دیوید اوگیلوی یک شخصیت افسانه ای در میان انجمن نویسندگان است. در سال 1962، مجله تایم او را ” جادوگر صنعت تبلیغات امروز” نامید. اما سوال اینجاست؛ چه چیزی دیوید اوگیلوی را بسیار خاص کرده است؟

پاسخ ساده است: او از پیشگامان بازاریابی بوده و تأثیرگذارترین روش های تبلیغات قرن گذشته را به وجود آورده است. آژانس او هم اکنون با 132 دفتر در 83 کشور مختلف، نقش اصلی را در صنعت تبلیغات ایفا می کند.

با این تفاسیر؛ آشنایی با روش های او برای رسیدن به نتیجه بهتر در بازاریابی بسیار کارآمد خواهد بود. از همین رو در این محتوا در نظر داریم برخی از آموزه های مهم ارائه شده توسط دیوید اوگیلوی را که در بالا رفتن مهارت و سطح کپی رایتینگ شما موثر است شرح دهیم.

کپی-رایتینگ-چگونه-منجر-به-فروش-می-شود؟

1.تحقیقات لازم را انجام دهید

“تبلیغ افرادی که تحقیقات را نادیده می گیرند به همان اندازه خطرناک است که ژنرال ها رمزگشایی از سیگنال های دشمن را نادیده می گیرند.”

دیوید اوگیلوی یکی از اولین کسانی بود که در حوزه تبلیغات، تحقیقات کاملی را انجام میداد. البته از طریق همین تحقیقات، توانست به خوبی از بازار قدردانی کند. درواقع او به جای پیروی از غریزه، رویکردی داده محور را در پیش گرفت که مبتنی بر درک دقیق مشتری بود.

در زمانی که بسیاری از برندهای معتبر دنیا در تاریکی سرگردان بودند، اوگیلوی با ایجاد تبلیغات هیجان انگیزی که به دقت برای جلب نظر مشتریان طراحی شده بود، از آنها پیشی گرفت.

نکته اصلی

راز افزایش سطح کپی رایتینگ و نوشتن محتوایی جذاب، در تحقیقات است. اگر بتوانید آنچه را که مشتاقانه مشتریان شما به دنبال آن هستند درک کنید و آن را به روشی جذاب به آنها پیشنهاد دهید، برنده خواهید شد. دقیقاً مانند آنچه اوگیلوی انجام داد.

2.روی یک ایده بزرگ تمرکز کنید

“تا زمانی که تبلیغات شما ایده بزرگی نداشته باشد، مانند یک کشتی در شب است که از دریا عبور می کند.”

جلب توجهات به چشم اندازها هرگز آسان نیست.

پاسخ دیوید اوگیلوی به جلب نظر چه بود؟

فرض کنید یک ایده بزرگ ارائه داده اید. چیزی که برند شما را متمایز کرده و در ذهن خواننده ماندگار می کند. چیزی که توجه آنها را جلب کرده و کنجکاوی آنها را برمی انگیزد. چیز خاصی که تأثیرگذار است.

نکته اصلی

در نظر بگیرید که ایده اصلی شما، کسب و کارتان را هدایت می کند و در آن راستا مشغول به فعالیت هستید. ارائه این مفهوم ممکن است زمان بر باشد، اما اگر این کار را انجام دهید ایده شما کاملا تغییر شکل خواهد داد.

اغلب ایده بزرگ شامل یک داستان کلیدی یا یک نقطه فروش است. اگر خیلی مطمئن نیستید که ایده شما بزرگ است. سعی کنید درباره خواسته های اصلی مخاطبان خود تحقیق کنید.

چگونه-سطح-کپی-رایتینگ-را-افزایش-دهیم؟

3.ارتباطات واضح باشد

“من قوانین را نمی دانم… اگر می خواهید مردم را ترغیب کنید کاری انجام دهند، یا چیزی بخرند، به نظر من باید از زبانی که آنها هر روز استفاده می کنند، زبانی که آنها فکر می کنند استفاده کنید. ما سعی می کنیم به زبان بومی بنویسیم”.

پس میتوان مطمئن بود که سطح کپی رایتینگ شما برای افزایش مشتری از این طریق افزایش خواهد یافت.

یکی از بزرگترین چیزهایی که باعث می شوند بازارایابان محتوایی همچون اگیلوی، مورد تحسین قرار گیرند، لحن گفتگوی تبلیغات آنهاست. آنها بی دردسر می خوانند و همه پیام های تحریک کننده را نادیده می گیرند و همواره در تلاش اند تا “هوشمندانه” عمل کنند.

همانطور که اوگیلوی می گوید، شاید ما در حال فروش محصولات یا خدمات خود باشیم. اما به این معنی نیست که باید نحوه گفتار خود را تغییر دهیم. استفاده غیرضروری از اصطلاحات فنی و کلمات احمقانه طولانی، کاری جز دور کردن خواننده ندارد.

این چنین نیست که به مردم بگویید؛ شما باهوش و حرفه ای هستید. در مورد نشان دادن به مردم است، اینکه آنچه را که شما ارائه می دهید ارزشمند است.

در هر سطح کپی رایتینگ، هدف اصلی همیشه درک مطلب است. اگر مخاطبان به راحتی سخنان شما را درک نکنند، احتمال اینکه آنها به اندازه کافی درگیر خرید محصولات و خدما شما شوند، صفر است.

نکته اصلی

تحقیقات خود را انجام دهید و اصطلاحات و عبارات کلیدی مورد استفاده خواننده خود را مرور کنید. همیشه مثل خود مشتری صحبت کنید.

4.به مشتری خود احترام بگذارید

“مشتری مصرف کننده نیست او همسر توست. “

هنگام نگارش یک کپی رایتینگ سطح بالا، مطمئنا وسوسه خواهید شد که به « حالت فروش » بروید. و تلاش کنید تا به هر قیمتی محصولات یا خدمات خود را بفروشید.

اما باید این مسئله را فراموش کنید. زیرا چشم انداز شما حضور در ذهن و افکار یک انسان دیگر است.

نباید اغراق آمیز بنویسید.

به یاد داشته باشید که بین قانع کننده بودن و فریبکار بودن مرزی وجود دارد.

نکته اصلی

اگر مطمئن نیستید، بررسی کنید آیا نسخه مناسبی را برای عزیزانتان ارسال می کنید.

اگر پاسخ منفی باشد، برای درست کردن آن ممکن است نیاز به کمی بازنویسی باشد.

توصیه-های-دیوید-اوگیلوی-برای-افزایش-سطح-کپی-رایتینگ

کلام آخر

با کمک این 4 درس از دیوید اوگیلوی، میتوان انتظار داشت که سطح کپی رایتینگ شما افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین به تناسب آن سطح فروش شما نیز بیشتر می شود.

اگر قصد احترام گذاری بیشتر به مشتری را دارید، توصیه می کنیم برای او محتوایی جذاب تر بنویسید. سپس یک پیشنهاد وسوسه انگیز به او بدهید. مطمئن باشید که نتیجه دلخواه را دریافت خواهید کرد.

با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان ما اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار خواهند داد.