قانون طلایی چیزی فراتر از یک ضرب المثل قدیمی است. این اصل مهم به جدایی همه نوع انسان از حیواناتی که تنها با غریزه خالص زنده می مانند کمک می کند. دلیل این امر آنست که قانون طلایی هر یک از ما را وادار می کند که متوقف شده و درون نگر شود. و به نوبه خود ما را وادار می کند تا به این درک برسیم که مرکز جهان نیستیم. در واقع، همه ما در هنگام تعامل با دیگران مسئولیت داریم. این مسئولیت بزرگتر از آرزوها و خواسته های خودمحورانه ماست. این مسئولیت شامل عمل کردن آنچه در مورد قانون طلایی وجود دارد. یعنی رفتار با دیگران، روشی که دوست داریم با ما رفتار شود.

قانون طلایی یک اصل قدرتمند است که نه تنها می تواند با موفقیت در زندگی شخصی و محل کار ما اجرا شود. بلکه می تواند در هنگام استفاده در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی کمک کننده باشد. ویژگی های شخصیتی صداقت و بندگی که Golden Rule ایجاد می کند بسیار خارق العاده است. و می تواند منجر به یادگیری موفقیت در اصطلاح شود. پیوستگی و نبوغ هنگام تمرین The Golden Rule در حالی که با مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنید، نکته کلیدی است. این قانون به شما اجازه می دهد تا با اصالت بیشتری روبرو شوید، و با مشتریان وفادار روابط محکم برقرار کنید. این باید هدف اصلی و بلند مدت همه استراتژی های رسانه های اجتماعی باشد.

بنابراین چگونه می توان این کار را انجام داد؟ چگونه فقط با رفتار عادلانه با مردم می توان به اعتبار، اعتماد و به نوبه خود مشتریان وفادار دست یافت؟ در زیر 5 روش برای شروع این کار و ایجاد یک موقعیت برنده برای همه طرف های درگیر مشخص شده است. و این شامل شما نیز می شود:

موفقیت در افزایش برقراری ارتباط با مخاطب

1.گوش دادن

 آنچه آنها می گویند درست است، ما به یک دلیل دو گوش و یک دهان داریم. همه ما باید بیش از صحبت، گوش دهیم. این بدان معنی است که ما نباید در انتظار افزودن دو ریال خود به مکالمات برای تبلیغ گوش دهیم. این امر خصوصاً در مورد بازاریابی در شبکه های اجتماعی بیشتر است. رسانه های اجتماعی تبلیغات دهان به دهان جدیدی است و به همین دلیل گوش دادن به صحبت های مشتریان و دیگران در مورد آنلاین به طور فزاینده ای اهمیت پیدا می کند.

اگر وقتی مشتری ها به ما می گویند که چه چیزی نیاز دارند، وقتی آنها را نمی شنویم چگونه می توانیم واقعاً خدمت کنیم؟ ارزش واقعی تنها زمانی به مکالمات آنلاین ما اضافه می شود که درگیر هنر گوش دادن فعال باشیم. گوش دادن فعال شامل گوش دادن به شکلی است که ما واقعاً حرفهای طرف مقابل را بشنویم. اما فقط در اینجا متوقف نمی شود. به عنوان یک قاعده، شنوندگان خوب با شنیدن صدای خود راحت تر می شوند، زیرا قانون طلایی به دو روش کار می کند و دیگران را مجبور می کند به خصوص به کسی که به آنها گوش می دهد گوش دهند. این به معنای شناخت برند و آگاهی از نام تجاری در فضای بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

2. صحبت کردن

زبان بسیار کوچک است، اما در عین حال یک نیروی قدرتمند است. این قدرت برای پایین آوردن مردم، و بالا بردن دیگران میتواند بکار گرفته شود. در بازاریابی شبکه های اجتماعی می توان تصور کرد که انگشتان در حال تایپ کردن در کنار صفحه کلید شما جای زبان را می گیرند. به همین دلیل، حرفه ای بودن، مودب بودن، احترام و حتی تشویق دیگران هنگام تعامل با دیگران از طریق سیستم عامل های آنلاین بسیار مهم است. هنگام برقراری ارتباط با دیگران، باید در نظر بگیرید که چگونه دوست دارید شخصی به شما نزدیک شود. در شبکه های اجتماعی، باید به یاد داشته باشیم که با هر کلمه ای که تایپ می کنیم، خودمان را مارک می زنیم. بنابراین، به تصویر کشیدن مثبت ترین تصویر ممکن بسیار مهم است.

استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی

3. انسان بمانید

وقتی نوبت به مدیریت جوامع رسانه های اجتماعی آنلاین می رسد، مهم است که قابل تکرار، قابل دسترسی، جذاب و معتبر باشید. همچنین قبول اشتباهات خود کاملاً خوب است. یک مثال خاص از این مورد، حذف نظرات منفی است که افراد در فیس بوک یا سایر سیستم عامل ها می گذارند. در عوض، آنها را بشناسید و آنها را مورد خطاب قرار دهید. و انتقادهای سازنده را در دل خود جای داده و از آنها برای پیشرفت استفاده کنید. این باعث افزایش اعتبار در بین دنبال کنندگان شما می شود. همچنین به شما کمک می کند تا با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید. مردم بیشتر به یک شرکت، شخص یا برند اعتماد می کنند که همدلی و تمایل به یادگیری از اشتباهات گذشته را نشان می دهد نه کسانی که برای جارو مغالطه ها زیر فرش کار می کنند.

4. درگیر شوید

رسانه های اجتماعی فقط در نقطه ایجاد صفحه Google+ یا پین کردن در Pinterest متوقف نمی شوند. گفتگوها باید رشد کرده و روابط را اصلاح کنید تا پیروان شما افزایش یابد. بهترین راه برای این کار این است که با مخاطب صحبت کنید و نه مخاطب با شما. تبلیغ شخصی ساده ترین و سریعترین راهی است که یک شرکت می تواند دنبال کنندگان خود را از دست بدهد. لازم به یادآوری است که هر کسی می تواند فروش داشته باشد، اما تعداد کمی از آنها متخصص معتبر در نظر گرفته می شوند. به منظور دستیابی به این عنوان آرزو، با ارائه منابع، ارسال گرافیک چشم نواز یا نقل قول سبک وزن، مخاطبان را درگیر خود کنید.

هدف اصلی رسانه های اجتماعی فروش “چیزهای” شما نیست، بلکه برعکس، هدف توسعه روابط دیرینه با مشتریان فعلی و احتمالی است. این کار را می توانید با تعامل با آنها و نشان دادن علاقه واقعی به دیگران و کیفیت تجربه خدمات مشتری آنها با نام تجاری خود انجام دهید.

5 قانون طلایی هدف گذاری

5. پس بدهید

این قانون طلایی برای ادامه کار است. افراد به احتمال زیاد با شرکتی که بهترین علاقه خود را در آن دارند تجارت می کنند. باز هم، مهم است که نماینده فروش در شبکه های اجتماعی نباشید. انجمن آنلاین خود را فقط به عنوان یک بیلبورد مشاهده نکنید. باید به عنوان نیروگاهی از منابع، اطلاعات و سرگرمی های جذاب فعالیت کند. همچنین می توانید با ارائه آموزش رایگان، ارسال مقالات و نکات مفید، مشکلات را برطرف کنید و نیازها را برطرف نمائید. از طرفی به نظرات اهمیت دهید.

اگر بتوانید این قوانین طلایی را در استراتژی شبکه های اجتماعی خود اعمال کنید. می توانید در میان جمعیت متمایز باشید. همچنین، مزایای شخصیت سازی به زودی در همه زمینه های زندگی شما نفوذ خواهد کرد. وقتی شروع به تلاش آگاهانه برای رفتار با دیگران کنید. همانطور که دوست دارید با شما رفتار شود، خواهید دید که محل کار، خانه و روابط شخصی شما نیز بهبود می یابد.