بیایید شرح و چگونگی انجام تحقیقات بازاریابی را با شرح یک مثال واضح آغاز کنیم.

در اوایل سال 2012 میلادی، شرکت سامسونگ، گوشی « گلکسی اس 3» را معرفی کرد. درست در همان سال، اصلی ترین و قدرتمندترین رقیب او یعنی اپل، گوشی « آیفون 5» را رونمایی نمود. براساس آمار، گلکسی 3 از امکانات بالاتری نسبت به آیفون برخوردار بود. اما اپل با برندینگ قوی، تبلیغات موثر و خلاقانه در طراحی، توانسته بود اکثریت مخاطبان را به مشتری تبدیل کند. از همین رو بخش اعظمی از بازار به سمت محصولات اپل سوق پیدا کردند.

پس ساسونگ دست به کار شد. تصمیم گرفت با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مناسب به مقابله با اپل بپردازد. اینجا بود که تحقیقات بازار را آغاز کرد. تحقیقاتی که به درک بهتر مشتریان اپل منجر شد. و توانست رویکرد آنها را مورد هدف قرار دارد. درواقع سامسونگ با تمام آن چیزهایی که بدست آورد، به سمت برند معتبر اپل حمله کرد و از آنها علیه آیفون استفاده نمود.

آنها ویدئوها و متون و بنرهای تبلیغاتی متفاوتی آماده کردند. که همگی به امکانات بهتر، صفحه نمایش بزرگتر و احمقانه جلوه دادن خرید آیفون تمرکز داشت. به عنوان مثال در یک ویدئو فردی جوان در صف خرید آیفون برای والدینش بود. در صورتی که خودش سامسونگ گلکسی اس 3 در دست داشت.

این تبلیغات ساده توانست تاثیر بسیار زیادی در فروش و همچنین برندینگ سامسونگ داشته باشد. در صورتی که سامسونگ تنها از طریق تحقیقات بازاریابی توانسته بود به چنین دستاورد بزرگی دست یابد. پس میتوان درک کرد که انجام این نوع از تبلیغات تا چه اندازه پراهمیت است.

در ادامه این مقاله شما را با این تحقیقات و چگونه انجام دادن آن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تفاوت-تحقیقات-بازار-و-تحقیقات-بازاریابی-در-چیست؟

تحقیقات بازاریابی چیست؟

به زبان ساده، منظور از تحقیقات بازاریابی، فرآیندی که در آن با کمک جمع آوری اطلاعات و داده ها تلاش می کنیم تا به درک درستی از بازار و مشتریان دست پیدا کنیم. این درک کردن همواره با بررسی مشکلات، کشف فرصت ها و البته یافتن راه حل مشکلات همراه خواهد بود. تا فروش بیشتر، ارزیابی کارها و به طور کلی هر چیزی که منجر به بهتر شدن بازاریابی می شود را برای کسب و کارها به همراه آورد.

این روتین ترین و دم دستی ترین تعریفی بود که از این نوع تحقیقات میتوان ارائه داد.

در صورتیکه باز هم نمیدانیم در یک تحقیق بازاریابی چه اقداماتی انجام میگیرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

تفاوت تحقیقات بازاریابی و تحقیقات بازار چیست؟

تفاوت و مرزبندی بین این دو آنقدر ظریف و غیرقابل تشخیص است که خیلی از اساتید این حوزه بی‌ خیالش شده ‌اند و ترجیح می‌ دهند حرفی درباره آن نزنند.

به عنوان مثال در کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر، که یکی از معتبرترین کتاب های حوزه بازاریابی می باشد. از این دو اصطلاح به جای هم نیز استفاده شده و تفاوت زیادی برای آنها قائل نشده است.

در بازاریابی مدرن تفاوت واضحی بین این دو اصطلاح دیده نمی‌ شود. در کل می ‌گویند تحقیقات بازار شامل تحقیقات برای شناخت نیازهای بازار، اندازه بازار و رقابت‌ ها است. با این حال، خیلی وقت‌ ها یک پروژه تحقیقات بازار یا بازاریابی به دنبال جواب‌ سوال‌ هایی است که شامل هر دو حوزه می ‌شود. همین حالا هم شرکت ‌های زیادی هستند که در هر دو حوزه به صورت همزمان کار می‌کنند و تمایزی بین این دو نمی‌ گذارند.

در واقع این دو هم‌ پوشانی دارند و نمی ‌توان به راحتی مرزی بین این تحقیقات گذاشت.

تحقیقات بازاریابی چگونه انجام می شود؟

برای اینکه تحقیقات بازاریابی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد؛ نیاز است تا مراحل زیر طی شود.

*قدم اول: تعریف مسئله

ورنر فون براون میگوید: «تحقیقات دقیقا همان کارهایی را انجام می دهد که وقتی نمی دایم چه کار باید کنیم، انجامشان می دهیم.»

