یکی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که به تازگی مشاوران املاک با آن روبرو شده‌اند، افزایش سرعت صدور مجوز برای متقاضیان جدید ورود به این بازار و در نتیجه کاهش مشتری است.

اما باور کنید در این شرایط هم می‌توانید مشتریان زیادی داشته باشید. چطور؟ در این مقاله چندین نکته مهم و اصول مشتری یابی در املاک را به شما توضیح می‌دهم تا خودتان متوجه شوید.

چگونه مشتری ملک پیدا کنیم؟

با توجه به اینکه نمی‌خواهم در این مقاله از موضوعات ابتدایی صحبت کنم، دیگر به نکات ساده‌ای مثل انتشار آگهی در سایت دیوار و شیپور برای جذب مشتری املاک اشاره نخواهم کرد و به سراغ نکات اصلی می‌روم.

1_ تا جای ممکن برندسازی کنید

مشاور املاک یکی از مشاغلی است که برندسازی تاثیر زیادی در موفقیتش دارد. به طور خلاصه منظورم از برندسازی این است که کاری کنید مخاطبان زیادی شما را شناخته و به نام‌تان اعتماد کنند. چطور؟

بحث شناخته‌شدن را باید به کمک تبلیغات انجام بدهید. زمانی که تبلیغات شما سر هر چهار راه، پل هوایی، در وب سایت‌های مختلف و… دیده شود، نام‌تان برای مخاطبان شناخته‌شده خواهد بود. اما علاوه بر این، باید سعی کنید تا جای ممکن در ذهن مخاطبان به عنوان یک برند معتبر و قابل اعتماد دیده شوید.

چطور؟ برای این موضوع باید در خود دفتر املاک رفتار مناسبی با مخاطبان داشته باشید، حین نشان دادن ملک ‌علاوه بر مزایا، معایب آن را هم به مخاطبان نشان دهید و… . به این ترتیب مخاطبان به مرور مطمئن می‌شوند که شما قابل اعتماد بوده و به عنوان یک برند معتبر به بقیه معرفی‌تان می‌کنند. علاوه بر این، یک راهکار دیگر را هم برای جلب اعتماد در ادامه مقاله توضیح داده‌ام.

2_ روی یک گوشه بازار تمرکز کنید

در دنیای کسب و کار استراتژی مهمی به اسم “نیچ مارکتینگ یا بازاریابی گوشه‌ای” وجود دارد. به نظر من به نیچ مارکتینگ می‌شود به عنوان یکی از بهترین روش های جذب مشتری مشاور املاک نگاه کرد. اما این استراتژی چه معنی دارد؟

در واقع نیچ مارکتینگ می‌گوید که شما باید برای اینکه راحت‌تر در یک بازار شناخته شوید، نیاز به منابع مالی کم‌تری برای تبلیغات داشته و به راحتی به مخاطبان‌تان دسترسی داشته باشید، روی یک بخش کوچک بازار تمرکز کنید نه همه آن.

مثلا به جای اینکه شما را دقیقا مثل همه رقبا به عنوان یک مشاور همه‌کاره بشناسند، شما را صرفا به عنوان یک مشاور املاکی بشناسند که در زمینه فروش ملک‌های ارزان‌قیمت فعالیت می‌کنید. به این ترتیب هر موقع صحبت از خرید یک ملک ارزان بشود، قطعا مشتریان به سراغ شما خواهند آمد.

یا مثلا اگر تمرکزتان صرفا روی اجاره املاک باشد، زمان صحبت از اجاره کردن یا اجاره دادن ملک، مخاطبان یاد شما می‌افتند. این موضوع حتی در تبلیغات هم به کمک شما آمده و اجازه می‌دهد راحت‌تر برندسازی کنید.

3_ از رقبا کمک بگیرید!

به نظرتان راهی جهت یافتن مشتری برای املاک آنهم به کمک رقبا وجود دارد؟

جواب من که مثبت است! ببینید بارها شده که مشتریان برای خرید و اجاره ملکی به شما سر بزنند اما شما ملک مورد نظر آنها را سراغ نداشته باشید. خب در این شرایط چه اتفاقی افتاده؟ هیچ، مشتری شما را ترک کرده و به سراغ رقبا رفته.

