این یک واقعیت سخت و سرد است: هر نوع تبلیغی، توانایی ارتقا و تاثیرگذاری نتیجه‌بخش را برای شرکت شما ندارد. با این حال، آیا شما باید یک استراتژی دیگر را دنبال کنید؟ برای رسیدن به اهدافتان باید چه اقداماتی را صورت دهید؟ کدام روش تبلیغات میتواند کمک کند؟

در یک روز، هر کانال بازاریابی می تواند برای شرکت شما نتیجه مناسب را ایجاد کند. با وجود همه امکانات مختلف، نکته اصلی این است که بر روی کانال های اصلی تمرکز کنید. کانال هایی که برای کسب و کار شما بهترین عملکرد را دارند و در انتها تأثیرگذار خواهند بود.

اگر به نظر این کار برایتان طاقت فرسا می آید، باید بدانید که شما تنها نیستید. حتی بهترین بازاریاب ها نیز تلاش می کنند تا با دنیای همیشه در حال تغییر تبلیغات دیجیتال همراه شوند.

در این مقاله برای کمک به شما برخی از محبوب ترین اشکال تبلیغاتی را تجزیه کرده ایم. تا کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین روش تبلیغاتی خود را بیابید.

کدام روش های تبلیغاتی موثرترند؟

انواع روش تبلیغات موثر را بشناسید

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، دنیایی که هر لحظه در حال تغییر است و روش تبلیغات جدید و موثرتری را پیش روی ما می گذارد. اما کدام یک از این روش ها میتواند برای کسب و کار ما مناسب باشد؟ بیایید انواع مختلف این روش ها را بشناسیم:

*شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی از موثرترین راه های ارتباط آنلاین با مشتریان ایده آل شماست.

چرا؟ همه چیز به توجه برمی گردد.

و واقعیت این است که اساساً همه امروز در شبکه های اجتماعی حضور دارند و چشمانشان به صفحه آن چسبانده شده است.

به همین دلیل حضور شما در سیستم عامل های کلیدی که مشتریان نیز در آن حضور دارند حیاتی است. شما باید آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید. این که آیا شما به دنبال ایجاد یک دنباله ارگانیک هستید یا تبلیغات پولی را شروع می کنید، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک  اینستاگرام، LinkedIn ، YouTube ، Pinterest ، Snapchat ، TikTok  و حتی چند مورد دیگر احتمالاً فرصت های زیادی را برای تجارت شما فراهم می آورد.

بنابراین، چگونگه استفاده از رسانه های اجتماعی را برای تبلیغات آنلاین شرکت خود شروع می کنید؟

ما در زیر به شما در مورد چگونگی انجام بازاریابی رایگان و غیر رایگان در شبکه های اجتماعی مشاوره خواهیم داد. اما ابتدا باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند و در کجای این دنیای دیجیتال آنلاین پاتوق کرده اند.

پس از دانستن اینکه آنها چه کسانی هستند و به چه چیزهایی علاقه دارند، می توانید بستر اجتماعی را که بیشترین تطابق را دارد انتخاب کنید. و شروع به ایجاد محتوا یا تبلیغات نمائید تا توجه آنها را جلب کند.

شبکه اجتماعی ارگانیک

شبکه اجتماعی ارگانیک از جمله روش تبلیغات موثر است. که توسط همه افراد اعم از دوستان، آشنایان یا شرکت هایی که دنبال می کنید پست می شود. از آن تحت عنوان رسانه اجتماعی کلاسیک نیز یاد می شود.

خواه در مورد Facebook ،Instagram ، LinkedIn یا TikTok صحبت کنیم. هر سیستم عامل به افراد و مشاغل اجازه می دهد تا نمایه ای ایجاد کرده و پست گذاری را به صورت رایگان شروع کنند.

البته استفاده از رسانه های اجتماعی ارگانیک برای تبلیغ شرکت شما موافقان و مخالفانی دارد.

انواع روش تبلیغات موثر

اول، نکات مثبت.

