همه می‌توانند بنویسند، درست است؟ شاید فکر کنید، یافتن یک کپی رایتر موفق به اندازه شلیک به ماهی در یک بشکه آسان است.

اما متاسفانه نیست.

واقعیت این است که یافتن یک نویسنده عالی کاری دشوار به حساب می آید. همه ما تخصص‌ها و مهارت‌های مختلفی داریم. همه ما شخصیت‌های مختلفی داریم که ممکن است دیگران ببینند یا اصلا هیچگاه آن را نشناسند. اما اینکه کدام یک از آنها را بکار گیریم کاملا به خودمان بستگی دارد.

یکی از مشتری‌های معروف به تازگی به من گفت که پیدا کردن یک نویسنده خوب مانند یافتن همسر است که باعث می شود خوشحال و ناراحت باشیم. ( هر چند که همسر داشته و صاحب دو فرزند پسر است.)

او در این جمله به یک نکته اشاره کرد است. اینکه میتواند رابطه ای میان دو شخص وجود داشته و سالها دوام یابد. اما به شرطی که طرف مقابل به درستی انتخاب شود.

اگر قصد دارید در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید و کسب و کار خود را گسترش بخشید. مطمئنا به شخصی متخصص در حوزه نویسندگی نیاز پیدا خواهید کرد. درواقع این کپی رایتر است که مخاطبان را به سمت شما جذب می کند و با ارائه محتوایی عالی آنها را ترغیب به بهره گیری از محصولات و خدمات شما می کند.

اما نشانه های یک کپی رایتر موفق چیست؟ چگونه باید تشخیص دهیم کپی رایتر انتخابی ما، میتواند ما را به هدفمان برساند؟

در ادامه این محتوا به شرح کاملی در رابطه با این نشانه ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کپی رایتر موفق

نشانه های یک کپی رایتر موفق کدام اند؟

اگر به حوزه دیجیتال مارکتینگ وارد شده‌اید و می‌خواهید یک کپی رایتر موفق، مشهور و… را بیابید. اگر قصد ندارید که کار خود را یک هفته‌ای به پایان ببرید توصیه میکنیم به نشانه های یک کپی رایتر موفق که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه داشته باشید:

*تجربه

داشتن تجربه برای همگان واضح است. اما مطمئنا شگفت‌زده خواهید شد اگر بدانید که کپی رایترهای موفق چه مقدار از دوره‌های آنلاین را شرکت کرده‌اند. بدانید که با توجه به تمامی نکاتی که آموخته‌اند چگونه پای به دنیای بی‌رحم اما دوست داشتنی دیجیتال مارکتینگ گذاشته‌اند. و توانسته‌اند نام خود را برسر زبان ها بیاندازند.

دیگران سعی دارند قبل از شروع، به ذکر تعدادی از مهارت‌های اساسی که می توان در کپی‌رایتینگ یافت بپردازند و از این طریق، کپی رایترها را فرومایه جلوه دهند.

اما کپی رایتر بودن امری کاملاً رقابتی است. فیلتر استعدادی خود را دارد. همچنین این شغل، سبک، ساختار، دستور زبان، تکنیک های مصاحبه، علت‌های نوشتن مقاله و اینکه چگونه در مقاله با مخاطب صحبت کنید را دارا میباشد و آموزش می‌دهد. بازاریابی محتوا، یا کپی رایتر بودن کاملاً استعدادهای شما را درگیر می‌کند.

بنابراین کپی رایتر بودن خوب است.

*علاقه

آیا واقعاً کپی رایتر انتخابی شما نسبت به چگونگی نوشتن محتوا آگاهی دارد؟

اگر در حال حاضر، در حال همکاری با یک کپی رایتر هستید توصیه می‌کنیم از وی سوال کنید آیا به شغل خود علاقمند است؟

از آنها در مورد تست A-B بپرسید. از آنها در مورد کلمات قدرت سوال کنید. از آنها در مورد ساختار پیام‌های شبکه های اجتماعی و حتی پیام کوتاه سوال کنید. از آنها در مورد دعوت به عمل بپرسید. حتی از آنها درباره تراکم کلمات کلیدی و کلمات کلیدی طولانی برای جستجوگرها سوال کنید.

از آنها در مورد پیشرفت‌های روانشناختی مانند NLP و اینکه چگونه می توانند برای ارتقا up تبدیلات شما استفاده شوند، سال کنید.

اگر آنها به شما خالی نگاه می کنند، یا پشت تلفن ساکت می شوند، ممکن است نویسنده شایسته باشند. اما کپی رایتر نیستند.

نشانه های کپی رایتر موفق چست

*ارزش

شما در هر قدم زندگی، آنچه را که پرداخت می‌کنید، دریافت خواهید کرد. در این دنیا عملکرد و کیفیت پورشه را با پول کیا دریافت نمی‌کنید.

کپی رایترهای موفق ارزان نیستند. ما مدت طولانی است که مهارت‌های خود را جمع کرده‌ایم و دوست نداریم آنها را برای هیچ چیز کنار بگذاریم. اگر مقاله فوق العاده ارزان می‌خواهید، میتوانید به افرادی که هیچ اطلاعاتی در رابطه با نوشتن ندارند مراجعه کنید.

برخی از نویسنده ها به ناچار گران‌تر خواهند شد. زیرا یک مقاله می‌تواند سال‌ها در وب سایت شما بماند. این همچنین می‌تواند یک مأموریت مهم باشد که در مورد برنده شدن یا از دست دادن مشتری تصمیم می‌گیرد.

وقتی محتوای شما کپی باشد، مطمئنا قیمت آن نیز پایین خواهد بود. اما از نشانه های یک کپی رایتر موفق و درجه یک این است که محتوایی کاملا یونیک، مخاطب پسند، درجه یک ارائه دهد.

تاکنون با یک کپی رایتر در جه یک همکاری داشته اید؟