One Pager (وان پیجر یک فایل یک صفحه ای تجاری) یک فایل یک صفحه‌ای‌ست که به بررسی کلی محصولات و خدمات یک کسب‌وکار در سطوح بالا می‌پردازد. درواقع در این صفحه برای ارتقاء سطح کسب و کارها، داستان خلاصه‌ای از کالا یا محصول شرح داده می‌شود و افراد نسبت به تجربیات فوق‌العاده‌ای که پس از خرید محصول یا خدمت کسب کرده‌اند، صحبت می‌کنند. اغلب از One Pagerها به عنوان یک نسخه مدرن بروشور یاد می‌شود. اما سوال اینجاست چرا باید به سراغ استفاده از چنین صفحه‌ای برویم؟

 • می‌توان از آن‌ها برای تبلیغ مشاغل محلی استفاده نمود.
 • استفاده از آنها به عنوان بروشور بسیار کاربردی است.
 • یک نمای کلی از محصولات یا خدمات را به رئیس یا مدیر خرید به نمایش می‌گذارد.
 • به مردم این اجازه را می‌دهد تا خلاصه داستان یک صفحه‌ای از محصول شما را مطالعه کنند که دیگران از آن‌ بهره‌برده‌اند.
 • امکان اتصال و برقراری ارتباط با مخاطبان از طریق آدرس ایمیل وجود دارد.

One Pager چه کاری انجام می‌دهد؟

زمانی که به سراغ طراحی و استفاده از One Pager می‌روید مطمئنا این مسئله ذهن‌تان را به خود مشغول خواهد کرد که این صفحه چگونه کار می‌کند و از عهده چه کارهایی برمی‌آید؟ در ادامه توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

 • این توانایی را دارد که به عنوان یک صفحه اختصاصی یک عکس کلی از محصول یا خدمت را همراه با تیتر در اختیار مخاطبان قرار دهد.

مثال: فقط 25تومان برای شستشوی ماهانه ماشین‌تان پرداخت کنید

مثال: برای طلاق می‌توانید از موسسه حقوقی …. کمک بگیرید.

 • باید بتوانید توصیفات و داستان‌های زیبایی را در راستای موفقیت محصولات یا خدمات ارائه دهد.

مثال: در طی 12 سال گذشته هر روز صبح برای صرف صبحانه به کافه … رفته‌ام.

مثال: روزانه 200 نفر به ما اعتماد کرده و ماشین خود را برای شستشو در اختیار ما قرار می‌دهند.

مثال: سالن زیبایی …. تنها سالنی است که موهای فر را به بهترین شکل ممکن کوتاه می‌کند.

 • باید دلایلی را شرح دهد که در آن احساسات مردم برانگیخته شده و به سراغ خرید از شما برآیند.

مثال:استفاده از گوشی همراه در شب موجب کوری می شود.

مثال: در سالن آمفی تاتر دانشگاه میزبان بیش از 750 عروس و داماد هستیم.

 • باید از روشی کاملا هوشمندانه استفاده کند و به روشنی نحوه خرید محصول یا خدمات را توضیح دهد.

مثال: برای خرید محصول لطفا به آدرس ما در اینستاگرام دایرکت دهید. ”

مثال: ما در تهران میدان آزادی، خیابان 53 ، جنب داروخانه … واقع شده‌ایم.

 

نسخه مدرن بروشور

قوانین One Pagerها

هر چند که برای ساخت One Pageها نیاز به قوانین و دستورالعمل‌ مختلفی است اما به‌طور کلی نه تنها وقت و انرژی شما را نمی‌گیرد بلکه سود قابل توجهی را نیز برای شما به همراه دارد.

در واقع برای ساخت این نوع از صفحات باید تلاش کنید تا همه‌ چیز در یک صفحه جای بگیرد. همچنین باید بتواند آن را روی چاپگر رومیزی معمولی چاپ کنید. همیشه One Pager خود را روی یک چاپگر آزمایش کنید. عمودی یا افقی بودن آن کاملا به شما و الویت بصری شما بستگی دارد.

چگونه یک بروشور مدرن بسازیم؟

ابزار مختلفی وجود دارد که که امکان ساخت One Pagerها -نسخه مدرن بروشور- را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما به عقیده بسیاری از افراد ساخت این صفحات با توصیه‌های زیر آسان‌تر و امکان‌پذیرتر خواهد بود.

