بر همه کپی رایترها لازم است تا نسبت به نکات مرتبط با محتوای تبلیغاتی آگاه باشند. و برای نوشتن محتوا، این نکات را در نظر گیرند. به عبارتی برای اینکه یک صفحه فروش موثر، کامل و مرتبط داشته باشید و هر لحظه نرخ تبدیل مشتریان را افزایش دهید. باید برای این نکات ارزش قائل شوید.

اکنون، بسیاری از مردم فکر می کنند نوشتن محتوا تنها با نوشتن آغاز می شود…. اما آیا این منطقی است؟

پاسخ آشکار است، خیر! در این مسیر باید کارهای بسیار زیادی صورت گیرد و همچنین اطلاعات اصلی و کاملی آماده شود.

درواقع شما قبل از جذب مشتریان از طریق محتوا، باید همچون یک کارآگاه عمل کنید.

به عنوان یک کپی رایتر شاید بگویید: «من یک نویسنده محتوا هستم، کار من خلاق بودن و نوشتن متن است.» بله شما محتوانویس هستید، اما یک نویسنده خوب، باید قبل از شروع، به اندازه کافی وقت بگذارد و جزئیات را مرور کند.

پس آستین ها را بالا بزنید، بهترین کلاه کارآگاهی متن خود را به سر بگذارید. و آماده انجام کارهای تحقیقاتی شوید. در ادامه این مقاله توضیحاتی را در این زمینه ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

چطور مشتریان را راضی نگه داریم؟

برای نوشتن محتوای تبلیغاتی چه نکاتی وجود دارد؟

حوزه دیجیتال مارکتینگ و خصوصا کپی رایتینگ بسیار بزرگ و وسیع است. امکان ندارد بتوانید در مدت زمانی کوتاه نسبت به تمامی آنها اطلاعات کاملی بدست آورید. از همین رو در این مقاله تنها به معرفی 10 مورد از نکات مرتبط با محتوای تبلیغاتی می پردازیم.

*زمینه تبلیغات

فقط دانستن محصول یا مشاغلی که برایش نوشتید کافی نیست. شما به عنوان یک نویسنده متن، باید چشم انداز بلندی از کل زمینه تبلیغات داشته باشید.

تا زمانی که مسئولیت تک نسخه های پروژه را بر عهده ندارید، باید مطمئن شوید محتوای تبلیغاتی که می نویسید به طور منسجم با سایر عناصر کمپین همسو است.

به عنوان مثال، اگر برای نگارش محتوای صفحه فروش استخدام شده اید، مهم است درخواست کنید به تبلیغات، صفحه های مقصد و ایمیل هایی که قبل از آن، در طول آن و حتی بعد از آن قرار دارد، نگاهی بیندازید!

به این ترتیب، شما درک می کنید مشتری شما قبل از ورود به صفحه فروش، چه چیزی را می بیند، چه چیزهایی را تجربه می کند و از آن آگاه می شود… حتی می توانید اطمینان حاصل کنید واقعاً در همان صفحه حضور دارد یا نه.

این مسئله برهیچکس پوشیده نیست که شرکت ها هرگز نمی خواهند با چنین مسئله ای روبرو شوند. اینکه مشتری از طریق یک تبلیغ، یا حتی یک ویدئو محتوایی به سایت شان منتقل شوند اما هیچ ارتباطی صورت نگیرد. یا بدتر از آن، کاملا گمراه شوند. این مسئله نه تنها مشتریان را از سایت شان دور می کند، بلکه احتمال بازگشت آنها را به صفر می رساند.

در این مسیر بهترین راهکار این است؛ اگر مشتری به صفحه شما منتقل شد، رابطه مناسبی میان او و برند تجاری تان ایجاد کنید. این کار از طریق نوشتن محتوای تبلیغاتی مناسب و مرتبط با تبلیغات امکان پذیر است. اگر در دسترس نیستید، به هیچ عنوان بر روی آن مانور ندهید. ایده پردازی ها و طرح های تبلیغاتی و استراتژی خود را برای عملکرد هر چه بهتر خود در یک تبلیغ در مقابل مشتری بگذارید.

