در حالی که سال 2020 به سمت آخرین روزهای خود حرکت می کند (خدا را شکر، زیرا طبیعتاً یک نوع آشفتگی بود …)، شما احتمالاً در مورد بودجه بازاریابی سال آینده خود فکر می کنید. اینکه چه مقدار باید هزینه کنید؟

صادقانه بگویم، هیچ پاسخ محکمی برای این وجود ندارد. بودجه یک شرکت به عوامل مختلفی از جمله صنعت، درآمد سالانه و اهداف بستگی دارد. اما حتی اگر یک استراتژی متناسب با همه وجود نداشته باشد، خبر خوب این است که ما آمار مفید صنعت را کشف کرده ایم. که می تواند شما را در تعیین بودجه مناسب راهنمایی کند.

این راهنما آخرین یافته های مربوط به بودجه بازاریابی و هزینه ها را از طریق درآمد، صنایع و کانال ها پوشش می دهد. از این نکات برای کمک به خود در تصمیم گیری هوشمندانه و رشد در سال 2021 استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بودجه بندی بازاریابی سال 2021 چگونه است؟

بودجه بازاریابی خود را با اهداف و استراتژی های خود هماهنگ کنید

تهیه یک بودجه بازاریابی ابتدا متناسب با اهداف تجاری شماست. به این ترتیب، می توانید استراتژی ها و ابزارهای لازم برای تحقق این اهداف را به طور مولد شناسایی کنید.

بگذارید بگوییم هدف شما ایجاد ترافیک و تعامل بیشتر در سایت برای راه اندازی محصول آینده است. این ممکن است به استراتژی هایی مانند هدف گذاری مجدد تبلیغات، سئو سایت و استخدام نویسندگان مستقل برای ایجاد محتوا نیاز داشته باشد.

سپس تیم شما می تواند موارد خاصی از جمله موارد زیر را بررسی کند.

  • سعی در دسترسی به مخاطبانی دارید
  • از چند سیستم عامل پولی که می خواهید استفاده کنید
  • بخواهید افراد را براساس علاقه کاربران یا کلمات کلیدی هدف قرار دهید (هرچه دسته گسترده تر باشد، میزان مخاطب و بودجه آن بیشتر است)
  • انواع و تعداد مطالب (پست های وبلاگ، اینفوگرافی، فیلم، تبلیغات نمایشی و غیره) که می خواهید ایجاد کنید.
  • چه تعداد نویسنده/ پیمانکار باید استخدام کنید و چه مقدار به آنها پرداخت خواهید کرد (آیا حقوق آنها براساس تعداد کلمات خواهد بود یا براساس هر پروژه خواهد بود؟)

برنامه های انعطاف پذیر و سازگار ایجاد کنید

همانطور که درباره اهداف خود بحث و برنامه ریزی می کنید ، اطمینان از انطباق استراتژی ها بسیار حیاتی است. COVID-19 به ما یادآوری کرد که نوسانات همیشه وجود خواهد داشت و صنایع همیشه تغییر خواهند کرد. چهل و چهار درصد CMO ها به دلیل COVID-19 با کاهش بودجه در اواسط سال روبرو شده اند. و 11٪ انتظار دارند بودجه آنها بیش از 15٪ با کاهش قابل توجهی روبرو شود.

ایجاد استراتژی های انعطاف پذیر برای حفاظت از ماندگاری دراز مدت تجارت شما محوری است. بنابراین با در نظر گرفتن:

چطور در بازاریابی را مدیریت کنیم؟

*فعالیت / عملکرد:

بگذارید بگوییم شما بخش عمده ای از بودجه خود را برای ابتکارات بازاریابی پولی سرمایه گذاری کرده اید. اما ماه ها پس از آغاز مبارزات انتخاباتی، تیم شما متوجه می شود که تلاش های ارگانیک بیشترین رشد را داشته است. شما می خواهید بر این اساس اولویت های خود را تغییر دهید و پول را به سودآورترین منابع خود منتقل کنید.

*تغییرات پیش بینی نشده در بازار:

تیم شما باید به سرعت به این تغییرات پاسخ دهد. بگویید رقیب شما قیمت آنها را پایین می آورد. برای حفظ رقابت، باید قیمت های خود را نیز کاهش دهید یا پیام ها و کانال های بازاریابی خود را تغییر دهید.

*تغییرات غیرمنتظره در اقتصاد دیجیتال:

آخرین روند بازاریابی امروزه می تواند به سرعت به استانداردی برای فردا تبدیل شود. آیا تجارت شما آماده و سازگار است؟ آیا ابزارهای لازم برای نمایان بودن و مرتبط بودن شرکت خود را دارید؟

با برنامه ریزی دقیق و اولویت بندی استراتژی های بازاریابی خود، می توانید بودجه موثرتر و هدف گراتری تهیه کنید.

در این مسیر میتوانید با ما همراه شوید. کارشناسان ما اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار خواهند داد.