اگر دوست دارید ترافیک وب سایت تان بیشتر شود. اما نمی دانید از کجا شروع کنید، امروز خوش شانس هستید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. شاید سئو اهمیت زیادی داشته باشد، اما یک کار فوق العاده آسان وجود دارد که هر کسی می تواند انجام دهد و تفاوت زیادی میان ترافیک سایت خود و رقبایش به وجود آورد.؛ این کار اضافه کردن توضیحات متا است. نوشتن توضیح متا تنها چند دقیقه از زمان شما را میگیرد. اما تاثیری خارق العاده از خود به جای می گذارد. پس بسیار مهم است نسبت به آن اطلاعاتی کامل داشته باشید.

خواه یک نویسنده متناسب و نوپا باشید که می خواهید به ارزش کار خود بیفزایید و یا در موقعیت یک پیروزی سریع، این تاکتیک کمک می کند تا در طی چند روز نتایجی خارق العاده دریافت کنید.

اماده ای؟ بیا انجامش بدیم.

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا قطعه های کوچکی از محتوا هستند که در مجموعه ای از نتایج جستجو نمایش داده می شوند.

هر زمان که یک کلمه کلیدی یا عبارت وارد یک موتور جستجو می شود، در هر صفحه با حداکثر 10 گزینه مختلف روبرو می شوید. هر کدام شرح مختصر خود را دارند.

موتورهای جستجو این اطلاعات را نمایش می دهند تا کارها را برای کاربر آسان تر کنند. ایده این است که جستجوگران می توانند با استفاده از این دو جمله به آنها کمک کنند تا تصمیم بگیرند روی کدام لینک کلیک نمایند.

در حقیقت، اکثر دارندگان وب سایت ارزش توصیفات متا را درک نمی کنند.

آنها این توضیحات را یا ضعیف می نویسند یا کاملاً نادیده می گیرند. در هر صورت، این یک فرصت بزرگی است که در اختیار شما قرار گرفته است. مردم همواره میخواهند مورد هدایت قرار گیرند. ترافیک سایت آماده پیش روی شماست، کافیست کمی خودتان را هل دهید.

اگر گوگل را آتش بزنید و کلمه “جملات مشتری پسند” را وارد کنید، باید وب سایت الفبای تبلیغ را در اولین لینک صفحه ببینید. در اینجا توضیحات متای فعلی وجود دارد که نشان داده می شود:

«در اصل جملات طلایی فروش، تشکیل شده از یک سری انگیزاننده است. به عنوان مثال این یک جمله مشتری پسند است ….»

از صفحات وب گرفته تا PDF ، می توان برای انواع محتوا توضیحات متا ایجاد کرد. و مهم نیست که چه چیزی را منتشر می کنید، تنها هدف این نسخه متقاعد کردن جستجوگران برای کلیک بر روی نتیجه شما نسبت به نتیجه رقبایتان می باشد.

خب، آیا برچسب متا وجود دارد؟

خب، از توضیحات متا نیز گاهی اوقات به عنوان برچسب متا یاد می شود. این به این دلیل است که نسخه در واقع نامرئی بوده و در هیچ کجای صفحه ای که توصیف می کند دیده نمی شود.

درعوض، این سیستم وارد سیستم مدیریت محتوای وب سایت شما [CMS] می شود و به عنوان کد HTML در صفحه باقی می ماند.

از این نظر، به آن به نوعی برچسب روی محتوا نیز گفته می شود.

حالا اگر زیاد اهل فن نیستید نگران نباشید. هنگام ایجاد یک برچسب متا نیازی به لمس هیچ کدگذاری نخواهید بود.