این روش برای کمک به شما در ایجاد وفاداری آنلاین و دنبال کردن و توزیع محتوایی مانند فیلم ها، وبلاگ ها و موارد دیگر بسیار مفید است. شما می توانید منابع مفیدی را برای دنبال کنندگان خود فراهم کنید و با در نظر گرفتن نظرات آنها، آگاهی از برند را افزایش دهید.

با ارسال مداوم محتوا، برند شما توسط مشتریان بالقوه معتبر و قابل اعتماد شناخته می شود.

در حالی که هسته اصلی رسانه های اجتماعی ثابت مانده است، اما همیشه ویژگی های جدیدی ارائه می شود که به شما کمک می کند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، هر دو برنامه فیس بوک و اینستاگرام (و حتی LinkedIn و YouTube) جریان زنده را به سیستم عامل خود اضافه کرده اند. درواقع به شما این امکان را می دهند که با مخاطبان خود به طریقی کاملا جدید درگیر شوید.

“اجرای زنده” می تواند راهی عالی برای تعامل سریع با دنبال کنندگان باشد. درواقع به آنها نشان دهد چگونه محصول/خدمات شما می تواند به بهبود زندگی آنها کمک کند. این یک روش عالی برای تولید سریع محتوا است. زیرا به تنظیمات، برنامه نویسی یا ویرایش کمی، پس از تولید نیاز دارد. و شما میتوانید مستقیما با مخاطبان صحبت کرده و به سوالات آنها پاسخ دهید. استفاده از جریان مستقیم نیز می تواند به شرکت شما کمک کند تا محبوبیت و قابلیت اطمینان را بالا ببرد. و چهره ای انسانی را برای برند شما به ارمغان بیاورد.

قابلیت ها همچنین ارزش شناختن را دارند زیرا می توانند راهی دیگر، برای جلب توجه مخاطب باشد. در حال حاضر آنها به همان اندازه پست های خبری معمولی محبوب شده اند. بنابراین این آپشنی است که نباید آن را از دست بدهید.

با این حال، همراه کردن مخاطب، آن هم به صورت ارگانیک بر روی هر سیستم عاملی به زمان زیادی نیاز دارد. شما باید با تلاش خود، با آن سازگار شوید.

زمانی که هزاران دنبال کننده آنلاین داشته باشید که به دلیل تلاش های شما در شبکه های اجتماعی، برندتان را می شناسند. یا آن را دوست دارند و به آن اعتماد دارند، قضیه فروش برای شما ساده‌تر خواهد بود.

شبکه اجتماعی پولی

بازاریابی با پرداخت پول در شبکه های اجتماعی، یکی از محبوب ترین راه ها برای انتقال بازدید به وب‌سایت است.

نکته قابل توجه در مورد آن این است که به شما اجازه می دهد از تمام موانع سنگینی که پیش روی شما برای رسیدن به هزاران مخاطب وجود دارد، عبور کنید. تنها کافیست هزینه های دلخواه خود را انتخاب کنید.

این مسئله به این معناست با توجه به اندازه کسب و کارتان و بودجه ای که در نظر گرفته اید. فرصت های زیادی برای فعالیت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تا جایی که به ما مربوط می شود این یک معامله بسیار شیرین است.

استفاده درست از روش های تبلیغاتی

بنابراین، دقیقاً چه چیزی با حقوق اجتماعی پرداخت می شود؟

جزئیات با توجه به نوع پلت فرم متفاوت است. اما به شما این امکان را می دهد، تبلیغات بسیار هدفمندی را برای مخاطبان ایده آل به اجرا درآورید. بنابراین می توانید با پیام مناسب در زمان مناسب جلوی آنها قرار بگیرید.

دو نکته اصلی وجود دارد که تبلیغات پولی شبکه های اجتماعی را بسیار موثرتر می کند. اولین مورد، قابلیت های هدف گذاری سیستم عامل ها است که به شما امکان می دهد تبلیغات خود را به افرادی نشان دهید که قبلاً به محصول یا خدمات شما علاقه نشان داده اند یا با گروه های جمعیتی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید مطابقت دارند. فیس بوک به تنهایی 52000 نقطه داده در هر کاربر دارد.

مهم نیست شرکت شما چقدر خوب است، وقتی می گوییم برای Facebook مناسب نیست، به ما اعتماد کنید.

