در دنیای مدرن امروزه، روش‌های بسیار زیادی برای رسیدن به موفقیت در کسب‌وکار و البته زندگی پیش‌روی افراد قرار دارد. حال اینکه کدام یک از آن‌ها را انتخاب می‌کنیم ارتباط مستقیمی به توانایی‌ها، مسیر حرکتمان به سمت موفقیت، اهداف و البته بودجه موردنظر دارد. یکی از روش‌هایی که در این راستا بسیار کمک‌کننده بوده و از گذشته تاکنون در سطح شهر پیش‌روی چشممان قرار داشته، بیلبورد تبلیغاتی است. بیلبوردها، آن تابلوهای بزرگ تبلیغاتی که در اکثر بزرگراه‌ها و خیابان‌ها نصب شده و در تیررس نگاه سرنشینان ماشین‌ها و عابران پیاده بوده، یکی از ابزارها و رسانه‌های کمپین‌های بازاریابی می‌باشد که تمامی المان‌های تبلیغاتی محیطی را در اختیار دارد.

زمانی ‌می‌توانیم اطمینان داشته باشیم؛ بیلبورد موجود تاثیرگذار است که بتواند تصویری کاملا واضح، جذب‌کننده و به‌یاد ماندنی را از خود به‌جای بگذارد. اکثرا شرکت‌ها و کسب‌وکارهای موجود چه در فضای آنلاین و چه آفلاین، برای انتقال پیام کمپین‌های بازاریابی خود به سراغ بیلبورد می‌روند. چرا که به معنای شعار اصلی شما شناخته می‌شود.

این شعارهای تبلیغاتی در ذهن مردم حک شده و به مرور زمان مغز را به سمت استفاده از آن خدمات و یا محصولات هدایت می‌کند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که برای استفاده از این روش تبلیغاتی چه اقداماتی باید صورت دهید؟ چه قوانینی را برای طراحی انواع بیلبوردهای تبلیغاتی باید رعایت کنید؟ مطمئنا آگاهی از این مسائل به شما کمک می‌کند تا تبلیغی موثرتر و نتیجه‌بخش را داشته باشید. از همین‌رو در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

بیلبورد تبلیغاتی چیست؟

بیلبورد تبلیغاتی را باید ساختاری بدانید که با هدف به نمایش گذاشتن تبلیغاتی خاص برای عموم مردم در فضای باز توسط شرکت‌ها و کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رسانه تبلیغاتی اکثرا در بزرگراه‌ها و خیابان‌های بزرگ نصب شده و قابل مشاهده است.

اگر بخواهیم نگاهی به چگونگی پیدایش این مدل از روش‌های بازاریابی محیطی بیاندازیم، باید بگوییم که بیلبوردها از ابتدا اینچنین نبوده و ما آن‌ها به صورت پوسترهای بزرگ بر روی ساختمان‌ها و یا اطراف آن‌ها مشاهده می‌کردیم. گذشت زمان و البته ایجاد زیرساخت‌های مناسب جاده‌ای شرایطی را به وجود آورد تا بتوانیم شاهد بیلبوردهای بکار رفته امروزی باشیم.

24 kreativnaya reklama skovorodka - بیلبورد تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد؟+ فایل قوانین حقوقی

خلاقیت در بیلبورد

انواع بیلبورد تبلیغاتی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پیشرفت علم و تکنولوژی شامل حال بیلبوردهای تبلیغاتی نیز بوده و امروزه شاهد انواع مختلفی از این بیلبوردها همچون مکانیکی، دیجیتالی، موبایلی و حتی متورم و پرباد نیز هستیم.

معمولا آن دسته از شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی به سراغ استفاده از تبلیغات بیلبوردی می‌روند که درنظر دارند توجه افراد را با طراحی‌های خاص به سمت خود جلب کرده و یک تصویر و تاثیری ماندگار از خود در ذهن بیننده به وجود آورند. این نوع از بیلبوردها کمک می‌کند تا محتوایی کاملا حساب‌شده و تاثیرگذار را در اختیار مردم قرار دهند. به همین دلیل است که اغلب شعارهای تبلیغاتی کوتاه‌اند.

