محال است کسی را پیدا کنید که با آرزوی فعالیت در شغل و حرفه‌ مورد علاقه‌اش به سراغ تحصیل و یا حرفه‌آموزی نرفته باشد. همه ما اهداف و آرزوهای متفاوتی داریم و با توجه به آن مسیرهای متفاوتی را انتخاب می‌کنیم. اما پیدا کردن شغل مناسب تقریبا در تمامی جوانان یکسان است. اما چه اقداماتی باید در این راستا صورت گیرد؟

مطمئنا اولین قدم برای یک یافتن شغل مناسب  تهیه رزومه‌ای مناسب و صحیح و شرکت در یک مصاحبه شغلی است. رزومه شما نشان‌دهنده هویت شماست پس باید با نهایت دقت آن را تهیه کنید. این رزومه‌ست که باعث می‌شود شرکت‌ها، شما را برای مصاحبه شغلی دعوت نمایند.  شما باید برای سوالاتمصاحبه شغلی آماده شویذ. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که سوالات مصاحبه شغلی برچه اساسی مطرح می‌شوند؟

مطمئنا مصاحبه شغلی استرس بسیار زیادی را برای متقاضیان به همراه دارد اما اگر آن‌ها بدانند که سوالات بر چه اساسی پرسیده می‌شود مطمئنا راحت‌تر می‌توانند به آن پاسخ دهند. از همین‌رو در نظر داریم در ادامه این مقاله برخی ازسوالات پرتکرار مصاحبه های شغلی مطرح می‌شود را خدمت شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

سوالات رایج مصاحبه شغلی 

i 1 e1631856447103 250x300 - در مصاحبه شغلی چه سوالاتی پرسیده میشود؟ 5 سوال اصلی

همانطور که گفته شد اکثریت افراد قبل از اینکه در جلسه مصاحبه حاضر شوند به طور مداوم به سوالات مصاحبه شغلی فکر می‌کنند همین مسئله باعث بروز استرس در آن‌ها می‌شود. پس بهتر است قبل از هرچیزی بدانید؛ مدیران استخدامی با مطرح کردن سوالات مختلف تلاش می‌کنند نسبت به تمامی جنبه‌های شخصیتی و روحی شما آگاهی پیدا کنند. از همین رو آشنایی شما به عنوان فرد مصاحبه‌شونده با برخی از سوالات می‌تواند کمک کند تا بر استرس و ترس‌تان غلبه کنید. این سوالات عبارتد از؛

 

1-لطفا خودتان را معرفی کنید

اگر در مصاحبه‌های شغلی حاضر شده‌اید مطمئنا مدیر استخدامی از شما خواسته است تا خودتان را معرفی کنید. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که چرا این سوال را مطرح می‌کنند؟ آن‌ها با مطالعه رزومه‌تان نسبت به شما آگاهی کامل دارند اما چرا باز هم این سوال را می‌پرسند؟

اصلی‌ترین دلیل، این است که مدیران می‌خواهند بدانند کسانی را که برای مصاحبه انتخاب کرده‌اند تا چه اندازه خودشان را لایق چنین موقعیت شغلی می‌دانند. آن‌ها همچنین می‌خواهند بدانند که سطح اعتماد به‌نفس نامزد انتخابی‌شان چقدر است و با توجه به رفتاری که از خود نشان می‌دهند آیا مناسب آن جایگاه شغلی هستند یا نه. مطمئنا اگر شما به عنوان شخص مصاحبه‌شونده در همان ابتدای کار پاسخی ضعیف ارائه دهید مصاحبه دچار افت‌شده، کوتاه و خلاصه خواهد شد.

به عقیده بسیاری از متخصصان در این سوال نکات فریبنده زیادی وجود دارد از جمله اینکه می‌تواند شما را وسوسه کند تا از زندگی شخصی‌تان بگویید. دقت داشته باشید این مسئله جزء ممنوعیت‌های مصاحبه‌های شغلی‌ست. به هیچ عنوان نباید چنین کاری کنید.