 1. ابزار شماره یک: Google Docs

از فضای Google Docs استفاده کرده و عناصر را به داخل صفحه کشیده و رها کنید و آن را برای چاپ آماده نمائید.

 1. ابزار شماره دو: نقشه‌های Google

Google Drawings که یک ابزار کمتر شناخته شده است، که اغلب برای ویرایش کارهای گرافیکی ساده و جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید متون و تصاویر One Pageهای خود را کشیده و در رها کنید و نتیجه دلخواهی بگیرید.

 1. ابزار شماره سه: Adobe Photoshop

فتوشاپ قدرتمندترین ویرایشگر تصویری در دنیا است که منحنی یادگیری کمی دارد. از همین رو برای کارهای کوچک همچون One Pager یک برنامه قدرتمند به حساب می‌آید. اگر بتوانید از این برنامه به نحو احسن استفاده کنید مطمئنا نتایج خوبی از آن دریافت خواهید کرد.

 1. ابزار شماره چهار: Microsoft Word

یک ابزار کلاسیک است که به عنوان دفترچه یادداشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این مسئله که صفحات تجاری اغلب از متون تشکیل شده‌اند و در برخی از آن‌ها شاهد تصاویر هستیم، برنامه Word می‌تواند بسیار کاربردی و موثر باشد.

 1. بزار شماره پنج: Microsoft Powerpoint

بسیاری از محققان بر این عقیده‌اند که پاورپوینت فضایی را به وجود می‌آورد که در آن ارائه متن و تصاویر به آسان‌ترین شکل ممکن امکان‌پذیر است. از همین‌رو میتواند یک ویرایشگر بسیار مناسب برای One Pagerها به حساب آید. در واقع این صفحات قادر خواهند بود تا به صورت اسلاید در اختیار کاربران قرار بگیرد.

چه چیزهایی در One Pager بنویسیم؟

از نظر فیزیکی، One Pagerها فضای فیزیکی چندانی برای ارائه محتوای طولانی و خسته‌کننده ندارند. اما با توجه به این مسئله که کلمات جادو می‌کنند شما می‌توانید زمانی را برای نوشتن محتوایی کوتاه اما محسور کننده اختصاص دهید. به عنوان مثال اگر هدف شما بازدید مردم از یک مکان خاص است میتوانید اطلاعات مکان و یک نقشه از آن مکان را تهیه کرده و با لینک‌سازی دقیق و درست و البته کلماتی جادویی مردم به سمت آن مکان هدایت کنید. بدیهی است از جمله آن، اطلاعات مهم خواهد بود. در اینجا لیستی از مواردی که می توانید در صفحه خود قرار دهید را معرفی می‌کنیم.

* ارائه نقشه یا توضیحاتی از موقعیت مکانی مورد نظر شما

*  پیشنهاداتی که مقاومت در برابر آن‌ها غیرممکن است. مثل تمیزکردن خانه با کمترین قیمت

* ارائه کوپن‌های تخفیف که می‌تواند همراه با بروشورهای مدرن ارائه شود.

* عکسی از خدمات ارائه دهید. به عنوان مثال اگر کارواشی در اختیار دارید و در حال تبلیغ آن هستید می‌توانید از عکس ماشینی تمیز و یا خدمات خود استفاده کنید.

* توضیح دهید که چرا به محصول مربوطه نیاز خواهید داشت “حیوانات خانگی خوشحال ترند از وقتی که یک درب کوچک وجود دارد که امکان ورود و خروج را برای آنها فراهم آورده است. ”

کلام آخر

در این مقاله توضیحات کاملی در رابطه با One Pager خدمت شما ارائه دادیم. حال شما به خوبی میدانید که چرا باید به سراغ صفحات تجاری، چگونه باید آن را بسازیم و از چه ابزارهایی برای ساخت استفاده کنیم. این مسائل به شما کمک می‌کند تا تبلیغات موثرتر و نتیجه بخشی را برای فروش محصولات و خدمات خود داشته باشید. هر چند که نکات بسیار زیاد دیگری وجود دارد که در این راستا میتواند به شما کمک کند. مشاوران ما در الفبای تبلیغ میتوانند اطلاعات دقیق تر و کامل تری را در اختیار شما قرار دهند. برای ارتباط تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه نمائید.