*آواتار کاربری مشتری

حتی اگر این یک جز مهم در هر برند باشد، شما متعجب خواهید شد که چگونه بسیاری از مشاغل خارج از کشور هنوز مشتری خود را مشخص نکرده اند.

آواتار یا شخصیت مشتری فراتر از داده های اساسی است که در تجزیه و تحلیل وب سایت شما مانند سن، جنسیت و موقعیت مکانی یافت می شود.

آواتار مشتری شما یک شخصیت واقعی است که شما آن را همانند یک فرد واقعی ایجاد، نامگذاری و تعریف می کنید. این ویژگی های شخصی و روانشناختی مشتری ایده آل شما را نشان می دهد. تا چالش ها، ترس ها، اهداف و علایق شخصی آنها.

هدف این است که بتوانید یک همدلی واقعی را به نمایش بگذارید و به طور موثر با آنها ارتباط برقرار کنید. نمایه آواتار مشتری با در نظر گرفتن یک فرد خاص، شعار بازاریابی “اگر سعی می کنید به همه بفروشید، به هیچکس نمی فروشید” را به سطح بعدی می رساند.

هر چقدر بتوانید در مورد مشتری خود شفافیت بیشتری کسب کنید، محتوای تبلیغاتی شما بهتر خواهد بود.

اگر مشتری شما مشخصات آواتار پروفایل را ندارد، چرا آنها را راهنمایی نمی کنید تا الف) ارزش افزوده خدمات شما باشند و ب) به شما در ارائه کارهای عالی کمک کنند؟

چگونه محتوای تبلیغ مناسب بنویسیم؟

*مدارک معتبر

هیچ کس مایل به خرید محصولات یا خدمات از rando jo-schmoe نیست …

مردم می خواهند مطمئن شوند که از چه کسانی خریداری می کنند. آیا قانونی و واجد شرایط فروش محصول ارائه شده به آنها هستند یا خیر!

اگر آنها خدمات حرفه ای ارائه می دهند، آیا آنها صلاحیت های تحصیلی مناسبی دارند؟

اگر آنها خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی می کنند، آیا مدرکی برای نشان دادن تجربه خود مانند مطالعات موردی و آموزش مربوطه دارند؟

اگر ظاهراً به دلیل کارشان شهرت داشته باشند، آیا در مطبوعات حضور داشته اند یا در هر رویدادی روی صحنه رفته اند؟

نکته را اینجا می گیرید.

اینها انواع اعتبارنامه ها و تقدیرنامه ها هستند که اقتدار شما یا مشتری شما را تثبیت می کنند و به شما کمک می کنند با محتوای تبلیغاتی شما اعتماد ایجاد کنند. و احتمال برخورد با دکمه سفارش را افزایش می دهد!

*داستان شروع فعالیت برند

اکنون بیش از هر زمان دیگری مشتریان می خواهند از برندهایی خریداری کنند که می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند. دیگر دوران کسب و کارهایی که با هویت عمومی و فقدان شخصیت همراه‌اند، گذشته است. مردم دیگر فقط «چی» محصول شما را نمی خرند بلکه «چرایی» را خریداری می کنند.

به همین دلیل باید برای شما مهم باشد که با ماجرای محصولی که برایش می نویسید آشنا شوید. تاریخچه آن چیست؟ چه چیزی باعث ایجاد آن شده است؟ چگونه ارزش های شرکت را نشان می دهد؟ مأموریت شرکت چیست و هدف محصول برای دستیابی به آن چیست؟

اگر آنقدر خوش شانس هستید که برای یک برند کاملاً ثابت قلم می نویسید، به احتمال زیاد یک راهنمای صوتی یا رهنمودهایی برای نام تجاری وجود دارد که می توانید برای کمک به نسخه خود درخواست کنید.

در غیر این صورت، کاری که من به شما توصیه می کنم انجام دهید این است که نه تنها برای درک دامنه کار و کارزار با مشتری خود تماس تلفنی برقرار کنید. بلکه همچنین وقت خود را برای پرسیدن پیام و داستان برند صرف کنید.

