امروزه بازاریابی محتوا یکی از بهترین راهکارهایی به شمار می‌آید که می‌توانید برای گسترش کسب‌وکار خود به کار گیرید و از آن در جهت کسب‌درآمد استفاده نمائید. تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که از ابزارهای خاصی برای بازاریابی محتوایی خود استفاده کنید؟ همانطور که میدانید امروزه در دنیای پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم دنیایی که هر لحظه در حال تغییر بوده و ابزارهای بسیار موثری را برای هر چه آسان‌تر کردن کارها و زندگی پیش‌روی ما می‌گذارد. از همین‌رو در سال 2020 با ابزارهای قدرتمندی روبرو خواهیم شد که هرچند به سختی آن‌ها را می‌شناسید، اما می‌تواند تلاش‌های شما را در راستای بازاریابی و تاثیرگذاری بیشتر محتوا به نتیجه برساند. حال بهترین زمان است که با این ابزارهای رایگان آشنا شوید.

ابزارهای بازاریابی محتوا

ابزارهای بازاریابی محتوا

همان‌طور که گفته شد در عصر حاضر که از آن تحت عنوان عصر ارتباطات نیز یاد می‌شود.

وجود ابزارهای بازاریابی محتوا می‌تواند راهکاری باشد تا در کوتاهترین زمان ممکن به سودآوری‌ست دست پیدا کنید.

چه بسا که در با ارائه محتوایی تاثیرگذارتر مخاطبان بیشتری را بدست آورید. اما این ابزارها کدام‌اند؟

* آنالیزور سرفصل‌ها: انتخاب موضوعات و عناوینی تأثیرگذار

برای اینکه بتوانید نمره بازاریابی هیجانی ( EMV) را تعیین کنید باید به تجزیه و تحلیل عنوان محتوا بپردازید. بدون هیچگونه شکی، عنوان، مهم‌ترین بخش محتوای شما به حساب می‌آید و هرچقدر نمره EMV آن بالاتر باشد، بدین معنی‌ست که می‌توانید مخاطب را راحت‌تر درگیر کرده و راحت‌تر از هر زمان دیگری با او ارتباط برقرار نمائید.

* به عموم مردم پاسخ دهید: دریابید مشتریانی که از شما سؤال می‌کنند، چه می‌خواهند

این ابزار؛ به داده‌هایی که از موتورهای جستجو مانند گوگل بدست می‌آید توجه بسیار زیادی می‌کند و با سرعت بسیار بالا تمامی عبارت و سوالاتی که مردم در رابطه با کلمه کلیدی مربوطه مطرح می‌کنند را پاسخ می‌دهد. این ابزار در بازاریابی محتوا تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب خواهد داشت. زیرا زمانی که شما بتوانید تعاملی مثبت با مخاطب داشته باشید امکان فروش محصولات و یا خدمات خود را تا حدود زیادی افزایش داده‌اید.

* جستجوی هوشمندانه: درباره تغییر منافع مصرف‌کننده اطلاعات کسب کنید

یکی دیگر از ابزارهای رایگان در بازاریابی محتوا، جستجوی هوشمندانه است.

ابزاری که روزانه آپدیت می‌شود و به تجزیه و تحلیل می پردازد.

به نوعی این ابزار، جستجوی کاربران و تقاضاهای آنان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

* بوم محتوا: کیفیت ایده‌های محتوایی خود را بررسی کنید

ابزاری که یک چارچوب کاملاً انعطاف پذیر برای حس کردن و بررسی محتوای کیفی در طیف وسیعی از مقیاس‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچون یک میکروسکوپ به بررسی تمامی اجزای سایت‌ می‌پردازد.

* طراحی قالب شخصی: صدای خود را پیدا کنید

با ایجاد و طراحی شخصیت برای برند خود، می‌توانید اطمینان داشته باشید که قدمی بزرگ در راستای موفقیت برداشته‌اید.

در واقع داشتن یک کاراکتر خاص در بازاریابی محتوا نه تنها ذهن مخاطب را درگیر می‌کند بلکه جذابیت محتوای شما را به طور شگفت‌انگیزی افزایش می‌دهد و کاربران را به مخاطب همیشگی سایت تبدیل می‌کند.