در حال حاضر، به نظر می‌رسد رشد ارگانیک اینستاگرام از همیشه دشوارتر است. زیرا بسیاری از ما با کاهش تعامل و تعداد دنبال کنندگان روبرو شده‌ایم، این مسئله خصوصا زمانی که مطمئن هستید همه کارها را درست انجام می‌دهید، بسیار ناامید کننده است.

در واقع، این می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد به برنامه‌های ثالث روی می‌آورند که قول می‌دهند حساب Instagram شما را از طریق تعامل خودکار رشد دهند. این می‌تواند کاملا وسوسه انگیز باشد. اما پس از مدتی میخواهید تا همه چیز به حالت عادی برگردد!

استفاده از «ربات» های اینستاگرام می‌تواند منجر به محدود شدن قابلیت مشاهده محتوای اینستاگرام، محدود کردن حساب شما یا حتی بدتر از آن، بلاک شدن حساب کاربری شما شود. ممکن است قبلاً نام سایه بان اینستاگرام را شنیده باشید، اصطلاحی که برای توصیف وضعیت کابوس بالا استفاده می شود. موارد زیادی وجود دارد که اینستاگرام دوست ندارد شما انجام دهید و استفاده از ربات ها برای ایجاد لایک های جعلی و تعامل فیک یکی از آنهاست.

شما احتمالاً فکر می کنید “اگر من نمی توانم از رباتها استفاده کنم، چگونه قرار است اینستاگرامم را به صورت ارگانیک رشد دهم ؟! تقریباً غیرممکن به نظر می رسد! “

خب، غیرممکن، غیرممکن است!

در این مقاله امروز، می‌خواهیم روش‌هایی را برای رشد ارگانیک اینستاگرام، بدون خرید دنبال کننده، استفاده از ربات‌ها یا سایر اقدامات سایه دار، شرح دهیم.

با ما همراه باشید.

رشد ارگانیک اینستاگرام

رشد ارگانیک اینستاگرام چگونه امکانپذیر می شود؟

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی منجر شده تا رشد ارگانیک اینستاگرام هرچند سخت اما غیرممکن نباشد. روش هایی وجود دارد که میتواند در این راه به شما کمک کند. این روش ها عبارتند از:

*در مورد مخاطب خود تحقیق کنید

تبلیغ محتوای شما برای افرادی که هیچ علاقه ای به شما ندارند و فقط به دنبال بازگشت هستند هیچ مزیت طولانی مدت ندارد. به هیچ وجه صفحه‌تان را دنبال نمی کنند، و شما تعجب می کنید که کجا اشتباه پیش رفته اید. درواقع وفادای به وجود نیامده است.

 اگر مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام به درستی جذب کنید، میزان تعامل بیشتری خواهید داشت و این بدان معنی‌ست که پست های شما در خبرهای دنبال کنندگان شما بالاتر نشان داده می شوند. این یک برد-برد است.

چند چیز وجود دارد که می توانید برای درک بهتر مخاطبان هدف خود در اینستاگرام انجام دهید.

-اگر می خواهید چیزی را بدانید، فقط بپرسید! از مخاطبان موجود در مورد، محتوا مورد علاقه شان در اینستاگرام و حساب هایی که دنبال می کنند بپرسید. در پست بعدی اینستاگرام یا استوری خود از آنها سوال کنید و منتظر بمانید تا بینش های مفید به دست شما برسد!

-رقبای خود را با مخاطبان هدف مشابه تحت نظر داشته باشید. آنها چه نوع تصویری را ارسال می کنند؟ اگر بله، باید کشف کنید که آنها در آنجا چه می گویند و از چه لحنی استفاده می کنند. روی موفق ترین پست های رقبای خود تمرکز کنید و سپس آن را بررسی نمائید تا محتمل ترین دلایلی را که پست به خوبی با مخاطبان آنها تعامل برقرار کرده است را درک کنید.

-مروری بر ترکیب جمعیتی پایگاه دنبال کنندگان خود، از جمله سن، جنسیت و مکان داشته باشید. سپس، سعی کنید در مورد آمارهای عمیق تری بدست آورید، مانند زمانی که دنبال کنندگان شما آنلاین هستند (برای اطمینان از اینکه در زمان مناسب پست می گذارید) یا اینکه از چه زبانی استفاده می کنند.

*از قبل برنامه ریزی کنید

خب برای رشد ارگانیک اینستاگرام خود، تحقیق کرده اید و  می دانید که مخاطبان‌تان چه کسانی هستند. شما می دانید رقبای شما در چه زمینه ای فعالیت می‌کنند، می دانید چه نوع محتوایی در صنعت شما به خوبی اثرگذار است. اکنون وقت آن رسیده که به طور استراتژیک به محتوای خود فکر کنید. به عبارت دیگر، هر چیزی را که از آن کاملاً مطمئن نیستید پست نکنید، به “ظاهر” نام برند خود پایبند باشید و از یک برنامه زمانبندی برای برنامه‌ریزی خبرنامه استفاده کنید و مطمئن شوید همه چیز از نظر بصری قبل از ارسال متناسب است.

