اولین استاد من در حوزه تبلیغاتی میگفت: «توانایی فروش با کلمات به توانایی شما در تبدیل واقعیت های کسل کننده به موضوعات جذاب، بستگی دارد.»

در ابتدای کار باید اولین قدم برای فروش را بردارید و ضربه اول را بزنید. منظور از ضربه های کسل کننده و خواب آور نیست که در ارائه های بی نظیم و موارد بازاریابی شرکتی میبینید. این ضربه ها اطلاعاتی هستند. ضربه فروش با آشکار کردن سود یک محصول ضمن جلوگیری از سازوگار مسئول سود، باعث افزایش حس کنجکاوی و ایجاد تمایل در مخاطب می شود.

این محصول می تواند هر چیز با ارزش اعم از محصول، خدمات و ایده ها را حتی نشان دهد. با یک تکنیک مناسب، میتوانید هر واقعیتی، هر چقدر خسته کننده باشد، به یک ماشین فروش کوچک تبدیل کنید.

تاثیر-کلمات-بر-فروش

اجزای کلمات ضربه زننده استادانه

هر ضربه باید پنج الزام موجود را در بر داشته باشند:

  • تکنیکی: تنها بر روی یک ایده در هر ضربه تمرکز کنید.
  • کنجکاوی: شما باید کنجکاوی سیری ناپذیر به وجود آورید.
  • ارتباط : اگر ضربه شما از نظر خواننده ارتباط نداشته باشد، مهم نیست که کار شما درخشان باشد.
  • فوریت: چرا آنها باید به جای شش ماه دیگر، اکنون براساس آن عمل نمایند.
  • مزیت: چه چیزی برای آنها مفید است؟ این باید مسئله، ناامنی یا ناکافی بودن را برطرف کند. یک فوریت طبیعی وجود دارد که باید در راستای برطرف کردن مسائل بپردازد.

نیاز نیست نویسنده عالی باشید

برای ساخت ضربه های کنجکاوی، باید مانند یک فروشنده فکر کنید. مهارت نوشتن می تواند کمک کند، اما همچنین می تواند مانع شود. نثر روان و حتی کلمات زیبا می تواند توجه شما را از قدرت فروش منحرف کند.

مهارت ضعیف نوشتن به پیام شما آسیب می رساند، بنابراین این اصول را در خاطر داشته باشید:

*وضوح بیشترین اهمیت را دارد. یک خواننده باید لحظه خواندن هدف اصلی را بفهمد.

*از افعالی استفاده کنید که احساسات را برمی انگیزد. میل به جای خواستن، به جای احساس خوشبختی، شادی را تابش دهید.

*صفت و قید را به حداقل برسانید.

*کلمات غیر ضروری را حذف کنید. هرچه ضربه محکم و کوتاه باشد، به احتمال زیاد خواننده شما به جای دور شدن، بر روی آن قرار می گیرد.

به نوشتن ضربه های فروش به عنوان ابزاری برای نمایش نثر فکر نکنید. آن را ابزاری برای به نمایش گذاشتن قدرت فروش بدانید.

با-کلمات-بفروشیم

چطور یک ضربه تاثیرگذار بسازیم؟

یک نویسنده ضربه زننده اصلی می داند؛ باید بر روی مزایای محصول خود تمرکز کنند، نه آنچه که هست یا کاری که انجام می دهد. فواید آن برای افراد است که اهمیت دارد. این مفهوم را دنبال کنید، به شما کمک می کند تا در رقابت خود با دیگران به برتری دست یابید. اما همواره مواردی وجود دارد که میتواند به شما کمک کند تا نه تنها با کمک کلمات، فروش را افزایش دهید بلکه ضربه هایی تاثیرگذار بر مخاطب داشته باشید. اما چگونه میتوانید این ضربات را بسازید؟

مرحله 1: با این واقعیت اساسی شروع کنید

با یک ماموریت حقیقت یاب شروع کنید. کتاب، مقاله، مشخصات محصول یا اسناد خود را بخوانید. هر نکته را هرچقدر پیش پا افتاده برجسته یا یادداشت کنید.

تا زمانی که تمام مزایای احتمالی را غربال نکرده اید، از توانایی بالقوه خود آگاهی نخواهید داشت. حقایق را غیر واقعی و غیر جالب تصور نکنید. این وظیفه شماست که با کلمات ضربه ای درست کنید تا جذاب شود.

مرحله 2: سود خود را پیدا کنید

خواننده شما چه می خواهد؟ گاهی اوقات آسان است اما برای سایر حقایق، شما باید بیشتر حفاری کنید. پاسخ ممکن است همیشه آشکار نباشد. بیایید به این مثال نگاه کنیم:

بیمه نامه های عمر با ارزش نقدی به شما امکان می دهد پس از به دست آوردن دارایی کافی، وام بگیرید.

چه فایده ای دارد؟

شما نیازی به بانک ندارید. از خودتان قرض می گیرید.

چه کاری برای کسی انجام می دهد؟

گرفتن وام را آسان تر می کند.