دوم توانایی های تولید محتوا است که این سیستم عامل ها به تجارت شما ارائه می دهند. یک تبلیغ بسیار شبیه به پست معمولی است، بنابراین شما می توانید از محتوای جذاب و هرگونه تصویر و فیلم خلاقانه ای استفاده کنید که از طریق جنجال، توجه آفرینی کند و مخاطبان را به مشتری تبدیل نماید.

در پایان، بازاریابی (دیجیتال یا غیر) اساساً به مخاطبان و پیشنهادات خلاصه می شود. فیس بوک، اینستاگرام، LinkedIn ، Snapchat ، TikTok دارای تعداد زیادی داده در مورد هر کاربر است که به شما امکان می دهد نوع دقیق شخصی را که به خدمات شما علاقه مند است، هدف قرار دهید. و شما می توانید پیشنهاد خود را بر اساس علایق و رفتار آن شخص تنظیم کنید.

*تبلیغات کلیکی

در دنیای امروز، شبکه های اجتماعی تنها راه حضور آنلاین مشتریان شما نیستند.

اگر به شما بگوییم که نه تنها روش های دیگری وجود دارد که بتوانید به صورت آنلاین در مقابل مشتریان ایده آل خود قرار بگیرید. بلکه می توانید این کار را درست زمانیکه آنها در حال تحقیق درباره یک محصول یا خدمات هستند و آماده خرید هستند نیز انجام دهید. چه؟

بله این درست است. وارد Google Ads شوید.

Google Ads روش تبلیغات Google Pay Per Click (PPC) است. با PPC، شما فقط وقتی کاربر روی تبلیغ شما کلیک می کند، هزینه را پرداخت می کنید. اینکار در نهایت با صرفه جویی های زیادی همراه خواهد بود.

همانند تبلیغات پرداخت شده در شبکه های اجتماعی،Google Ads  به شما امکان می دهد تمام کارهای جستجوگرها را برای رتبه بندی وب سایت خود در بالای Google دور بزنید و در عوض برای هر کلمه کلیدی که می خواهید هدف قرار دهید به بالای نتایج جستجو بروید. این به مانند این است که یک Fastpass در SixFlag  دریافت کنید.

شروع کار با تبلیغات Google Ads و PPC نسبتاً ساده است. شما فقط به Google می گویید که چه کلمات کلیدی را می خواهید هدف قرار دهید. بودجه روزانه شما چیست و سپس شروع به نوشتن عناوین و توضیحات مربوط به کسب و کار و پیشنهادات اصلی آن می کنید که هنگام جستجوی همان کلمات کلیدی به مردم نشان داده می شود.

ppc چیست

البته، یک تن بیشتر هم به آن می پردازد، اما این یک نسخه ساده شده از آن است.

آنچه در مورد تبلیغات PPC جالب است این است که نه تنها شما باید هزینه تبلیغاتی را که در واقع کلیک می کنند بپردازید. بلکه ردیابی نتایج و اندازه گیری بازگشت سرمایه آسان است.Google Ads  بینش زیادی درباره اینکه کدام تبلیغات و کلمات کلیدی، کاربران را به مشتری تبدیل می کند، ارائه می دهد. شما با این اطلاعات می توانید کمپین خود را با هدف ادامه روند با بازدهی بالا، تنظیم کنید.

Google همچنین به شما نمره کلی “بهینه سازی” برای فعالیت ها را می دهد. این گوگل است که به شما می گوید کمپین شما در مقیاس 1٪ – 100٪ چقدر خوب است. همانطور که Google درباره کمپین های شما بیشتر می آموزد، روش های مختلفی را برای بهینه سازی کمپین ها برای بهبود عملکرد پیشنهاد می کند. با تشکر، گوگل!

کلام آخر

در این محتوا شما را دو روش تبلیغات موثر و چگونگی عملکرد آنها آشنا کردیم. حال میدانید که کدام یک از روش های موجود میتواند نیاز شما را برآورده سازد. هرچند روش های دیگری نیز وجود خواهد داشت. در قسمت دوم ، روش های تبلیغاتی موثر در رابطه با این مسئله توضیحات بیشتری خدمت شما ارائه خواهیم داد. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان ما اطلاعات دقیقی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.