همه میدانیم که حضور در شبکه‌های اجتماعی تا چه اندازه برای شرکت‌ها و افراد در برندسازی تاثیرگذار است. به همین دلیل همواره به این مسئله تاکید می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی چه اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و جدیدا لینکدین فعال باشید. لینکدین از جمله شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید که افراد با توجه به تجربه و تخصص خود نکاتی را به اشتراک می‌گذارند اما تمام آن‌ها در این مسئله که پاسخ دادن به کامنت‌ها امری ضروری‌ست و در برقراری ارتباط با مخاطب موثر است اتفاق نظر دارند. هیچ اهمیتی ندارد به سوال یا کامنت تشکر پاسخ می‌دهید؛ مهم این است که کامنت را بدون پاسخ رها نکنید. حال مسئله اصلی چگونگی پاسخ دادن به کامنت‌هاست. چندین نکته وجود دارد؛ از جمله اینکه چگونه در تشویق کاربران به نوشتن کامنت موفق عمل کنید و چه فعالیت‌هایی را بعد از آن انجام دهید؟

متخصصان و کارشناسان بر این عقیده‌اند زیاده‌روی در پاسخ دادن به کامنت‌ها نمی‌تواند خیلی اثرگذار باشد اما تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که چگونه در لینکدین به کامنت‌ها پاسخ دهید؟ با توجه به این مسئله که تاکید شده نباید هیچ کامنتی بدون پاسخ بماند پس بد نیست نسبت به چگونگی پاسخ دادن به آن‌ها آگاه باشیم. از همین‌رو در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

لینکدین

گروه‌بندی کامنت‌ها در لینکدین

یکی از تکنیک‌هایی که متخصصان و کارشناسان برای پاسخ‌دادن به کامنت‌ها در لینکدین استفاده می‌کنند؛ دسته‌بندی پاسخ‌هاست. در واقع افراد کامنت‌های متفاوتی برای پست شما می‌گذارند. ممکن است یکی تشکر کند، یکی ناسزا بگوید و حتی شخصی با نوشتن متنی علمی سعی کند گفته شما را زیر سوال ببرد. زیرا افراد اهداف مختلفی از کامنت‌گذاری دارند از همین رو با گروه‌بندی آنان نه تنها تعداد علاقمندان به پست و اکانت‌تان را می‌شناسید بلکه پاسخ‌دهی به کامنت‌ها نیز برای شما آسان‌تر خواهد بود. طی تحقیقاتی که در این راستا صورت گرفته متخصصان کامنت‌ها را به چند گروه تقسیم‌بندی کرده‌اند؛

  • تشکرکنندگان
  • پاسخ‌دهندگان مرتبط
  • چرت‌گویان
  • ناسزاگویان
  • تبلیغ‌نویسان
  • سوال‌کنندگان

مطمئنا مشتاق شده‌اید که ویژگی و مشخصات هر کدام از افراد این گروه را بشناسید تا عملکرد درستی در پاسخ‌گویی داشته باشید. در ادامه به معرفی آنان می‌پردازیم.

* تشکرکنندگان

این دسته از افراد دقیقا همان‌ کسانی هستند که نسبت به پست شما احساس خوبی دارند و به خواسته‌شان رسیده‌اند از همین رو با کامنت تشکر، احساسات خود را ابراز می‌کنند. از جمله این کامنت‌ها می‌توان به: « خیلی خوب بود»، «شما معرکه‌اید» و… اشاره کرد. اما نکته اینجاست که هیچ‌گاه نباید این گروه را دست کم بگیرید. آن‌ها وقت خود را صرف خواندن محتوای شما کرده‌اند. پس پاسخ دادن به این دسته از افراد الزامی‌ست. اما چگونه باید به آن‌ها پاسخ دهید؟ اولین اقدامی که باید در این راستا انجام دهید لایک کردن کامنت آن‌هاست. شما با این کار حداقل نشان داده‌اید که کامنت‌شان را خوانده‌اید. نیازی نیست که حتما از پاسخ‌های بلند استفاده کنید. نوشته‌های کوتاه همچون « خواهش می‌کنم»، «امیدوارم مفید بوده باشه» و… می‌تواند حق مطلب را ادا کند. اما چگونه باید بدانیم چه کسانی پست‌مان را خوانده‌اند؟ تنها کافیست به پروفایل لینکدین آن‌ها نگاهی بیاندازید.

* پاسخ دهندگان مرتبط

مطمئنا افرادی را در زیر پست‌های خود دیده‌اید که کامنت‌هایی کاملا مرتبط و تخصصی را ارائه می‌دهند. به عقیده متخصصان این دسته از افراد همچون طلا بوده و باید قدرشان را بدانید. در واقع نظر آن‌ها پاسخی در جهت تائید یا نفی مطلبتان است؛ اما واقعاً مرتبط است. با این‌ها می‌توان چندین ساعت در همان کامنت ها بحث کرد؛ اما چگونه؟

در وهله اول باید این افراد را به دو دسته نظرهای مخالف و مثبت علمی  تقسیم‌بندی نمائید. قبل از هرچیزی باید بدانید که کامنت‌ها اکثرا نشان‌دهنده نظر هستند پس آن‌ها را حکم قطعی ندانید. نکته مهم دیگری که در رابطه با پاسخ‌دهندگان مرتبط در لینکدین و هر شبکه‌اجتماعی دیگر وجود دارد این است که شما هیچگاه نباید توهین کنید. نظر هر شخصی محترم بوده و اگر جوابی ندارید می‌توانید با پاسخ «بله حق با شماست» یا «نظر شما درست است» قائله را خاتمه دهید.

