اگر نگاهی به زندگی کنونی‌تان بیاندازید متوجه خواهید شد که تمامی اطرافیانتان درصدد کسب درآمد از اینستاگرام هستند. در واقع در طی چندین سال گذشته، شبکه‌های اجتماعی به چنان جایگاهی در زندگی افراد رسیده‌اند که حتی بخشی از آینده‌شان نیز به آنها وابسته‌ است.

به نوعی میتوان گفت که شبکه های اجتماعی، خصوصا اینستاگرام بخشی مهم و جداناپذیر از زندگی ما به حساب می آیند. البته این مسئله تنها مختص ایرانیان نمی‌شود بلکه تمام جهان را دربرمیگیرد. رشد فوق‌العاده این شبکه اجتماعی افراد زیادی را برآن داشته که به آن تنها به عنوان یک تفریح نگاه نکنند و بخش اعظمی از منبع درآمد خود را به آن اختصاص دهند.

حتی متخصصان را وادار کرده تا تحقیقات گسترده‌ای در راستای چگونگی رسیدن به موفقیت بر روی آن صورت دهند. و مدرسین زیادی نیز در حال حاضر در این حوزه به تدریس می‌پردازند.

اما با این حال سوال اصلی اینجاست؛ چطور کسب در آمد از اینستاگرام امکانپذیر می شود؟

اگر قصد فعالیت در این شبکه اجتماعی پرطرفدار را دارید، توصیه می‌کنیم در ادامه این محتوا با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم روش‌های مهم موجود را بیان نمائیم.

کسب-درآمد-از-اینستاگرام-1

روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام

کمتر کسی را میتوانید در این شرایط سخت اقتصادی پیدا کنید که به کسب درآمد علاقه نداشته باشد. حال شبکه های اجتماعی، خصوصا اینستاگرام فرصتی را در اختیار افراد قرار داده تا یک زندگی به مراتب راحت تر را برای خود فراهم آورند. از همین رو بیایید روش های کسب درآمد از اینستاگرام را بشناسید:

*تبلیغات

از جمله رایج ترین روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام، تبلیغات است. درواقع آن دسته از افرادی که توانسته اند صفحه‌ای با تعداد فالوور بالا را برای خود فراهم آورند، در طی چندین سال گذشته توانسته‌اند درآمد قابل قبولی را برای خود فراهم آورند. البته هیچگاه با خود فکر نکنید که جذب فالوور کار آسانی‌ست. مخاطب باید به یک دلیلی با شما همراه شود. اگر چیزی برای ارائه نداشته باشید نباید انتظار جذب فالوور را به ذهن خود راه دهید.

تمامی مواردی که گفته شد برای آن دسته از صفحاتی‌ست که بالای 100هزار دنبال‌کننده دارند.

اما زمانی که صفحه شما به بیش از 1میلیون فالوور می‌رسد، اینجاست که درآمد فوق‌العاده‌ای آن هم به صورت روزانه نصیب شما می شود. البته زمانی میتوانید ادعا کنید که صفحه شما 1میلیون فالوور واقعی دارد که موضوعاتی جذاب را به اشتراک می گذارید، و تولید و عرضه شما مطابق میل مخاطبان است و چه بسا که مخاطبان نیز با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

تعرفه‌های تبلیغات نیز با توجه به تعداد فالوور، کیفیت صفحه، کیفیت محتوای ارسالی و… وابسته است. اما با این حال خودتان هستید که تعرفه نهایی را انتخاب می کنید.

*خرید و فروش صفحات

از دیگر روش های خوب کسب درآمد از اینستاگرام، خرید و فروش صحفات است. در این روش 2راه پیش روی شما قرار دارد:

حالت اول که تنها ساخت یک یا چند صفحه  و فروش آن پس از چندین هزار فالوور است.

فرضا شما صفحه ای را ساخته اید و به تولید محتوای خود برای آن پرداخته اید و توانسته اید مخاطبان زیادی را با خود همراه کنید. زمانی که تعداد فالوورهای شما به رقم بالایی رسید، آن را برای فروش معرفی می کنید.

