از زمانی که فیسبوک سیاست کاری خود را تغییر داده، اینستاگرام به یکی از جدیدترین قطب‌های جذب مخاطب و بازدیدکننده در دنیای مجازی تبدیل شده است. از مشاغل محلی، خانوادگی گرفته تا برندهای بزرگ جهانی، همه در حال گسترش اکانت اینستاگرام خود هستند. هر روز بیش از 500 میلیون کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارد. از این تعداد، 80٪ اکانت‌ها حداقل یک تجارت را دنبال می‌کنند. بنابراین طبیعی است که بازاریابان بخواهند از حساب‌های اینستاگرامی خود درآمد کسب کنند. اما برای این، شما ابتدا باید یک جامعه قوی از فالوورها داشته باشید، شما در پست‌های خود به بازدیدهای بیشتری نیاز دارید و باید مخاطبان خود را درگیر کنید. سوال اساسی و سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول میکند این است که چگونه میتوان پایه و اساس اینستاگرام را گسترش داد؟ ما نکاتی را در شروع برای شما ارائه می‌دهیم.

گسترش اکانت اینستاگرام

نکاتی برای گسترش اکانت اینستاگرام

امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم، دنیایی که هر لحظه در آن در حال مشاهده روش و تکنولوژی جدید برای رسیدن به سود و البته گسترش کسب‌وکار است. هر چند این مسئله که چگونه از آن‌ها استفاده کنید کاملا به خودتان بستگی دارد. اما تاکنون از خود پرسیده‌اید با توجه به فراگیری اینستاگرام چگونه می‌توان اکانت اینستاگرام را گسترش داد و به درآمد رسید؟ نکاتی وجود دارد که در این راستا میتواند کمک‌کننده باشد. آن‌ها عبارتند از؛

* نوشتن محتوای خلاقانه

قبل از هرچیزی بدانید که هیچ جایگزینی برای محتوای خلاقانه وجود ندارد. اگر محتوای شما عالی باشد افراد پست‌های شما را دوست داشته و نظراتی را در رابطه با آن ارائه  می‌دهند. میدانید که اینستاگرام نوعی شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویری عالی است. پس تا حد امکان از رنگ‌هایی واضح در تصاویر خود استفاده کنید و عکس‌هایتان را به خوبی قاب کنید.  به جای اینکه فقط درمورد محصولات خود بنویسید و آنها را تبلیغ کنید، می‌توانید داستان‌هایی اطراف خود به وجود آورید. مخاطبان ناخودآگاه به سمت این نوع محتواها کشیده می‌شوند. به عنوان مثال Airbnb فعالیت‌ها و کارهای بسیار خوب و مفیدی از طریق خلق داستان‌های جذاب انجام داده و تلاش می‌کند از این طریق مسافرت را در میان مردم ترویج دهد. درواقع تلاش می‌کند تا مردم را به اقامت در کنار افراد محلی بکشاند و آن‌ها را به سمت کشف شهرهای مختلف جهان بفرستد.

* انتشار پست در فاصله زمانی منظم

یک مطالعه در سال 2017 توسط ابزار بازاریابی بصری Tailwind انجام شد، که نشان می‌دهد ارسال مداوم پست در اکانت اینستاگرام در رشد حساب‌تان تاثیر بسیار زیادی دارد. آنها بیش از 100،000 پست اینستاگرام را برای یک دوره سه ماهه تحلیل کردند. این مطالعه نشان داده اکانت‌هایی که ارسال پست بیشتری دارند نرخ تعامل آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. علاوه‌براین، شاهد افزایش روزانه فالوورها نیز بوده‌اند. بنابراین ایده خوبی است که حداقل هر روز یکبار در اکانت اینستاگرامی خود پست بگذارید. البته نباید فوراً انتظار نتایج را داشته باشید؛ کمی صبر به خرج دهید.

* از هشتگ مناسب استفاده کنید

هدف از هشتگ‌ها دستیابی به مخاطبانی‌ست که شما را دنبال نمی‌کنند. اگر می‌خواهید فالوور زیادی بدست‌آورید از هشتگ استفاده کنید.

بیایید بگوییم که شما در حال ایجاد محتوا مربوط به یک مسابقه FIFA هستید. شما فقط نباید از #فوتبالیست استفاده کنید زیرا این عبارت بسیار گسترده است. درعوض از #FIFA ،  # FIFA2020،  #FIFAWorldCup یا # FIFAWorldCup2022 استفاده کنید.

به طور خاص برای رویدادها، سعی کنید از ایجاد تغییر در یک اصطلاح استفاده کنید. این یک فرصت عالی برای رسیدن به پول نقد خواهد بود. البته قبل از استفاده از هشتگ، حجم جستجوی آن را نیز بررسی کنید. اگر هشتگ‌های شما دارای حجم جستجوی میلیونی‌ست، مطمئنا پست شما در میان آن مقدار پست، گم خواهد شد. همچنین، باید تجزیه و تحلیل کنید که کدام هشتگ باعث افزایش جذابیت پست‌های شما می‌شود و سعی کنید بیشتر از آنها استفاده نمائید. اگر از ابزاری مانند HashtagForLikes استفاده کنید، امکان دسترسی به هشتگ‌های پرطرفدار با رقابت پایین و نرخ دسترسی بالا برای شما مهیا خواهد شد. اینستاگرام حداکثر 30 هشتگ را در یک پست امکان پذیر کرده است. اما همه قبول دارند که استفاده بیش از حد از هشتگ راهبرد خوبی نیست.