به عبارت ساده‌تر بیلبورد تبلیغاتی جزء تاکتیک‌های بازاریابی خارجی به حساب می‌آید و حتی از آن به عنوان آگهی تبلیغاتی نیز استفاده می‌کنند زیرا می‌تواند آگاهی و هوشیاری مردم را نسبت به برندها افزایش دهند. به عقیده کایل لیسی:

«اگر نتوانید مقدار توجهی که افراد به این نوع تبلیغات دارند را اندازه گیری کنید، در دنیای بازاریابی بسیار وحشتناک است».

تاثیر بیلبورد در تبلیغات

مسئله مهمی که در رابطه با انواع روش بازاریابی و تبلیغات وجود دارد این است، تا زمانی که یک روش نتیجه‌بخش نباشد و مزایا و فوایدی را با خود به دنبال نداشته باشد عاقلانه نیست به سراغ بهره‌گیری از آن برویم. حتی اگر رسیدن به نتیجه نیازمند صبر زیاد باشد.

حال اگر در نظر دارید که از بیلبورد تبلیغاتی برای معرفی کسب‌وکار و خدمات و محصولات خود استفاده کنید، مطمئنا این سوال در ذهنتان ایجاد شده که با استفاده از این روش تبلیغاتی چه مزایایی نصیب من خواهد شد؟ این مزایا عبارتند از:

 • این توانایی را دارد که به صورت گسترده بازارهای محلی را در تمامی ساعات شبانه‌روز پوشش دهد.
 • به دلیل حضور دائمی و مکرر در تیررس مردم موجبات افزایش آگاهی آن‌ها را نسبت به برند و خدمات و شرکت شما را فراهم می‌آورد.
 • با در اختیار داشتن پیامی ساده و قابل فهم برای تمامی اقشار جامعه، از درهم ریختگی و پراکندگی رسانه محافظت می‌کند.
 • با در اختیار داشتن توانایی اعجاب‌انگیز تطبیق، شرایطی را فراهم می‌آورد تا بتوان در رسانه‌های تکمیلی کمپین‌های رادیویی، تلویزیونی و مطبوعاتی به خوبی از آنها استفاده نمود.
 • امکان هدایت مستقیم مخاطبان به محل تبلیغ‌دهندگان و خرده‌فروشان با حضور در کنار خیابان‌ها، جاده‌ها و محل‌های فروش را فراهم می‌آورد.
 • نوعی پاسخ مستقیم به اطلاعات مورد نیاز مصرف‌کننده به حساب می‌آید.
 • در کمترین زمان ممکن در ذهن مخاطب به ثبت میرسد.
 • استفاده از بیلبورد تبلیغاتی باعث می‌شود تا شرایط تبلیغات در فضای باز فراهم آید چرا که امکان بیشتری برای استفاده از رنگ‌ها و دیگر عناصر دیجیتالی وجود دارد. دقت داشته باشید که خلاقیت یکی از مهم‌ترین المان‌ها در کمپین‌های تبلیغاتی به حساب می‌آید.
 • کاملا به صرفه بوده و با هزینه بسیار پایین کاملا رقابتی به حساب می‌آید.

بیلبورد را یک رسانه بدانید

قبل از هرچیزی باید بگوییم، بیلبوردها پیش از آنکه یک ابزار تبلیغاتی به حساب آیند، یک رسانه اجتماعی‌اند. رسانه‌ای که این توانایی را دارد پیام شما را به بهترین و موثرترین شکل ممکن به مخاطب منتقل کند.

طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته، بیلبورد تبلیغاتی بیشترین اثربخشی را در بین روش‌هلی تبلیغات داشته و همواره موجبات بقا و موفقیت یک کسب‌وکار بوده است. به همین دلیل از آن تحت عنوان رسانه اثربخش یاد می‌شود. به عبارت ساده‌تر، رسانه‌ای که بتواند پیام فروش و بازاریابی را در مخاطبان درونی کند که قدرت نیازسنجی، نیازسازی، نیازمندی و نیازشناسی آنان را تحریک کرده و آنها را به عکس العمل وادارد، رسانه‌ای اثربخش است.