حالت دوم اما خرید یک صفحه و سپس فروش آن است. در این تکنیک دیگر نیازی نیست که برای جذب فالوور بالا تلاش کنید. شما تنها یک صفحه را خریداری می کنید و این امکان برای شما مهیاست که بلافاصله آن را در معرض فروش قرار دهید و سودی را نصیب خود کنید.

حتی میتوانید پس از خرید یک صفحه، مدتی بر روی آن کار کنید و به جذب فالوور بپردازید و پس از افزایش تعداد فالوورهای آن، برای فروش اقدام کنید. اینکار رقم بسیار بالاتری از قیمت خریداری شده عاید شما می کند.

چگونگی-کسب-درآمد-از-اینستاگرام

*برندسازی

برندسازی را میتوان عالی‌ترین روش کسب درآمد از اینستاگرام دانست. در این روش باید خودتان یا کسب و کارتان را به عنوان یک برند در اینستاگرام مطرح کنید.

در حال حاضر افراد زیادی در این راستا مشغول به فعالیت می باشند و توانسته‌اند، درآمدهای قابل توجهی را برای خود فراهم آورند. شما میتوانید در این راه با ساخت ویدئوهای جذاب و حتی ارائه نکات آموزشی خوب، در راستای برندسازی فعالیت کنید. مطمئنا افراد زیادی را دیده‌اید که اقدام به ساخت ویدئوهای خلاقانه و پرمحتوا می کنند و هر روز بر تعداد فالوورهای آنان افزوده می شود.

پس اگر در این زمینه تجربه دارید و یا علاقمند هستید، آن را جدی بگیرید.

درآمد این قبیل از افراد، فوق العاده‌تر از آن چیزی‌ست که فکرش را می کنید. این دسته از افراد تنها کافیست که محصولی را در قالب یک تصویر یا ویدئو تبلیغ نمایند. در آن صورت مبلغ قابل توحهی را با توجه به میزان شهرت و محبوبیتی که بدست آورنده‌اند، دریافت خواهند کرد.

*فروش محصولات

این روش از کسب درآمد از اینستاگرام به شما این فرصت را می دهد تا یک کسب و کاری را راه اندازی کنید و از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به فروش آنها نمائید.

چه بسا که بسیاری از برندهای معروف دنیا از جمله هدی بیوتی که همه خانم ها با آن آشنایی دارند در حال بهره گیری از این روش برای رسیدن به درآمد بیشتر هستند. البته این روش تنها برای راه اندازی کسب و کار نیست و اگر شما محصولاتی را تولید کرده اید و میتوانید آن را به صورت فیزیکی یا دانلودی در معرض فروش قرار دهید، اینستاگرام چنین بستری را در اختیار شما قرار می دهد که چه از طریق صفحه اینستاگرام خود یا دیگران آنها را به فروش برسانید.

*فروش لایک و فالوور

آخرین روشی که امروزه کمتر مورد استفاده قرار میگیرد و اینستاگرام استفاده از آن را بن کرده، فروش لایک و فالوور است.

چند سال گذشته وبسایت های بسیار زیادی در حوزه فروش لایک و فالوور فعالیت داشته اند و محصولات و خدمات خوبی را نیز ارائه داده اند. اما در حال حاضر در صورتی که ربات های اینستاگرام احساس کنند، صفحه ای در حال استفاده از این خدمات است، تنبیهات سنگینی را برای آنها درنظر میگیرد. پس این روش شاید منجر به کسب درآمد بیشتر شود اما صفحه شما را به سمت نابودی میکشاند. از همین رو تا حد امکان از آن دوری نمائید.

روش-های-کسب-درآمد-از-اینستاگرام

کلام آخر

در این محتوا شما را با برخی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام آشنا کردیم.

روش هایی که بسیاری از افراد در حال استفاده از آن هستند و درآمدهای قابل توجه و دور از تصوری را بدست می آورند.

پس اگر از محبوبیت بالایی برخوردارید و صفحه شما برای یک بستر مناسب کسب درآمد شناخته می شود، از همین حالا شروع کنید. تنها کافیست یکی از روش هایی که در این محتوا خدمت شما شرح دادیم را اجرایی کنید.

اگر هم سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.