چگونگی رشد اکانت اینستاگرام

*از بومرنگ استفاده کنید

بومرنگ یک اپلیکیشن مستقل است اما همان‌طور که می‌دانید این قابلیت در اینستاگرام در دسترس همه قرار دارد. کارآیی آن، ضبط پیاپی تصاویر تا تعداد ۱۰ عدد و اتصال آن‌ها به هم در قالب یک ویدئوی پخش سریع می‌باشد. بعد از این که تصاویر مورد نظر خود را با فشار یک دکمه در حالت افقی یا عمودی ضبط کردید، می‌توانید روی آن‌ها فیلتر یا عناصر اضافی مثل متن، استیکر و … قرار دهید و سپس در اکانت اینستاگرام خود منتشر نمائید.

* فالوورهایتان را برای ایجاد محتوا تشویق کنید

اگر برنامه‌ریزی خوبی نداشته باشید، ارسال مداوم پست در اکانت اینستاگرام می‌تواند حساب شما را به یک حساب با ایده‌های محتوایی خشک تبدیل کند. اما حتی اگر اینگونه باشد، می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. به جای اینکه مخاطب شما تنها مصرف‌کننده باشد، آن‌ها را درگیر روند تولید محتوا کنید. محتوای دنبال کنندگان می‌تواند به شما در رشد اکانت اینستاگرام کمک کند. شما با تشویق دنبال کنندگان خود به تولید فیلم، عکس و گیف و ایجاد یک هشتگ خاص می‌توانید رشد 40درصدی را برای اکانت خود رقم بزنید. دقت داشته باشید که ساخت یک هشتگ خاص مرتبط با برند تجاری شما نه تنها منجر به برندسازی بلکه فعال نگه داشتن مخاطبان می‌شود. همچنین مخاطبان بیشتری محتوایی مرتبط با فعالیت شما را مشاهده می‌کنند. این یک روش هوشمند برای جذب فالور از طریق یک تبلیغ است.

*از عکس نوشته‌ استفاده کنید

اضافه کردن متن در پوشش عکس‌ها استراتژی خوبی است که در اکثر پست‌ها می‌توانید، استفاده کنید چرا که کاربران توجه بیشتری به عکس نوشته نسبت به کپشن نشان می‌دهند، پس این روشی فوق العاده‌ای برای به اشتراک گذاشتن پیام ، شناسایی نام تجاری و دعوت مردم به دیدن و لایک کردن پست‌ها می‌باشد. نرم افزارهای زیادی برای ایجاد عکس نوشته وجود دارند، که می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌‌ها جذابیت پست‌های اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

اکانت اینستاگرام

* طراحی مسابقه

برای رشد اکانت اینستاگرام خود، مسابقاتی را ترتیب دهید و برخی از محصولات یا خدمات خود را به صورت رایگان به مخاطبان عرضه کنید. دریافت مطالب رایگان یک عامل انگیزشی عالی برای کاربران است تا بیشتر با برند شما درگیر شوند.

می‌توانید با ایده‌های مسابقه‌ای خود به همان میزان که می‌خواهید خلاق شوید.

می‌توانید از کاربران بخواهید تصویری را که قبلاً ارسال کرده‌اید، دوباره ارسال کنند.

در کنار آن، از آنها بخواهید که برای افزایش بازدید، هشتگ شما را در قسمت زیرنویس‌ها ذکر کنند.

روش دیگر ایجاد هشتگ است.

میتوانید یک موضوع خاص برای ارسال تصاویر در اختیار کاربران قرار دهید.

Earthpix از یک استراتژی مشابه استفاده کرده است تا افراد بیشتری را به سمت خود جذب نماید. آنها کاربران را تشویق می‌کردند که محتوای خود را برای دوستانشان ارسال کرده و یا آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

با این کار آنها میتوانستند شانس برنده‌شدن یک سفر رایگان به فیجی را داشته باشند. این پست یک پاسخ قریب به اتفاق داشت. بیش از 10،000 نظر در مورد آن‌ها را همراهی کردند.

*تبادل با کاربرانی که شبیه شما هستند

افرادی که یک اکانت را دنبال می‌کنند و طرفدار آن هستند، اصولا به پیج‌های مشابه نیز علاقه نشان می‌دهند در نتیجه تبادل با اکانت‌هایی که محتوایی مانند اکانت شما تولید می‌کنند، باعث افزایش فالوور شما خواهد شد. علاوه بر تبادل، می‌توانید با صاحبان این اکانت‌ها پست‌هایی مشترک تولید کنید تا به جذابیت اکانت‌تان بیفزایید.

*استفاده از استوری در اکانت اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام به دلایل زیادی مورد استفاده بسیاری از برندها قرار می‌گیرند. بیشتر از 300 میلیون استوری روزانه در اینستاگرام توسط کاربران مشاهده می‌شوند که بیش از یک سوم آن‌ها مربوط به بیزینس‌های مختلف می‌باشند. کاربران همیشه به استوری‌ها توجه بیشتری دارند. حتما برای جذاب‌تر نشان دادن استوری‌ها از مخاطبان‌تان نظرسنجی کرده و استوری‌های پربازدیدتر را هایلایت نمائید، تا افراد بیشتری آن را مشاهده کنند.

کلام آخر

در این مقاله با برخی نکاتی که به رشد اکانت اینستاگرام شما کمک می‌کند آشنا شده‌اید.

هر چند به عقیده بسیاری از متخصصان نکات بیشتری در این زمینه وجود دارد. اگر نکته‌ی دیگری وجود دارد خوشحال می‌شویم که با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.