برنامه‌ریزی‌های پیش رو می تواند تفاوت زیادی در ظاهر و احساس محتوای شما ایجاد کند. بعلاوه، اگر برنامه ریزی نکنید و همه موارد را یک باره پست کنید، محتوای شما تمام می شود و مطمئناً دنبال کنندگان جدیدی را برای شما نمی آورد!

*صفحات مشابه حساب های خود را لایک کرده و در مورد آنها نظر دهید

همانطور که اشاره کردم، خرید لایک و فالو در طولانی مدت کمکی به شما نمی کنند، اما پسندیدن، اظهارنظر و دنبال کردن حساب‌های مربوط به حساب کاربری شما، مشکلی ندارد. فقط مطمئن باشید که خودتان این کار را بصورت دستی انجام می دهید (بدون ربات). و البته سعی کنید اصیل، جالب و عاری از هرگز ناخواستگی باشید! نیازی به نوشتن مقاله نیست، اما مراجعه به پست واقعی و نظر دادن یا پرسیدن سوال؛ فرصت خوبی برای شروع است. اختصاص روزانه بین نیم ساعت تا یک ساعت برای تمرکز بر روی اینستاگرام تأثیر به سزایی در رشد شما خواهد داشت.

روش-های-کسب-درآمد-از-اینستاگرام

*از انواع هشتگ های مربوطه استفاده کنید

هشتگ‌ها هنوز هم یک ابزار عالی برای کشف دنبال کننده جدید هستند. اما نیازی نیست به سراغ استفاده از 30 برنامه هشتگ‌یاب بروید. به جای استفاده از 30 هشتگ مختلف در هر پست (که به هر حال بسیار وقت گیر است) و خطر قرار گرفتن در لیست سیاه را برای شما فراهم می آورد، از هشتگ های کمتر اما کاملا تحقیق شده، استفاده کنید که به وضوح محتوای شما را نشان می دهد. بین 7 تا 10 هشتگ قطعاً کافی خواهد بود. و به یاد داشته باشید، محتوای شما باید آنچه را که هشتگ های شما نوید می دهند ارائه دهد!

همچنین بهتر است به خاطر داشته باشید که هرچه هشتگ های مورد استفاده شما محبوبیت بیشتری داشته باشند، برای یافتن محتوای خود رقابت بیشتری ایجاد می کنید. هشتگ های میان رده را انتخاب کنید تا شانس بیشتری برای کشف خود به دنبال کنندگان بدهید. اما از هر چیز مبهمی که هیچ کس به دنبال آن نباشد پرهیز کنید!

*صفحه اینستاگرام خود را در کانال های دیگر تبلیغ کنید

از دیگر روش های رشد ارگانیک اینستاگرام، تبلیغ آن در کانال های دیگر است.

فرصت های موجود برای رشد ارگانیک اینستاگرام خود در کانال های دیگر از دست ندهید. به طور خاص در مورد کانال های تصویری دیگر مانند Tumblr یا کانال هایی که توانایی دسترسی به مخاطبان زیادی مانند فیس بوک را دارند، فکر کنید. به عنوان مثال می توانید یک ابزارک به صفحه فیس بوک خود اضافه کنید، که در واقع فید Insta  شما را جاسازی کرده و نمایش می دهد. یا می توانید برای اعلام مسابقه ای که فقط در اینستاگرام برگزار می کنید، پستی ایجاد کنید تا مخاطبان فیس بوک خود را به حساب اینستاگرام خود بیاورید.

همچنین می توانید پست های اینستاگرام خود را در پست های وبلاگ خود جاسازی کنید، یک پاپ آپ در سایت خود اجرا کنید و…

بروزرسانی از جمله روش های هیجان انگیز دیگر است که امکان اشتراک گذاری Stories اینستاگرام در Facebook  به شما می دهد. گرچه مشاغل هنوز به استوری‌های فیس بوک دسترسی ندارند، اما امیدوارم این امکان برای کسانی که حساب تجاری نیز دارند فراهم آید.

*از برچسب گذاری و موقعیت جغرافیایی استفاده کنید

یک راه آسان برای رشد ارگانیک اینستاگرام خود استفاده از برچسب های موقعیت جغرافیایی است. مخصوصاً اگر از یک مکان شناخته شده و قابل انعطاف Instagram ارسال می کنید! همچنین، اگر در حال همکاری با برند دیگری هستید و یا محتوای دیگری را دوباره منتشر می کنید (ابتدا اطمینان حاصل کنید که اجازه می گیرید!)، حتماً آنها را در کپشن خود و یا روی خود عکس نشان کنید.

امیدوارم که آنها در آینده لطف شما را جبران کنند … و این به هر دو روش جواب می دهد. اگر کسی می خواهد محتوای شما را به اشتراک بگذارد، برای آنها یک یادآوری دوستانه ارسال کنید که باید شما را نشان کنند و اعتبار کامل شما را در پست به شما بدهند.

تبلیغات در اینستاگرام

کلام آخر

در این محتوا در رابطه با روش های رشد ارگانیک اینستارگام توضیحاتی خدمت شما ارسال کردیم. هر چند روش های دیگری در این زمینه وجود دارد که میتواند کمک کننده باشد. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه نمائید.