاوران الفبای تبلیغ ارتباط برقرار کرده و تمامی ابهامات ذهن‌تان را برطرف نمائید. برای اینکار تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.