چرا جرات نمی کنید توصیفات متای خود را نادیده بگیرید

وقتی صحبت از رسیدن به صفحه اول گوگل و سه لینک اول می رسد، مطمئنا لذتی فوق العاده از موفقیت در جستجوگرها وجود شما را فرا میگیرد. با توجه به اینکه اکثریت کلیک ها، به لینک های اول تا سوم اختصاص دارند، و با توجه به اینکه کلیک ها برای گوگل بسیار اهمیت دارد، پس خیلی دور از ذهن نیست در صورت رسیدن به چنین موقعیتی، ترافیک وب سایتتان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

Google هنگام تصمیم گیری برای قرار دادن صفحات وب در مکان مناسب، محتوا را با معیارهای مختلف اندازه گیری می کند. در اصل با یک حدس خوب روبرو می شود و سپس داده های کلیکی را تجزیه و تحلیل می کند تا دقیق بودن آن را تعیین کند. سپس گوگل موقعیت های رتبه بندی را به طور مداوم تنظیم می کند تا اطمینان حاصل کند که کاربران همیشه بهترین نتایج را می بینند.

خیلی ساده است. اگر موردی تعداد زیادی کلیک دریافت کند، گوگل فکر می کند این مورد درست است. اگر اینگونه نباشد، گوگل فکر می کند این مسئله اشتباه است. اساساً، همه چیز برابر است، هرچه کلیک صفحه وب شما بیشتر شود، رتبه بالاتری پیدا می کند.

موفقیت در نوشتن توضیح متا

عناوین متای خود را به خاطر بسپارید

عنوان متا به سادگی عنوانی است که در بالای توضیحات متا قرار دارد و باید به طور همزمان فعال باشد.

اگرچه طول آنها کوتاه تر است، اما با قلم بزرگتری به نمایش در می آیند و چشم نوازتر هستند. بنابراین این عناوین مهم هستند.

در مجموع، از توصیف و عنوان اغلب به عنوان فراداده یاد می شود.

فراداده را کجا ایجاد می کنید؟

هر CMS باید به کاربران امکان اختصاص دادن توضیحات و عناوین متا را بدهد. در وردپرس، آنها در هر پلاگین SEO که استفاده می کنید وجود دارند [مانند Yoast].

این نظارت مداوم کاملاً منطقی است، زیرا مأموریت گوگل این است که بهترین نتایج ممکن را برای هر جستجو بدست آورد.

اگر آنها نتایج بی ربط یا بی کیفیت نشان دهند، هیچ فایده ای برای جستجوگران ندارد. در نهایت، آنها شروع به استفاده از موتور جستجوی دیگری خواهند کرد. در نتیجه تبلیغات گوگل ضربه بزرگی را متحمل می شود و کل تجارت آنها به خطر می افتد.

بنابراین، کلیک بسیار مهم است. و از آنجا که توصیفات متا می تواند بر کلیک ها تأثیر بگذارد، این امر توضیحات متا را بسیار مهم می کند.

هرچه توصیف شما بهتر باشد، کلیک بیشتری خواهید داشت. هرچه تعداد کلیک های شما بیشتر شود. سطح صفحه شما بالاتر خواهد بود. موقعیت های رتبه بندی بالاتر به معنای ترافیک بیشتر و بازدید بیشتر به معنای هدایت، مشتری و سود بیشتر می باشد.

صرف زمان برای این کار هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد. شاید یک کار کاملاً کوچک باشد اما می تواند تجارت شما را به طرز چشمگیری متحول کند.

شرح متا چند کلمه باید باشد؟

به طور معمول، شما نمی خواهید بیش از 160 نویسه داشته باشید. هیچ راهنمای رسمی وجود ندارد. اما 155-160 نویسه به طور گسترده پذیرفته شده اند که طول بهینه دارند. بیشتر از این بنویسید و خطر این را دارید که شرح شما نصفه به نمایش درآید.

عنوان متا چند کلمه باید باشد؟

در مورد عناوین متا، این عناصر باید 50-60 حرف داشته باشند. باز هم، اگر عنوان شما حاوی کلمات زیادی باشد، برای جستجوگران مناسب و منطقی نخواهد بود.

