در رابطه با فرمول های کپی رایتینگ چه می دانید؟

مطمئنا شنیده‌اید که می‌گویند قصه‌گویی یک عنصر اساسی برای جذب مخاطب به محتوای شما و ایجاد جذابیت بیشتر است. اما چگونه میتوانید این عنصر را به محتوایی که می‌نویسید اضافه کنید؟

آیا می‌توانید یک داستان جذاب را در بروزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی خود به اندازه 140 کاراکتر جای دهید؟ خب شاید با این خبر خوشحال شوید: اینکه فرمولی برای آن وجود دارد. بسیاری از داستان‌نویسان و نویسندگان محتوا، بهترین مقدمه‌ها و مجامع را برای جلب نظر خوانندگان به سمت یک محتوا آزمایش کرده‌اند. اما فرمول های نوشتن محتوا کاملا ساده است. هیچ اهمیتی هم ندارد که میخواهید برای شبکه‌های اجتماعی، ایمیل یا هر جای دیگری بنویسید.

در این محتوا در نظر داریم شما را با فرمول های مهم کپی رایتینگ آشنا کنیم. فرمول هایی که میتواند کسب و کار شما را دستخوش تغییرات گسترده نموده و تحولی عظیم برای درآمد شما فراهم آورد.

فرمول های کپی رایتینگ

فرمول های کپی رایتینگ برای جلب توجه مخاطبان کدام اند؟

تاکنون از خود پرسیده‌اید، چرا هر بار که کپی رایتینگ انجام می‌دهید احتیاج دارید تا فرمول آن را بیرون بکشید؟

یافتن یک فرمول عالی که برای شما مفید باشد. چه فرمولی که برای داستان‌سرایی باشد، چه یک فرمول یا چند فرمول‌، در نهایت به افزایش بهره وری برای مدت زمانی طولانی ختم می‌شود. پس شما باید در میان تمامی فرمول های کپی رایتینگ بگردید و انتخاب کنید که کدام یک میتواند شبکه های اجتماعی مدنظرتان را بهبود بخشد.

*قبل بعد- وسط

قبل-اینجا دنیای شماست…

بعد- تصور کنید که با حل مسئله A چگونه می‌شود

وسط- در اینجا نحوه رسیدن به هدف مشخص می‌شود

این میتواند فرمول فعلی شما برای وبلاگ سایتتان باشد.

در این فرمول برای نوشتن محتوا، شما باید یک مسئله را توصیف کنید. جهانی را به تصویر بکشید که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. سپس نحوه رسیدن به آنجا را توضیح دهید. این یک تنظیم فوق العاده ساده است که می تواند برای معرفی blogpost، به روزرسانی های شبکه های اجتماعی، ایمیل و هر جای دیگری که می نویسید (یا برای این موضوع صحبت می کنید) مفید باشد.

*مسئله- تحریک کردن- حل کردن

یک مشکل را شناسایی کنید

مشکل را تحریک کنید

مشکل را حل کنید

شما در حال مشاهده یکی از محبوب‌ترین فرمول های کپی رایتینگ هستید.

متخصصان و کپی رایترها این فرمول را کلید سلطه بر رسانه های اجتماعی می دانند. همیشه در لیست‌ها و نکات نوشتن متن میتواند این فرمول را بیابید.

در مقایسه با اولین فرمول نوشتن متن در لیست ما، میتوان گفت که تقریباً یکسان هستند.

البته تنها یک تفاوت در آن وجود دارد: PAS به جای توصیف یک زندگی بدون مشکل (قسمت “بعد”)، زندگی را توصیف می کند دارای مشکل است.

آشنایی با فرمول های کپی رایتینگ

*ویژگی ها مزایا محسنات

ویژگی ها: کاری که شما یا محصول‌تان میتوانید انجام دهید.

مزایا: چرا این مفید است

محسنات: معنای آن برای شخصی که میخواند

این فرم نوشتن متن، یکی از توصیه های مورد علاقه من در زمینه نوشتن را برجسته می کند: تمرکز بر مزایا، نه ویژگی ها. ما حتی به شدت توصیه کرده‌ایم که هنگام راه اندازی ابزارهای جدید از کلمه “ویژگی ها” خودداری کنید.