این یک مزیت ضعیف است. ما به چیزی جذاب تر نیاز داریم.

وام گرفتن از خودتان چه فایده ای دارد؟

به بررسی اعتبار یا روند تأیید نیاز ندارد.

این برای کسی چه فایده ای دارد؟

شما می توانید وام بگیرید بدون اینکه امتیاز اعتبار خود را در معرض خطر قرار دهید.

این جذاب است، بنابراین مخاطبان در اینجا متوقف می شوند.

مرحله 3: ایجاد کنجکاوی کنید

برای ایجاد ضربه، علاقه کافی نیست. ضربه زمانی اثربخش می شود که حس کنجکاوی کافی برای تحریک انتظار و تحریک میل را به وجود آورد.

برای ایجاد این سطح از احساسات، باید کلمات خود را به گونه ای بسازید که بین آنچه خواننده شما می داند و آنچه که او می خواهد بداند فاصله ایجاد کند. از این سوالات برای کمک به مخاطب در کشف این شکاف استفاده کنید:

*برای چه کسانی مناسب است و چرا؟ مشتری، خواننده یا مشتری ایده آل خود را به تصویر بکشید. درباره آنچه داستان، محصول یا خدمات شما برای آن شخص ایده آل ارائه می دهد، تحقیق کنید. این بینشی را به شما در مورد فوایدی که برای آن شخص به همراه دارد، ارائه می دهد.

*ناسازگاری چیست؟ چیزی احساس بی جا بودن می کند و شما مجبور می شوید دلیل آن را بفهمید. عدم تطابق وقتی خوب اجرا شود باعث ایجاد کنجکاوی شدید می شود.

*در مورد آن بحث برانگیز است؟ جنجال، می فروشد.

*چگونه رویا یا تخیل کسی را امکان پذیر می کند؟ زاویه دیگری برای ایجاد اشتیاق. پول، جنس، آزادی، اعتبار، سلامتی، وضعیت، اعتبار سنجی و محبوبیت خواسته های جهانی وجود دارد که میتواند مورد توجه همه مخاطبان قرار گیرد.

کلمات

مرحله 4: یک پیچ و تاب اضافه کنید

بیشتر ضربه های اولیه و خام به کمی اصلاح نیاز دارند. در بعضی موارد، می توانید در پایان، پیچ و تاب، تناقض یا تعجب ایجاد کنید.

بعضی از ضربه ها به خوبی پیچ و تاب نخورده اند، اما برای تقویت قدرت فروش، می توانید از یک ضربه استفاده کنید. از این موارد کمک بگیرید:

*مشاوره نوشتاری استاندارد که دیگر جواب نمی دهد.

*استراتژی های انتخابی مورد به مورد. آیا می توانید شکست قبلی را توجیه کنید، اعتقادی را تأیید کنید، مانعی طولانی را بردارید یا روش جدید یا آسان تری برای انجام کاری ارائه دهید؟ این موارد ممکن است متناسب با هر موقعیتی نباشد اما آنها را در جعبه ابزار خود نگه دارید.

مرحله 5: ویرایش کنید

کلمات را ویرایش کنید.

شما باید مثل هر نوع نوشته دیگری، فاصله ای را در آن به وجود آورید. برای اطمینان از اینکه آفرینش شما برای توزیع آماده است، از این موارد چک لیست استفاده کنید.

*اطمینان حاصل کنید که ضربه شما، الزامات مرحله سوم را برآورده می کند.

*آیا معنی آن واضح است؟ آیا بدون تفکر در مورد آن می توان فهمید؟

*آیا می توانید هرگونه لفظ غیرضروری را حذف کنید؟ آن را تا جایی که ممکن است ساده بنویسید.

*آیا از خاصیت به جای کلیت استفاده می کند؟ مشخصات، ضربه شما را قابل قبول تر می کند.

*آیا برای ضربه های دنباله دار، قسمت دوم با قسمت اول همسو است؟

*هرگز از یک کلمه کلیدی مشابه دو بار استفاده نکنید.

*آیا ارائه جزئیات برای مفید بودن محتوا کافی است؟ قاعدتا باید قابل قبول باشد، اما اگر هیچ رمز و راز وجود نداشته باشد، هیچ کنجکاوی وجود ندارد.

*هر جا ممکن است از افعال قوی استفاده کنید.

*از اصطلاحات انتزاعی پرهیز کنید. استفاده از این موارد در مراحل اولیه خوب است، اما هنگام ویرایش باید اصطلاحات مشخصی را جایگزین آنها کنید. کلمه بهره وری انتزاعی است.

کلام آخر

در این محتوا تا حد امکان به شما آموختیم که کلمات چه تاثیری بر نگارش محتوا دارند و چگونه میتوانند به شما در رسیدن به سودآوری کمک کنند. حتی برای ساخت ضربه هایی که منجر به تحریک مخاطب و جذب شدن او به سمت شما می شود نیز توضیحاتی ارائه دادیم. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.