اگر در گذشته در رستورانی کار کرده‌اید، نسبت به فلاش بک‌های سرآشپز آشنایی دارید! افراد حاضر در آشپزخانه یک رستوران همچون یک سربازی هستند که دستورات را میخوانند و اجرا می‌کنند و در محیطی شلوغ به جنب و جوش می‌پردازند. جالب اینجاست که سرآشپزان نیز اکثرا فریاد می‌زند: «بشنو»! هر چند شنیدن به ظاهر کار بسیار ساده‌ای به حساب می‌آید اما آنچه مردم نمی‌دانند چیزی‌ست که در زیر این کلمه پنهان شده است. یک آشپزخانه پر سر و صدا با ارتباطاتی مانند این، همچون یک ماشین روغنی و سالم می‌باشد که وظیفه رساندن شما به مقصد را برعهده دارد. اما در قرن 21 و در سال 2020 با ظهور ویروس کرونا یا همان COVID-19، آشپزخانه‌ رستوران‌ها در سراسر جهان برای اولین بار ساکت شده‌اند. از همین‌رو زنده ماندن کسب‌وکارهای صنعت غذایی، ارتباط مستقیمی با بهره گیری از روشی درست، برای بازاریابی رستوران ها دارد.

مدیران رستوران‌ها به خوبی می‌دانند که هم‌اکنون دنیا دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده و دیگر نمیتوان انتظار داشت که همچون گذشته زندگی کنیم و در رستوران‌ها به میل کردن غذاها بپردازیم. پس مدرن سازی یکی از راهکارهایی‌ست که پیش روی آن‌ها قرار دارد. البته وجود یک استراتژی امری ضروری است. از همین رو در ادامه چند استراتژی هوشمندانه برای بازاریابی رستوان ها در دوران کرونا ویروس را خدمت شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بازاریابی

بازاریابی رستوران ها در دوران ویروس کرونا چگونه است؟

راهکارهای بسیار زیادی برای بازاریابی رستوران ها در دوران ویروس کرونا وجود دارد؛ که از جمله میتوان انتقال تبلیغات به شبکه های اجتماعی اشاره کرد. هر چند راهکارهای بسیار مناسب دیگری در این زمینه وجود دارد که عبارتند از؛

* فروش وعده های غذایی بسته بندی شده

در دوران ویروس کرونا خرید وعده های غذایی کاری سخت به حساب می‌آید زیرا اعتماد کردن دشوار است. اما برخی رستوران ها توانستند با فروش وعده های غذایی به صورت بسته بندی شده، مصرف کنندگان زیادی را به سمت خود بکشانند. درواقع آن ها این امکان را به مصرف کنندگان میدهند تا غذاها را با بالاترین کیفیت و نوشیدنی‌ها را با کیفیت بالا همانند رستوران اما اینبار در خانه خود تهیه نمایند. هر چند نمیتوان تجربه غذاخوردن در یک رستوران را تجسم کرد اما میتواند یک جایگزین جذاب به حساب آید و البته یک استراتژی جذاب برای بازاریابی رستوان ها شناخته شود.

به عبارت ساده‌تر: با واگذاری کار به مصرف کننده، رستوران‌ها می‌توانند نیروی کار خود را بر روی اعمال پروتکل‌های بهداشتی محیط و تدوین فاز جدید برنامه‌هایشان متمرکز کنند تا زمانی که اجازه بازکردن درب‌هایشان به روی مصرف‌کننده را دریافت نمایند. مطمئناً همه افراد برای تهیه غذای خود نمی‌خواهند هزینه بپردازند، اما انجام این کارها برای مردم ارزشمند است.

* برگزاری کلاس آشپزی آنلاین

اگر نگاهی به شبکه‌های اجتماعی بیاندازید متوجه می‌شوید که اکثر سرآشپزها و خصوصا رستوران‌ها، برنامه‌ای را درنظر گرفتند تا برخی از طرز تهیه لذیذترین و پرطرفدارترین غذاها را به فالوورها علاقمندان خود آموزش دهند. همه میدانیم که تقلید از چگونگی طبخ غذا بسیار سخت است. از همین رو اگر شخصی بتواند افراد را در این راه راهنمایی کند تا حدود زیادی در کارش موفق بوده است. درواقع یکی از استراتژی های بازاریابی رستوران ها در دوران کووید 19 همین بوده است. آنها از این طریق توانسته اند مخاطبان خود را حفظ کرده و آنها را مشتاق به بازگشایی رستوران نگه دارند.

نکاتی-برای-بازاریابی-رستوران-ها1

* انتشار رسپی غذاها – حتی اگر جزء رازهایتان باشد

یکی از پرکاربردترین قطعه‌های پازل در بازاریابی رستوران ها، رونمایی از دستور پخت غذاهاست. رسپی برخی از غذاها دائماً در حال تغییر هستند، اما بعضی دیگر، نسل‌ها همین طور مانده‌اند. حتی برندهای بزرگ نیز پیرامون برخی از آنها محدودیت‌هایی داشته‌اند مانند مسافت زیاد، اما این مسئله باز هم هوس غذاها را متوقف نکرده است. بنابراین منتشر کردن دستور پخت غذاها برای عموم نه تنها جذابیت رستوران شما را افزایش می‌دهد بلکه به مصرف کنندگان یادآوری می‌کند که آن رستوران در حال نگهداری از یک رسپی خاص، قدیمی و باب میل آنهاست.

اگر یک طرفدار دیزنی هستید، احتمالاً فوراً به صدها مورد از معاهده هایی که می توانید هنگام کاوش در دیزنی لند لذت ببرید فکر می‌کنید. به عنوان مثال؛ شخصیت کارتونی مورد علاقه شما سیندرلاست. مطئنا هنگام بازدید از آنها نهایت لذت را خواهید برد. طی تحقیقاتی که صورت گرفته این مسئله در رابطه با دستورالعمل های طبخ غذا نیز صدق می کند.