امروزه با اطمینان می‌توان گفت که بیلبورد جزء رسانه‌های اثربخش است. هر چند که شرکت‌ها با توجه به استراتژی‌های بازاریابی و با توجه به تحقیقاتی که انجام داده‌اند رسانه‌های متفاوتی را اثربخش می‌دانند. به عنوان مثال اگر یک شرکت واردکننده یا تولیدکننده خودرو بخواهد از یک رسانه اثربخش استفاده کند آیا به نظر شما بجز بیلبورد رسانه دیگری می‌تواند تا این اندازه نظر مخاطب را جلب نماید؟ این مسئله در رابطه با تبلیغات مرتبط با لوازم خانگی نیز صدق می‌کند. به نوعی با توجه به مدل هرم مشتری، بیلبورد به عنوان یک رسانه طلایی در تبلیغات لوازم خانگی محسوب می‌شود. هر چند مشتریان این رسانه سودآوری بسیار پایینی دارند اما از محصولات و خدمات دریافت شده رضایت کامل دارند و نسبت به آن محصول یا شرکت وفادارند.

اما با توجه به این مسئله که هم اکنون در دنیایی پر از تکنولوژی زندگی می‌کنیم، بیلبورد به عنوان یک رسانه تعاملی شناخته می‌شود و از حالت یک تابلوی تبلیغاتی غیرمتحرک خارج شده است. حتی در جشنواره تبلیغات کن، بیلبوردی از BBC توانست جایزه بهترین‌ها را به خود اختصاص دهد. مضمون بیلبورد به این شکل بود:

« پیامکی را به شماره‌های اعلام شده ارسال کنید و در آن رای دهید که آیا نیروهای آمریکا در جنگ‌ها نقش آزادی‌بخش دارند یا اشغالگرند»

جالب اینجاست که رای آنها پس از ارسال بر روی بیلبورد به ثبت میرسید. این مسئله نشان داد که بیلبورد از حالت گذشته خود فرسنگ‌ها فاصله گرفته و با خارج کردن مخاطب از حالت انفعالی رابطه‌ای تعاملی با وی برقرار کرده است.

نکات مهم طراحی بیلبورد تبلیغاتی

img - بیلبورد تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد؟+ فایل قوانین حقوقی

وقتی تصیمیم گرفتید برای کسب و کار خود از بیلبورد تبلیغاتی استفاده کنید رعایت برخی موارد لازم می باشد. سعی کنید در طراحی بیلبورد تبلیغاتی:

 • کاری کنید بیلبورد شما جلب توجه کنید. بیلبورد شما باید در میان انبوهی از بیلبوردهای دیگر دیده شود.
 • از کلمات زیاد استفاده نکنید. بازدید کننده توانایی خواندن بیش از 6 کلمه را نخواهد دراشت مخصوصا در بزرگراهها
 • روی پیام اصلی خود متمرکز شوید. به علت هزینه ای که میکنید شاید وسوسه شوید چندین پیام را در یک بیلبورد منتقل کنید.
 • در طراحی بیلبورد سعی کنید ساده عمل کنید. هرچه بیلورد شما ساده تر باشد زیباتر و قدرتمندتر خواهد بود.
 • از یک اقدام به عمل متناسب استفاده کنید.

دانلود قوانین بیلبورد تبلیغاتی

برای داشتن همیشگی قوانین بیلبورد تبلیغاتی ،همین الان این قوانین را دانلود کنید.

- بیلبورد تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد؟+ فایل قوانین حقوقی

قوانین بیلبورد تبلیغاتی

ماده ۱) تبلیغات شهری یا محیطی در این دستورالعمل عبارتند  از کلیه تابلوهای تبلیغاتی اعم از دیواری ، پارچه ای ، فلزی ، رایانه ای ، متحرک و منقوش بر وسایل نقلیه است که به منظور معرفی یا تبلیغ کالا، خدمات و هر نوع فعالیتی که برای اطلاع رسانی و اعلان عمومی در سطح شهرها، خیابان ها، جاده های شهری و بین شهری ، بزرگراه ها، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری ، مترو، ایستگاه های اتوبوس ، میادین و سایر اماکن عمومی مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد.

