چند ماهی‌ست که وارد سال 2020 شده‌ایم. هر چند ویروس کرونا اجازه نداده از آن لذت ببریم اما همین مسئله فاز جدیدی از بازاریابی دیجیتالی را به ما نشان داده است. در حال حاضر استفاده از روش‌های قدیمی، کاربردی نبوده و نمی‌تواند کسب‌وکارها را به نتیجه دلخواه برساند. اینجاست که سوالی در ذهن مخاطبان شکل میگیرد: بهترین استراتژی های بازاریابی که در سال 2020 ما را به نتیجه دلخواه میرسانند کدام‌اند؟ مطمئنا پیدا کردن بهترین‌ها در میان انواع مختلفی از استراتژی که به دنیا معرفی شده کار سختی است. از همین‌رو درنظر داریم تا برخی از آن‌ها را خدمت شما معرفی نمائیم. با ما همراه باشید.

بهترین-استراتژی-بازاریابی-را-بشناسید1

بهترین استراتژی های بازاریابی کدام اند؟

با توجه به این مسئله که امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم و هر لحظه راه حلی جدید برای رسیدن به خواسته‌های‌مان پیش روی ما قرار میگیرد. شناخت بهترین استراتژی های بازاریابی میتواند کاربردی باشد. این استراتژی‌ها عبارتند از:

1.محتوای آموزشی ارائه دهید

از مدت‌ها پیش محتوا را پادشاه می‌دانند و این مسئله در سال 2020 نیز تغییر نکرده هرچند که موارد دیگری به آن اضافه شده است. با توجه به آمار منتشر شده: 77درصد از بازاریابان B2B از بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد؛ اکثر بازاریابان محتوایی B2B، در حال استفاده از بخش‌های آموزشی ویژه‌ای برای جلب اعتماد مخاطبان هستند. این روزها، انجام این کار، امری ضروری در بازاریابی به حساب می‌آید.

2.پیام‌های بازاریابی خود را شخصی کنید

پیتر ویلفورت، مدیر عامل آژانس دیجیتالی Versandgigant، می‌گوید بازاریابان باید در سال 2020 تمامی پیام‌های منتشر شده را شخصی‌سازی کنند. انجام این کار کمک می‌کند تا با تجزیه و تحلیل و درک جمعیت، وابستگی‌های مرتبط با بخش بازار را درک کرده و در شخصی‌سازی آن و البته شناخت نیاز مخاطب نیز، موفق عمل کنند.

طبق آمار متاسفانه تنها تعداد معدودی از برندها به سراغ تهیه استراتژی در پیام‌رسانی و شخصی‌سازی رفته‌اند.

درحالی که متخصصان بر این عقیده‌اند؛ باید از طریق شخصی‌سازی، احساسات ویژه‌ای را در مصرف‌کننده برانگیزید. آن‌ها همچنین معتقدند اتوماسیون راهی‌ست که کمک می‌کند تبلیغاتی را به وجود آورید که به‌طور پویا و براساس هر جستجو دستخوش تغییرات می‌شود.

این مسئله به اثبات رسیده که این موضوع بخشی مهمی به شمار می‌آید و جزء بهترین استراتژی های بازاریابی در سال 2020 می‌باشد. زیرا کاربران ثابت کردند نمی‌خواهند با محتوا بمباران شوند، بخصوص اگر محتوا نامربوط هم باشد. پس کلیه مطالب و نشانه‌گذاری های شما باید مختصر و به راحتی قابل درک باشند تا این اطمینان حاصل شود که کاربران شما کاملا آن را درک میکنند. شفافیت و احترام به حریم خصوصی کاربران نیز باید یک مؤلفه مهم در تمامی استراتژی های بازاریابی دیجیتال باشد.

3.اجازه دهید داده ها خلاقیت شما را هدایت کنند.

به گفته کارشناسان آژانس بازاریابی دیجیتال افکتیو اسپند، سیستم عامل‌هایی مانند گوگل و فیسبوک کنترل بیشتری بر هدفمند قرار دادن مخاطبان دارند. درعین حال، آلگوریتم‌های آنان نشان می‌دهند؛ تصاویر تبلیغاتی و کپی رایتینگ بهترین نرخ کلیک را برای کسب‌وکارها به همراه دارد.

زمانی که خلاقیت را معیار اصلی عملکرد خود قرار دهید می‌توانید به راحتی تجزیه و تحلیل کنید، میدانید شکاف‌ها کجاست و از آن‌ها به طور مستقیم برای برطرف کردن ضعف‌هایتان استفاده می‌نمائید.

بهترین-استراتژی-بازاریابی1

4.محتوای خود را به روز کنید.

یکی دیگر از بهترین استراتژی های بازاریابی، به روزرسانی محتواست. همیشه محتوای خود را به روز نگه دارید و درعین حال، مطالبی را که قبلاً منتشر کرده‌اید فراموش نکنید. در حقیقت، علاوه‌براینکه به روزرسانی مطالب قدیمی یکی از روش‌های بسیار کاربردی و مهم می‌باشد، گوگل نیز این روزها با توجه به آپدیت‌های صورت گرفته، از آن به عنوان یک عامل رتبه‌بندی سایت استفاده می‌کند.

اکثر سایت‌ها سرانجام به پوسیدگی محتوا می‌رسند. آنها از مقالات قدیمی برخوردارند که در گذشته رتبه‌های خوبی از آن کسب کرده‌اند اما با گذشت زمان آن مقاله خاص روند نزولی به خود گرفته است. اینجاست که برای جلوگیری از این اتفاق باید آن مقالات را به روزرسانی کنید.

کارشناسان پس از انجام برخی تحقیقات متوجه شده‌اند؛ به روزرسانی‌ها و ترفندهای ساده مانند تغییر تاریخ مقاله، رتبه بندی سایت شما را فوراً بالا می‌رود. علاوه‌بر این، آپدیت کردن مطالب قدیمی هزینه کمتری خواهد داشت. بنابراین، این تکنیک کوچک “یک برد بزرگ” به حساب می‌آید.

متخصصان اذعان دارند به‌روز کردن محتوای وب سایت موجود یکی از موفق‌ترین و بهترین استراتژی های بازاریابی می‌باشد که سال گذشته از آن استفاده شده است.

5.از ویدیوی بیشتری استفاده کنید.

ویدیو در سال 2019 یکی از محبوب ترین استراتژی های بازاریابی‌ دیجیتال بوده است. شاید جالب باشد که بدانید این استراتژی در سال 2020 نیز کاربرد دارد. طبق نظر کارشناسان، فیلم‌ها تاثیرات بسیار قوی بر مصرف‌کنندگان می‌گذارد و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر محصولی را خریداری نمایند.

با توجه به آمار و نتایج تحقیقات قطعاً می‌توان گفت که استفاده از ویدئو و فایل‌های تصویری تاثیر بسزایی بر میزان بازدید سایت و افزایش فروش محصولات دارد. شما می‌توانید با کمک کلیپ‌های مرتبط از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ استفاده کنید و به بینندگان این امکان را بدهید تا کل نمایش را تماشا کنند. در نتیجه افزایش مداوم حجم جستجوی برند به نفع شما خواهد بود.