برای اینکه بتوانید در تولید محتوای هدفمند، جذاب و مرتبط موفق عمل کنید، به وقت، مهارت و پول نیاز خواهید داشت. هرچند که تاکتیک‌های ارزشمندی وجود دارد که می‌تواند از طریق لینکسازی این خواسته را برای شما محقق سازد.

البته نباید از این مسئله غافل شوید که تولید محتوای لینکساز نیز به وقت، برنامه‌ریزی و استراتژی احتیاج دارد. به طور کل برای رسیدن به هرچیز باارزشی باید هزینه کنید. طی تحقیقات صورت گرفته آن دسته از لینک‌هایی ارزشمند هستند که به طور طبیعی و رایگان و به واسطه محتوای خوب ایجاد شده باشند. که رسیدن به چنین خواسته‌ای بسیار سخت است.

در این میان لینک‌های رایگان جزء بهترین‌ها به حساب می‌آید و گوگل نیز به آن علاقه بسیار شدیدی دارد. از همین‌رو در این محتوا در نظر داریم در رابطه با آن دسته از تولید محتوایی توضیحاتی ارائه دهیم که ارزش لینک دادن دارند. با ما همراه باشید.

لینکسازی-موفق

تا چه اندازه از محتوا می‌دانید؟

هیچگاه اجازه ندهید این فکر به ذهنتان خطور کند که تولید محتوای جذاب برای لینکسازی آسان است. طبق تحقیقات صورت گرفته متاسفانه چیزی حدود 72درصد از بازاریابان تنها بر روی تولید محتوا متمرکز هستند و همین مسئله رقابت بسیار شدیدی را در حوزه محتوا به وجود آورده است. در صورتی که امروزه با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته روش‌های بسیار زیادی برای ارائه محتوا وجود دارد؛ از جمله اینفوگرافیک، ویدئو، وبلاگ و… که توجهات را به سمت خود جلب می‌کند و میزان کلیک یک سایت را افزایش می‌دهد.

در بسیاری از مواقع، محتوای عالی با شکست مواجه می‌شود یا مبارزه را به محتوای بی‌ارزش واگذار می‌کند.

تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید؛ دلیل آن چیست؟

بیایید محتوا را یک دارایی فرض کنید. یک ملک یا سهامی که در اختیار دارید و می‌خواهید با ایجاد لینک‌های ارزشمند و سئو آن را دوبرابر کنید. در ادامه چگونگی دوبرابر کردن سرمایه‌تان را خدمت شما شرح می‌دهیم.

ایده‌های تولید محتوای ارزشمند برای لینکسازی

اگر نگاهی به قدمت «محتوای لینکساز» بیاندازید به چیزی حدود بیش از یک دهه می‌رسید. همانطور که گفته شد برای تولید محتوای جذاب و ارزشمند لینکساز به وقت، مهارت و پول نیاز دارید. حال در ادامه شما را با چند تکنیک آشنا می‌کنیم که قابلیت لینکسازی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

* مجموعه پادکست تولید کنید

امروزه پادکست‌ها یکی از بهترین روش‌های ارائه تولید محتوا و لینکسازی به حساب می‌آیند. درواقع هر باری که شما یک میهمان را دعوت می‌کنید و به مصاحبه با او می‌پردازید و یا در رابطه با یک موضوع خاص صحبت می‌کنید این امکان برای شما مهیاست که لینک پادکست خود را در سایت قرار دهید و یا اینکه آن برنامه لینک سایت شما را به مخاطبان ارائه می‌دهد. علاوه بر این موارد، اگر بتوانید پادکست خود را به شهرت بالایی برسانید؛ میتوانید لینک‌هایی را از سایت‌ها و وبلاگ‌های صنایع دیگر به دست آورید.

* مرکز محتوا ایجاد کنید

شما علاوه بر انتشار و تبلیغ محتوا، باید با سازماندهی مناسب آن، ارزشمند بودن محتوا را به مخاطبان فعلی و بازدیدکنندگان جدیدتان نشان دهید. از همین‌رو ایجاد مرکز محتوا بهترین راهکار پیش رو به حساب می‌آید.

بسیاری از افراد از اینکه به مطالعه جزوه‌های راهنما، مطالعات موردی، وبینارها، مقالات عمومی و چک لیست‌ها بپردازند، ترجیحشان بر این است که لینک مرکز محتوای شما را دریافت کنند و به مطالعه آن بپردازند.

روش-های-لینکسازی

* رهبر فکری باشید

 اگر هم‌اکنون جزء رهبران فکری حوزه کاری‌تان به حساب نمی‌آیید باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید تا شبیه به رهبران فکری، تولید محتوا انجام بدید. باید به سراغ انجام کارهایی بروید که شما را برجسته کند و افراد را به فکر کردن در رابطه با شما وادار نماید. درواقع معرفی خود به عنوان کارشناس حوزه کاری مطرح شوید. این اقدامات عبارتند از:

  • اعتماد به نفس داشته باشید
  • ایده‌پرداز باشید
  • اصیل باشید
  • جذاب باشید.

*با برند دیگر شراکت کنید.

عصر حاضر به عصر ارتباطات معروف است و اساس شکل گیری رابطه ها و آشنایی ها شراکت است. اگر بتوانید در نوشتن محتوا با افراد دیگر مشارکت کنید، مخاطبان جدیدی به آن دسترسی پیدا خواهند کرد و لینکسازی بزرگی صورت خواهد گرفت. زمانی که یک محتوا را با کمک شخصی دیگر انجام می‌دهید و مبلغ یکسانی را برای تبلیغ هزینه خواهید کرد که این مسئله بسیار مقرون به صرفه است. فارغ از این موارد اگر مقاله به محبوبیت بالا برسد، میتوانید آن را در قالب ویدئو، وبینار یا اینفوگرافیک هم به انتشار برسانید تا مخاطب شما از روش‌های دیگر و جدیدی به سمت خود بکشانید.

کلام آخر

اگر فکر لینکسازی را در ذهن خود می‌پرورانید باید بگوییم این تکنیک ها به شما کمک خواهد کرد تا محتوای خود را به مخاطبان بیشتری نشان دهید و در جذب مخاطب و مشتریان جدید موفق‌تر عمل کنید. باید بگوییم در این راستا میتوان از تکنیک های دیگری هم استفاده کرد. تکنیک شما برای رسیدن به مخاطبان جدیدتر چیست؟ اگر هم سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید تا کارشناسان ما پاسخ‌های دقیقی را در اختیار شما قرار دهند.