در مصاحبه شغلی چگونه خود را معرفی کنیم؟

به عنوان مثال؛ شما می‌توانید بگویید من به‌طور ذاتی در تجزیه‌وتحلیل مسائل و پیدا کردن راهکارهای مناسب مهارت خاصی دارم و از این طریق می‌توانم عملکرد ضعیف تیمی را معکوس کنم. در این پاسخ حداقل چهار مهارت رفتاری نهفته است و حتی باعث می‌شود مصاحبه‌گر اشتیاق بیشتری برای مطرح‌کردن سوالات هدفمند و همکاری داشته باشد.

به عبارت ساده‌تر این پاسخ به مدیر استخدامی نشان می‌دهد که مصاحبه‌شونده از مهارت‌های تحلیلی برخوردار بوده و حتی قابلیت رهبری نیز دارد.اما کدام پاسخ باب میل مدیر استخدامی است؟ زمانی‌که پاسخ دقیق و متمرکز باشد تا بتواند ارزش شما را برای سازمان یا اداره موردنظر نشان دهد. شما در نهایت باید در دو الی سه جمله کاملا روشن و پشت‌سرهم پاسخ را ارائه دهید تا حال و هوای مصاحبه شغلی مشخص شود.

 2-چگونه خودتان را توصیف می‌کنید؟

اصلی‌ترین دلیلی که مدیران استخدامی به سراغ مطرح کردن این سوال می‌روند این است که آن‌ها می‌خواهند نسبت به تیپ شخصیتی شما آگاهی پیدا کنند و اینکه بدانند سبک کاری شما تا چه اندازه نسبت به شغل درخواستی‌تان مطابقت دارد.

مطمئنا در این سوال نیز همچون سوال قبلی نکته فریبنده‌ای وجود دارد. درواقع مصاحبه‌کننده می‌تواند با مطرح کردن این سوالات مصاحبه شغلی را به چالش تبدیل کنند. زیرا شما به عنوان مصاحبه‌شونده نمی‌دانید که وی به دنبال چه نوع تیپ شخصیتی است.

زمانی می‌توان گفت که شما پاسخی صحیح و باب میل مدیر استخدامی ارائه‌داده‌اید که کاملا محتاطانه عمل کنید. درواقع اگر می‌دانید که شخصی قابل اعتماد و معتمد هستید ولی همچنین از اینکه دوستان‌تان شما را به خاطر شوخی‌های زیرکانه‌تان تحسین می‌کنند به خود می‌بالید، بهتر است در بیان خصوصیات خود، رفتار محافظه‌کارانه‌‌ای را پیش بگیرید.

به عنوان مثال؛ اگر می‌خواهید به عنوان یک حسابدار مشغول به کار شوید، نباید برای توصیف خودتان از کلمه «خلاق» استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید یک نقش هنری را بدست آورید مطمئنا خصوصیت «وقت‌شناسی» نمی‌تواند توصیف مناسبی باشد. زیرا اکثریت کارفرماها در دنیای امروزی به دنبال شخصی هستند که بتواند کار تیمی خوبی ارائه دهد و در همکاری با یک تیم موفق عمل کند و یا زمانی‌که تحت فشار است رفتار معقولانه‌ای از خود نشان دهد.

نکته بعدی اینجاست که مطرح کردن صفات خوب‌تان، آن هم به صورت پشت‌سرهم به هیچ‌عنوان توجه مدیران استخدامی را به سمت خود جلب نمی‌کند.

 

 3-نقاط ضعف و قوت خود را بگویید.

Questions To Ask At The End Of An Interview - در مصاحبه شغلی چه سوالاتی پرسیده میشود؟ 5 سوال اصلی

 

مطمئنا هر شغلی از برخی نکات منفی دوری می‌کند و چراغ قرمزهایی را به همراه دارد تا معامله را میان فرد مصاحبه‌شونده و مدیر استخدامی را برهم بزند. از جمله این نکات می‌توان به ناتوانی افراد در تحویل به موقع کارها اشاره کرد.

اینجاست که در سوالات مصاحبه شغلی اغلب مصاحبه‌کنندگان تلاش می‌کنند تا نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند. از همین‌رو برخی از افراد با پرداختن به نقاط مثبت و منفی خود دچار خودزنی می‌شوند زیرا اگر مطرح‌کردن نقاط ضعف در نهایت به جنبه‌های مثبت ختم نشود مطمئنا آسیب‌زا خواهد بود. زیرا این امکان وجود دارد که توانایی‌های شما با مجموعه مهارت‌ها و یا سبک کاری موردنیاز آن شغل هماهنگ نباشد. از همین‌رو باید از قبل خود را آماده پاسخ دادن به این سوال کنید تا بتوانید از مهلکه جان سالمی به در ببرید.

