در طی سال های گذشته و با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داده، شاهد تغییرات شگرفی در نحوه بازاریابی شرکت‌ها بوده‌ایم. یکی از متداول‌ترین روش‌هایی که در این راستا مورد استفاده قرار گرفته کپی رایتینگ است. کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی که از آن تحت عنوان هنر و علم نوشتن یاد می شود درواقع نوعی نوشتن متن‌های تبلیغاتی است که حس نیاز را در افراد با هدف خرید آن محصول یا خدمت برانگیخته می‌سازد. به همین دلیل است که امروزه کپی راینیگ جزء برترین مشاغل در دنیا شناخته می شود و هر شرکتی برای فروش هوشمندانه محصولات و خدمات خود به آن نیاز دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله توضیحاتی در رابطه با آموزش کپی رایتینگ آموزش کامل کپی رایتینگ را شروع کنیدخدمت شما ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

 

مراحل آموزش کپی رایتینگ

حتما این جمله را شنیده‌اید: « Content is king » یعنی «محتوا پادشاه است» اما سوال اینجاست که هر محتوایی نمیتواند اهمیت این جمله را بر دوش بکشد. تنها محتوایی میتواند پادشاه باشد که

  • بازدید زیادی را به همراه داشته باشد؛
  • کاربر در حین خواندن محتوا به خوبی ارتباط برقرار کند،
  • محتوا توسط کاربر به دوستان و آشنایان ارسال شود
  • و از همه مهم‌تر محتوای نوشته شده پولساز باشد.

برای اینکه بتوانید در کپی رایتینگ موفق شوید باید به خوبی آن را فراگیرید. در این قسمت مراحل آموزش کپی رایتینگ را خدمت شما ارائه خواهیم داد:

– با خواننده صحبت کنید

در تمامی آموزش‌های کپی رایتینگ برای این مسئله توجه و اهمیت ویژه‌ای قائل اند، اینکه خواننده را مخاطب خودتان قرار دهید. صحبت کردن با خواننده میتواند نقش حیاتی در رسیدن به اهدافتان داشته باشد. کپی رایتینگ باید این را در کاربر به وجود آورد که نویسنده (کپی رایتر) در حال صحبت با اوست. شاید باور این مسئله کمی سخت باشد اما کلمه «شما» در محتوا غوغا می کند.

 به عنوان مثال اگر میخواهید برای تبلیغ خمیردندان یک کپی رایتینگ قوی داشته باشید. به جای جمله

«خمیردندان لبخند زیبایی به مصرف کنندگان هدیه می دهد».

میتوانید از جمله

« خمیردندان لبخند زیبایی را برای شما به ارمغان می آورد.»

 

در واقع زمانی که مخاطب جمله اول را مطالعه می کند با خود میگوید مصرف کنندگان؟  خب پس این محصول نمیتواند مناسب من باشد. این محتوا در حال صحبت با شخص دیگریست. اما در مثال دوم شخص دقیقا به این مفهوم دست پیدا می کند که خمیردندان میتوان دندان هایی زیبا و لبخندی زیباتر را به او هدیه دهد و این در ناخودآگاهش باقی می ماند.

برای نوشتن کپی رایتینگ برای چند لحظه خود را جای مخاطب بگذارید؛ کدام یک از دو جمله بالا بر روی شما تاثیرگذار بود؟

– به انسان ها بفروشید

این مسئله هیچ اهمیت ندارد که محصول یا خدمات خود را به رئیس یک شرکت ۱۰۰٫۰۰۰ نفری میفروشید یا یک کارمند معمولی، چون در نهایت مجبور به فروش هستید. بسیاری از شرکت ها در زندگی عادی و حتی در حین بازاریابی در تلاش‌اند تا با رسمی صحبت کردن خود در کارشان به موفقیت برسند. اما باید بدانید این مسئله نه تنها مخاطب را از شما دور می کند بلکه باعث می شود تا به طور کامل قید گوش دادن به صحبت های شما را نیز بزند.

