امروزه اگر نگاهی به کسب‌وکارها و مشاغل فعال در دنیا بیاندازید متوجه می‌شوید که اکثریت آن‌ها از یک استراتژی بازاریابی پیروی می‌کنند. اما مسئله اینجاست که نمیتوان از یک استراتژی واحد برای تمامی شرکت‌ها استفاده نمود و پیدا کردن استراتژی متناسب با یک کسب‌وکار نیز بسیار دشوار است. از همین‌رو شما قبل از هرگونه تصمیم‌گیری باید بودجه بازاریابی خود را برای داشتن استراتژی تعیین کنید. و نکته مهم اینجاست که برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز است که با تمامی استراتژی‌های موجود آشنا شوید که یکی از مهم‌ترین‌ها، بهینه‌سازی موتور جستجو (seo) می‌باشد. با اطمینان می‌توان گفت؛ یکی از موثرترین‌ها، استراتژی‌ بازاریابی سئو است. همین مسئله منجر شده تا صاحبان مشاغل و مدیران بازاریابی اغلب سوالات یکسانی در این زمینه در ذهنشان ایجاد شود. از جمله اینکه بازاریابی آنلاین seo چیست و چگونه کار می‌کند؟

با توجه به اینکه سوالات متعددی در این راستا مطرح می‌شود و با توجه به اینکه این نوع استراتژی بسیار پراهمیت است، در نظر داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چرا-بازاریابی-سئو-مهم-است؟

بازاریابی سئو چیست؟

SEO یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های بازاریابی در کشور و خارج از کشور است. هر چند نتایج این نوع از استراتژی، چندین ماه بعد حاصل می‌شود اما ارزش انتظار کشیدن را دارد. حال بیایید به این سوال پاسخ دهیم؛ بازاریابی سئو چیست؟

SEO فرایند بهبود وب‌سایت شما و حضور آنلاین‌تان، اعم از صفحه‌ای و خارج از صفحه برای ارتقاء رتبه‌بندی آن در موتورهای جستجوگر مانند Google است. هنگامی که وب‌سایت شما در موتورهای جستجو رتبه‌ی بالایی دارد، کلیک بیشتری از کاربران دریافت خواهد کرد. هرچه تعداد کلیک بیشتری دریافت کنید، مردم به وب‌سایت شما توجه بیشتری نشان می‌دهند و هرچه به وب‌سایت شما توجه بیشتری نشان دهند، فرصت بیشتری برای یافتن محصول یا خدمات مورد علاقه آنها وجود دارد.

بازاریابی سئو به اینجا ختم نمی‌شود؛ زمانی که سایت شما در صفحات اول گوگل به نمایش درآید، نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی بیشتر می‌شود و درآمد نیز به طرز قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

به عبارت ساده‌تر؛ بازاریابی SEO، به ترکیب استراتژی‌هایی گفته می‌شود که درون صفحه سایت و خارج از صفحه سایت اعمال می‌کنند تا نتیجه‌ای مطلوب را بدست آورند.

SEO در صفحه شامل تمام تغییراتی است که می‌توانید در وب سایت خود ایجاد کنید تا رتبه بالاتری داشته باشید. در اینجا چند مثال آورده شده است:

  • هدفمندی و اجرای کلید واژه
  • تولید محتوا
  • بهینه‌سازی سرعت صفحه

از طرف دیگر سئو خارج از صفحه به کلیه استراتژی‌هایی گفته می‌شود که در وب‌سایت شما انجام نمی‌شود ولی در بهبود رتبه‌بندی سایت شما اثرگذار است. مثل:

وقتی از شرکت‌های سئو درخواست می‌کنید تا رتبه‌ سایت شما را ارتقاء دهند، مطمئنا آن‌ها با ترکیبی از سئو درون صفحه و خارج از صفحه بهترین نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورند.