حالا اگر شما لیستی از املاکی که رقبا دارند را داشتید و ملک مورد نظر مشتری را در آنها پیدا می‌کردید چه می‌شد؟ به مشتری می‌گفتید به سراغ فلان همکارمان بروید و در ادامه در صورتی که معامله سر می‌گرفت، پورسانتی از همکارتان دریافت میکردید.

حالا به برعکس این قضیه هم نگاه کنید. اینکه بتوانید هر روز یا هر هفته لیست املاک‌تان را در اختیار همکاران گذاشته و در صورت معرفی مشتری از طرف آنها، پورسانت‌شان را پرداخت کنید. عملا این یک بازی برد-برد برای شما و همکاران است! برای اجرایش هم کافی است به چند همکار و رقیب خودتان سر زده و این ایده را با آنها مطرح کنید.

4_ چگونه مشتری ملک پیدا کنیم؟ از اینستاگرام کمک بگیرید!

یک سوال: خرید و اجاره املاک چقدر نکات تخصصی دارد که مخاطبان عادی آنها را نمی‌دانند ولی دوست دارند بدانند؟ مثلا اینکه بعضی خانه‌ها نقشه‌شان اشکالاتی دارد که افراد عادی متوجهش نمی‌شوند، اینکه اجاره منازل در نزدیکی آنتن‌های مخابرات به دلیل امواج ارسالیِ مضر، ارزان‌تر است و… .

می‌دانستید شمایی که این نکات را بلدید، می‌توانید با گفتن آنها به مخاطبان درآمد کسب کنید؟ چطور؟ یک پیج در اینستاگرام بزنید، به طور مداوم و منظم پست‌های آموزشی این‌چنینی منتشر کرده و به مخاطبان اصول خرید و اجاره منزل و ملک را یاد بدهید.

به این ترتیب در مرحله اول تعداد زیادی مخاطب جذب می‌کنید، سپس به عنوان یک برند معتبر و قابل اعتماد دیده شده و در نهایت می‌توانید املاک خودتان را به این مخاطبان معرفی کنید. این استراتژی هم دقیقا مثل روش جذب مشتری املاک قبلی، یک بازی دو سر برد است که در آن هم شما راضی هستید و هم مخاطبان‌تان.

نکته: اگر نمی‌دانید در اینستاگرام چه پست‌هایی منتشر کنید، همین حالا هشتگ‌هایی مثل املاک، مشاور املاک و… را در آن جستجو کرده و ببینید که همکاران‌تان چه پست‌هایی منتشر کرده‌اند و از آنها ایده بگیرید.

5- سایت طراحی کنید

یکی دیگر از راه‌های یافتن مشتری برای املاک، طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی است. شما می‌توانید به کمک یک شرکت طراحی سایت، یک طراح یا اصلا سایت‌سازهای معروف وب فارسی، در کم‌تر از 1 هفته یک وب سایت طراحی کنید. بعد از اینهم می‌توانید با بازاریابی اینترنتی، مخاطبان را به سمت خودتان جذب کنید. از جمله راهکارهایی که می‌توانید به کمک آنها مخاطبان را به سمت سایت‌تان جذب کنید، اینها هستند:

تبلیغات گوگل

زمانی که تبلیغات گوگل را روی سایت‌تان فعال کنید، می‌توانید در نتایج جستجو مخاطبان دیده شوید. این یعنی با پرداخت پول به گوگل، زمانی که کاربران کلماتی مثل خرید ملک و… را جستجو کنند، سایت شما را در صفحه اول مشاهده کرده و وارد آن می‌شوند.

ویدیو مارکتینگ

با ساخت ویدیوهای جذاب، آموزشی، سرگرمی و… مرتبط به شغل‌تان و انتشار آنها در سایت‌هایی مثل یوتیوب و آپارات، علاوه بر برندسازی احتمال جذب مشتری املاک را بیشتر می‌کنید.

وبلاگ نویسی

دقیقا مثل اینستاگرام که با انتشار پست در آن می‌توانید مخاطب جذب کنید، با نوشتن مقاله‌های جذاب و کاربردی در سایت و وبلاگ‌تان، می‌توانید در نتایج گوگل دیده شده و مخاطب به دست بیاورید.

کلام آخر

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با هم نکاتی برای یافتن مشتری برای املاک را بررسی کردیم و متوجه شدیم که چگونه مشتری ملک پیدا کنیم. اگر سوال و نظری دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

منابع:

  • تجربه شخصی
  • kolau