سایت دیکشنری؛ بازاریابی را اینگونه تعریف می‌کند: «اقدام یا فعالیتی مرتبط با تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات، که تحقیقات بازار و تبلیغات را نیز شامل می‌شود.» اگر به عنوان یک بازاریاب مشغول به کار هستید مطمئننا تعریف بازاریابی برای شما سخت خواهد بود؛ هر چند که هر روزه با آن سروکار دارید. اما آن چیزی که از تعریف آن پراهمیت‌تر است، هدف بازاریابی می‌باشد. منظور از هدف از بازاریابی‌چیست؟ هدف از بازاریابی تحقیق و تجزیه‌و‌تحلیل مصرف‌کنندگان در همه زمان‌ها، ایجاد کمپین‌های متمرکز، ارسال نظرسنجی، مطالعه عادات خرید آنلاین و طرح یک سوال اساسی است: اینکه “کجا، چه زمان و چگونه مشتری می‌خواهد با تجارت ما ارتباط برقرار کند؟ ” در حقیقت، هدف اصلی بازاریابی جذب مشتری از طریق پیام‌رسانی برند شماست. در حالت ایده‌آل، این پیام‌رسانی برای مخاطبان هدف شما مفید و آموزشی خواهد بود، بنابراین می‌توانید مصرف‌کنندگان را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید؛ بازاریابی مدرن از دهه 1950 میلادی آغاز شد و مردم برای تأیید یک محصول، از رسانه‌های چاپی استفاده می‌کردند. از آنجا که تلویزیون و پس از آن، اینترنت وارد خانوارها شد، بازاریابان توانستند کمپین‌های خود را در چندین سیستم‌عامل به اجرا درآورند. همانطور که انتظار می‌رفت، طی 70سال گذشته، بازاریابان برای تنظیم دقیق نحوه فروش یک کالا به مصرف‌کنندگان برای بهینه‌سازی موفقیت، اهمیت بیشتری داده‌اند.

امروزه اما به معنای واقعی کلمه ده‌ها مکان وجود دارد که می‌توان یک کمپین بازاریابی را آغاز کرد، آیا با این موارد آشنایی دارید؟ پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اهداف-بازاریابی-کدام-اند؟

انواع بازاریابی

برای اینکه بتوانید یک هدف بازاریابی دقیق برای کسب‌وکار خود داشته باشید و بتوانید مکانی درست را برای کمپین‌های موردنظرتان پیاده‌سازی کنید باید در حین انجام تحقیقات بازار؛ مشخص کنید کدام نوع از بازاریابی و کدام یک از ابزارها در هر نوع، بهترین وسیله برای ساخت برند شماست و برای کسب‌وکار شما مناسب است. اما قبل از هر چیزی باید انواع بازاریابی را بشناسید؛

* بازاریابی اینترنتی

با الهام از کمپین Excedrin که به صورت آنلاین انجام شد، ایده حضور در اینترنت به دلایل تجاری نوعی بازاریابی به حساب می‌آید.

*  بهینه سازی موتور جستجو:

بهینه سازی موتور جستجو که به آن “SEO” نیز گفته می‌شود، فرآیند بهینه‌سازی محتوا در وب‌سایت را گویند، به‌گونه‌ای که وب‌سایت شما در نتایج موتور جستجو گوگل ظاهر شود. این اقدام اغلب توسط بازاریاب‌ها برای جذب افرادی انجام می‌شود که همواره در حال جستجو هستند. درواقع تلاش می‌کنند تا با هدف قرار دادن علاقمندی‌های مخاطبان، آن‌ها را به سمت خود جذب نمایند.

* بازاریابی وبلاگ:

این روزها نمیتوانید وبلاگ‌ها را منحصرا برای نویسندگان بدانید. هم اکنون برندهای فعال نیز از وبلاگ برای انتشار محتوای خود استفاده می‌کنند و با پرورش علاقمندی‌های مشتریان بالقوه که برای کسب اطلاعات بیشتر به جستجو در اینترنت می‌پردازند، تلاش می‌کنند.

* بازاریابی رسانه های اجتماعی:

 مشاغل می‌توانند از فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین و شبکه‌های اجتماعی مشابه استفاده کنند تا با گذشت زمان برداشت‌های متفاوتی را برای مخاطبان خود ارسال نمایند.

* بازاریابی ویدیویی:

در گذشته تجارت را تنها مختص متن و نوشته میدانستند اما امروزه بازاریابان به سراغ ایجاد و انتشار انواع ویدیوهای سرگرم کننده می‌روند تا آموزش‌های مختلفی را به آن‌ها ارائه دهند و به همان نسبت کسب درآمد نمایند.

* بازاریابی موتور جستجو:

 این نوع بازاریابی کمی متفاوت از SEO است که در بالا توضیح داده شده است. مشاغل اکنون می‌توانند به موتور جستجوگر بپردازند تا از طریق پیوندهایی که در صفحه قرار داده‌اند، مخاطبان بیشتری را جذب نمایند.