چگونه توضیح متا بنویسیم؟

5 نکته برای ایجاد توضیحات بسیار جذاب متا

در ادامه این مقاله، قصد داریم به شما نحوه ایجاد توضیحات متا جذاب را بیاموزیم. پس به این نکات توجه ویژه داشته باشید.

*توضیحاتی بی نظیر بنویسید

این بیشتر یک قانون اجباری است. اطمینان حاصل کنید که متای مختلفی را برای توصیف محتواهایتان در وب سایت مینویسید.

*از کلمات قدرتمند استفاده کنید

برخی از کلمات و اصطلاحات مخاطبان شما را تحت تأثیر قرار می دهند. استفاده از محتوا احساسی هنگام تماس افراد با نام تجاری شما بسیار حیاتی است. در نهایت، همه ما چیزهایی می خریم زیرا چیزی را که برای ما مهم است می خواهیم یا به آن نیاز داریم.

سعی کنید از این خواسته به نفع خود استفاده کرده و یک توصیف متا ایجاد کنید تا به مشتری ایده آل خود برسید.

*رویUSP  تمرکز کنید

هر شغلی نوعی قلاب یا نقطه فروش منحصر به فرد برای گفتگو دارد. آیا شما بهترین محصول یا خدمات موجود در بازار را ارائه می دهید؟ شاید ارزان ترین باشید؟ مردم از شما چه چیزهایی می توانند بگیرند که در جای دیگری پیدا نکنند؟

شاید شما به تازگی یک پیشینه واقعاً جالب درباره دلیل ایجاد شرکت در وهله اول داشته باشید. اما باید بتوانید با رقبا وارد مبارزه شوید.

نکاتی برای نوشتن توضیح متا

*هویت برند خود را به نمایش بگذارید

رقابت در همه بازارها بسیار زیاد است، بنابراین برجسته بودن مهم است. گرچه توضیحات متا برای تجارت شما مهم می باشد، اما دلیلی ندارد که بتوانید کمی با آنها سرگرم شوید.

تمام آنچه که لازم است یک تست است. شما همیشه می توانید دوباره آن را عوض کنید، بنابراین چیزی برای از دست دادن ندارید.

*پیشنهادات ویژه را پرچم گذاری کنید

در نمایش آخرین معاملات خود عقب نمانید. تصور کنید اگر به دنبال خرید مبل هستید. شما یک جستجوی آنلاین انجام می دهید و از بین تمام نتایج، در یک توضیح متا ذکر شده است که می توانید با سفارش های بالاتر از 25 دلار تحویل رایگان دریافت کنید.

این احتمالاً برای کلیک کردن کافی است، درست نیست؟ همانطور که می بینید، Target می فهمد که حاشیه های آنلاین خوب هستند و هیچ چیز را به شانس نمی اندازند. شما هم نباید از آن غافل شوید.

کلام آخر

کاری که ما با ایجاد توضیحات متا انجام می دهیم جلب توجه مخاطبان است.

موتورهای جستجو آنها را می خواهند و اگر ما آنها را تهیه کنیم به احتمال زیاد از آنها استفاده می شود. با این حال، این 100٪ تضمین شده نیست که اتفاق بیفتد.

موتورهای جستجو ممکن است اطلاعاتی را که ما ارائه می دهیم نادیده بگیرند.

با این حال، به نظر می رسد بیشتر کارشناسان سئو براین باروند که این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک موتور جستجو فکر می کند یک صفحه با درخواست کاربر مرتبط باشد، اما توضیحات متا ارائه شده مناسب نیست.

در این شرایط، موتور جستجو به تفسیر خود از صفحه اعتماد خواهد کرد و قطعه ای از نسخه را از صفحه می گیرد تا به جای آن به عنوان توضیح استفاده کند. که چیز خوبی است، زیرا بدان معنی است که ما به طور بالقوه بازدید از وب سایت را از دست نداده ایم.