یکی از عالی‌ترین استعدادهایی که یک نویسنده می‌تواند داشته باشد، توانایی او برای فروش تقریبا هر چیزی است که در اختیار دارد. حال این میتواند یک محصول یا خدمات باشد. مطمئنا همه کسانی که به فروش و البته کپی‌رایتینگ علاقمند هستند این صحنه مشهور در فیلم Wolf Of Wall Street را به خاطر دارند که ستاره فیلم به شخصی در یک کنفرانس می‌گوید: «این خودکار را به من بفروش». سپس یک قلم به آن‌ها می‌دهد و انتظار دارند که ‌آن‌ها در این کار موفق شوند. شاید با خود فکر کنید که این یک کار کاملا احمقانست و زمانی‌که شخص در فشار قرار می‌گیرد توانایی فروش او کاهش می‌یابد. اما نکته اینجاست هیچ اهمیتی ندارد که شما چه چیزی را برای فروش انتخاب می‌کنید. نکته مهم اینجاست که چگونه بفروشیم؟

به عقیده بسیاری از متخصصان و فعالان این حوزه زمانی که شما نسبت به محصولات و خدمات خود اطلاعات کافی داشته باشید و زمانی که بتوانید نیاز عموم مردم را شناسایی کنید، قدرت فروش‌تان به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید در راه خود به موفقیت برسید. این مسئله در رابطه با کپی‌رایتینگ و البته کپی‌رایترها فعال نیز صدق می‌کنند زیرا زمانی که آن‌ها بتوانند نیاز مردم را در قالب یک محتوا به درستی بیان کنند این امکان برای آن‌ها وجود دارد که بدور از هرگونه توجه به صنعت، هر چیزی را بفروشند. حال با توجه به اهمیت این موضوع و با توجه به تعداد زیاد علاقمندان، در نظر داریم توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه محصولات خود را در اینترنت بفروشیم

بیایید «چگونه بفروشیم» را تمرین کنیم؛

تاکنون با خود فکر کرده‌اید که یک کپی‌رایتر حرفه‌ای که اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با فوتبال دارد می‌تواند در فروش محصولات و خدمات مرتبط با فوتبال موفق عمل کند؟ دقت داشته باشید که مشتریان و جامعه هدف او افرادی کاملا وسواسی در این زمینه به حساب می‌آیند. با توجه به این مسئله که «چگونه بفروشیم» همواره یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد در فروش محسوب می‌شود در ادامه مراحلی که می‌تواند به شما کمک کند تا در این راه به موفقیت برسید را بازگو می‌کنیم.

1. قدم اول: پیشنهاداهاتی ارائه دهید

بسیاری از کپی‌رایترها برای نگارش محتوایی جذاب به سراغ صاحبان کسب‌وکار می‌روند و از آن‌ها می‌خواهند که در رابطه با موضوعی که اکثر مردم در رابطه با آن بحث کرده و از آن به عنوان یک نیاز یاد می‌کنند صحبت نمایند. مطمئنا موضوعات مختلفی در این راستا مورد بحث قرار می‌گیرد از جمله اینکه چه روش‌هایی برای ارائه محصول یا خدمات در نظر گرفته شده، کدام یک از نیازها جزء الویت‌های مردم و یا پرمتقاضی‌ترین‌ها بوده. اما موضوعی اساسی که همواره از جانب صاحبان کسب‌و‌کارها مطرح می‌شود این است که اغلب می‌گویند: « به دنبال راهی هستیم تا محصول یا خدمت خود را چگونه بفروشیم؟ از روشی استفاده کنیم، عموم مردم در خرید آن درنگ نکنند» این مسئله باعث می‌شود تا کپی‌رایترها دست به کار شده و با ایجاد حس نیاز در مشتریان اقدامات اولیه را انجام دهند. هرچند وجود پیشنهاد‌هایی از جانب فعالان این حوزه می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

2. برای پیشنهاد خود ایمیل بفرستید

بسیاری از افرادی که فکر چگونه بفروشیم ذهن آ‌ن‌ها را به خود مشغول کرده، در این مرحله همچنان هیچ تصور و ایده‌ای از پیشنهادات ارائه شده ندارند. از همین‌رو شما به عنوان یک کپی‌رایتر فعال در این زمینه و با این امید که بتوانید با کسب اطلاعات بیشتر، بهتر از قبل عمل کرده و محصولات بیشتری را به فروش برسانید؛ به مدیران کسب‌وکارهای مختلف ایمیل زده و با مطرح کردن سوالاتی اعم از مزیت رقابتی محصولات/خدمات آن‌ها؟ استفاده از محصولات/خدمات خطری را به همراه دارد؟ چگونگی استفاده و نگه‌داری محصولات/خدمات؟ قیمت محصولات/خدمات و… تمامی ابهاماتی که ذهن‌تان برطرف نمائید. اگر تاکنون هیچ ایده‌ای از محصولات یا خدمات موجود نداشتید؛ پس از دریافت پاسخ پرسش‌های خود مطمئنا در نگارش کپی‌رایتینگ به خوبی عمل خواهید کرد.