اما اگر این توانایی و تخصص را دارید که پاسخی علمی و مستند به کامنت مربوطه ارائه دهید، حتما این کار را کنید. در نهایت اگر طرف مقابل به هیچ کدام این روش‌ها راضی نشد، سعی کنید در کمال احترام به این چت کامنتی پایان دهید. این کار از بروز هرگونه دعوا جلوگیری می‌کند.

همچنین اگر کامنتی را مشاهده کردید که نکته‌ای ویژه‌ به مطلب شما اضافه کرده بود، اولین کار تشکر کردن است. بعد تأکید کنید که نظر شما هم درست است و می‌توان چنین چیزی را به مطلب اضافه کرد. این‌گونه کامنت ها خیلی طولانی نمی‌شود و در نهایت با یک خواهش می‌کنم و تشکر ختم به خیر خواهند شد.

چگونه در لینکدین کامنت بگذاریم؟

* چرت‌گویان

گروه سوم دقیقا همان دسته از افرادی در لینکدین هستند که کامنت آن‌ها هیچ ارتباطی به مطلب شما ندارد. در واقع آن‌ها سعی دارند با ربط دادن همه چیز به هم، اعصاب‌تان را بهم بریزند. از همین رو در پاسخ دادن به کامنت این قبیل از افراد هیچ درکی از محتوای شما نداشته و تنها سعی می‌کنند تا با ارتباط آن با مسئله سیاسی آن را بی‌هویت کنند. برای پاسخ دادن به این گروه باید خیلی محترمانه عمل کنید و به ‌آنها بگویید که پاسخ‌شان هیچ ارتباطی به محتوای مربوطه ندارد. یا می‌توانید بگویید «یکبار دیگر متن مربوطه را بخوانید»

* ناسزاگویان

ناسزاگویان نه فقط در لینکدین در تمامی شبکه‌های اجتماعی وجود دارند و برایشان هیچ اهمیتی که کامنت آنها توسط چه کسانی خوانده می‌شود. حتی برایشان مهم نیست که چه چیزی از دهانشان خارج شده و دستشان تایپ می‌کند. بهترین کاری که میتوانید در این راستا انجام دهید پاک کردن کامنتشان است. هیچ گاه نباید تلاش کنید که با این افراد همانند خودشان برخورد کنید با این کار تنها هویت خودتان را زیر سوال می برید. اگر در حال بحث با شخصی در نظرات علمی و منفی هستید اگر شخص مربوطه صبر ایوب نداشت و در آخر با کلماتی فحش باران شدید، بهتر است فورا آن کامنت را پاک کنید.

* تبلیغ‌نویسان

با اینکه چندین سال از ظهور لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی می‌گذرد اما هنوز نسل گروه تبلیغ‌نویسان نابود نشده است. هر چند امروزه به ندرت می‌توانیم آن‌ها را ببینیم. این گروه همواره تلاش می‌کنند تا با تبلیغ کسب‌وکار خود به صورت کامنت در پست‌های افراد از دیوار آن‌ها بالا بروند. بهترین راهی که برای پاسخ به کامنت این قبیل افراد میتوانید ارائه دهید پاک کردن کامنت است. هیچ گاه نباید اجازه دهید که کامنت‌های بی‌ربط پست شما را احاطه کند.

کامنت گذاری در لینکدین

* سوال‌کنندگان

این دسته از افراد با مشاهده پست شما به این نتیجه رسیده‌اند که کسب‌وکارشان تا حدودی به مطلب مورد نظر ارتباط دارد از همین‌رو با مطرح کردن سوالاتی سعی دارند به پاسخ درست دست یابند. هرچند این امکان وجود دارد که سوال آنها هیچ ارتباطی با محتوا نداشته باشد. حتی امکان دارد در رابطه با وبینار، کارآفرینی و… سوالاتی بپرسند. در این صورت شما با یک تیر چند نشان را زده‌اید. زیرا می‌توانید پستی دیگر را آماده کنید و از آن‌ها بخوانید تا پست مربوطه را بخوانند. در این صورت هم افراد را مشتاق به خواندن کرده‌اید هم مخاطبان پیج را بالا برده‌اید.

کلام آخر

این مسئله بسیار اهمیت دارد که شما چگونه با مخاطبان صفحه کاری‌تان ارتباط برقرار می‌کنید زیرا این مسئله کمک می‌کند تا فرصت‌های شغلی پیش‌روی شما قرار گیرد و در نتیجه درآمدتان افزایش پیدا کند. پس تا حد امکان به نکاتی که در این مقاله گفته شد توجه داشته باشید. هر چند که مطمئنا نکات بسیار زیاد دیگری در این زمینه وجود دارد که آگاهی از آنان کمک می‌کند تا قوی‌تر از همیشه به سمت جلو حرکت کرده و علاوه بر افزایش درآمد، نکات بسیار زیادی را بیاموزید و بر علم و دانش خود بیافزایید. البته در این راه کارشناسان و محققان ما آماده‌اند تا تمامی سوالات و ابهاماتی که در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده برطرف نمایند. تنها کافیست که به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه نمائید.