بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند تعداد فالوورهای بالا، فرمانروایی در اینستاگرام را با خود به همراه دارد. غافل از اینکه این عدد به هیچ عنوان تعیین‌کننده نیست. و تنها میزان تعامل مخاطب با محتواست که می‌تواند حکمرانی شما در اینستاگرام را به اثبات برساند. با توجه به الگوریتم‌های جدید گوگل، زمانی که کاربران به تعامل با یک پیج خاص می‌پردازند، پست‌های آنان زودتر از سایرین دیده می‌شود. از طرفی دیگر، آن دسته از صفحاتی که اینگیجمنت ریت یا همان نرخ تعامل بالایی دارند، احتمال حضور آنان در قسمت اکسپلور کاربران اینستاگرام بیشتر است. به عبارتی میتوان گفت؛ اینگیجمنت اینستاگرام مانند خون در رگ‌های صفحه است و به آن جان می‌دهد.

اگر درنظر دارید بیشتر در معرض دید قرار بگیرید و یا به شخصی تاثیرگذار تبدیل شوید و یا به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی علاقمند هستید، توصیه می‌کنیم در این مقاله با ما همراه باشید. درنظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

اینگیجمنت-اینستاگرام

منظور از اینگیجمنت اینستاگرام چیست؟

به طور واضح منظور از اینگیجمنت اینستاگرام، معیارهایی برای اندازه گیری تعامل مخاطبان محتوا یا محتواهای ایجاد شده‌ است.

اینکه مردم تا چه اندازه توانسته‌اند با یک صفحه اینستاگرامی ارتباط و تعامل برقرار کنند از طریق اینگیجمنت نشان داده می‌شود. نرخ تعامل از طریق فاکتورهایی مانند تعداد لایک، فالوور، تعدادنظرات، به اشتراک‌گذاری مطالب و… قابل اندازه‌گیری است.

اما تاکنون از خود پرسیده‌اید؛ دلیل اهمیت اینگیجمنت اینستاگرام چیست؟

دلیل اهمیت نرخ تعامل چیست؟

مطمئنا اینفلوئنسرها و صفحات بیزینسی بسیار زیادی را دیده‌اید که همواره در تلاش‌اند تا نرخ تعامل خود با مخاطبان‌شان را افزایش دهند. اما سوال اساسی اینجاست؛ دلیل این همه تلاش برای افزایش نرخ تعامل چیست؟  باید گفت؛ دو دلیل مهم وجود دارد؛

* نرخ تعامل بالا نشان‌دهنده ارائه یک محتوای عالی از جانب تولیدکننده‌ست که مخاطب به آن علاقمند است.

* نرخ تعامل بالا به مخاطب نشان می‌دهد که دنبال‌کننده‌های صفحه، غیرواقعی نیستند.

به همین دلیل است که قبل از انجام هرگونه تبلیغ، برندهای مختلف اینگیجمنت ریت صفحه را مورد بررسی قرار می‌دهند تا نسبت به فالوورهای واقعی و تاثیرگذاری کمپین‌های تبلیغاتی آنان اطمینان حاصل کنند. در این میان صفحه شخص مربوطه در شبکه های اجتماعی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد برندهای معتبرتری برای همکاری با آن مشتاق می‌شوند.

شایان ذکر است؛ هرچقدر اینگیجمنت ریت یک صفحه بالاتر برود، مبلغ دریافتی برای انجام تبلیغات مرتبط با آن نیز بیشتر خواهد شد.

نرخ-تعامل

چگونه اینگیجمنت اینستاگرام را افزاش دهیم؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را در حوزه اینگیجمنت اینستاگرام به خود مشغول می‌کند این است که چگونه میتوان نرخ تعامل را افزایش داد و به یک اینفلوئنسر قدرتمند تبدیل شد؟ در ادامه برخی از این روش ها را با شما در میان می‌گذاریم.

* استفاده از نظرسنجی

هیچگاه تاثیر نظرسنجی در استوری‌ها را نادیده نگیرید. این روزها، بازار استوری اینستاگرامی بسیار داغ است و ممکن است در طول روز بیش از 10 استوری را از یک شخص مشاهده کنید در حالی که هر 3 الی 4 روز تنها یک پست را به اشتراک بگذارد. دلیل بهره‌گیری از این نوع آپشن نیز کاملا روشن است؛ علاقه مردم به استوری‌ها بیشتر از پست‌های اینستاگرامی است.

شما باید زمانبندی روزانه مناسبی برای استوری داشته باشید تا بیشتر از هر زمان دیگری مخاطبان را درگیر کنید. در این راه نیز میتوانید از نظرسنجی، کوئیز، رای دادن و هر امکان دیگری که در بخش استوری‌ها وجود دارد نیز استفاده کنید.

* سوال بپرسید

از جمله دیگر امکانات جالبی که اینستاگرام در اختیار مخاطبان خود قرار داده، مطرح کردن سوالات مختلف در استوری است. با کمک این قابلیت میتوانید سوالات متنوعی را از او بپرسید و جواب های آنان را نیز در استوری‌های بعد به اشتراک بگذارید. حتی اگر سوالی در ذهنتان وجود ندارد میتوانید این آپشن را در اختیار مخاطب قرار دهید که سوالات ذهنی‌شان را از شما بپرسند و در استوری‌های بعد شما به آنها پاسخ دهید. در هر کدام از این موارد، دنبال‌کننده‌ها به تعامل با شما می‌پردازند و اینگیجمنت صفحه بالا می‌رود.

* با اکانت‌های مشابه ارتباط برقرار کنید و شبکه بسازید

اگر با کمک 2 روش قبلی نتوانستید اینگیجمنت اینستاگرام خود را افزایش دهید مطمئنا پیدا کردن دوستان و همفکران شما میتوانند در این راه کمک کننده باشد.

فرض کنید؛ شما موضوعاتی مرتبط با روانشناسی به اشتراک می‌گذارید، میتوانید با چندین نفر که فعالیت و دغدغه‌های مشابه دارند تبادل نظر کنید. از این طریق نه تنها به فالوورهایتان می‌افزایید بلکه اینگیجمنت صفحه را نیز افزایش می‌دهید. این تبادل نظر می‌تواند از طریق به اشتراک گذاشتن پست‌ها و معرفی آنان در استوری خودتان باشد.

کلام آخر

تا حد امکان تلاش کردیم توضیحات کاملی در رابطه با اینگیجمنت اینستاگرام خدمت شما ارائه دهیم و به پاسخ‌های احتمالی ذهنی شما پاسخ دهیم. اما با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در این راستا خدمت شما ارائه دهند. اگر هم روش دیگری برای افزایش نرخ تعامل وجود دارد میتوانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.