اکثرا می‌خواهیم بدانیم که هدف ما قبل از شروع یک پروژه چیست. اما زمانی که از یک تجارت صحبت می‌کنیم؛ بسیاری از بازاریابان بر روی ابرها پرواز می‌کنند و این یک اشتباه بزرگ است. چرا؟ زیرا بازاریابانی که یک استراتژی مستند و واضح را به عنوان هدف قرار داده‌اند، 313٪ بیشتر از دیگران شانس موفقیت دارند. به عبارت ساده‌تر؛ ایجاد استراتژی‌های بازاریابی قبل از تعیین اهداف بازاریابی، به نوعی در دست گرفتن سبد، برای خرید اسب است. شما هیچگاه برای خرید اسب، سبد در دستتان نمی‌گیرید!

این مسئله ایجاب می‌کند که بدانیم اهداف علمی و موثری که در بازاریابی، موفقیت کسب‌وکار شما را به همراه دارند کدام‌اند. مطمئنا آگاهی از آن‌ها باعث رشد روزافزون و البته فروش بیشتر محصولات و خدمات‌تان می‌شود. از همین‌رو در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های اهداف بازاریابی

اهداف بازاریابی چیست؟

اهداف بازاریابی اهداف عملی هستند که نه تنها به صورت کلی بلکه برای اقدامات واضح و خاص نیز ارائه می‌شوند. آنها مشخص، قابل اندازه‌گیری، دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان هستند.

اهداف بازاریابی باید به موفقیت کلی شرکت مرتبط باشد، نه فقط یک هدف دلخواه.

به عنوان مثال، یک هدف بازاریابی می‌تواند افزایش 50درصدی ترافیک وب‌سایت را به همراه داشته باشد.

اما چگونه باید به آنجا رسید و هدف از آن ترافیک چیست؟ در چه زمانی می‌خواهید به آن ترافیک برسید؟

اهداف؛ چیزی بیش از یک عدد مشخص هستند، آن‌ها چگونگی رسیدن به آن عدد و البته تاثیر آن بر کل شرکت را نیز مشخص می‌کنند.

تفاوت بین یک هدف بازاریابی و یک هدف چیست؟

اهداف و اهداف بازاریابی دو طرف یک سکه هستند. به طور کلی، اهداف کسب‌وکار نقطه پایانی را تعریف می‌کنند، در حالی که اهداف بازاریابی‌یک طرح مشخص‌تر از نحوه دستیابی تیم بازاریابی به نتیجه نهایی را نشان می‌دهد.

این اصطلاحات اغلب بصورت متقابل استفاده می‌شوند و ممکن است تعاریف متفاوتی در شرکت‌های مختلف داشته باشند. با این حال، برای بازاریاب‌های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ معانی متفاوتی دارد:

  • اهداف بازاریابی اهداف خاص و قابل اندازه گیری هستند که برای ارائه هر دو دستورالعمل و اهداف طراحی شده اند.
  • اهداف بازاریابی مقاصد گسترده‌تری را دنبال می‌کنند که برای تشریح چگونگی کسب و کار شما از تلاش‌های بازاریابی دیجیتال طراحی شده‌اند.

چرا اهداف بازاریابی مهم هستند؟

بدون اهداف مشخص، اهداف بازاریابی شما فاقد وضوح و پیگیری خواهد بود.

پیتر دراکر، نویسنده مشهور مدیریت، می‌گوید: “اگر نمی‌توانید اندازه‌گیری کنید، نمی‌توانید آن را بهبود بخشید.”

هنگامی که بازاریابان فعال دیجیتال مارکتینگ زمان خود را برای ترسیم اهداف و سنجش تأثیر آنها اندازه‌گیری نمی‌کنند، نمیتوانند بگویند؛ آیا تلاش‌های نتیجه‌بخش بوده یا خیر.

اهداف بازاریابی چیست؟

ویژگی های اصلی اهداف موثر در بازاریابی چیست؟

اهداف بازاریابی باید از فلسفه SMART پیروی کند تا اثرگذاری خود را نشان دهد. این بدان معنی‌ست که آنها باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان باشند.

* مشخص

 معیارهای خاص باید در اهداف شما دیده شود. فقط نگویید که می‌خواهید فروش را افزایش دهید، بگویید که می‌خواهید چه میزان در فروش یا چند درصد و چند تومان فروش شما افزایش پیدا کند.

* قابل اندازه گیری

اهداف باید قابل اندازه‌گیری باشند و شما باید چگونگی اندازه‌گیری موفقیت را تشریح کنید. هدف شما ممکن است افزایش آگاهی از برند باشد، اما هدف شما باید نحوه سنجش آن را نیز شامل شود. مثلاً با افزایش اندازه‌گیری جستجوی ارگانیک، برندهای قابل ذکر اجتماعی یا پیروان اجتماعی به نمایش درآیند.

* قابل دستیابی

ممکن است بخواهید فروش را 200٪ افزایش دهید، اما آیا این هدف واقعاً قابل دستیابی است؟ اطمینان حاصل کنید معیارهایی که تعیین کرده‌اید معقول و قابل دستیابی است. همچنین باید مشخص نمائید چه مراحلی برای رسیدن به آن هدف لازم است.

* مرتبط

یکی از مهمترین اشکالاتی که به اهداف شما وارد می‌شود؛ مشخص نکردن اهداف بازاریابی و نتیجه کار است. شما نباید تنها بر روی استراتژی کلی بازاریابی متمرکز شوید زیرا تاثیر زیادی نخواهد داشت. اهداف باید با هدف اصلی تجارت شما مرتبط باشند.

* مبتنی بر زمان

 سرانجام، اهداف باید یک بازه زمانی معقول و قابل دستیابی داشته باشند. بیشتر اهداف بازاریابی مبتنی بر سال یا سه ماهه مالی هستند، اما این امکان وجود دارد که براساس هدف و میزان کار برای رسیدن به معیاری متفاوت‌تر نیز تنظیم شود.