فرض کنید قصد راه اندازی سرویس وای فای برای مسافران پروازهای طولانی را دارید.

اگر مسافر حاضر باشد که چند صد هزار تومان اضافه پرداخت کند. مطمئنا درآمد قابل توجهی نصیب شرکت ارائه دهنده اینترنت خواهد شد. در ابتدا مسافر از خود میپرسد آیا پرداخت این هزینه به صرفه است؟

سوال عمیق تری نیز وجود دارد، اولین بار است که چنین موضوعی مطرح می شود، آیا اولین بودن اهمیت زیادی دارد؟

شما از طریق تحقیقات باید درک کنید که تمام نیازها و دغدغه مشتریان در کجای نیاز به اینترنت قرار دارد.

تحقیقات بازار بدون تعریف مسئله هیچ نتیجه مطلوبی را ارائه نمی دهد.

*قدم دوم: برنامه ریزی برای تحقیقات بازار

تحقیقات چهار چیز را شامل می شود: مغزی برای فکر کردن، چشمی برای دیدن و البته ابزارهایی برای اندازه گیرید. مورد چهارم تنها پول است.

قبل از انجام هرگونه تحقیقات بازاریابی باید مشخص کنید که هزینه تحقیقات چقدر خواهد شد. چه روش هایی برای انجام تحقیقات به کار گرفته می شود. منابع داده های ما کجاست. چه ابزارهایی در این راستا کمک کننده خواهد بود.

مطمئنا هر چقدر که کسب و کارهای شما بزرگتر باشد، با مخاطبان بیشتری درگیر خواهید بود و مسائل بیشتری برای شما اهمیت خواهد داشت.

در حال حاضر شرکت هایی در حوزه تحقیقات بازاریابی مشغول به فعالیت هستند. شرکت هایی که میتوانند مسائلی را که نیاز به تحقیق دارند به این شرکت ها واگذار کنند.

چطور-تحقیقات-بازاریابی-را-انجام-دهیم؟

*قدم سوم: جمع آوری داده ها

بدون داده، گویی در حال رانندگی با چشمان بسته هستید.

برای انجام تحقیقات بازاریابی به منابعی از داده ها نیاز پیدا خواهید کرد. این داده ها می توانند کمی یا کیفی باشند. در برخی مواقع، داده های موجود کافی هستند اما در بسیاری از مواقع، تنها جمع آوری داده است که تعیین کننده خواهد بود.

داده‌های کیفی هم مثل توصیفات و احساسات افراد درباره برند هستند. این اطلاعات را به راحتی نمی‌توان تبدیل به اعداد و ارقام کرد. اما وقتی از مشتری بخواهیم رضایتش را درباره یک محصول با بله و خیر جواب دهد می‌توانیم نسبت افراد راضی به ناراضی را حساب کنیم.

در حال حاضر و در دنیای امروز، مشاهده و رصد رفتار کاربران بسیار آسان شده است. ابزارهایی معرفی شده اند که تمامی رفتارهای مخاطبان را ثبت و اندازه گیری می کنند.

*قدم چهارم: به تحلیل داده ها بپردازید

مهم ترین بخش در این نوع از تحقیقات به تحلیل داده ها ارتباط دارد. شاید انجام قدم های گذشته توسط هرکسی امکانپذیر باشد. اما در این بخش به تجربه، تخصص و دانش نیاز است.

تمام داده‌ها به دست افراد تحلیلگر می‌رسد و آنها به کمک نرم‌افزارهایی مختلفی آنها را تبدیل به نتایج قابل درک و ملموس تبدیل می‌کنند.

*قدم پنجم: یافته ها باید ارائه شوند

آخرین مرحله از تحقیقات بازار، به ترجمه تحلیل ها و داده ها ارتباط دارد. جایی که باید تمامی موارد به دست آمده به زبانی ساده و قابل درک به مدیران ارائه شود. کارشناسان در این مرحله تحلیل ها را در قالب های مختلفی مانند نمودارها، چداول، پرسونا، دموگرافی و توضیحات تحلیلی ارائه خواهند داد.

*قدم ششم: تصمیم گیری نهایی

مرحله تصمیم‌گیری بر عهده مدیران است. مدیران این نتایج را در بررسی می‌کنند و با در نظر گرفتن سایر فاکتورها موثر تصمیم می‌گیرند که پروژه را اجرا کنند یا کلاً بی‌خیالش شوند.

در مواردی هم امکان دارد که نتایج به اندازه کافی محکم و کافی نباشد و نیاز باشد برای اطمینان بیشتر تحقیقات ادامه پیدا کند.

تحقیقات-بازاریابی-چیست؟

کلام آخر

اگر قصد بهره گیری از تحقیقات بازاریابی برای رسیدن به نتیجه مطلوب را دارید. کارشناسان ما میتوانند راهنمایی های دقیقی را در این زمینه به شما ارائه دهند. تنها کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.