به سراغ هر کپی رایتری بروید و از او بپرسید که بزرگترین ترس آنها چیست، مطمئنا با مواردی بسیار خنده دار و عجیبی روبرو می شوید؛ «تمام شدن موضوع محتوا » چیزی‌ست که بازاریابان محتوا همواره از آن واهمه دارند. از شوخی گذشته، ایده‌های ارائه شده برای موضوعات محتوای جدید اغلب میتواند گمراه کننده باشد. بسیاری از بازاریابان محتوا به راستی از روند ایده پردازی محتوا وحشت دارند، به ویژه آن دسته از افرادی  که برای وبلاگ‌های با سابقه با برنامه‌های مکرر، محتوانویسی انجام می دهند. اما چه راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل و از بین بردن این ترس وجود دارد؟

در این مقاله در نظر داریم برخی از روش های خلاقانه را خدمت شما معرفی کنیم. روش هایی که در حین نوشتن محتوا برای وبلاگ یا صفحه شخصی میتواند مناسب باشد.

با ما همراه باشید.

موضوع محتوا

چگونه موضوع محتوا پیدا کنیم؟

تا زمانی که نتوانید موضوع محتوا مناسب پیدا کنید، متن شما بی هدف و بی مفهوم خواهد بود. پس بیایید برخی از روش های خلاقانه موجود را بشناسید.

*از ابزارهای هوش رقابتی کمک بگیرید

 از آنجا که همواره گفته می‌شود؛ به جای پیش فرض‌ها به داده‌های سخت اعتماد کنید، ابتدا قصد داریم موضوعات محتوا مناسب از ابزارهای هوش رقابتی را ارائه دهیم. ابزارهای هوش رقابتی اغلب در طول فرآیند تکرار محتوا بسیار ارزشمند هستند زیرا آنها می‌توانند به ما کمک کنند کشف کنیم چرا برخی از ایده‌های محتوا از بقیه بهتر هستند، به طور خاص، کدام موضوعات بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند و مورد بحث قرار می‌گیرند. در واقع ابتدا باید مشخص کنیم کلمه کلیدی مورد نظر ما چیست. ما این کار را با وارد کردن درخواست خود در قسمت مربوطه انجام می‌دهیم.

برخی از سیستم عامل‌های تجزیه و تحلیل محتوا به شما این امکان را می‌دهند نتایج را براساس تعداد نظرات یک مقاله فیلتر کنید. مقاله‌ای با ده‌ها نظر می‌تواند حاکی از آن باشد که بحث‌های شدیدی را برانگیخته است، اما همچنین می‌تواند به این معنی باشد؛ سایتی که مقاله را منتشر کرده فقط دارای یک فیلتر هرزنامه وحشتناک است.

دام احتمالی دیگر تکیه بر تعداد نظرات یک مقاله به عنوان نشانه‌ای از ارزش بالقوه موضوع محتوا است. هرچند سیستم عامل‌هایی وجود دارد که وظیفه تجزیه و تحلیل را برعهده داشته و تعداد نظرات یک مقاله را به درستی محاسبه می کنند.

* از ابزار تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید

در حالی که ما به دنبال موضوع محتوا هستیم، نکته مهم اینجاست که استفاده از ابزار تحقیق کلمه کلیدی به عنوان راهی برای کشف ایده‌های محتوای جدید شناخته می‌شود. صرف نظر از اینکه از کدام ابزار کلمات کلیدی استفاده می‌کنید، آنچه ما به دنبال آن هستیم کلمات کلیدی مرتبطی است که ممکن است هیچ فکر مثبتی بر روی آن نداشته باشیم.

اگرچه متوسط ​​حجم جستجوی ماهانه برخی از این کلمات کلیدی بسیار ناچیز است. به عنوان مثال فقط امکان 20 جستجو در ماه برای کلمه کلیدی وجود دارد. اما بسیاری از این کلمات کلیدی برای راهنماهای مقدماتی، مفسران عمیق یا حتی فهرست کوتاه ترها مناسب خواهند بود و به راحتی می‌توانند به عنوان کلید واژه‌های اصلی برای تحقیقات بیشتر در مورد کلمات کلیدی مورد استفاده قرار گیرند.

پیدا کردن موضوع محتوا

*مواردی را برای نوشتن در بخش اخبار پیدا کنید.

 علی‌رغم این واقعیت که اکثر اخبار این روزها به اندازه یک سایت مورد توجه قرار نمی‌گیرند اما خبرها می‌توانند یک منبع عالی برای موضوع محتوا باشند. اخیراً، ما محتوای جدید بیشتری را مبتنی بر اخبار تولید کرده‌ایم. این لزوماً از نظر طراحی نبوده بلکه ضرورت آن بوده است. اعلامیه‌‌های اخیر مانند مسدودکننده تبلیغات اخیر Google برای Chrome و راه اندازی AMP Stories به سادگی بیش از حد مهم است که نباید از آن چشم پوشی کرد، و ما با نوشتن در این رابطه هیچ ضرری را برای خوانندگان خود به همراه نخواهیم آورد. البته خوانندگان سایت  لزوماً به دنبال اخبار داستانی نیستند ، اما با انتشار محتوای اخبار بیشتر ، قادر خواهیم بود انواع بیشتری از این موارد را ارائه دهیم و با تجزیه و تحلیل عمیق مخاطبان را به خواسته شان برسانیم.

کلام آخر

در این محتوا در رابطه با چگونگی پیدا کردن موضوع محتوا توضیحاتی خدمت شما ارائه دادیم. حال میدانید که ایده های نگارش محتوا تا چه اندازه اهمیت دارد و پیدا کردن آنها چقدر سخت است. ما سه روش کشف ایده های جدید محتوایی را خدمت شما شرح دادیم. حال شما به ما بگویید که از چه روش های خلاقانه ای برای یافتن موضوع محتوا استفاده می کنید؟