هدف-بازاریابی-را-بشناسید

هدف بازاریابی و تبلیغات

اگر بازاریابی را یک چرخ بدانیم، تبلیغات وسیله‌ای‌ست  که از آن چرخ صحبت می‌کند. بازاریابی مستلزم توسعه محصول، تحقیقات در بازار، توزیع محصول، استراتژی فروش، روابط عمومی و پشتیبانی مشتری‌ست. بازاریابی در کلیه مراحل سفر فروش تجاری ضروری بوده و می‌تواند از بسترهای بی‌شماری‌، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و تیم‌های درون سازمان برای شناسایی مخاطبان خود، برقراری ارتباط با آن‌ها، تقویت صدای آن و ایجاد وفاداری به برند با گذشت زمان استفاده کند.

از طرف دیگر تبلیغات؛ تنها یکی از مؤلفه‌های بازاریابی می‌باشد. یک تلاش استراتژیک بوده که معمولاً برای پرداختن به آگاهی از یک محصول یا خدمات به عنوان بخشی از اهداف جامع‌تر که در بالا ذکر شد، هزینه می‌شود. به بیان ساده، این تنها روشی نیست که بازاریابان برای فروش یک محصول استفاده می‌کنند.

4P بازاریابی را بشناسید

در سال 1960 برای رسیدن به یک هدف بازاریابی درست و اصولی؛ 4P در نظر گرفته شد؛ محصول، قیمت، مکان، ترویج.

در ادامه به شرح توضیحاتی از آن‌ها می‌پردازیم.

* محصول

بیایید بگوییم که شما برای محصولی که می‌خواهید بفروشید، ایده آورده‌اید. خب بعدش چی؟ اگر تازه شروع به فروش آن کرده‌اید، احتمالاً موفق نخواهید شد.

به نوعی؛ شما به تیم بازاریابی خود نیاز دارید تا تحقیقات بازار را انجام داده و به برخی از سؤالات مهم پاسخ دهند: مخاطب هدف شما کیست؟ آیا بازار مناسب این محصول پیدا شده است؟ پیام‌رسانی شما از طریق کدام سیستم عامل‌ها منجر به افزایش فروش محصول می‌شود؟ چگونه توسعه‌دهندگان محصول شما باید محصول را تغییر دهند تا احتمال موفقیت افزایش پیدا کند؟ گروه‌های کانون درباره محصول چه فکری می‌کنند و چه سؤال و یا تردیدی دارند؟

بازاریابان از پاسخ این سؤالات برای کمک به مشاغل در درک تقاضای محصول و افزایش کیفیت محصول با ذکر نگرانی‌های ناشی از گروه تمرکز یا شرکت‌کنندگان در نظرسنجی استفاده می‌کنند.

* قیمت

تیم بازاریابی شما قیمت محصولات رقبا را بررسی می‌کند و یا از گروه‌های متمرکز و نظرسنجی‌ها استفاده می‌کند تا تخمین بزند مشتری ایده‌آل شما حاضر است چه مبلغی را پرداخت کند. اینکه به ناگهان قیمت محصول را افزایش دهید، میتواند منجر به از دست دادن مشتری ثابت شود. اگر هم قیمت را خیلی پایین بیاورید، این امکان وجود دارد که پول بیشتری نسبت به آنچه بدست می‌آورید از دست بدهید. خوشبختانه یکی از نکات مهم هدف بازاریابی ، استفاده از تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل مصرف‌کنندگان است تا دامنه قیمت مناسب را ارزیابی کند.

* مکان

بسیار مهم است که بخش بازاریابی شما از درک و تجزیه‌و‌تحلیل مخاطبان در کسب‌وکارها استفاده کند تا پیشنهادی در مورد چگونگی و فروش محصولات شما ارائه دهد. شاید آنها معتقدند که یک سایت تجارت الکترونیکی بهتر از یک محل خرده فروشی کار می‌کند، یا برعکس. همچنین ممکن است آنها بتوانند بینش‌هایی را در مورد مکان‌های مناسب برای فروش محصول شما چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی ارائه دهند.

* ترویج

این P احتمالاً موردی‌ست که شما به آن علاقمند هستید. درواقع این P هرگونه تبلیغات آنلاین، چاپی یا رویدادی یا تخفیفی را شامل می‌شود که تیم بازاریابی شما برای افزایش آگاهی و علاقه به محصول ایجاد می‌کند که در نهایت میزان فروش را افزایش می‌دهد. در این مرحله، شما به احتمال زیاد روش‌هایی مانند کمپین‌های روابط عمومی، تبلیغات یا تبلیغات رسانه‌های اجتماعی را خواهید دید.

4P-بازاریابی

کلام آخر

امیدوارم تعریف ما از هدف بازاریابی و معرفی 4P به شما کمک کند تا به درک کامل‌تری از هدف بازاریابی رسیده باشید و بتوانید از آن در حوزه‌های مختلف و مرتبط با کسب‌وکار خود بهره گیرید. به نوعی این مسئله بسیار حائز اهمیت است که بدانید چگونه از بازاریابی استفاده کنید تا بهره‌وری و موفقیت کسب و کارتان افزایش یابد. با این وجود اگر هرگونه ابهامی در ذهن شما وجود دارد، میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. برای اینکار تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه نمائید.