امروزه وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود؛ روش‌های بسیار زیادی در ذهن افراد شکل می‌گیرد که تبلیغات کلیکی یا همان Pay Per Click یکی از آن‌هاست. در این نوع از تبلیغات، این امکان به مخاطبان داده می‌شود تا به وب‌سایت یا رسانه تبلیغ‌دهنده هدایت شده و هزینه آن را براساس تعداد کلیک‌ها پرداخت نمایند. تبلیغات PPC را میتوان یکی از پرطرفداترین روش‌های تبلیغاتی آنلاین، چه در ایران و چه در خارج از ایران دانست. یکی از شاخص‌ترین این نوع تبلیغات، گوگل ادز (Google Adwords) است که همگی با آن آشنایی دارید و بارها در نتایج جستجوی گوگل برای شما به نمایش درآمده است. به این معنا که به ازای هر کلیک که بر روی لینک شما می شود، مبلغی از اعتباری که نزد گوگل دارید کم خواهد شد.

در این گروه میتوان تبلیغات بنری را نیز جای دهید. به این معنا که بنری را با هدف معرفی کسب‌وکارتان طراحی کرده و تنها در ازای کلیک‌هایی که بر روی آن می‌شود هزینه تبلیغات را پرداخت نمائید. مطمئنا سوالات بیشماری در رابطه با این نوع تبلیغات در ذهن شما ایجاد شده است، در نظر داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

تبلیغات-کلیکی

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

اگر جزء سایت‌های پربازدید به شمار می‌آیید می‌توانید از تبلیغات کلیکی برای کسب درآمد استفاده کنید. به این صورت که تبلیغات PPC سایر سایت‌ها را به صورت بنری یا متنی در وب‌سایت خود قرار داده و هزینه‌ای را بابت آن دریافت نمائید.

دقت کنید؛ هر چه میزان مخاطبان سایت شما بیشتر باشد؛ درآمد بیشتری نیز از آن کسب خواهد شد.

در این نوع از تبلیغات هیچ نیازی نیست که با مشتریان خود، آژانس‌های تبلیغات و حتی واسطه‌های بین شما و مخاطبان ارتباط برقرار کنید. زیرا تنها «کلیک» است که این ارتباط را برقرار می‌سازد.

الفبای تبلیغ که جزء سایت‌های فعال در این حوزه می‌باشد، میتواند به شما کمک کند تا بهترین سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات تبلیغات کلیکی را پیدا کنید و به نتایجی که مدنظر دارید برسید.

انواع تبلیغات PPC

در قسمت فوق اشاره کردیم که تبلیغات کلیکی یا همان PPC میتواند به صورت بنری یا متنی در سایت‌های پرمخاطب به نمایش درآید و موتورهای جستجو آن‌ها را برای شما نمایان کنند. اما هر کدام از انواع این تبلیغات چه ویژگی‌هایی دارند؟

* تبلیغات بنری

در این روش نیاز است که شما یک بنر گرافیکی طراحی کنید و آن را در یک سایت پربازدید قرار دهید. مخاطبان با مشاهده این بنر، بر روی آن کلیک کرده و به سایت یا اپلیکیشن شما هدایت می‌شوند. به این ترتیب تبلیغات انجام می‌پذیرد. این نوع از تبلیغات به دلیل ویژگی‌های گرافیکی و جذابیت بصری که دارند به راحتی در دل مخاطبان جای میگیرد و توجه آن‌ها را به سمت خود جلب می‌کند.

* تبلیغات متنی

اگر بخواهیم تبلیغات متنی را با تبلیغات بنری مقایسه کنیم؛ اولین چیزی که باید بگوییم؛ مقرون به صرفه‌تر بودن آن است. در این روش لینک سایت یا اپلیکیشن شما توسط متن تبلیغاتی کوتاه، جهت معرفی کسب‌وکار در سایت‌های پرمخاطب قرار می‌گیرد. البته در این راستا باید کلیدواژه مدنظر خود را در موتورهای جستجوگر مشخص نمائید.

این مسئله در تبلیغات گوگل (Google Adwards) نیز به همین صورت است که هنگام سرچ افراد، سایت شما را در لینک‌های اول جستجو به نمایش در می‌آورند و به ازای هر کلیک از شما هزینه‌ای را دریافت خواهند کرد.

از این تبلیغات تحت عنوان «تبلیغات حمایت شونده» نیز یاد می‌شود.

مزایای-تبلیغات-کلیکی

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات PPC بر روی کاغذ جزء ایده‌آل‌ترین تبلیغاتی هستند که میتوانید برای کسب‌وکار خود انتخاب نمائید. زیرا متناسب با بودجه خود بازخوردی مناسب را دریافت می‌نمائید. هر چند که شرکت‌های ارائه دهنده این نوع تبلیغات، امکانات کاملا متفاوتی را در کنار این سرویس تبلیغاتی ارائه می‌دهند که خرید آن را به صرفه تر خواهد کرد. اما اگر بخواهیم به مزایای این نوع تبلیغات بپردازیم باید بگوییم؛

  • ترافیک سایت و بازدید وب‌سایت در زمان کوتاهی افزایش پیدا می‌کند.
  • می‌توانید براساس هزینه، مناطق جغرافیایی، بازه زمانی، دستگاه‌های نمایش دهنده و… به کنترل تبلیغات خود بپردازید.
  • نرخ کلیک و نرخ بازدید سایت کاملا در این نوع تبلیغات قابل بررسی است.
  • کاملا مقرون به صرفه است.

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان شما را با تبلیغات کلیکی یا همان PPC آشنا کردیم. حال میدانید که انواع این تبلیغات چیست و چه مزایا را با خود به همراه دارد. حتی چگونگی کسب درآمد از این تبلیغات را خدمت شما شرح دادیم. اگر جزء متقاضیان بهره گیری از این تبلیغات هستید و میخواهید اطلاعات بیشتری بدست آورید، تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه نمائید تا اطلاعات دقیق تری در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.