پس به عنوان یک کپی رایتر و شخصی که در حال آموزش کپی رایتینگ است باید به این مسئله آگاه باشید که مشتری شما فارغ از اینکه در برخی موارد مدیران شرکت ها هستند؛ یک انسان هستند و روزانه با چالش ها و احساسات متفاوتی دست و پنجه نرم می کنند.

از همین رو حتی اگر به عنوان غول تولید پوشاک در ایران شناخته می شوید باز هم باید به سراغ کشف چالش‌های مشتریان خود بروید و با ارائه راه حلی مفید آنها را به سمت خود جذب نمائید. پس در حین نوشتن محتوای خود به این موضوع واقف باشید که مشتری شما یک انسان است و متن شما همواره توسط یک شخص خوانده می شود. هر چند که به عقیده بسیاری از افراد برای نوشتن متن کپی رایتینگ باید به این نکات توجه داشته باشید:

  • روان
  • خوانا
  • کوتاه
  • حرفه ای
  • ملموس
  • قابل فهم

اما در این آموزش کپی رایتینگ به شما می گوییم که برای نوشتن سعی کنید در نهایت رسمیت، محاوره را رعایت کنید. هر چند جملات شما رسمی هستند اما حالت محاوره‌ای دارند. درست همانند زمانی که روبرو مشتری نشسته‌اید و در حال بازاریابی محصول و یا خدمتتان هستید.

 

– پرهیز از اصلاحات فنی

دقت داشته باشید یکی از مهمترین نکاتی که در آموزش کپی رایتینگ به آن اشاره می شود این است که از به کار بردن اصلاحات فنی پرهیز کنید. در واقع شما تنها زمانی میتوانید از این اصلاحات استفاده کنید که در حال فروش محصولات و یا خدمات خود به یک جامعه فنی هستید زیرا این کار میتواند به عنوان یک مزیت رقابتی شناخته شود.

– کاملا ساده و روان صحبت کنید

در قسمت بالا به این مسئله اشاره کردیم که تا حد امکان از بکار بردن اصطلاحات فنی بپردازید مگر اینکه دلیل قابل قبولی برای آن داشته باشید. از همین رو در این بخش از آموزش کپی‌رایتینگ به شما میگوییم که تا حد امکان ساده صحبت کنید و ساده بنویسید. این مسئله به شما این امکان را میدهد تا تمام اقشار جامعه اعم از بی سواد و باسواد، پیر و جوان و خردسال پس از خواندن کپی‌رایتینگ شما متوجه آن شده و به درک درستی از آن دست یابند. به عنوان مثال شما میتوانید در جملات خود به جای کلمات بغرنج از کلمه سخت یا دشوار استفاده کنید. اگر سری به کمپین‌های پرزرق و برق ایران بیاندازید متوجه می‌شوید که اکثر آنها از جملات قصار، هنری و دوپهلو استفاده کرده‌اند که در نتیجه نتوانسته‌اند بازخورد مد نظر خود را دریافت نمایند و به نوعی صاحب سرمایه پولش را آتش زده است.

برای نوشتن متن کپی رایتینگ باید تا حد امکان از توضیح و تملق بپرهیزید تا افراد پس از خواندن متون مربوطه دچار سردرگمی نشوند و یا مجبور نباشند چند بار آن را مرور کنند تا مفهوم جمله را درک کنند. مطمئنا این کار نمیتواند شما را به اهدافتان برساند. زیرا آمار نشان می دهد اکثر افراد پس از دومین مرور، بیخیال متن شده که این به معنی از دست دادن ۹۶% جامعه برای فروش محصول است. پس تا حد امکان متن تبلیغ نویسی ساده بنویسید.

حتی ساده تر از ساده….

