قبل از هر چیزی باید بدانید که محتوای مفید، به عنوان هسته بازاریابی شما عمل می‌کند. در واقع در حال حاضر و در دنیای کنونی، روش‌های بازاریابی سنتی ثانیه به ثانیه عمر و ارزش و توانایی‌های خود را از دست می‌دهند و شما اگر به عنوان یک بازاریاب آینده‌نگر مشغول به فعالیت هستید، باید راه بهتری برای رسیدن به خواسته‌هایتان در پیش گیرید. یکی از بهترین این راه‌ها، وارد کردن بازاریابی محتوایی به حرفه‌تان است. شاید با خود بگویید منظور از بازاریابی محتوایی چیست. بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک بازاریابی‌ست که با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم برای جذب و حفظ مخاطب تعریف می‌شود که در نهایت، با هدایت عملکرد سودآور مشتری همراه است.

شما به جای این که محصولات یا خدمات خود را به دام بیندازید، محتوای واقعی و مفیدی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهید تا به آنها در حل مسائل‌شان کمک کنید. ما در مقاله‌ای جدا به این مسئله اشاره کردیم که محتوا پادشاست و این مسئله غیرقابل کتمان است هر چند که موارد دیگری در کنار آن وجود دارد اما برای اینکه بتوانید یک بازاریابی موفق داشته باشید و به خواسته‌هایتان جامع عمل بپوشانید باید محتوا را با روش‌های بازاریابی خود ادغام نمائید. در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی هر چند مختصر در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ابزارهای بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی توسط برندهای پیشرو استفاده می‌شود

طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته؛ اکثریت قریب به اتفاق بازاریابان وقتی با پرسش بازاریابی محتوایی چیست مواجه می‌شوند نه تنها به راحتی میتوانند به آن پاسخ دهند بلکه به خوبی از آن در کسب‌وکار خود نیز استفاده می‌کنند. در حقیقت، این روش توسط بسیاری از سازمان‌های برجسته جهان از جمله P&G، مایکروسافت، سیسکو سیستم‌ها و جان دایر مورد بهره‌گیری قرار گرفته است و نتایج بسیار فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی را برای آنان به همراه داشته است. همچنین در حال حاضر این روش توسط مشاغل کوچک و مغازه‌های یک نفره در سراسر جهان در حال توسعه و اجرا است. تاکنون به چرایی این مسئله فکر کرده‌اید؟ راحت‌ترین و واضح‌ترین پاسخ برای آن این است؛ « چون جواب می‌دهد.»

بازاریابی بدون محتوای عالی غیرممکن است

صرف‌نظر از اینکه از چه نوع تاکتیکی در بازاریابی استفاده می‌کنید، بازاریابی محتوایی باید جزئی از روند کار شما باشد، نه چیزی جداگانه. درواقع محتوای باکیفیت بخشی از همه اشکال بازاریابی است:

* بازاریابی رسانه اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوا قبل از استراتژی رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌شود.

* SEO: موتورهای جستجو پاداش کسب‌و‌کارهایی را منتشر می‌کنند که محتوای با کیفیت و سازگار را به انتشار درمی‌آورند.

* روابط عمومی: راهبردهای موفقیت آمیزPR ، موضوعاتی را که خوانندگان به آن اهمیت می‌دهند و نه مشاغل آنها، مورد بررسی قرار می‌دهد.

*PPC:  برای کار با PPC ، شما به محتوای عالی نیاز دارید.

* بازاریابی ورودی: ارائه محتوایی با کیفین برای هدایت ترافیک ورودی و حفظ ترافیک قدیمی واجب است.

* استراتژی محتوا: استراتژی محتوا بخشی مهم از استراتژی‌های بازاریابی محتوا به شمار می‌آید.

اگر مشتریان شما مشتاقانه منتظر دریافت اخبار و روش‌های بازاریابی شما باشند چه؟

اگر وقتی آن را از طریق تلویزیون، ایمیل، وب‌سایت و… دریافت کردند و تنها 15 ، 30 ، 45 دقیقه را صرف مطالعه و بررسی آن نمودند چه؟ چه می شود اگر آنها محتوای شما را با همسالان خود به اشتراک بگذارند؟

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان شما را با بازاریابی محتوایی و مواردی که میتواند به شما در داشتن یک محتوا و استراتژی بازاریابی موفق کمک کند را شرح دادیم. هر چند نکات و موارد بسیار زیادی در این راستا وجود دارد که میتواند کمک کننده باشد. از همین رو توصیه می کنیم که با کارشناسان و متخصصان ما تماس گرفته تا هرگونه ابهامی که ذهن شما را مشغول کرده برطرف شود.