امروزه، استراتژی کسب و کار شما برای یافتن جامعه هدف خود کاملاً متفاوت با چند دهه قبل است. کانتنت مارکتینگ از نظر یافتن مشتری های بالقوه و حفظ مشتریانی که قبلاً خریداری کرده اند، به یکی از موثرترین تکنیک های عصر دیجیتال تبدیل شده است.

بازاریابی محتوا نه تنها برای جذب علاقه مندان به سمت پیشنهادات برند شما مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه به عنوان بهترین روش برای انتقال هویت و ارزش های کسب و کار شما نیز شناخته می شود. همچنین شما را قادر می سازد با استفاده از شبکه های اجتماعی جایی در زندگی روزمره افراد برای خود بدست آورید.

بیایید کمی بیشتر در مورد این مفهوم بیاموزیم:

مزایای-کانتنت-مارکتینگ-چیست؟

کانتنت مارکتینگ چیست و چه فایده ای دارد؟

طبق تحقیقات دانشگاه سن دیگو، “بازاریابی محتوا” به فرآیند ایجاد و توزیع محتوای مرتبط و ارزشمند برای جذب، به دست آوردن و ایجاد وفاداری مشتری در بین مخاطبان کاملاً مشخص با هدف ایجاد اقدامات سودآور در بین مصرف کنندگان گفته می شود.

علاوه بر این، متخصصان خاطرنشان می کنند که برای دستیابی به اهداف گفته شده، کار اساسی با محتوای کاملاً پیشرفته و با کیفیت ضروری است. در همین حال، و به دلیل سهم فرهنگی کانتنت مارکتینگ، بررسی بازرگانی هاروارد نشان داده است که ما در “عصر روشنگری شرکت ها” هستیم.

کارشناسان توضیح می دهند که از طریق چنین رسانه ای: “از هر ده شرکت، 9 شرکت با بازاریابی محتوا کار می کنند. این محصولات فراتر از تکنیک های سنتی فروش می باشند و در عوض از طریق انتشار یا انتشار اطلاعات، ایده ها و سرگرمی هایی که برای مصرف کننده ارزش دارد، برند خود را تبلیغ می کنند.”

آنها همچنین نشان می دهند که “بازاریابی محتوای موفق، شیوه برقراری ارتباط شرکت ها را برای برندهای نوآور رادیکال کرده است.

بنابراین Harvard Business Review به نتیجه زیر رسیده است:

“انقلاب کانتنت مارکتینگ، یک فصل مهم و جدید را در تاریخ ارتباطات تجاری به وجود آورده: دوران روشنگری شرکت ها”.

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

اکنون که می دانید تعریف کانتنت مارکتینگ چیست. اما مهم است که مشخص کنید بازاریابی محتوا چه مزایایی را برای کسب و کار شما فراهم می آورد:

  • این بهترین راه برای دستیابی به مخاطبان هدف با ارائه محتوای مناسب و با کیفیت به آنها است.
  • این یک روش عالی برای بهبود موقعیت وب در محتوای شما، وب سایت و پیشنهادهای تجاری شماست.
  • این امکان را برای شما فراهم می آورد تا مقادیر برند خود را انتقال دهید.
  • به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را در شبکه های اجتماعی جذب و حفظ کنید.
  • میتوانید مقالات و مطالبی که به مخاطبان شما مربوط می شوند را منتشر کنید. از از تکنیک های SEO استفاده کنید و کمک می کند در چند نتیجه اول جستجوی Google ظاهر شوید.

کانتنت-مارکتینگ-چیست

آمار مهم در رابطه با کانتنت مارکتینگ

در زیر، مهمترین آمار بازاریابی محتوا را با شما به اشتراک می گذارم. این موارد به شما کمک می کند تا اهمیتی که این روش طی سال های گذشته کسب کرده را بسنجید:

-طبق مجله فوربس، 88٪ از مشاغل B2B (به معنای مشاغلی که فروش آنها به سایر مشاغل متمرکز است) از بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند.

-موفق ترین متخصصان بازاریابی محتوای B2B بخش عمده ای از منابع خود را برای این استراتژی تعیین می‌کنند: 42٪ کل بودجه در مقایسه با 28٪ تعیین شده برای اقدامات کمتر موثر است.

– 90٪ از مشاغل B2C (به معنای مشاغل متمرکز بر فروش به مصرف کننده نهایی) از بازاریابی محتوا برای ایجاد و ارتقا تصویر برند خود استفاده می کنند.