5 دلیلی که می‌گوید چرا بازاریابی سئو تجارت شما را متحول می‌کند

برهیچکس پنهان نیست که SEO راهی موثر برای بازاریابی کسب‌وکارهاست و این امکان را به صاحبان مشاغل می‌دهد تا به طور مستقیم کاربران و مخاطبان را به سمت وب‌سایت خود جذب نمایند. این بدانی معنی‌ست که درآمد شما صرف‌نظر از صنعتی که در آن مشغولید، افزایش پیدا می‌کند. در طی چندین سال گذشته؛ اهمیت بازاریابی سئو آنلاین برهمگان آشکار شده است. اما بیایید بدانیم که دلیل اینکه از آن به عنوان بهترین استراتژی بازاریابی یاد می‌کنند چیست…

1.هزاران نفر در هر ثانیه در گوگل به جستجو می‌پردازند

وقتی استراتژی سئو خود را در استراتژی بازاریابی پیاده سازی می‌کنید، در اصل تجارت خود را به هزاران نفر نشان داده‌اید و در حال بازاریابی آن در هر 67 ثانیه هستید. وقتی از سئو برای عرضه محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنید، به نوعی پیشنهادات شرکت خود را به صورت گسترده، در اختیار کاربران قرار داده‌اید که این امر شانس بالاتری در جذب مشتریان علاقمند و تبدیل آن‌ها به مشتری دارد. بدون جستجوگرها، امکان دیده شدن سایت‌تان توسط مخاطبان هدف وجود ندارد، چه برسد که به خرید محصولات منجر شود.

استراتژی-بازاریابی-سئو

2.بسیاری از مردم تبلیغات پولی گوگل را نادیده می‌گیرند

اگر چه تبلیغات پولی گوگل روشی بسیار مناسب برای نشان دادن کسب‌وکارتان به مخاطبان هدف است. اما طی تحقیقات صورت گرفته، 80درصد از کاربران به تبلیغات پولی که در نتایج گوگل ظاهر می‌شود، اهمیت نمی‌دهند. این بدان معنی‌ست که اگر بر روی استراتژی جستجوی ارگانیک وب‌سایت خود متمرکز شوید، شانس بهتری برای عرضه و فروش خدمات و محصولات‌تان خواهید داشت. منظور از رتبه‌بندی ارگانیک بدین معنی‌ست که وب‌سایت شما در نتیجه زیر آگهی‌های پرداخت شده در صفحه نتایج، ظاهر می‌شود. برای ظاهر شدن در نتایج جستجو به صورت ارگانیک نیازی به پرداخت یک سکه هم ندارید، اما مطمئنا استراتژی بازاریابی سئو می‌تواند به تجارت و کسب‌وکارتان کمک کند.

3.شرکت‌ها بیش از پیش به سئو اهمیت می‌دهند

اگر می‌خواهید از رقبای‌تان جلو بزنید، بهره گیری از بازاریابی سئو یکی از ضروری‌ترین و موثرترین اقداماتی‌ست که باید در لیست کارهایتان داشته باشید. طی آمار منتشر شده، 61درصد از شرکت‌ها در سال 2019 اولویت خود را رشد کمپین‌های SEO خود عنوان کرده‌اند.

خب این درصد بالایی‌ست. به این معنی که اگر شما یک بازاریابی سئو را انتخاب نکردید، احتمالاً کسب‌وکار شما در جستجوی ارگانیک قرار نخواهد گرفت و امکان دیده شدن در میان تعداد زیادی از رقبا را نخواهد داشت. به نوعی کسب‌وکار شما توسط شرکت‌هایی که بر روی استراتژی سئو خود کار کرده‌اند، تحت الشعاع قرار می‌گیرد، بنابراین بسیار مهم است که یک کمپین قوی داشته باشید.

4.سئو نرخ تبدیل را افزایش می‌دهد

در مقایسه با بازاریابی سنتی، نرخ تبدیل سئو بسیار بالا است.

استراتژی‌های بازاریابی سنتی به طور معمول نرخ تبدیل 1.7 درصد را ارائه می‌دهند، در حالی که سئو نرخ تبدیل 14.6 درصد را فراهم م‌آورد. خب این تفاوت بسیارفاحش است و کاملاً نشان می‌دهد که چرا SEO یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی شناخته شده است.

5.سئو محلی بسیار موثر است

اگر دارای یک کسب‌وکار محلی هستید، بدون شک بازاریابی سئو بهترین استراتژی‌ است که میتوانید برای خود در نظر بگیرید و به لیست کارهایتان اضافه کنید. طبق آمار منتشر شده؛ 88درصد از کاربرانی که به جستجوی مشاغل محلی بوده‌اند، طی 24 ساعت با مشاغل موردنظر خود تماس گرفته یا به بازدید از آن‌ها پرداخته‌اند. از این آمار میتوان نتیجه گرفت؛ شما باید پلن و برنامه‌ و یا استراتژی بسیار خاص برای حضور در جستجوهای محلی داشته باشید و در این راه بازاریابی سئو محلی قوی میتواند بهترین گزینه به شمار آید.