رشد یک تجارت آسان نیست. قبل از هر چیزی به یک ایده عملی نیاز دارید. در این راه مواردی همچون کشف راه رسیدن به سود نیز بسیار حائز اهمیت است. برای راهنمایی؛ شما میتوانید با در اختیار داشتن چیزی برای فروش؛ یک جمعیت هدف برای کسب‌وکار و اقتصاد خود تعریف کنید. اینکه چه اطلاعات، خدمات و یا محصولاتی را در معرض فروش می‌گذارید کاملا به بازاریابی و البته نیاز مشتریان و مخاطبان شما بستگی دارد. هر چند که بدون داشتن راهکارهای مناسب بازاریابی، رشد، افزایش سود و ماندن در رقابت تقریبا غیرممکن است. با این حال، شناسایی استراتژی بازاریابی مشاغل، اغلب به عنوان علم موشکی شناخته می‌شود. اینکه چگونه پیام خود را به صورت صحیح به مخاطبان می‌رسانید؟ چگونه میتوانید مشتریان را افزایش دهید و با حفظ سود و طرح یک پیشنهاد فروش را دوبرابر کنید؟ سوالاتی‌ست که همواره مطرح می‌شود.

با توجه به این مسئله که امروزه از رسانه‌های اجتماعی توجهات بسیار زیادی دریافت می‌کنیم. به راحتی میتوانیم درک کنیم که بهینه‌سازی موتورهای جستجو، وبلاگ‌نویسی و تبلیغات به ازای هر کلیک تا چه اندازه می‌تواند در رسیدن به خواسته‌ها نقش داشته باشد و افراد را به خواسته‌شان برساند. حقیقت این است؛ آنچه شما را به این مرحله در تجارت رسانده احتمالاً نمی‌تواند شما را به سطح بعدی برساند. اگر احساس گیر کرده‌اید، باز هم به راهتان ادامه دهید. اکثر کارآفرینان به دلیل ادامه دادن راهشان موفق بوده‌اند. اگر نگاهی به فعالیت‌های روزانه شرکت‌شان بیاندازید متوجه می‌شوید که دستیابی به مشتری، مطالبات زنجیره تامین و… اغلب با بهره‌گیری از استراتژی بازاریابی محقق شده و در نهایت رشد اقتصادی را به همراه داشته است.

اما چگونه میتوان به این نتایج دست یافت و به چنین درجه‌ای رسید؟ مهم نیست از چه استراتژی بازاریابی استفاده می‌کنید، اگر قیف فروش موثری نداشته باشید و تبدیل‌های خود را بهینه کنید‌، فقط پول را دور کرده‌اید.

نکاتی-برای-استراتژی-بازاریابی

بهترین استراتژی بازاریابی برای استفاده کدامند؟

بیشتر مشاغل با یک معضل روبرو هستند. درواقع آن‌ها برای افزایش چشمگیر فروش، نیاز به دیده شدن دارند. اما مسئله اینجاست که برای دیده شدن باید پول بیشتری خرج کنند. اما وقتی این وقتی این چاه خشک شود، قرار است چه کاری انجام دهند؟

هیچ پاسخ روشن و واضحی برای این سؤال وجود ندارد که همه شرایط را دربرگیرد. اما کارهایی وجود دارد که می‌توان امروز، درست درحال حاضر، حتی با بودجه کم، برای دستیابی به مشتریان بیشتر بدون نابود کردن حساب بانکی، انجام داد. مادامی که اصول صحیح یک تجارت را رعایت کنید و به‌طور خستگی‌ناپذیری کار کنید میتوانید اطمینان داشته باشید که روز به روز بر ارزش شما افزوده شده و یک رابطه خوب با مصرف‌کننده به وجود می‌آید.  در ادامه شما را با برخی از استراتژی بازاریابی آشنا میکنیم.

1.از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شما نمیتوانید شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرید. اینجاست که تمامی جادوها عملی می‌شود. حتی برخی از مشاغل صرفاً بر پایه شبکه های اجتماعی ساخته شده‌اند. این مسئله در ابتدا می‌تواند مرعوب کننده باشد. اما در مسیر حرکت به شما این امکان را می‌دهد تا در پست‌گذاری شبکه های اجتماعی مهارت یابید. البته اگر پول برای سوزاندن داشته باشید، می‌توانید یک مدیر رسانه‌های اجتماعی نیز استخدام کنید.

هرچند توصیه می‌شود اینکار را نکنید، خودتان باشید. معتبر باشید. افکار خود را ارسال کنید. محصولات خود را ارسال کنید هر چیزی را که می‌دانید مناسب و مفید است، بنویسید تا به مخاطبان کمک کنید اطلاعات بیشتری درباره شما و کار خود و یا در مورد صنعتی که در آن مشغول هستند بدست آورند. از پیام‌های مستقیم در برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت یا توییتر استفاده کنید تا با سایر مشاغل موفق و البته مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. این یک استراتژی بازاریابی فوق‌العاده است.

2. آموزش های ویدئویی بسازید

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای به دست آوردن مشتری در یک  کسب و کار، ایجاد آموزش‌های ویدئویی است. سعی کنید چیزهای مفیدی را به مردم یاد دهید. از این طریق با آن‌ها هم قدم شوید. دستان آنها را نگه دارید. هرچه در این زمینه بهتر باشید و ارزش بیشتری کسب کنید، سریعتر می‌توانید دیده شوید و در نهایت فروش خود را افزایش دهید. امروز، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ جهان در پشت گوگل است. هر وقت کسی بخواهد چیزی بصری یاد بگیرد، به آنجا می‌رود. احتمالاً این کار را خودتان بارها و بارها انجام داده‌اید. بنابراین فقط از خود بپرسید که چه چیزی می‌توانید در تجارت خود آموزش دهید که به مصرف کنندگان کمک کند تا برخی از مشکلات را برطرف کنند؟ در وهله اول چه چیزی شما را وارد این تجارت کرده است؟

3.همین حالا وبلاگ نویسی را شروع کنید

مطمئناً می‌توانید یک وبلاگ داشته باشید. اگر یک وبلاگ برای تجارت خود ندارید، باید بلافاصله آن را ایجاد کنید. اما فقط لازم نیست که در وبلاگ خود محتوا بنویسید. بیشتر افراد وبلاگ نویسی را دنیای زندگی می‌دانند زیرا فاقد دید است. واقعیت این است که وبلاگ شما مانند یک بیابان بی ثمر خواهد بود مگر اینکه بدانید که چه کاری انجام می دهید.

اما این فقط مربوط به ارسال ایده ها در وبلاگ نیست. شما باید وبلاگ نویسی را شروع کنید. برای ارسال مطالب از سیستم عامل هایی مانند Medium استفاده کنید. به سؤالات Quora و Reddit پاسخ دهید. یا از آنجا روی پلتفرم انتشارات LinkedIn بروید. اینها همه حوزه‌هایی هستند که شما را به اقتدار می‌رسانند. هنگامی که محتوا مینویسید باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما موثر است. هیچگاه محتوایی بی کیفیت در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. در رابطه با ارزش افزودن فکر کنید. نگران فاش شدن همه اسرار تجاری خود هستید؟ نباید مزرعه را واگذار کنید. اما برای مخاطبان خود آنقدر ارزش دهید که در نظر آنان برترین باشید. این یکی از استراتژی های قدرتمندی است که می توانید برای بازاریابی هر کاری استفاده کنید.