رسانه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می‌دهند. اگر بخواهیم رک و پوست کنده بگوییم؛ آن‌ها حتی با دستورالعمل‌هایمان هم نه تنها از زندگی‌مان جدا نمی‌شوند. بلکه هم‌اکنون تکامل یافته و قوانینی خاص برای آن‌ها تدوین شده است. با این حال، به مانند هر رابطه‌ای اعم از خانواده، دوستی و… شبکه‌های اجتماعی نیز نیاز به تقویت و پرورش دارند. بنابراین هیچ جای تعجبی نیست که مرزها و آداب و معلوماتی برای دنبال کردن در این رسانه‌ها درنظر گرفته شود. همه ما از روابط دوستی و خانوادگی ناخوشایند دوری می‌کنیم، این مسئله در رابطه با رسانه‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام نیز صدق می‌کند. اگر شما به عنوان یک بلاگر یا برند تجاری، محتوایی زننده را منتشر کنید بلافاصله فالوورهایتان صفحه شما مسدود کرده و یا آن را ترک می‌کنند.

با این وجود اگر میخواهید در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام فعال باشید و به موفقیت برسید باید بدانید که این رسانه از چه مواردی متنفر است و در چه صورتی پیج شما را از دسترس عموم خارج می‌کند. در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد.

اکانت-اینستاگرام

مواردی که اینستاگرام از آن متنفر است

اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را رونق بخشید و اعتباری برای آن در رسانه‌های اجتماعی دست و پا کنید؛ باید تا حد امکان از اشتباهات زیر دوری کنید؛

1.لایک و فالوور نخرید

هیچکس به آدم فریبکار دل نمی‌بندد. در دنیای رسانه‌های اجتماعی هم خرید لایک و فالوور معادل کلاهبرداری‌ست. اینستاگرام در طی چندین سال گذشته همواره تلاش کرده تا به عنوان یک سکویی مناسب برای برقراری اتصالات و ارتباطات معتبر و واقعی شود. اقدام شما برای خرید لایک و فالوور هم منجر به برهم زدن این تعامل شده و به این برند صدمه می‌زند.

به عبارتی، اگر به عنوان یک صفحه فعال تاثیرگذار نتوانید به صورت کاملا ارگانیک با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید، به نوعی خود را بی اعتبار کرده‌اید.

برای رسیدن به موفقیت در اینستاگرام؛ باید فعالیت‌های کلاهبرداری در این رسانه اجتماعی را جدی بگیرید و از بکار بردن لایک‌های مصنوعی، اظهارات و حساب‌های فیک و… دوری کنید.

** برای رشد جامعه خود سعی کنید؛ به برقراری تعامل با مخاطبان، گوش دادن به آنها، درک نیازهای آنها و تمرکز بر روی مطالب مطابق با سلیقه مخاطب بپردازید.

2.متراکم پست نگذارید

زمانی که یک استراتژی محتوایی در اختیار دارید و برند تجاری و لحن بیان آن را می‌شناسید، مرحله بعدی برنامه‌ریزی‌ست.

ستون فقرات ایجاد محتوا برای مخاطبان.

شما در این مرحله باید هدف و مخاطبان خود را بشناسید و محتوای مرتبط و سرگرم کننده‌ای برای آن‌ها ایجاد کنید. در این راستا 2 قانون وجود دارد؛

سازگار و معتبر باشید!

تقویم محتوایی به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید پست‌گذاری به صورت مرتب صورت می‌گیرد. نه خیلی کم، نه زیاد  و نه خیلی پراکنده. این همچنین به شما در برنامه‌ریزی‌های خلاقانه کمک می‌کند و باعث می‌شود فضای متنوعی از مطالب مانند داستان، پست، مسابقه و فیلم‌های نمایشی و… را به انتشار درآورید.

3.از پست‌گذاری طبیعی استفاده نکنید

نمیتوانید اینستاگرام را شبیه به سایر رسانه‌های اجتماعی فعال بدانید. درواقع این رسانه، ابزارهای بومی را در اختیار کاربران خود قرار داده که بهره‌گیری از آن‌ها، برای اینستاگرام بسیار خوشایند است.

اگر می‌خواهید محتوای خود را تبلیغ کرده و به صورت ارگانیک رشد کنید، باید در این بستر مخلوط شوید. قطعاً باید بر روی نوع محتوایی که منتشر می‌کنید ایستادگی نمائید اما تا حد امکان این کار را با استفاده از ابزارهای موجود انجام دهید.

به عنوان مثال، همه برندهای خوب از فونت‌های اینستاگرام، پالت رنگی، ابزار تعاملی و برچسب در دسترس آنها استفاده می‌کنند. بهره‌گیری از آن‌ها برای شما نیز نتیجه‌بخش خواهد بود.

4.از محتوای یکسان در شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنید

شما نمی‌توانید به سادگی بر روی کلیه سیستم عامل‌های رسانه های اجتماعی، محتوایی مشابه منتشر کنید. زیرا آن‌ها به گونه‌ای متفاوت مشغول به کار هستند و مخاطبان متفاوتی با انتظارات متفاوت در اختیار دارند.

برندسازی نوعی بازی به شمار می‌آید که در بستر خاصی به نام اینستاگرام در حال انجام است. پس باید بر روی کیفیت آن بیش از حد تمرکز شود.

5.پیام خود را فراموش نکنید

اینستاگرام نه تنها خواستار مطالب اصلی روزمره بلکه خواستار ایجاد یک محتوای شخصی و به‌روز است. این مطالب می‌تواند تجربیات شخصی و انفرادی افراد یا تجربیات تجاری باشد. در هر صورت میتواند به رشد جامعه کمک کند و الهام بخش بسیاری از افراد باشد و به نوعی زندگی آن‌ها را دستخوش تغییرات کند.

به عنوان مثال استارباکس همیشه به محتوای ارزشمند جامعه خود و البته رژیم غذایی آن‌ها اهمیت می‌دهد و این یک روش عالی برای نشان دادن قدردانی از مخاطبان است.