امروزه یکی از وسایلی که تقریبا تمام افراد همیشه با خود حمل می‌کنند، موبایل است. بنابراین تبلیغات روی موبایل می‌تواند بسیار اثر بخش باشد. ما معمولا پیامک‌های خود را حتما چک می‌کنیم. چون برخی پیامک‌ها بسیار مهم اند. مثلا پیامک‌هایی بانکی یا پیامک‌هایی که از ارگان و یا سازمان‌های مهم کاری برای ما ارسال می‌شوند. این فضا می‌تواند محل مناسبی برای تبلیغات باشد.

نکاتی برای نوشتن یک متن پیامکی تاثیرگذار:

  1. خلاقانه عمل کنید.

همیشه خلاقیت جواب می‌دهد. مردم عاشق تجربه‌ی چیزهای نو هستند و شما برای تاثیرگذاری روی آن‌ها می‌توانید خلاقیت به کار ببرید. خلاقیت، در نوشتن متن اس‌ام اس تبلیغاتی می‌تواند تاثیر آن را چندین برابر کند. نوشتن یک متن پیامکی تبلیغاتی ساده، تاثیر چندانی در جذب افراد ندارد. پس سعی کنید تا می‌توانید متفاوت باشید با تکرار جملات دیگران در پیامک‌های خود به جایی نمی‌رسید.

  1. متن پیامک باید جذاب باشد.

شما باید در چند جمله یک متن جذاب و تمام کننده را رو بروی مشتری خود بگذارید. جذابیت متن تاثیر تبلیغ پیامکی را چندین برابر می‌کند. یادتان باشد در یک پیام نهایتا می‌تواند چهار یا پنج خط بنویسید پس نمی‌توانید یک متن طولانی داشته باشد. باید در نهایت در هفتاد کلمه مشتری را مجاب به خرید کنید.

  1. دقیقا بروید سراغ اصل مطلب:

هفتاد کاراکتر فرصتی برای زیاده گویی به شما نمی‌دهد. آن چه هست را دقیقا بگوید. اما جذاب و خلاقانه.

چطور می توانم یک متن تبلیغاتی جذاب تولید کنم؟

  • از کاراکتر‌ها استفاده کنید. شاید کلماتی در متن پیامک شما هستند که می‌خواید بیشتر به چشم بیایند. هیچ راهی بهتر از استفاده از کارکتر نیست. کارکتر‌ها کلمات خاص و اصلی را متمایز می‌کند و توجه مخاطب را روی آن کمات جلب می‌کند.
  • متن را با جملات سنگین و تخصصی پیچیده نکنید. جملاتی بنویسید که مردم راحت‌تر بتوانند آن را درک کنند. یک متن سنگین نمی‌تواند برای شما ارزشی خلق کند. پس کاری کنید که افراد راحت‌تر بتوانند با متن شما ارتباط برقرار کنند.
  • برای درک سریع‌تر متن پیامک از جملات کوتاه استفاده کنید. هر چه جملات کوتاه‌تر باشد. درک مطلب سریع‌تر و ساده‌تر اتفاق می‌افتد.
  • تشریفات را کنار بگذارید. در متن تبلیغاتی فرصتی برای تعارفات و سلام و علیک‌های آن چنانی ندارید. صریح و بی‌پرده اصل مطلب را بیان کنید. هرچه سریع‌تر به سراغ اصل مطلب بروید، تاثیر متن تبلیغاتی شما بیشتر می‌شود.
  • سعی کنید کمی صمیمانه متن پیامک را بنویسید. صمیمانه بودن تاثیر متن تبلیغاتی شما را چندین برابر خواهد نمود. پس از این عنصر پر قدرت به نفع خود استفاده نمایید.

آشنایی با نمونه متون پیامکی:

در این جا سعی می‌کنم، تعدادی متون تبلیغاتی پیامکی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم. این متون برای کپی برداری نیست. بلکه صرفا برای این است که شما با ایده‌های پیامکی آشنا شوید و یک دیدگاه ذهنی راجع به آن پیدا کنید و بعد با تکنیک‌های بالا به صورت خلاقانه و جذاب یک متن تبلیغاتی پیامکی جدید، بنویسید.

یادتان باشد. کپی برداری ارزشی برای شما خلق نخواهد کرد. بلکه تبلیغ‌تان را بی‌اثر و گاهی حتی ممکن است به اعتبار برندتان آسیب برساند. خودتان را جای مخاطب بگذارید اگر ببینید متن تبلیغاتی برندی دیگر که قبلا به گوشش خورده توسط شما عینا به کار برده شده، چه احساسی خواهد کرد؟

نمونه متن پیامک رستوران

….

