برای اینکه بتوانید یک کسب‌وکار پردرآمد و موفق را راه‌اندازی کرده و به نتیجه‌ای مطلوب برسانید باید تبلیغاتی حرفه‌ای را در این راستا صورت دهید. اینجاست که نقش قوی‌ترین عنصر تبلیغات یعنی کلمات نمود پیدا می‌کند. هر چند که تبلیغات در طی سال‌های گذشته دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده اما با این حال نمی‌توان از استفاده از کلمات جادویی و نقش آن‌ها در تاثیرگذاری بر روی عموم مردم غافل شد. به نوعی کلمات قدرتمندترین سلاحی‌ هستند که مشتریان گذرا را به مشتریان دائمی تبدیل می‌کنند. اما مسئله اینجاست اگر یک کپی‌رایتینگ در بازاریابی محتوایی خود به صورت غیرحرفه‌ای از کلماتی نادرست برای تبلیغ یک محصول یا خدمت بهره‌گیرد در کسری از ثانیه چهره آن کالا در نزد مخاطبان برای همیشه تیر و تار خواهد شد پس باید در انتخاب کلمات نهایت دقت را بکار گیریم.

مسلما اینکه کدام کلمات می‌توانند جادویی باشند و یک کاربر را به مشتری تبدیل کند ذهن شما را درگیر کرده است. خصوصا اگر کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده‌اید و به فکر افزایش درآمد خود هستید هم‌اکنون ولوله‌ای در شما برپا شده که این کلمات را بشناسید. حال در ادامه این مقاله با معرفی این کلمات جادویی در نظر داریم نیاز شما را برآورده نمائیم. با ما همراه باشید.

تاثیر کلمات جادویی بر فروش

تاثیر کلمات جادویی در تبلیغات

نلسون ماندلا می‌گوید: اگر با مردی به زبانی صحبت کنید که او می‌فهمد، به ذهن او می‌رود. اگر با او به زبان او صحبت کنید، کلمات وارد قلب او می‌شوند. اگر در جهان چیزی وجود داشته باشد که بتواند ما را به هم وصل یا از هم جدا کند، سخنان ماست. پس کلمات جادویی ضربان قلب مشاغل و جهان دیجیتال هستند. بیشتر مشاغل به زبان شنوندگان خود صحبت نمی‌کنند. این موضوع بسیار مهم است زیرا صحبت کردن به زبان مشتری اعتماد به نفس را در او القا می‌کند. اعتماد همه چیز در تجارت است. در اصل، دلیل مراجعه و خرید  مردم از کالا یا خدمات شما این است که آن‌ها به اندازه کافی به شما اعتماد دارند تا پول خود را به شما بدهند. بنابراین یکی از راه‌های رسیدن به این هدف استفاده از کلمات جادویی به زبانی قابل فهم و جذاب برای مشتریان‌تان می‌باشد.

کلمات جادویی تبلیغات را بشناسید

با توجه به توضیحاتی که در مقدمه خدمت شما ارائه شد مطمئنا آگاهی از کلمات جادویی به شما کمک خواهد کرد تا نه تنها فروش بیشتر و به مراتب درآمد بالاتری داشته باشید بلکه اعتبار شما در نزد مخاطبان و کاربران‌تان در صورت ارائه خدمات و البته پشتیبانی باکیفیت، افزایش پیدا خواهد کرد. این کلمات عبارتند از؛

* ارزش

یکی از مواردی که در تبلیغات باید به آن اهمیت دهید این است که مشتریان هیچ‌گاه به ویژگی‌ها و فوایدی که یک محصول برای آن‌ها به همراه دارد اهمیت نمی‌دهند. آن‌ها می‌خواهند ارزش و رسیدن به هدف را اولویت خرید خود کنند. اینجاست که متوجه می‌شویم باز هم مشتری نسبت به شما ارجحیت دارد. پس با تمامی احترامی که برای خود و البته محصول‌تان قائل هستید باید به جای تعریف‌های بیهوده از خودتان و محصول یا شرکت‌تان، تمام تلاش خود را به کار گیرید که به مشتری نشان دهید، با خرید این محصول چه ارزش‌هایی نصیب او خواهد شد. تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که از طریق محصولات یا خدمات شرکت‌تان چه ارزشی نصیب مشتریان می شود؟

* شما

یگی از بهترین کلماتی که برای تبلیغات می‌توان بکار گرفت و اثرگذاری آن را دوچندان کرد استفاده از کلمه «شما»ست . این موضوع را به خاطر آورید که در کودکی همواره به ما تذکر داده می‌شد که باید دیگران را با واژه “شما” خطاب کنیم. نکته بعدی به جامعه اختصاص دارد. درواقع جامعه در طی آزمون و خطاهای بسیار زیاد به ما آموخته که هیچگاه نباید از خودمان تعریف کنیم. حال در دنیای تجارت و رقابت و فروش و بازاریابی نیز این مسئله صادق است. اگر درنظر دارید تا مشتری احساس بهتری نسبت به محصولات یا خدمات شما داشته باشد باید از کلمه «شما» خصوصا درمتن تبلیغاتی‌تان استفاده کنید. این کلمه در طی چندین سال گذشته پراستفاده‌ترین کلمه تبلیغاتی اثرگذار در جهان بوده و در صدر کلمات جادویی تبلیغات قرار گرفته است.

