بیایید یک کپی رایتینگ عالی را با یک بازی شروع کنیم.

یک کپی‌رایتر حرفه‌ای پیدا کرده و از او بپرسید که چه چیزهایی برای موفقیت در این راه نیاز است؟ زیاد طول نمی‌کشد که فریاد می‌زنند و می‌گویند: « بروید و خودتان تحقیق کنید.» شرط می‌بندم که این جمله اولین چیزی‌ست که از دهان‌شان خارج می‌شود. نکته جالب اینجاست؛ همان نویسندگانی که همواره نسبت به ارزش تحقیقات به شما نصیحت می‌کنند اغلب زحمت زیادی برای نوشتن نمی‌کشند. آن‌ها در برهه‌ای آنقدر شلوغ می‌شوند که باید کار خود را جداگانه پیش ببرند و یا آنقدر تنبل می‌شوند که نمی‌خواهند زحمت نوشتن یک محتوای جذاب را به خود بدهند. حتی برخی از آنان در مسیر حرکت و پیشرفت خود مغرور شده و بر باورند که همه چیز را می‌دانند. اما همواره باید برای عالی شدن تلاش کنیم. هیچ اهمیتی ندارد که در چه شغلی مشغول به فعالیت هستیم.

این مسئله در رابطه با کپی رایتینگ نیز صدق می‌کند. در ادامه این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم.

عوامل-موفقیت-در-کپی-رایتینگ عالی 1.

تحقیقات خود را انجام دهید اما این به چه معنی است؟

زین پس، هر زمان می شنوید «خودتان تحقیق کنید»، فرض کنید به این معنی‌ست «مراقب باشید و مخاطبان خودرا بشناسید».

زمانی که تحقیقات خود را انجام می‌دهید درواقع این امکان به شما داده می‌شود تا با افرادی صحبت کنید که از روشی معتبر و 100٪ عاری از کپی در کپی رایتینگ عالی استفاده می‌کنند. باید بدانید کپی کردن در محتوا، مرگ کسب‌وکار شما را تضمین می‌کند. مخاطبان می‌توانند در کسری از ثانیه کپی بودن محتوا را تشخیص دهند. همچنین باید این مسئله را یادآور شویم که هر مخاطب با یک روش خاص صحبت می‌کند و عمل می‌کند و به موارد خاصی اهمیت می‌دهد. این وظیفه شماست که قبل از نوشتن تک نسخه (One pager)، رفتار و تمایل ‌آنها را کشف کنید.

نکته مهمی که در رابطه با کپی رایتینگ وجود دارد این است:

کپی‌رایتینگ به شما اجازه می‌دهد تا با نوشتن در رابطه با موضوعاتی که به آن‌ها اهمیت نمی‌دهید، متخصص شوید.

نوشتن برای صنعت ماشین‌آلات؟ شما با نوشتن در این حوزه می‌توانید نسبت به تمامی موارد مرتبط با دوک نخ ریسی، خنک کننده، ماشینکاری و… آشنا شوید.

اگر می‌خواهید به یک کپی رایتینگ عالی عمل کنید و حرفه‌ای شوید مراقب باشید. شما در نوشته‌های خود با انسان‌های واقعی روبرو هستید، باید با آن‌ها صحبت کنید. بنابراین به یاد داشته باشید که موفقیت و خوشبختی آنها توسط کلماتی که در مقابل آنها قرار می دهید تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

چه اهدافی در پشت کپی رایتینگ قرار می گیرند؟

مهمترین هدف کپی رایتینگ فروش یک خدمت یا محصول به افراد می باشد. در ایران از کپی رایتینگ به تبلیغ نویسی هم یاد می شود. یک نویسنده یا همان کپی رایتر به مرور زمان توانایی های زیادی پیدا می کند. یکی از این توانایی ها هنر ارتباط گرفتن با دیگران می باشد. معمولا کپی رایترها سخنورهای توانمندی هم هستند.

در سالیان اخیر کپی رایتینگ به عنوان یک ابزار مهم در عرصه دیجیتال مارکتینگ مطرح شده است. هر انسانی نیاز دارد تا با محتواسازی آشنا شود. زیرا که از بدو خلقت بشر تا امروز، این محتوا بوده است که باعث تقویت ارتباطات انسانی گردیده است.

امروزه یکی از هنرهای مهم در فروش دیجیتال، کامنت مارکتینگ می باشد. یک فروشنده باید توانایی این را داشته باشد که بهترین پاسخ ها را به نظرات مشتریان ناراضی بدهد. یک فروشنده بایستی به کپی رایتینگ مسلط باشد. زیرا که به کمک آن می تواند مشتریان را به سمت محصولات یا خدمات سوق دهد.