پیتزای داغ تازه از فر درآمده.

تا از دهن نیوفتاده بیارم دم خونتون.

پیتزا شام شام

تلفن تماس: 021335678

…..

چایی دم کشیده؟

کیک تخته ایش با من.

تحویل درب منزل.

کیک و شیرینی نقش جهان

تلفن تماس: 031526853

قرار کوه با تو، صبحانه با ما.

کله پزی عمو مهدی.

تلفن تماس: 021445678

…..

نمونه متن پیامک پوشاک:

ماه پیشونی،

لباس برازندت تو ویترین فروشگاه ماست.

فروشگاه لباس زنانه ماه پیشونی

تلفن تماس: 034154869

فقط خوشتیپا بخونن!!!

کت و شلوار آقاجانی

تلفن تماس: 021546852

نمونه متن پیامکی آموزشی

نمره ریاضی، 20

دیگه رویا نیست!!!

موسسه ی آموزشی تفکر برتر

تلفن تماس: 02148596

…..

کیک تولدت را خودت بپز.

آموزش پخت کیک تولد.

مدرس: مریم صلواتی

تلفن تماس: 021345678

نمونه متن تبلیغاتی آژانس هوایی:

نماز ظهر حرم امام رضا.

تور لحظه آخری مشهد مقدس.

آژانس مسافر بری الی گشت.

تلفن تماس: 02167856

….

قول می دم هیچ عیدی مثل امسال بهت خوش نگذره!!!

آفر 20 درصدی سفر به جزیره کیش.

شرکت هواپیمایی ماهان

تلفن تماس: 021453698

….

 نکات درگوشی برای نوشتن پیامک های تبلیغاتی:

اگر به متون بالا دقت کرده باشید. منظور خیلی ساده و در قالب جملات کوتاه و ابتکاری بیان شده است. خاطرات مخاطب زنده شده، اعتماد به نفس تقویت شده، احساس نیاز ایجاد شده و… دقیقا تمام آن چیزهایی که برای تاثیرگذاری یک پیامک تبلیغاتی بیان کردیم را می‌توان در متون پیامکی بالا دید.

برای نوشتن یک متن پیامکی تمام عیار شما باید یک یا چند جمله کوتاه را به روشی دلچسب به مخاطب ارائه دهید، به صورتی که او را شوکه کنید، بخندانید، بترسانید و… تمامی این احساست می‌تواند فرد مجاب کند که با شما تماس بگیرید و از شما بخواهد به او خدمات ارائه دهید.

سعی کنید پیچیده نباشید، متون را ساده بیان کنید.

مخاطب شما در تبلیغات مردم عادی هستند. پس نیازی به تخصصی صحبت کردن نیست. یک جمله کوتاه و دلنشین در تبلیغات کار صدها برگ توضیح و تفصیل را می‌کند. سعی نکنید خود را متخصص جلوه دهید. در متون پیامکی فرصتی برای این کارها ندارید، سادگی را حفظ کنید تا موفق باشید.

صمیمت در پیامک جادو می‌کند.

در پیامک زود پسر خاله شوید. صمیمیت فروش را تضمین می‌کند. صمیمیت به مشتری احساس آرامش می‌هد. صمیمیت اعتماد مشتری را جلب می‌کند و در نهایت صمیمیت مشتری را مجاب به خرید می‌کند.

به مشتری امید بدهید.

مثلا:

قول می‌دم بهترین صبحانه عمرت را بخوری؟

تضمین می‌کنم زبان انگلیسی را مثل آب خوردن یاد بگیری؟

این جملات به مشتری احساس تعهد شما را نشان می‌دهد. با این نمونه جملات می‌توانید تاثیر متن پیامکی خود را چندین برابر کنید.

از مناسبت­ها استفاده کنید.

حتما بارها این جملات تبلیغاتی را شنیده اید.

به مناسبت شب یلدا

به مناسبت عید نوروز

به مناسب مبعث پیامبر

این مناسبت با ایجاد هیجان، شادی و یادآوری خاطرات شیرین گذشته مردم را ترغیب به خرید می کند. شما نیز می توانید از این مناسبت ها استفاده کنید.

جمع بندی کلی:

تبلیغ پیامکی می تواند یک تبلیغ ارزان قیمت و بسیار اثر بخش باشد. اما آن چه در این نوع تبلیغات مهم است، نوشتن یک متن تبلیغاتی منحصر به فرد است. در متون تبلیغاتی باید احساسات مخاطب تحریک شود. این احساسات می تواند ترس، هیجان، اضطرار و … باشد.