این اتفاق برای شما رخ داده که در تبلیغات بارها وسوسه شده‌اید تا از خودتان، کسب‌وکارتان یا شرکت‌تان تعریف کنید. اما نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که مشتریان از اینکه آن‌ها را شما خطاب کنید تا چه اندازه به وجد می‌آیند. پس تا حد امکان تلاش کنید تا بر این وسوسه غلبه کرده و با هوشیاری تمام از کلمه «شما» در متن تبلیغاتی یا بازاریابی محتوایی خود بهره‌ گیرید.

کلمات جادویی در تبلیغات

* رایگان

محال است شما در متون تبلیغاتی خود از واژه «رایگان» استفاده کنید و کاربران برای خرید هجوم نیاورند. هر چند که این واژه تنها مختص به قیمت نبوده و اکثرا برای برانگیختن و تحریک احساسات مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطمئنا شما هم برای یکبار که شده فلافل سلف سرویس را امتحان کرده‌اید. در آن لحظه چه احساسی داشتید؟ شاید کاملا سیر شده باشید اما همچنان مشغول خوردنید چرا؟؟ چون رایگان است. مثال بعدی به خودکارهای رایگانی که در نمایشگاه‌ها اعطا می‌شود ارتباط دارد، هرچند در اکثر مواقع از آنها استفاده نمی‌کنید اما باز هم از آنها برمیدارید. تمامی این موارد جنبه‌هایی قدرتمند از واژه رایگان را نشان می‌دهد. یکی از کلمات جادویی پراستفاده در دنیا که نمیتوانید شرکت یا کسب و کاری را پیدا کنید که از آن بهره نگرفته باشد.

از دیگر مثال‌های بارز در کشورمان می‌توان به فروشگاه اینترنتی دیجیکالا اشاره کرد. فروشگاهی معروف که اکثریت مردم به آن اعتماد داشته و خریداتی را انجام می‌دهند. اما تاکنون از خود پرسیده‌اید که چگونه این فروشگاه توانست به راحتی با تعیین مبلغی استراتژی «ارسال رایگان» را در میان کاربران و خریداران باب کند؟ درواقع اگر شما بیشتر از 150.000 تومان در این سایت خرید کنید ارسال آن به درب منزل شما بدون هزینه خواهد بود. دیجیکالا از این طریق توانست مقدار میانگین سفارش‌های خود را تا حدود زیادی افزایش دهد زیرا مردم دوست دارند که پول بیشتری خرج کنند تا از خدمات رایگان بهرمند شوند. پس این امکان برای شما نیز وجود دارد که از این استراتژی در کسب‌وکار خود استفاده نمائید.

مسئله مهم دیگر در رابطه با کلمات جادویی و البته واژه «رایگان» بهره‌گیری از آن در عنوان ایمیل است. شاید باور سخت باشد اگر بدانید که استفاده از این واژه در عنوان ایمیل تا چه اندازه می‌تواند در افزایش تعداد کسانی که ایمیل را باز میکنند تاثیرگذار باشد. یکی از متخصصان در حوزه بازاریابی بر این عقیده است که با وجود ماهیت اسپم در ایمیل، بهره‌گیری از این واژه در عنوان تا حدود زیادی هوشمندانه است زیرا باعث می‌شود افراد نسبت به محتوای آن کنجکاو شده و آن را باز کنند. این مسئله به اثبات رسیده که مشتریان از تمامی ایده‌هایی که حاوی دریافت محصولات یا خدمات بدون هزینه استقبال می‌کند. آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که آن‌ها در این راه مقصرند یا خیر؟