*استفاده از 4  C

تمیز

مختصر

قانع کننده

معتبر

این فرمول را نیز باید یکی دیگر از فرمول های کپی رایتینگ مورد علاقه کپی رایترها دانست. زیرا یادآوری می‌کند که باید روی اهداف نسخه و مزایای خواننده تمرکز داشته باشیم. نوشتار را واضح نگه دارید، آن را مختصر کنید، یک زاویه جذاب برای نوشتن پیدا کنید و با اعتبار بنویسید که آنچه را که به مخاطب ارائه می‌دهید، قابل اتکا باشد.

*استفاده از 4  U

مفید: برای خواننده مفید باشد

فوری: احساس فوریت را به وجود آورد

منحصر به فرد: این ایده را منتقل کنید که سود اصلی به نوعی منحصر به فرد باشد.

فوق العاده خاص: با تمام موارد بالا فوق العاده خاص باشید

آیا به دنبال راهی برای نوشتن یک عنوان عالی توییتر هستید؟ از اینجا شروع کنید فرمول 4 U برای رسانه های اجتماعی به نظر آماده می‌رسد. عناصر فوریت و خاصیت با سرعت بالای اجتماعی و متن اندک متناسب است. اگر می توانید بر این مورد تسلط داشته باشید، انتظار می رود نتایج بسیار خوبی برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود مشاهده کنید.

*توجه- علاقه-تمایل-اقدام ( AIDA)

توجه: توجه خواننده را جلب کنید

علاقه: اطلاعات جالب و تازه ای که خواننده را به خود جلب می کند بنویسید

تمایل : مزایای محصول / خدمات / ایده شما و اثبات اینکه آنچه شما می گویید انجام می دهد

اقدام – پاسخ بخواهید

AIDA یکی از استانداردترین فرمول های کپی رایتینگ برای انواع بازاریابی محتوا است. برای پست مستقیم، تلویزیون و رادیو، صفحات فروش، لندینگ پیج و موارد دیگر استفاده شده است. بسیاری از ایده ها عناصر موجود در اینجا را بازی می کنند.

قسمت مورد علاقه من در AIDA: توجه است. زیرا با پست های وبلاگ و رسانه های اجتماعی، می توان محتوایی شگفت انگیز با عنوانی خارق‌العاده منتشر نمود.

فرمول های کپی رایتینگ کدام است

*تصویر-نحوه ارائه- اثبات فشار

تصویر – تصویری را نقاشی کنید که جلب توجه کند و میل ایجاد کند

نحوه ارائه محصول / خدمات / ایده خود را توصیف کنید

اثبات : از نحوه ارائه خود پشتیبانی کنید

فشار : از خواننده خود بخواهید که متعهد شود

بسیاری از این فرمول ها شامل نشان دادن تصویری از نتیجه مطلوب به کسی است. چه فرصتی عالی برای رساندن شادی به خوانندگان و مشتریان بالقوه! PPPP این رویا را با روشهای خاصی که محصول / خدمات / ایده می تواند به شما کمک کند همراه با اثبات اینکه واقعاً کمک می کند دنبال می کند. مرحله آخر – دعوت به عمل – بسیار مهم است و اگر بخواهید این فرمول را در یک توییت جای دهید، می تواند به سادگی یک URL کوتاه باشد.

کلام آخر

در این محتوا شما را با فرمول های کپی رایتینگ آشنا کردیم.

این نقل قول عالی از دیوید اوگیلوی وجود دارد که فکر می کنم خلاصه موضوع فرمول های نوشتن متن است.

«برندگان خود را دنبال کنید. قبل از شروع بازدهی تبلیغات عالی، تعداد زیادی تبلیغات وجود داشته است. میزان خوانایی در واقع می تواند با تکرار افزایش یابد – تا پنج تکرار.»

توصیه او مخصوص تبلیغات است. اما در مورد نحوه نوشتن برای وب، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی درست است. فرمولی را پیدا کنید که برای شما و مخاطبتان مناسب باشد و همچنان که می توانید به آن پایبند باشید.

از کدام فرمول ها در نوشتن استفاده می کنید؟ آیا مورد دلخواهی از این لیست داشتید؟ کدام یک را کنار گذاشتید؟