یک مثال عملی: نتیجه نهایی تحقیقات خوب در کپی رایتینگ

بیایید بگوییم که شما وظیفه نوشتن کپی رایتینگ عالی برای یک شبکه اجتماعی را برعهده دارید و هدف شما تبلیغات گسترده و مختلف برای طرفداران Maple Leafs در منطقه ولیعصر است. حال برای اینکه مشتریان تشویق شوند و محتوای شما را بخوانند و کاربران فعال تحریک شوند و پول خرج کنند باید از کلمات و محتوایی استفاده کنید که مورد توجه قرار گیرد و مقدار کلیک سایت را افزایش دهد. اما در این راه چه کارهای اشتباهی انجام خواهید داد؟

گزینه 1: عدم تحقیق

چالش تصادفی! میتوانید این برنامه را دانلود کرده و یک عکس از خودتان با پیراهنی که طرح leafs دارد در آن بارگذاری کنید. با این کار نه تنها میتوانید جوایز نقدی را برنده شوید بلکه مخاطبان دیگری را نیز به انجام این کار تحریک می‌کنید.

اما مسئله اینجاست؛ شما با این کار به هیچ عنوان نمیتوانید مخاطبان خود را بشناسید. زیرا اکثر کسانی که به سراغ سایت شما می‌آیند، تنها کلیک می‌کنند و هیچ سودی به سایت نمی‌رسانند زیرا به دنبال جایزه هستند. حتی کسانی که در قرعه کشی برنده نمی‌شوند شما را یک فریبکار می‌دانند. پس تا حد ممکن بدون تحقیق هیچکاری انجام ندهید.

نقش-تحقیقات-در-کپی-رایتینگ عالی 1.

گزینه 2: نادیده گرفتن قدرت تحقیق

چالش تصادفی! برنامه را دانلود کرده، عکس خودتان همراه با پیراهن طرح leafs منتشر کنید تا برنده جایزه نقدی را دریافت نمائید.

دقت داشته باشید اگر یک ژاکت از یک مدل خاص همراه شما باشد، امتیازتان افزایش می‌یابد.

اینجاست که اهمیت دادن به جزئیات نمود پیدا می‌کند. اینکه یک ژاکت آن هم از مدل خاص همراه طرفداران باشد کمی کار را برایشان سخت می‌کند.

هر چند که تحقیقات این امر را ممکن می‌سازد.

شما با تحقیقات مناسب میتوانید با مخاطبان خود آشنا شوید و سپس با یک کپی رایتینگ عالی نتیجه‌ای را حاصل کنید که حتی بدون تبلیغات نیز مشتریان واقعی به سمت شما سرازیر شوند.

 معرفی چند کتاب کپی رایتینگ برای شروع کار

برای کپی رایتینگ باید بروز باشد. یکی از راه‌های بروزرسانی مطالعه کتاب در زمینه کپی رایتینگ است. در ادامه به معرفی چند کتاب مفید و کاربردی در زمینه کپی رایتینگ پرداخته‌ام:

  • الگوهای یک تبلیغاتچی – مهدی دهقانی
  • آگهی نویسی متفاعد کننده_اندی ماسلن
  • چگونه تبلیغ پولساز بنویسیم؟_راهنمای نگارش متن موثر در فروش بیشتر_ریچارد بایان
  • بازاریابی محتوا_با محتوا به سودآفرینی برسید_لیسی باگز
  • راهنمای تولید محتوا برای فریلنسرها_مریدو کولاررلف

کمی وقت اضافه ارزشش را دارد

کمبود تحقیقات باعث می‌شود شما تنبل به نظر برسید و سخنان شما بلافاصله فراموش می‌شود.

زمانی که تحقیقات مناسبی را صورت دهید، کپی رایتینگ شما باورپذیرتر و تاثیرگذارتر می‌شود.

در نهایت سخنان‌تان در ذهن‌ها ماندگار خواهد شد.

کلام آخر

در این مقاله با چگونگی عالی عمل کردن در کپی رایتینگ آشنا شدید.

حال به خوبی میدانید که تحقیقات درست و مناسب تا چه اندازه شما را به نتیجه دلخواه میرساند و میتواند محتوای شما را در یادها باقی بگذارد.

هر چند نکات دیگری در این راستا وجود دارد. میتوانید آنها را با ما به اشتراک بگذارید.