طبق تحقیقات انجام شده، ابزارهای بازاریابی محتوا از سال 2016 تاکنون چیزی حدود 217.3 میلیارد دلار افزایش درآمد را برای کسب و کارها به همراه داشته اند. اما سوال اینجاست که چرا برندها برای بازاریابی محتوا به این اندازه هزینه می‌کنند؟ پاسخ این سوال ساده است: بازاریابی محتوا ارزش عظیمی برای کسب‌وکارها به همراه دارد که برندها نمی‌توانند از طریق بازاریابی‌های سنتی به آن برسند. برای شروع میتوان گفت؛ بازاریابی محتوا 62٪ کمتر از بازاریابی سنتی هزینه دارد اما سه برابر بیشتر، درآمدزایی می‌کند. از همین‌رو قصد داریم شما را با این ابزارها آشنا کنیم تا با بهره‌گیری از آن درآمد کسب‌وکار خود را افزایش دهید.

با ما همراه باشید.

ابزارهای بازاریابی محتوا

آیا به ابزارهای بازاریابی محتوا نیاز دارم؟

چرا برخی از بازاریاب های محتوا موفقیت بیشتری نسبت به دیگران تجربه می‌کنند؟

طبق تحقیقات موسسه بازاریابی محتوا، یک عامل اصلی که بازاریاب‌های موفق محتوا را از افراد کمتر موفق متمایز می کند، مهارت در فن‌آوری محتوا است. بعلاوه، 29٪ از بازاریابان محتوای B2B گزارش کردند که هزینه فناوری را در 12 ماه گذشته افزایش داد‌ه‌اند.

تسلط شما بر ابزارهای بازاریابی محتوا تا حد زیادی تعیین می‌کند که شما به عنوان یک بازاریاب محتوا موفق شناخته شوید. به همین دلیل برخی از این ابزارها دسته بندی کردیم و در این محتوا به شما معرفی خواهیم کرد.

ابزارهای بازاریابی محتوا کدام اند؟

این ابزارها عبارتند از:

*HubSpot

HubSpot یک مجموعه بازاریابی، فروش و CRM ورودی است که کلیه ابزارهای لازم برای بازاریاب محتوا را جهت ایجاد محتوایی قابل اجرا که در نهایت منجر به فروش محصولات و خدمات می‌شود، در اختیار دارد. در واقع این مجموعه بازاریابی، منابعی را در اختیار بازاریابان محتوا قرار می‌دهد که آنها را قادر به ایجاد محتوایی، بهینه‌سازی شده و قابل اطمینان برای مخاطب می‌کند. هنگامی که حساب خود را در این ابزار ایجاد کردید و محتوای خود را توزیع کردید، HubSpot استراتژی بازاریابی شما را از نظر فروش و عملکرد کلی تجزیه و تحلیل می‌نماید.

*Contentools

بستر کارآمد بازاریابی محتوا برای ایجاد، انتشار و تجزیه و تحلیل محتوا برای فعالیت‌های بازاریابی است. این برنامه همچنین دارای یک ویرایشگر محتوای درون برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد محتوا را با یک نشانگر SEO در محل ایجاد کنید. برخی از ویژگی‌های قابل توجه، بینش محتوای آن با هوش مصنوعی، انتشار خودکار برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی، پشتیبانی همکاری و ادغام با تعداد زیادی ابزار شخص ثالث مانند Salesforce ، Evernote ، Dropbox و موارد دیگر از طریق Zapier است.

ابزارهای بازاریابی محتوا کدام اند؟

*وردپرس

از دیگر ابزارهای بازاریابی محتوا وردپرس است. به عبارتی؛ اگر به راحتی به دنبال ایجاد محتوای عالی وبلاگ هستید، وردپرس ابزاری برای شماست. وردپرس ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ و همچنین بستر انتشار آسان برای ایجاد محتوا، بارگذاری محتوا، ردیابی بازدیدکنندگان و افزونه‌های زیادی را برای کمک به بهینه‌سازی روند بازاریابی به بازاریابان ارائه می‌دهد. نسخه رایگان با آدرس WordPress.com (you.wordpress.com) و سه گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ارائه می‌شود.

*گوگل

وقتی در رابطه با ابزارهای بازاریابی محتوا صحبت می‌کنیم، نمی‌توانیم از Google غافل شویم. Google ابزارهای بسیار زیادی را به بازاریابان ارائه می‌دهد که می‌توانند تأثیر بسزایی در استراتژی محتوای شما داشته باشند. برخی از این ابزارها شامل Keyword Planner برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی و Google Analytics است تا به شما نمای کلی و عمیقی از عملکرد محتوای خود در طی یک دوره زمانی، کنسول جستجوی Google ، Google Trends و… بدهد. بهترین قسمت این است که همه آنها رایگان هستند.