-48٪ از موثرترین بازاریابان B2B به عنوان بخشی از استراتژی محتوای خود، یک برنامه ویرایشی مستند دارند.

-61٪ از موفق ترین متخصصان کانتنت مارکتینگ روزانه یا ماهانه با تیم کاری خود ملاقات می کنند.

-76٪ از بازاریابان B2B تصمیم گرفتند در سال 2016 محتوای بیشتری تولید کنند.

علاوه بر این، موسسه بازاریابی محتوا به نوبه خود اطلاعات مهمی در مورد وضعیت بازاریابی محتوا در آمریکای شمالی ارائه می دهد:

-هر دو بازاریاب B2B و بازاریاب B2C به طور متوسط ​​از شش شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

انواع بازاریابی محتوا

همانطور که ممکن است هنگام مرور آمار قبلی متوجه شده باشید، تعداد بیشتری از مشاغل اهمیت این استراتژی را به عنوان وسیله ای برای دستیابی به مخاطبان خود در اینترنت درک می کنند. دقیقاً به همین دلیل است که بازاریابی محتوا در حال تبدیل شدن به ابزاری بی بدیل برای موقعیت یابی برند است.

اکنون، کدام کانال در طیف کانتنت مارکتینگ قرار می گیرد؟ برای رسیدن به یک جامعه هدف خاص از چه بسترهایی می توان برای تکمیل این فعالیت استفاده کرد؟ در اینجا پاسخ این سوالات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

*انتشار مقالات در وب سایت و وبلاگ

یکی از بهترین استراتژی ها برای استفاده حداکثر از کانتنت مارکتینگ، انتشار مقالات برای وبلاگ یا وب سایت خود و سپس تبلیغ آنها در شبکه های اجتماعی است. چرا؟ زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند تا میزان مراجعه به وب سایت خود را افزایش داده و محتوای اصلی و مرتبط را به مخاطبان خود ارائه دهید.

*بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ از طریق پست الکترونیکی اقدام به ارسال خبرنامه ها و پیام های تبلیغاتی برای مخاطبان می کند. این روش نوعی عالی برای اطلاع رسانی عمومی مطالب و اخبار و همچنین گسترش پیشنهادات تجاری شماست.

*ساخت ویدئو

ساختن ویدئوها به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی محتوا بسیار مطلوب است. زیرا این دسته از مطالب اتفاقاً یکی از پرمخاطب ترین ها در شبکه های اجتماعی به حساب می آیند. بنابراین، توصیه می شود کانال YouTube (مهمترین بستر ویدیویی فعلی) ایجاد کنید و فیلم های خود را از آنجا به اشتراک بگذارید.

انواع-بازاریابی-محتوا-را-بشناسید

*شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی جایی‌ست که قادر خواهید بود مخاطبان خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار نمائید. این به عنوان رسانه ای برای انتشار محتوای شما شناخته می شود. بنابراین، باید به یاد داشته باشید وبلاگ یا وب سایت خود را بهینه کنید تا افراد بتوانند مقالات شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

علاوه بر این، تولید هر روز محتوای خود و انتشار آن در شبکه های اجتماعی غیرممکن است. از همین رو یافتن منابع واجد شرایط که بتوانید مقالات مرتبط را برای اشتراک در کانال های خود دریافت کنید بسیار مهم تلقی می شود.

در این راستا؛ همیشه به روز نگه داشتن اکانت ها، توصیه می شود. میتوانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید. مثلاً به سراغ برنامه های انتشاری به صورت ماهانه یا هفتگی بروید. به این ترتیب در وقت خود صرفه جویی می کنید و دیگر نیازی به آنلاین بودن همیشگی ندارید.

و سرانجام، بسترهای اجتماعی را باید صرفاً وسیله ای برای انتشار، بلکه بیشتر برای تعامل دانست. این ارتباطات باعث ایجاد روابط طولانی مدت می شود و به همین دلیل نمی توانید هر زمان که می توانید با مخاطبان خود با چیزهایی مانند نظر، پاسخ به پیام ها و “پسندیدن” تعامل داشته باشید.

کلام آخر

آیا از کانتنت مارکتینگ برای کسب و کار خود استفاده کرده اید؟ آیا میدانید چگونه میتوان از طریق آن به نتیجه دلخواه رسید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید.