در قسمت اول کدام روش تبلیغات موثرتر است، برخی از مهم ترین این روش ها را معرفی کردیم. توضیح دادیم که هر چقدر هم که محصولات و یا خدمات ارائه شده از جانب شما فوق العاده باشد، اما تبلیغاتی برای آن صورت نگیرد، کسی از آنها آگاه نخواهد شد. به نوعی اصلی ترین هدفی که باعث می شود به سراغ تبلیغات بروید، رسیدن به مشتریان و مخاطبان بیشتر است. هرچقدر هم که کسب و کار شما کوچک باشد. و یا حتی اگر معروف ترین برند دنیا را داشته باشید، باز هم به تبلیغات نیاز دارید.

تبلیغات درست و موثر هیچگاه باعث نمی شود به خود بگویید: «پول نازنینم را هدر داده ام». به عقیده بسیاری از افراد تبلیغات میتوانند یک بازی ماهرانه و هوشمندانه باشد. به همین دلیل است که پیدا کردن بهترین روش تبلیغات و موثرترین آنها بسیار حائز اهمیت است.

اگر قصد دارید از این روش برای رسیدن به نتیجه دلخواه و کسب مشتریان بیشتر استفاده کنید. توصیه می کنیم در ادامه این محتوا با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم بخش دیگری از روش تبلیغات موثر را خدمت شما معرفی کنیم.

روش-تبلیغات-موثرتر

بهترین روش تبلیغات موثرتر کدام است؟

بیایید با سایر روش تبلیغات موثرتر آشنا شوید:

* رسانه های چاپی

اگرچه تعدادی از مشاغل بخش زیادی از بودجه تبلیغاتی خود را به شبکه جهانی وب اختصاص داده اند، اما هرگز نباید از رسانه های چاپی به عنوان یک بستر تبلیغاتی غافل شوید.

حتی اگر این سوال مطرح شده باشد که آیا تبلیغات چاپی هنوز ارزش کنار گذاشتن سایر روش های اثربخش را دارند یا خیر، باید بگوییم بله!! آنها هنوز هم یک گزینه مناسب به حساب می آیند.

از طرف دیگر، رسانه چاپی ملموس هستند. ماندگاری تبلیغات آنلاین در بهترین حالت، کوتاه مدت است. در حالی که تبلیغات چاپی توانایی آن را دارند تا زمانی که چارلز بارکلی نوسان گلف مناسبی را بدست آورد، همچنان پایدار باقی بمانند.

ماهیت فیزیکی چاپ می تواند به برند شما کمک کند تا برجسته شوید و به آن دسته از اعضای بازار هدف برسد که زمانی را به صرف حضور در فضای آنلاین اختصاص نمی دهند.

تبلیغات چاپی همچنین به عنوان یک نوع «پتو امنیتی» عمل می کنند. با داشتن تعداد زیادی از تبلیغات آنلاین گیج کننده که در گوشه گوشه فضای مجازی کمین کرده اند، دشوار است که تشخیص دهید آیا یک محصول واقعی به شما پیشنهاد می شود یا با یک نوع بدافزار در سیستم عامل خود، آن هم تنها با یک کلیک فاصله دارید.

در واقع، شما در تبلیغات چاپی از کلیک کردن در امان هستید. هرچند نمی توانم تضمین کنم که هیچ چیز تقلبی در مورد تبلیغ چاپی وجود ندارد، اما می توانم قول بدهم که این روش کاری ناخواسته نخواهد بود و خطری برای شما ندارد.

اگرچه هزینه رسیدن به 1000 نفر از طریق روزنامه یا مجله گران است. اما به دلیل دور شدن از تبلیغات رسانه های چاپی، قیمت ها در حال کاهش است. این هم برای محصول و هم برای جیبتان سودمند خواهد بود. زیرا با وجود تبلیغات چاپی کمتر، تبلیغ شما می تواند در مرحله اول قرار بگیرد.

کار خود را با مخلوط کردن کانال ها در یک تبلیغ واحد با اضافه کردن کدهای QR که کاربران را به صفحه اصلی یا یک لندینگ پیج هدایت می کند یا به آنها پیشنهاد دسترسی ویژه می دهد، آغاز کنید.

*تلویزیون

بازاریابی دیجیتال یکی از روش تبلیغات موثرتر می باشد که به دنبال تولید و افزایش سریع دنبال کنندگان است.

اما این مسئله به این معنا نیست که هنوز جایی برای تلویزیون های قدیمی وجود ندارد.

اعم از پخش ملی یا محلی، تبلیغات تلویزیونی برخلاف تصور مخاطبان، در همکاری با روزنامه ها و ایستگاه های رادیویی محلی، توانایی دسترسی به تعداد بیشتری از افراد را دارد.

مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد نشان داد که آمریکایی ها به طور متوسط ​​4.5 ساعت در روز را به تماشای تلویزیون می گذرانند. در حالی که فقط 96 دقیقه به رادیو گوش می دهند و 30 دقیقه در روز به خواندن روزنامه می پردازند.

اگرچه اعتبار داشتن یک تبلیغ تجاری به محصول یا خدمات شما اعتبار فوری می بخشد. اما روند راه اندازی و اجرای یک کلیپ کوتاه بسیار کند و وقت گیر است. علاوه بر این، می توانید کانال هایی را انتخاب کنید که فکر می کنید با جمعیت شناختی شما مناسب تر باشد. اما به دلیل عدم بازخورد شبکه ها، نمی توانید تضمین کنید که مخاطبان هدف شما تبلیغات تجاری شما را مشاهده می کنند.

اما این روزها حتی تلویزیون ها نیز دیجیتالی می شود. از طرف دیگر، یوتیوب اکنون یکی از محبوب ترین سرویس های ویدئویی است و به طور موثرتر جایگزین تلویزیون شده است.

یوتیوب تقریباً 2 میلیارد کاربر دارد. دومین موتور جستجوی بزرگ جهان (پشت سر Google) است و متوسط ​​زمان تماشای آن برای تقریباً 40 دقیقه در هر کاربر است. تلویزیون های هوشمند و دستگاه های جریانی چند سال پیش تجربه YouTube را به صفحه نمایش بزرگ آوردند.

و از آن زمان، یوتیوب به گزینه‌ای مناسب برای مشاغلی تبدیل شده است که می خواهند هنگام تماشای تلویزیون در مقابل مردم قرار بگیرند. اما به قابلیت‌های پیشرفته هدفمندی نیاز دارند و گزینه‌های بیشتری برای بودجه خود دارند.

کدام-روش-تبلیغات-موثرتر-است؟

*رادیو، پادکست ها و پخش صوتی صوتی

وقتی نوبت به دسترسی به مشتری می رسد. وقتی آنها به محتوا گوش می دهند. متوجه می شوند که بازی در دهه اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

برای اولین بار، محبوبیت روزافزون پادکست ها به طور موثر جایگزین رادیو در میان مصرف کنندگان جوان شده است. و پخش موسیقی از طریق Spotify ، Apple Music و Amazon Music اکنون رایج ترین راه برای گوش دادن به موسیقی است. آخرین باری که سی دی خریده اید کی بوده است؟ بله ، ما هم به خاطر نمی آوریم.

این خبر خوبی برای شرکت شما است. تنوع پادکست ها به این معنی است که مخاطبان شما به احتمال زیاد با چند نمایش متناسب با صنعت شما هماهنگ می شوند. اگر بخواهید از پادکست حمایت مالی کنید و آگهی تبلیغات خود را توسط مجری برنامه بخوانید، می توانید به مشتریان بالقوه برسید. در حالی که آنها از قبل مشغول کار هستند و می خواهند در مورد موضوعات مربوط به خدمات شما فکر کنند. و از آنجا که آگهی توسط میزبانی که دوست دارند و به او اعتماد دارند خوانده می شود، به شما کمک می کند تا اعتبار فوری را در نزد آنها کسب کنید.

در قسمت پخش جریانی صدا، نسخه های رایگان Spotify و Pandora به شما امکان می دهند تبلیغات را برای مشتریان در بین آهنگ ها تبلیغ کنید.

اگرچه این مورد ممکن است طاقت فرسا شود و به نوع شغل شما بستگی داشته باشد. اما مطمئن باشید هر دو این سیستم عامل ها هدف گذاری مفصلی را ارائه می دهند که از هر کانال بازاریابی دیجیتال انتظار دارید.

می توانید با هدف قرار دادن شنوندگان بر اساس اطلاعات جمعیتی آنها، مانند سن، جنسیت و موقعیت مکانی، شروع کنید. از آنجا می توانید مخاطبان خود را با توجه به نوع ژانرهای موسیقی و دسته های پادکست، به طور دقیق تنظیم کنید. و حتی می توانید با هدف گیری پیشرفته تر متناسب؛ مانند تبلیغات برای افرادی که به لیست پخش گوش می دهند (مانند آشپزی، مطالعه، استراحت و…)، یک قدم جلو بروید. یعنی پیام خود را در وضعیت ذهنی شنوندگان قرار دهید.

با این تفاسیر، همه گزینه های پخش صوتی و پادکست ها عالی هستند. اما گاهی اوقات شما فقط باید به یک مخاطب واقعاً گسترده متناسب با اطلاعات جمعیتی خود برسید. در اینجا رادیو روش تبلیغات موثرتر خواهد بود.

شما می توانید در زمان پخش رادیو بیشتر به مخاطبان خود برسید تا اینکه با تبلیغات تلویزیونی.

ایستگاه های رادیویی با برنامه های مختلف موسیقی و برنامه های گفتگوی مختلف، گروه های مختلفی را هدف قرار میدهند. و با برنامه ریزی انها رابه سمت خود جذب می کنند. از طرفی هم تبلیغ دهندگان این فرصت را می دهند تا اطلاعات دموگرافیکی مورد نظر خود را برای رسیدن به هدف انتخاب کنند.

رادیو به فرایند تولید در مقیاس وسیعی که برای ایجاد یک تبلیغ تجاری نیاز دارد، نیاز ندارد. تجارت خود را به یک پروژه DIY تبدیل کنید. یا چند دلار اضافی برای به دست آوردن یک پیشرفت خلاقانه برای ضبط کردن چیزهای مبهم برای امواج هوا صرف کنید. در مقایسه با تبلیغات از طریق روزنامه یا تلویزیون، تبلیغات رادیویی یک رویای شکارچی معامله است.

یکی از اشکالات اصلی رادیو این است که اغلب به عنوان نویز پس زمینه برای هر فعالیت معمولی که انجام می دهید عمل می کند. تا زمانی که شنونده درگیر خبرهای خاصی نشود یا در آهنگ جدیدترین آهنگ جاستین بیبر قرار نگیرد، ممکن است محتوای شما به گوش مخاطب نرسد.

روش-تبلیغات-موثرتر-را-بشناسید

* ایمیل مارکتینگ

آیا بازاریابی از طریق ایمیل هنوز به عنوان روش تبلیغات موثرتر است؟ بله !!!

 در واقع در حال حاضر از هر زمان دیگری موثرتر است. در حالی که از سال ها پیش مرگ ایمیل را پیش بینی کرده اند. واقعیت این است که امروز همچنان ایمیل مارکتینگ مثبت ترین کانال بازاریابی است. با بازدهی حیرت انگیز 3800٪ به طور متوسط.

چرا بازاریابی از طریق ایمیل اینقدر موثر است؟ همه چیز به لیست مشترکان شما برمی گردد و اینکه چگونه می توانید از قدرت بازاریابی الکترونیکی هوشمند برای انتقال مشتریان بالقوه به کانال خود استفاده کنید. همانطور که می گویند، پول زیادی در این لیست وجود دارد و این مثل همیشه درست است.

با ارائه بخشی از محتوای برتر که می تواند در ازای آدرس ایمیل شخص بارگیری شود، می توانید مشترکان ایمیل را دریافت کنید. ما این را “آهنربای سربی” می نامیم.

همچنین می توانید برای شروع ساختن لیست ایمیل خود، تماس را به عملکرد خود اضافه کنید. و در سرتاسر وب سایت خود ثبت نام کنید. این یک تلاش طولانی مدت است. اما با وجود اعدادی که به وضوح نشان می دهد بازاریابی از طریق ایمیل یکی از موثرترین نوع تبلیغاتی است که شرکت شما می تواند دنبال کند، ارزش آن را دارد.

اکنون، هنگامی که شخصی را وادار می کنید تا در لیست شما مشترک شود، رابطه تغییر کرده است. این افراد اساساً دستان خود را بالا برده اند و می گویند می خواهند از تجارت شما چیزی بشنوند و به شما اجازه می دهند تا مستقیماً از طریق ایمیل برای آنها ارسال کنید.

چرا این یک معامله بزرگ است؟

برای اولین بار، شما می دانید که این افراد به شرکت شما علاقه مند هستند. بنابراین منطقی است که مکالمه را با این تماس های گرم ادامه دهید.

از آنجا که در حال ارسال ایمیل به آنها هستید، اگر در یک سیستم عامل دیگر باشند، می توانید با روشی کاملاً شخصی تر و با حواس پرتی کمتر، مستقیماً به آنها دسترسی پیدا کنید.

اما واقعیتی بزرگتر وجود دارد؛ اینکه لیست ایمیل شما چیزی است که شرکت شما کاملاً مالک آن است.

یعنی شما مجبور نیستید طبق قوانین فیس بوک یا گوگل بازی کنید. جایی که یک تغییر کوچک در الگوریتم آنها یک شبه باعث ترافیک شما می شود. این برنامه نهایی بیمه برای بازاریابی شماست.

بازاریابی از طریق ایمیل همچنان در حال تکامل است. مهم نیست که کدام ارائه دهنده را انتخاب کنید. همه سیستم عامل های بزرگ توانایی تقسیم هوشمند و سفارشی کردن مکالمه شما را با هر مخاطب بر اساس اقداماتی که در وب سایت شما انجام داده اند، ارائه می دهند.

اگر در تلاش برای بستن حلقه فروش هستید، ایمیل ممکن است حلقه مفقوده باشد. زیبایی اجرای سیستم هوشمند بازاریابی از طریق ایمیل این است که به شما امکان می دهد سیستم فروش خود را به شدت خودکار کنید و تیم فروش خود را در کارشان بسیار موثرتر کنید.