* یا

یکی دیگر از کلمات جادویی که در میان کلمات تبلیغاتی اثرگذار بوده و همچون الماس می‌درخشد «یا» است. کاربران معتقدند که « یا » شیرین‌ترین کلمه تبلیغاتی موجود در دنیاست. در اغلب پیشنهادات خریدی که از جانب شرکت‌ها، بدون آگاهی ارائه می‌شود، مشتریان تنها دو راه برای حل مشکل‌شان پیش‌روی خود می‌بینند اینکه موافقت یا مخالفت نمایند. اما زمانی که به سراغ کلمه « یا » می‌روید به نوعی کاملا هوشیارانه مشتریان را مجبور خواهید کرد که یا پیشنهاد اول شما را خریداری نمایند یا به پیشنهاد دوم شما پاسخ مثبت دهند. به همین دلیل است که کپی‌رایترها این کلمه را لذت‌بخش‌ترین کلمه در بازاریابی محتوایی نام‌گذاری کرده‌اند. پس باید همواره تلاش کنید تا در معاملات خود 2 پیشنهاد داشته باشید؛ الف و ب . در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که یکی  از آن‌ها توسط مشتری خریداری خواهد شد.

*هدیه

 چه کسی دوست ندارد چیزی به او داده شود؟ این یکی از کلمات جادویی است اما تأثیر آن کمی متفاوت‌تر است. اگر در مورد هدیه صحبت کنیم، کاربر احساس ارزشمندی خواهد کرد، زیرا معمولاً هدایا از سوی عزیزان ما تهیه می‌شوند و در مناسبت‌های خاص به دست ما می‌رسند. خیلی از فروشگاه‌ها به مناسبت‌هایی مثل سال نو، آغاز فصل و یا حتی اولین خرید به مشتریان خود اشانتیون یا هدیه‌ای هر چند کوچک اهدا می‌کنند تا آن‌ها را ترغیب به خریدهای بعدی کنند.

جملات-جادویی-فروش

*جدید

وقتی صحبت از فروش و بازاریابی است «جدید» یکی دیگر از کلمات جادویی و بسیار قدرتمند در حوزه تبلیغات خواهد بود. مغز ما انسان‌ها همیشه به دنبال جدیدترین چیزها می‌باشد. یکی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان که از این کلمه نهایت بهره را می‌برد اپل است که هزاران هزار نفر برای دستیابی به تلفن جدیدی که دارای صفحه نمایش گسترده‌تر باشد، کیلومترها را پشت سر می‌گذارند تا محصول جدید این شرکت را خریداری کنند. والتر بوت، روانشناس دانشگاه فلوریدا، که تحقیقات زیادی در مورد این که چرا مردم چیزهای جدید را دوست دارند، انجام داده است، بیان می‌کند: “انتظار آن‌ها این است که هر چیز جدیدی، بهتر از قدیمی می‌باشد.” اما حقیقت این است که گاهی اینطور نیست.

* میشه … ؟

تاکنون با جمله‌ای روبرو شده‌اید که اولین کلمه آن « میشه» باشد؟ مطمئنا پاسخ این سوال بله است! زیرا مردم به شدت از جملات دستوری متنفرند پس تبلیغ نویسان و کپی‌رایترها تلاش می‌کنند در حین تبلیغ‌نویسی و بازاریابی محتوایی خود از دستوردادن و مجبور کردن مخاطب‌تان بپرهیزند. به عنوان مثال اگر با جمله‌ای اینچنینی روبرو شدید؛ ” شما باید این غذا را میل کنید… ” این جمله نه تنها بی‌ادبانه بلکه کاملا متکبرانه است. از همین‌رو اگر به عنوان یک کپی‌رایتر مجبور هستید که از مشتری انجام کاری را بخواهید؛ سعی کنید از کلماتی همچون ” میشه خواهش کنم … ” و … استفاده نمائید. این کار در کاهش زننده بودن تبلیغ شما تاثیرگذار است.

کلام آخر

کلمات جادویی، جزء آن دسته از کلماتی هستند که به هیچ عنوان از ذهن‌ها پاک نمی‌شود و به نوعی با تحریک احساسات افراد سروکار دارد پس نمی‌توان از آنها در ایجاد یک تبلیغ اثرگذار غافل شد. این مسئله خصوصا برای آن دسته از افرادی که در حوزه تبلیغات مشغول به فعالیت هستند صدق می‌کند زیرا با کسب‌وکارهای متفاوتی همکاری می‌کنند و آشنایی با این نوع از کلمات نه تنها به کار آن‌ها رونق می‌بخشد بلکه برای شرکت‌های دیگر نیز نتیجه‌بخش خواهد بود. البته این کلمات تنها به این 5 مورد ختم نمی‌شود و کلمات زیادی در این راستا وجود دارد که می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند. اگر می‌خواهید با این کلمات آشنا شوید کافی‌ست به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کرده و با کارشناسان و متخصصان ما ارتباط برقرار نمائید. مطمئن باشید که تمامی ابهامات ذهنی شما برطرف خواهد شد.