اگر به عنوان کپی رایتر فعالیت می‌کنید تاکنون این فکر به ذهنتان خطور کرده که شاید کسی به محتواهای شما علاقمند نباشد؟ همه ما در حین نویسندگی، اشتباهاتی را مرتکب می‌شویم، مسئله اینجاست که به هیچ عنوان نباید از این اشتباهات بگذریم، این اشتباهات بخشی از کار ما بوده و باید از آنها در جهت پیشرفت استفاده کنیم و به چشم‌اندازهایمان چنگ بزنیم. نوشتن محتوای کاربرپسند هیچوقت کار آسانی نبوده و به زمان، صبر و تلاش و مطالعه زیاد احتیاج دارد. ناامیدی هیچوقت ما را به مقصد نمیرساند و تنها منجر به از دست دادن دوستان و مخاطبان کنونی می‌شود. اگر در تلاشید تا مخاطبان جدیدی پیدا کنید و محتوایی کاربرپسند بنویسید باید بدانید که وبلاگ شما ژورنال شخصی‌تان نیست. اگر می‌خواهید زندگی شخصی‌تان را به‌صورت آنلاین مستند کنید، شاید فکر خوبی‌ به نظر آید اما نباید انتظار داشته باشید که افراد دیگر نیز با شما همراه شوند.

بله، شما باید داستان بگویید، باید شخصیت‌تان را به اشتراک بگذارید. اما اگر همه این موارد تنها معطوف به خودتان باشد هیچ‌کس به آن اهمیتی نمی‌دهد. این مسئله در رابطه با موضوعات دیگری که در رابطه با آن می‌نویسید نیز صدق می‌کند. مخاطبان مختلفی در جامعه حضور دارند که شما میتوانید برای آن‌ها بنویسید. اما اگر روش‌های نوشتاری و موضوعات ساده را جذاب نکنید وبلاگ شما مخاطب زیادی به خود نخواهد دید. باید تلاش کنید منابعی معتبر برای نگارش انتخاب کنید و با لحنی صمیمانه با آن‌ها صحبت نمائید.

اگر میخواهید در این راه موفق شوید در ادامه این محتوا با ما همراه باشید.

محتوای-کاربرپسند1

3 نکته برای نگارش محتوای کاربرپسند

همانطور که گفته شد؛ برای نگارش محتوای کاربرپسند باید لحنی صمیمانه، منابعی معتبر و موضوعاتی جذاب داشته باشید. اما همه چیز به این موارد ختم نمی‌شود. در ادامه شما را به 3 نکته مهم نگارشی کاربرپسند آشنا خواهیم کرد.

* سرگرمی

Ryan Holiday ، نویسنده پرفروش می‌گوید؛ « نوشتار شما فقط در رقابت با نوشتارهای دیگر نیست، بلکه در رقابت با “فیلم‌ها، برنامه‌ها و پورنوگرافی‌های رایگان با کیفیت بالا نیز هست. »

مردم دوست دارند سرگرم شوند. زندگی می‌تواند دنیوی و حتی دردناک باشد. از همین‌رو مردم برای فرار، هرازگاهی به یک پریز برق نیاز دارند. اگر نوشتار شما همچون پریز برق شارژکننده باشد، مردم به آن توجه خواهند کرد.

روش های مختلفی برای سرگرمی افراد با نوشتار شما وجود دارد

  • داستان‌های قانع کننده‌ای بگویید
  • مردم را بخندانید
  • چیزهایی را بگویید که اکثر مردم نمی‌گویند

نوشتن برای شماست، اما اگر می‌خواهید مردم آن را بخوانند، و محتوای کاربرپسند داشته باشید مجبورید چیزی که مردم می‌خواهند را انجام دهید.

* آموزش

یکی از دلایلی که محتواهایی که با «چگونه» آغاز می‌شوند محبوب هستند این است؛ مردم دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند. اگر می‌توانید به مردم در بهبود بخشی از زندگی‌شان کمک کنید، دست به کار شوید و مطمئن باشید که آنها از کار شما قدردانی می‌کنند.

نیازی نیست متخصص باشید.

آنچه را که در مورد موضوعی خاص می‌دانید و مردم میخواهند آن را بیاموزند، به اشتراک بگذارید.

همانطور که جیمز آلتوشر بیان می‌کند؛ “مشاوره را با عنوان اتوبیوگرافی” به اشتراک بگذارید. با افراد مختلف ملاقات کنید و آنچه را که از طریق تجربه آموخته‌اید منتشر نمائید.

مشاوره دادن اکثرا چیزی شبیه به سخنرانی‌ست. اشتراک‌گذاری راه بهتری برای داشتن محتوای کاربرپسند است.

نکاتی-برای-نگارش-محتوای-کاربرپسند.jpg1

* الهام بخشیدن

مردم عاشق حس الهام بخشیدن هستند.

الهام بخشیدن به آنها کمک می‌کند تا تاریکی را از خود دور کنند، امید دوباره‌ای بدست آورند و هر چند وقت یکبار تغییراتی اساسی و واقعی در زندگی خود ایجاد کنند.

نیازی نیست یک تشویق‌کنند باشید، اما اگر بتوانید راهی پیدا کنید که مردم با سخنان شما راه‌شان را پیدا کنند مطمئن باشید که خوانندگان و مخاطبان زیادی بدست خواهید آورد.

هیچکدام از کپی رایترها و نویسندگان فعلی از همان ابتدا نویسنده نبودند. آنها در برهه‌ای از زمان خود با الهام گرفتن از چیزی، مسیر درست زندگی را پیدا کردند و شخصیت جدیدی برای خود ساختند.

کلام آخر

اکثر کسانی که محتوای کاربرپسند می‌نویسند و ما آن‌ها را تحسین می‌کنیم به طور همزمان از این نکات پیروی می‌کنند. کتاب کیمیاگر را خوانده‌اید، کتابی که نه تنها شما را سرگرم می‌کند و نکات زیادی را به شما می‌آموزد بلکه به عنوان یک منبع الهام نیز میتواند شناخته شود.

اگر میخواهید مورد تحسین قرارگیرید باید تمرین کنید. با عناصر مختلف نگارش بازی کرده و این روند را تکرار نمائید.

شاید روی مهارت نوشتن تسلط داشته باشید. اما من معتقدم استعداد به معنای موفقیت در هر چیزی نیست.

شما ممکن است هرگز به همینگوی، وونگوت، رولینگ یا R.R مارتین تبدیل نشوید، اما اگر به این اصول پایبند باشید؛ با جلب نظر مخاطبان‌تان پاداش کارتان را دریافت خواهید کرد.

یک نکته‌ای که همواره در رابطه با محتوای کارپسند ذکر می‌شود؛

شما هرگز موفق نخواهید شد مگر اینکه از راه خود خارج شوید.

با مطاله این محتوا؛ حال میتوانیم اطمینان داشته باشیم، محتوای بعدی که از شما منتشر می‌شود، کاملا به آن مسلط هستید و عناصر رسیدن به موفقیت را نیز رعایت کرده‌اید.