ماده ۲) تبلیغات فرهنگی ، مذهبی ، ملی و نیز تبلیغ جشنواره های فرهنگی و هنری که جنبه غیر انتفاعی دارند با تشخیص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از شمول عوارض خارج میباشند.

ماده ۳) کلیه سازمان ها و کانون های آگهی و تبلیغاتی موظف اند علاوه بر رعایت مقررات عمومی مندرج در مواد ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ آیین نامه تأسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغاتی ، در تنظیم ، تهیه و اجرای برنامه های تبلیغاتی نکات زیر را رعایت نمایند

۱) تبلیغاتی که مروج فساد و عقاید خرافی یا مخالف ادیان رسمی کشور باشد ممنوع است .

۲) در آگهی یک کالا و یا خدمات خاص نباید تلویحاً و یا تصریحاً کالا و خدمت مشابه دیگری نفی شود.

۳) آگهی های تبلیغاتی نباید سبب رنجش اشخاصی که از برخی معلولیت ها و یا بیماری رنج می برند شود.

۴) تبلیغ کالاها و خدمات در مراکز مذهبی ، علمی و آموزشی ممنوع است .

۵) تبلیغات نباید موجب توهین به ادیان رسمی کشور، آداب ، رسوم ، قومیت ها، لهجه ها و گویش های مختلف شود.

۶) استفاده از صحنه هایی نظیر استعمال دخانیات و موارد مشابه دیگر که مضر به سلامت انسان بوده و یا اعتیادآور باشند و به نوعی خواه تصریحاً و یا تلویحاً مصرف آنها را ترویج نماید مجاز نیست .

۷) تبلیغاتی که مروج تخریب محیط زیست انسان ، جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی و زیستگاه های طبیعی جانوران باشد ممنوع است .

۸) تبلیغ نباید القاء وحشت و خشونت کند.

۹) در تبلیغات نمی توان از نوشته ها و تصاویری استفاده کرد که جانوران را در حال اذیت و آزار نشان دهد.

۱۰) در جریان موارد تبلیغاتی باید کلیه قوانین مربوط به حمایت از حقوقِ مادی و معنوی مؤلفان ، مصنفان و هنرمندان و آیین نامه های مربوطه رعایت شود.

۱۱) هرگونه استفاده ابزاری از زن در تبلیغات ممنوع میباشد.

۱۲) پوشش و آرایش شخصیت های مورد استفاده در آگهی باید متناسب با عرف ملی و مذهبی جامعه باشد.

۱۳) آگهی ها نباید تداعی کننده ترجیح بین جنس مذکر و مؤنث باشد.

۱۴) در تبلیغات استفاده از کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که انتظار مصرف کالا و یا بهره مندی از خدمت و یا خرید آن توسط ایشان نمی رود ممنوع است .

۱۵) ترویج زبان بیگانه ، غلط نویسی و غلط گویی در تبلیغات مجاز نیست .*

۱۶) چنانچه به هنگام تنظیم آگهی های تبلیغاتی ضرورت استفاده از خط بیگانه وجود داشته باشد باید اندازه خط زبان فارسی بزرگتر از خط زبان بیگانه باشد.

۱۷) در صورت اقتضای موضوع آگهی ، برای استفاده از نقشه و پرچم جمهوری اسلامی در آگهی باید پرچم رسمی و نقشه کامل کشور آورده شود.

۱۸) تبلیغات نباید تولیدات داخلی را بی ارزش نشان دهد.

۱۹) تبلیغ کالاها، خدمات و مصنوعات کشورهای بیگانه در صورتی مجاز است که عرضه و فروش آن در داخل کشور ممنوعیت قانونی نداشته باشد.

۲۰) تبلیغ بر روی تأسیسات ، دیوارها، ابنیه و ساختمان های سفارتخانه ها و نمایندگی های سیاسی دول خارجی ممنوع است .

۲۱) تبلیغ بر روی تأسیسات ، دیوارها، ابنیه و ساختمان های اشخاص حقیقی و حقوقی ، دولتی و غیر دولتی منوط به کسب اجازه قبلی از صاحبان و مسئولان آنها می باشد.

۲۲) تبلیغ کالاها و فرآورده هایی که طبق تبصره ۴ ماده ۶ قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران که اجرای استاندارد را در مورد آنها اجباری اعلام کرده است منوط به داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. کانون مکلف به اخذ گواهی لازم از سفارش دهنده می باشد.

۲۳) سفارش دهندگان و سازندگان آگهی ها باید مستندات لازم ، قانع کننده و قانونی برای ادعاها و استدلال های موضوع آگهی را داشته باشند.

ماده ۴) کلیه کانون های آگهی و تبلیغاتی موظف اند برای اجرای طرح های تبلیغاتی موضوع ماده ۱ این دستورالعمل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل فعالیت خود مجوز اجرای طرح دریافت کنند.

ماده ۵) مسئولیت محتوای طرح تبلیغاتی و اجرا آن در چهارچوب قوانین موضوعه و مقررات جاری و دستورالعمل های اجرایی تبلیغات با مدیر مسئول کانون می باشد و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ناظر به حسن اجرای قوانین و مقررات تبلیغاتی بوده و در صورت احراز تخلف برابر مقررات اعمال مجازات خواهند کرد.

ماده ۶) کانون های آگهی و تبلیغاتی موظفند نام کانون آگهی و تبلیغاتی و همچنین شماره پروانهٔ خود را بر روی تابلو نصب کنند.

ماده ۷) رسیدگی به تخلفات کانون ها و مدیران مسئول به شرح ذیل صورت خواهد گرفت :

نوع اول :

اخطار کتبی

نوع دوم :

احضار و توبیخ

نوع سوم :

تعلیق فعالیت مؤسسه حداکثر تا سه ماه

نوع چهارم :

برکناری مدیر مسئول

نوع پنجم :

تعطیل موقت مؤسسه حداکثر تا شش ماه

نوع ششم :

لغو پروانه و تعطیل دائم

تبصره :

مجازات نوع پنجم و ششم به پیشنهاد کمیته استان و تصویب کمیته مرکزی اعمال خواهد شد.

ماده ۸) تکرار تخلف و عدم توجه به اخطار، احضار و توبیخ موجب تعلیق فعالیت مؤسسه و نهایتاً لغو پروانه فعالیت خواهد شد.

تبصره یک :

در مواردی که جرم عمومی صورت گرفته باشد علاوه بر اعمال مجازات های مذکور، پرونده متخلف جهت رسیدگی به محاکم قضایی ارجاع داده خواهد شد.

تبصره دو:

اعمال کلیه مقررات باید در پرونده کانون درج شود.

ماده ۹) اعمال مجازاتهای مقرر به تشخیص کمیته های استانی انجام خواهد شد لکن ذینفع می تواند نسبت به اعمال مجازاتهای مذکور به کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی اعتراض نماید.

تبصره :

در جلسه کمیته تبلیغات استان که موضوع آن اعمال یکی از مجازات ها در مورد کانون آگهی و تبلیغاتی باشد در صورتیکه در مرکز آن استان انجمن صنفی تبلیغات تشکیل شده باشد نماینده انجمن و اگر تشکیل نشده باشد و آن کانون عضو انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی تهران باشد نماینده آن حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ ابلاغ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حق رأی شرکت خواهد کرد.

ماده ۱۰) کانون های آگهی و تبلیغاتی می توانند اعتراض خود را نسبت به اعمال مجازات ها از سوی کمیته سازمان های تبلیغاتی استان حداکثر یک ماه پس از ابلاغ به اداره کل تبلیغات تسلیم و رسید دریافت نمایند. اداره کل تبلیغات موظف است حداکثر ظرف سه ماه نظر نهایی کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی کشور را پس از رسیدگی اعلام نماید.

تبصره :

تصمیم کمیته مرکزی قطعی و لازم الاجراست .

ماده ۱۱) لغو پروانهٔ کانون تبلیغاتی موجب اسقاط حقوقِ دولت و اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر نمی شود و کانون متخلف از این ماده تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .

ماده ۱۲) چنانچه مدیر مسئول کانون تبلیغاتی برکنار شود یا پروانه کانون لغو گردد مجدداً نمی تواند تقاضای تأسیس کانون یا مدیر مسئولی کانون دیگری را بکند مگر پس از انقضای دو سال از تاریخ ابطال آن و با نظر کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی .

ماده ۱۳) ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها موظف هستند فرم بانکی پرداخت عوارض موضوع تبصره ۳۶ قانون بودجه سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای هر مورد اخذ و ضمیمه پرونده نمایند.

تبصره :

دخل و تصرف در عوارض مأخوذه به منزله دخل و تصرف در وجوه دولتی بوده و با متخلف طبق آئین نامه و این دستورالعمل برخورد خواهد شد.

کمیته مرکزی سازمان های تبلیغاتی کشور بنا به پیشنهاد اداره کل تبلیغات با توجه به شیوع پدیده ای به نام فروش اقساطی لوازم ، کالا، خودرو و سایر محصولات و یا ارایه خدمت از طریق قرعه کشی که در آن از متقاضیان برای شرکت در قرعه کشی درخواست واریز وجه به حساب واگذار کننده کالا یا خدمت می شود و از آنجا که این امر تبدیل به یک معضل اجتماعی فراگیر شده است و عده ای سودجو بدین طریق با اغوای مردم به سودهای کلانی دست پیدا می کنند و از این راه به فرهنگ اقتصادی و تولیدی کشور آسیب می رسانند با استناد به ماده ۱۰ و ۱۷ آئین نامه تأسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغاتی مصوب شورای انقلاب جمهوری اسلامی مقررات جدید زیر را وضع و اعلام می نماید: رسانه ها، مطبوعات و مؤسسات تنظیم و نشر آگهی و همچنین کلیه سفارش دهندگان و انتشار دهندگان آگهی موظف به رعایت آن هستند.

۱) درج هر نوع آگهی برای فروش کالا یا خدمت از طریق قرعه کشی یا روش دیگر که در آن از متقاضیان برای شرکت در قرعه کشی یا موارد مشابه درخواست واریز وجه به حساب واگذارکننده کالا یا خدمت شود با توجه به اینکه از مصادیق مطالب گمراه کننده است با عنایت به بند (ت ) ماده ۱۲ انتشار آن در تمام رسانه ها، مطبوعات و یا انتشار از طریق اوراق چاپی و غیره و یا ارسال از طریق پست یا دستگاه های الکترونیکی نظیر نمابر یا اینترنت ممنوع است .

۲) انتشار آگهی های مربوط به فروش کالا و یا خدمات از طریق قرعه کشی زمانی مجاز است که اولاً: آگهی دهنده ، خود تولید کننده آن کالا یا خدمت باشد و یا نمایندگی رسمی و قانونی از تولید کننده داشته باشد. ثانیاً: هیچگونه وجهی از متقاضیان برای شرکت در قرعه کشی دریافت نکند. ثالثاً: بهای کالا یا خدمت و نحوهٔ واگذاری و دفعات اقساط و سایر شرایط دقیقاً در متن آگهی مشخص و روشن شود.

۳) متخلفان از این مقررات برحسب قانون و مقررات تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت .

دانلود قوانین بیلبورد تبلیغاتی

برای داشتن همیشگی قوانین بیلبورد تبلیغاتی ،همین الان این قوانین را دانلود کنید.

- بیلبورد تبلیغاتی چیست و چه مزایایی دارد؟+ فایل قوانین حقوقی

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل با بیلبورد تبلیغاتی و مزایا و اهداف و کارآیی و البته اثربخشی آن آشنا شدید. حال به خوبی می‌دانید که استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی تا چه اندازه می‌تواند برای معرفی کسب‌وکار و خدمات و محصولات شما موثر واقع شود. اگر خواهان بهره‌گیری از این روش تبلیغات محیطی هستید مطمئنا باید به نکات دیگری آشنایی پیدا کنید. از همین‌رو متخصصان و مشاوران ما در الفبای تبلیغ آماده‌اند تا هر آنچه که به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهند. تنها کافیست که به بخش ارتباط باما مراجعه کنید. مطمئن باشید که تمامی ابهامات موجود در ذهنتان برطرف خواهد شد.