چگونه میتوانید این محصول را به فروش برسانید

3. داستان‌سرایی را دست کم نگیرید

وقتی صحبت از چگونه بفروشیم می‌شود یکی از مسائلی که باید در این راستا به آن اهمیت دهید این است که مردم هیچ‌گاه به سراغ خرید محصولات و خدمات نمی‌روند، آن‌ها دوست دارند تا داستان‌ها را بخرند. مطمئنا برای خرید یک محصول یا خدمت، گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی آن‌ها قرار دارد. خوشبختانه امروزه در دوره‌ پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم و انواع مختلف بازار و فروشگاه‌های آنلاین پیش‌روی ما قرار دارند، به طوری که خریداران صدها گزینه برای خرید دارند، اما نکته اینجاست که چگونه باید افراد را متقاعد کنید تا از میان صدها فروشنده شما را انتخاب نمایند؟ چرا آنها باید از شما خرید کنند در حالی که صدها فروشنده و رقیب پیش روی شماست؟ در واقع سوال اصلی و بسیار مهم اینجاست که شما چگونه می‌توانید نوعی کشش عاطفی برای فروش محصولی مانند خودکار ایجاد نمائید تا در این راه از رقبا پیشی بگیرید؟

 به عبارت ساده‌تر چه تفاوتی میان خودکار 10هزار تومانی و 100هزار تومانی از برندهای مختلف دنیا وجود دارد؟همه‌ی این‌ها یکی هستند. کاربرد یک خودکار 10هزار تومانی و 100هزار تومانی یکی است، تنها داستان است که فروش آن‌ها و در نتیجه قیمت‌شان را متفاوت کرده است. زمانی که بتوانید داستان بسیار خوبی را برای یک آیتم در نظر داشته باشید مطمئنا فروش بهتری برای‌تان رقم خواهد خورد. اگر بتوانید داستان یک رئیس جمهور و یا آدم با ارزشی به محصول خود اضافه کنید فروش شما ناگهان صد برابر بیشتر خواهد شد، این همه‌ی داستان است. شما می‌توانید داستانی شبیه به این را برای خودکار 10هزار تومانی نیز بنویسید تا قدرت عظیم یک داستان نشان داده شود. داستان هرکدام از محصولات شما چگونه بیان می‌شوند؟

ممکن است یک داستان واقعی درباره‌‌ی چگونه شکل گرفتن برند خود داشته باشید. یا شاید مشتریان داستان‌هایی درباره‌ی محصولات و خدمات شما داشته باشند که تاثیر مهمی روی آنها گذاشته است.

چگونه محصولات خود را به فروش برسانیم

4. از غوغای هیجان غافل نشید

با کمی دقت کنید متوجه این مسئله خواهید شد که مردم هیچ‌گاه از روی منطق خرید نمی‌کنند بلکه هیجانات است که بر روی آن‌ها تاثیر گذاشته و منجر به خرید می‌شود. آنها براساس هیجاناتشان تصمیم می‌گیرند و آن را منطقی توجیه می‌کنند. از همین‌رو شما به عنوان یک کپی‌رایتر یا مدیر کسب‌وکار، برای اینکه بتوانید سوال چگونه بفروشیم خود را پاسخ دهید باید این توانایی را داشته باشید تا این حس را در مشتری ایجاد کنید که قبل از هرگونه خرید اندکی فکر کنند. حال خریدشان هرچیزی که می‌خواهند باشد نه تنها صرفا محصولات یا خدمات شما. افراد باید این سوال را از خود بپرسند چرا می‌خواهند این را بخرند؟ چرا این آیتم خاص را می‌خواهند؟ چرا این را برای خود می‌خواهند؟ آن‌ها باید کمی عمیق‌تر فکر کنند. اگر لایه‌ها را بردارند، به احساس خرید خود پی می‌برند. پی خواهند برد که این احساسات است که خریدشان را مدیریت می‌کند.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید بسیاری از مردم به دلیل شرم و حیا به سراغ خرید می‌روند. بسیاری از افراد بر این عقیده‌اند اگر یک مورد خاص را نداشته باشند احمقانه به نظر می‌رسند. شاید آیتمی را برای حرص و طمع خود خریداری ‌کنند چون داشتن این آیتم به آن‌ها کمک خواهد کرد که پول بیشتری بدست آورند. یا شاید علت خرید به دلیل افسردگی و یا خستگی زیاد است. بسیاری از مردم از ساعت 9-5 در سرکار خود هستند و برای فرار از از این خستگی یک تور مسافرتی را می‌خرند. همانطور که می‌بینید علت خیلی از خریدها می‌تواند دلایل عاطفی باشد. ما بخاطر احساسات خرید می‌کنیم و این موضوع را نیز منطقی جلوه می‌دهیم. بنابراین در مورد زمان چیزی که می‌فروشید فکر کنید. آیا فقط در مورد ویژگی‌ها و مزایای محصول صحبت می‌کنید؟ یا اینکه روی احساسات مردم انگشت می‌گذارید؟

پس، صرفا در رابطه با مزایا و ویژگی های محصول و یا خدمات خود از دیدگاه علمی و منطقی صحبت نکنید.، یک راه برای هدایت احساسات مردم عاطفی پیدا کنید و این احساسات را برای خرید تحریک کنید.

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل شرح داده شد که برای فروش محصولات خود می‌توانید از تکنیک «این خودکار را به من فروش» استفاده کنید. زیرا شما از این طریق به راحتی می‌توانید سوال چگونه بفروشیم را پاسخ دهید و با شناسایی نیاز مردم را  و البته با تحریکاتی که انجام می‌دهید آن‌ها را به سمت خرید سوق دهید. نکته قابل توجه اینجاست که نکات مهمی در این قسمت خدمت شما ارائه شد اما مطمئنا نکات زیاد دیگری وجود دارد که باید بیاموزید. در این راستا می‌توانید از کارشناسان ما در الفبای تبلیغ کمک گرفته و یا با آن‌ها مشورت نمائید. مطمئن باشید تمامی تلاش خود را بکار خواهند گرفت تا در این راه به موفقیت دست پیدا کنید و به آن چیزی که مد نظر دارید برسید. حتی میتوانید تمامی ابهاماتی که ذهن‌تان را مشغول کرده برطرف نمائید. تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.