همچنین اگر بتوانید به مدیران استخدامی این اطمینان را بدهید که ضعف‌های‌تان هیچ ارتباطی به توانایی شما در انجام کارها نداشته و به شرکت آسیبی وارد نمی‌کند می‌توانید اطمینان داشته باشید که آن شغل را بدست خواهید آورد.

 

4-موفقیت را توصیف کنید.

اصلی‌ترین دلیلی که این سوال در میان سوالات مصاحبه شغلی قرار گرفته این است که مدیران استخدامی می‌خواهند بدانند چه چیزهایی در شغل‌تان به شما انگیزه می‌دهد. هر چند پاسخ این سوال تا حدود زیادی جوهره و جربزه شما را نشان می‌دهد.

زمانی که به این پرسش پاسخ می‌دهید در واقع اولویت‌های‌تان را به وی نشان داده‌اید. اینکه آیا تنها به حقوق فکر می‌کنید. یا اینکه می‌خواهید چالش‌های متفاوتی را تجربه کنید و یا اینکه می‌خواهید مهارت جدیدی را بیاموزید. تمامی این‌ها اولویت‌هایی‌ست که برای خود در نظر گرفته‌اید.

پس قبل از هرچیزی باید بدانید که موفقیت ارتباط مستقیمی با ذهن و شخصیت شما دارد حتی اگر منطقی‌ترین پاسخ ممکن را ارائه دهید شاید از نظر طرف مقابل شما بدتعبیر شود.

به عقیده بسیاری؛ زمانی که سوالات مصاحبه شغلی به صورت کلی مطرح می‌شوند می‌توان آن‌ها را نوعی بازجویی ناملموس دانست. پس تا حد امکان تلاش کنید، پاسخ‌های‌تان غیرقابل اعتراض باشد و با توجه به مطالبی که در مصاحبه گفته شده و یا شغلی که برای آن مصاحبه می‌شوید موفقیت را به صورتی توصیف کنید که به‌نوعی با کارفرمای آتی‌تان ارتباط پیدا کند.

5-با چه چالش‌هایی روبرو شده‌اید؟

این سوال که همواره از آن جزء برترین سوالات مصاحبه شغلی یاد می‌شود اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار مدیران استخدامی قرار می‌دهد. آن‌ها از طریق این سوال می‌توانند کشف کنند که شما چگونه با شرایط پراسترس کنار می‌آیید و آن را مدیریت می‌کنید. همچنین آن‌ها به این مسئله پی می‌برند که تعریف شما از مشکل چیست.

نکته اینجاست که بسیاری این پرسش را نوعی رجزخوانی در رابطه با موفقیت‌هایی می‌دانند. که طرفین بدست آورده‌اند.  اما نباید هیچ‌گاه این اشتباه را در مصاحبه شغلی که برایتان اهمیت دارد بکنید. شما برای اینکه از این سوال سربلند بیرویی آیید باید نشان دهید که چگونه از عهده حل مسئله مربوطه برآمده‌اید. زیرا مدیران استخدامی به دنبال چنین افراد می‌گردند. پس سعی کنید قبل از حضور در جلسه مصاحبه جوابی برای پاسخ به این پرسش در آستین داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا حد امکان برخی از برترین سوالات مصاحبه شغلی را خدمت شما معرفی نمائیم. مطمئنا پیدا کردن شغلی مناسب در حال حاضر یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی‌ست که پیش روی شما قرار دارد. پس زمانی که برای مصاحبه شغلی دعوت می‌شوید باید فرصت را غنیمت بدانید و از آن نهایت استفاده را ببرید. اینجاست که آگاهی از سوالاتی که در مصاحبه‌های شغلی مطرح می‌شود می‌تواند دیدی بازتر برای ارائه پاسخی صحیح به مدیر استخدامی به شما بدهد. هر چند شاید نکات بسیار زیاد دیگری در این راستا وجود داشته باشد که باید مطلع شوید.

 

اگر شما هم در مصاحبه شغلی شرکت کردین می توانید سوالاتی که ازشما پرسده شده را در بخش نظرات همین پست ارسال کنید.