*Slack

اسلک ابزاری برای ارتباط و همکاری در محل کار است. این برنامه برای کمک به کاربران در همکاری آنلاین با سایر افراد و اعضای تیم از هرجای دنیا طراحی شده است. فضای کاری Slack از کانال‌هایی تشکیل شده که تیم‌ها می‌توانند با هم کار کنند و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. این برنامه از نصب برنامه های دیگری مانند Google Docs و Dropbox پشتیبانی می‌کند بنابراین دیگر نیازی به ترک فضای کاری Slack ندارید.

*Asana

آسانا یک پلتفرم مدیریت کار است که به تیم‌ها این امکان را می‌دهد روی پروژه‌ها، کارهای روزمره و اهداف با هم کار کنند. آسانا اختصاص پروژه‌ها به اعضای تیم، به اشتراک گذاشتن پروژه‌ها و نظارت بر فعالیت‌های افراد تیم را آسان می‌کند. این گزینه را برای تنظیم وظایف با اولویت فراهم می‌کند و نیاز به صفحات گسترده برای همکاری و ایمیل، برای برقراری ارتباط را از بین می‌برد.

*ترلو

Trello ابزاری برای همکاری بصری و مدیریت پروژه است که برنامه‌ریزی و همکاری را سرگرم کننده می‌کند. این پلتفرم از تابلوها برای نشان دادن پروژه‌ها و کارت‌ها برای نشان دادن وظایف انجام شده استفاده می‌کند. در داخل کارت‌ها، لیست هایی وجود دارد که پیشرفت هر کار را دسته‌بندی و پیگیری می‌کند. با استفاده از Trello، می‌توانید همه پرونده‎‌ها و پروژه‌های تیم را در یک مکان سازماندهی و ردیابی کنید. این برنامه همچنین از ادغام با بیشتر برنامه‌هایی که تیم شما قبلاً از آنها استفاده می‌کردند، پشتیبانی می‌کند.

انواع ابزارهای بازاریابی محتوا

*گوگل آنالیتیکس

از دیگر ابزارهای بازاریابی محتوایی، گوگل آنالیتیکس است. Google Analytics ابزاری برای تجزیه و تحلیل وب است که به بازاریابان سیستم جامع گزارش و تجزیه و تحلیل داده‌های وب سایت را ارائه می‌دهد. این گزارش شامل چگونگی تعامل مشتریان با تبلیغات، محتوای وب سایت و ابزارهای اجتماعی در همه دستگاه‌ها است. با کمک این گزارش مدیران وب سایت درک می کنند که چه چیزی برای وب سایت آنها کارآمد است و به آنها این امکان را می‌دهد استراتژی‌های محتوای خود را متناسب با آن تنظیم نمایند.

 *SEMrush

برای دستیابی به موفقیت به عنوان بازاریاب محتوا، مهم است که محتوای شما برای SERP ها بهینه شود. اینجاست که SEMrush وارد عمل می‌شود. SEMrush ابزاری برای بازاریابی دیجیتال است که جهت سهولت در انجام کارهای متخصصان SEO/ SEM شناخته می شود. در این ابزار به بازاریابان محتوا امکان مشارکت داده‌های مربوطه را داده می‌شود تا با استفاده از آن رتبه بالاتری را در موتورهای جستجو بدست آورند. این ابزار دارای یک پایگاه داده گسترده SERP با بیش از 106 میلیون کلمه کلیدی و 71 میلیون دامنه است.

*Adobe Marketing Cloud

Adobe یک کلود بازاریابی آنلاین و یک راه‌حل بازاریابی یکپارچه است که به بازاریابان در بهینه‌سازی کمپین‌های بازاریابی و تجزیه‌و‍‌تحلیل داده‌های وب سایت کمک می‌کند. این ابزار تمام داده‌های شما را در یک داشبورد آسان برای مدیریت همگام سازی می‌نماید.

کلام آخر

در این محتوا شما را بل ابزارهای بازاریابی محتوا که کمک می‌کند تا کسب و کاری موفق‌تر داشته باشید آشنا کردیم. شما میتوانید با توجه به نیاز خود به سراغ بهره گیری از هرکدام از این ابزارها بروید. هرچند با توجه به پیشرفت های صورت گرفته؛ ابزارهای بسیار زیاد دیگری وجود دارد که میتواند کمک کننده باشد. شما از کدام یک از ابزارهای موجود استفاده می کنید؟ بنظر شما کدام یک از ابزارها نتیجه بهتری را با خود به همراه دارند؟