– کلمات درست را بکار گیرید

همواره در آموزش کپی رایتینگ به این مسئله تاکید اکید داریم که تا حد امکان از صفات استفاده نکنید. اینکه بخواهید برای فروش بیشتر و یا شرح خدمات خود از صفاتی همچون بهترین، سریع ترین، امن ترین و… استفاه کنید تنها زمانی میتواند نتیجه بخش باشد که بتوانید پاسخی درست برای آن پیدا کنید. با اینحال به عقیده بسیاری از متخصصان و فعالان این حوزه شرح توضیحی کامل نیز نمیتواند این مسئله را برای افراد پراهمیت کند. زیرا اگر همه چیز به این راحتی بود چه نیازی به آموزش کپی رایتینگ وجود داشت؟ گفتن « من بهترین خمیردندان دنیا هستم» بسیار ساده است.

اگر به برندهای معتبر و معروف دنیا نگاه کنید متوجه می شوید که اکثر آنها به ندرت به سراغ استفاده از کلماتی همانند «بهترین» میروند. آنها همواره از کلماتی بهره می گیرند که به طرز شگفت آوری خلاقانه و صریح منظورشان را به مخاطب برساند. درواقع دقت در انتخاب کلمات در کپی رایتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

احساسات در تبلیغ نویسی

– از احساسات، برای فروش استفاده کنید

طی تحقیقاتی که روانشناسان در راستای فروش محصولات داشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند؛ که انسان ها براساس احساساتشان تصمیم گیری می کنند. اگر نگاهی به شرکت اپل بیاندازید کاملا متوجه می شوید که محصولات بسیار کمتری را نسبت به سایر رقبایش به بازار ارائه می دهد اما همواره بیشترین درآمد را از طریق فروش محصولاتش بدست می آورد. هیچ منطقی پشت این عمل نیست. تنها میل و عطش است که منجر به محقق شدن این مسئله می شود نه منطق. در وقع زمانی که عطش احساسات برانگیخته شود، گارد دفاعی منطق تا حدود زیادی دچار افت می شود. زیرا راحت تر از هر زمان دیگری میتواند خود را قانع و توجیه نماید. پس شما به عنوان یک کپی رایتر میتواند محصولات و خدماتتان را به احساسات بفروشید.

– همانند مخاطب فکر کنید

در انتهای آموزش باید بدانید برای تبدیل شدن به یک تبلیغ نویسی قهار و برای اینکه کپی رایتینگ شما مخاطب زیادی را به خود جلب کند؛ باید خود را جای فرد مقابل بگذارید و تمامی آرزوها، دردها، امیدها، تجارب بد و… را متصور شوید. درواقع تمامی متونی که برای کسب و کارها آماده می کنید باید برای مشتری و مطابق با سلیقه و نیاز آنها باشد. در حین نوشتن با لمس کردن و حس کردن نیاز مشتری، به شناسایی زخم ها بپردازید تا دقیقا همان چیزی که مخاطب نیاز دارد را به وی هدیه دهید.

درواقع کپی رایتینگ شما از این طریق میتواند توجه مخاطب را جلب کند و با درگیر کردن ذهنش آنها را به سمت خرید و یا استفاده از خدمات شما بکشاند. پس از بیرون به درون نگاه کنید نه بالعکس و در کپی رایتینگ خودتون رو جای فرد مقابل بذارید.

کلام آخر

همه ما میدانیم که آموزش کپی رایتینگ تنها به این موارد خلاصه نمی شود و نکات بسیار زیادی در این راستا وجود دارد که افراد باید نسبت به آگاهی پیدا کنند. اما با اینحال باید بدانید کپی رایتینگ یک فضای بسیار بزرگ است که میتواند دنیای شما و البته کسب و کارتان را زیر رو کند. پس هیچ گاه آن را دست کم نگیرید و از آموزش ها و رهنمودهایی که در این راستا وجود دارد غافل نشوید. زیرا شما به عنوان یک کپی رایتر وقتی در شرکت، آژانس تبلیغاتی و حتی به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار می شوید باید این توانایی، هنر و خلاقیت را بدست آورید که خواسته‌های مشتریانتان را برآورده سازید و همواره دری جدید به روی کسب و کار آنها باز کنید.