امروزه تبلیغ نویسی در دنیای امروزی به یکی از برترین و کارآمدترین روش‌های بازاریابی اینترنتی تبدیل شده که میتواند کسب‌وکارها را در مسیر درست فروش و تبلیغات قرار دهد. بسیاری از صاحبان کسب و کارها میدانند در ابتدای فعالیت خود با فروش کمی روبرو خواهند شد و این مسئله تا زمانی که برند آنها شناخته شود پایدار است. اما مسئله اینجاست که این بازه زمانی تا چه مدت ادامه دارد؟ یک سرمایه‌گذار تا چه اندازه برای رسیدن به سود صبر می‌کند؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این راستا و برای بازاریابی اینترنتی باید به سراغ تبلیغ نویسی بروید، زیرا تنها تبلیغ‌نویسی می‌داند چگونه با ذهن مخاطب بازی کند. چگونه احساسات او را برانگیزد و از آن در راستای خرید محصول یا خدمت شما استفاده کند. اما قانون تبلیغ نویسی چیزی نیست که به راحتی از کنار آن بگذرید.

اگر می‌خواهید در حوزه تبلیغ نویسی فعالیت کنید آیا میدانستید که تبلیغ نویسی قوانین مخصوص به خود را دارد؟ مطمئنا شگفت‌زده می‌شوید اگر بگوییم 3 مورد از برترین این قوانین مواردی هستند که تاکنون با گوش شما آشنایی نداشته است. پس با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم شما را با این قوانین آشنا کنیم.

قانون-تبلیغ-نویسی-در-وب

با قانون تبلیغ نویسی در وب آشنا شوید

بسیاری از کسب‌وکارها بر این باورند چون فروش مناسبی ندارند؛ پس محصول یا خدمت آنها از کیفیت مناسبی برخوردار نمی‌باشد. اما مسئله اینجاست که آنها مخاطب درستی را برای محصولات خود انتخاب نکرده‌اند. در این زمینه اصلی‌ترین دلیل را عدم در اختیار داشتن مهارت تبلیغ نویسی دانست. زمانی که بتوانید محصولات و خدمات خود را به درستی به مشتریان معرفی کنید مطمئن باشید که به سود و درآمد قابل توجهی دست پیدا خواهید کرد. برای موفقیت در این راه نیز باید قانون تبلیغ نویسی را بشناسید.

1.با مخاطب صحبت کنید

وقتی صحبت از قانون تبلیغ نویسی می‌شود یکی از مواردی که تاکید شدیدی به آن می‌شود شناخت مخاطب است.

این مرحله مهم‌ترین قدم درست قبل از شروع تبلیغ نویسی به حساب می‌آید. درواقع شما با شناخت مخاطب می‌توانید بازار هدف خود را مشخص کنید، تحصیلات، علاقه، ترس‌ها، سن و… را بشناسید و مطابق با آنها متن تبلیغاتی خود را بنویسید. این موارد به شما کمک می‌کند تا احساسات مخاطب را برانگیزید و به آنها این حس را القا کنید که با خرید محصول یا خدمت شما میتواند نیاز خود را برطرف سازد.

مسئله مهم اینجاست؛ در نوشتن تبلیغات باید نهایت دقت را بکار گیرید. زیرا اگر متن شما بیش از اندازه تبلیغاتی باشد به نیت شما پی خواهند برد. از همین‌رو بهتر است حس کمک را در آنها القا کنید نه اینکه به صورت مستقیم بگویید قصد دارید محصول یا خدمتتان را بفروشید.

2.مسیر را مشخص کنید

شاید این مسئله را شنیده باشید یا حتی در فروشگاه اینترنتی مشاهده کرده باشید که توضیحات یک صفحه معمول بیش از اندازه طولانی بوده و همین مسئله با تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطب منجر به افزایش فروش شده است.

اما مسئله اینجاست که در اکثر مواقع کاربران وقت خود را صرف خواندن تمامی محتوا نمی‌کنند و با اکتفا به بخش‌های مهم محتوا نیاز خود را برطرف می‌سازند. از جمله ساده‌ترین و بهترین راه‌هایی که میتوان توجه مخاطب را جلب کرد، استفاده از پس زمینه‌های متفاوت و پاراگراف‌های زیاد و البته بهره‌گیری از آیکون‌ها و بولد کردن آنهاست. این قانون تبلیغ نویسی را فراموش نکنید ترغیب مخاطب تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که او را به مسیری که می‌خواهیم هدایت کنیم.

قانون-تبلیغ-نویسی

3.محصولات رقبا را بررسی کنید

 یکی از مراحل تبلیغ نویسی که به نوعی قانون تبلیغ نویسی نیز به حساب می‌آید، بررسی محصولات رقیبان است. در این بررسی شما باید شیوه معرفی و حتی نحوه نگارش تبلیغ نویسی آنان را بررسی کنید و به این مسئله پی ببرید که رقیبان شما به کدام یک از مزایا و ویژگی های محصول خود اشاره نکرده‌اند و بر روی کدام یک از آنها مانور داده‌اند. کدام یک از ویژگی‌ها برای آنان پراهمیت است.

با کمک این بررسی شما میتواند دلایل موفقیت و عدم موفقیت رقیبان را مشخص نمائید و در تبلیغ نویسی و طراحی صفحات محصول خود عملکرد بهتری را به نمایش بگذارید.

در این مرحله شما میتوانید مزایا و ویژگی های مهمی که به نظرتان میتواند در تصمیم‌گیری مخاطبان برای خرید تاثیرگذار باشد و رقیبان به آنها توجه نکرده‌اند در متن خود ذکر کنید و به نوعی مانور اصلی شما آن موارد باشد.

کلام آخر

در این محتوا شما را با 3 قانون تبلیغ نویسی آشنا کردیم. حال میدانید که تبلیغ نویسی چه اهمیتی دارد و رعایت چه نکاتی میتواند سود و درآمد قابل توجهی را برای شما به ارمغان آورد. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده توصیه می‌کنیم به بخش الو الفبای تبلیغ مراجعه کنید تا کارشناسان ما اطلاعات کامل‌تری در اختیار شما قرار دهند و تمامی ابهامات ذهنی شما را برطرف سازند.