سوالاتی مانند: چرا کاری را که انجام می دهید شروع کردید؟ منشا تجارت شما چیست؟ اولین چیزی که می خواهید مردم در مورد شما بدانند چیست؟ بیانیه ماموریت شما چیست؟ میتواند کمک کننده باشد.

محتوای تبلیغاتی چگونه نوشته می شود؟

*پیشنهاد فروش منحصر به فرد

به احتمال زیاد، محصول یا خدمات مشتری شما اولین کالای موجود در بازار در نوع خود نیست. در حقیقت، احتمالاً صدها، یا حتی هزاران محصول یا خدمات مشابه محصولات شما در آنجا وجود دارد.

پس چرا کسی در رقابت، از شما خرید می کند؟ چه مشکلی را حل می کنید و چه هدفی به دستیابی بیشتر مشتری شما کمک می کند؟ این موارد معمولاً در بیانیه یا توضیحات USP در وب سایت برند آنها خلاصه می شود.

اگر مشتری شما بیانیه USP ندارد که به طور عمومی از آن استفاده می کند. احتمال دارد که آن را در اسناد شرکت بیابید.

اگر مشتری شما اصلاً جوابی ندارد. پس شما هستید که باید به برند وی بپردازید، یک تحقیق در مورد بازار انجام دهید و ایده هایی درباره چگونگی جایگاه محصول خود برای این کمپین پیشنهاد دهید.

اگر برای کمک به شما در این زمینه به یک تمرین نوشتن محتوای تبلیغاتی موثر نیاز دارید، می توانید با من تماس بگیرید. راهنمایی هایی در اختیار شما قرار خواهم داد.

*ویژگی های محصول و چارچوب ها

خوب، بنابراین این احتمالاً واضح ترین است! برای نوشتن در مورد یک محصول، باید دقیقاً بدانید که این محصول چیست و همه آنچه را که در آن وجود دارد … را شرح دهید!

مردم دوست دارند از جزئیات خاص آنچه می خرند بدانند! به عنوان مثال، اگر محصول شما یک کتاب آشپزی کامل با 25 دستور العمل رایگان است … مطمئن شوید که آن دستورها را در نسخه صفحه فروش خود ذکر کرده اید.

شاید شما در حال فروش یک ابزار لوکس Rose Quartz Gua Sha هستید که شامل یک کتاب الکترونیکی دقیق در مورد 10 تکنیک، به علاوه یک روغن مغذی برای صورت است…

ببینید با این کجا می روید؟ هر چقدر می توانید ویژگی ها و چارچوب خود را بیشتر کنید، بهتر خواهید بود!

*توضیحات مشتری

اکنون، این امکان وجود دارد که فقط هر صفحه فروش، توصیفاتی برای مشتری داشته باشد.

توصیفات مشتری تفاوت زیادی در روند تصمیم گیری ایجاد می کند…

آماری خیره کننده نشان می دهد، 92درصد مردم نظرات آنلاین را می خوانند. اثبات شده است که وجود توضیحات مشتری می تواند 62٪ درآمد را افزایش دهد! به همین دلیل است که کامنت مارکتینگ طرفداران زیادی پیدا کرده است.

بدیهی است … هرچه توضیحات بیشتر در صفحه فروش خود قرار دهید، بهتر است!

نکاتی برای محتوای تبلیغاتی

*قیمت

بله سوال اصلی که ذهن همه را درگیر خود کرده است، هزینه این کار چقدر است؟

به عنوان یک نویسنده محتوای تبلیغاتی، می خواهید از مشتری خود بپرسید که قیمت محصول به همراه سایر گزینه های طرح پرداخت موجود چیست.

اما، قبل از اینکه از این مورد در لیست چک خود استفاده کنید، باید ایده روشنی از ارزش این محصول داشته باشید.

به عنوان مثال، آیا این محصول دارای ویژگی های اضافی است که برندهای دیگر ندارند یا برای آنها هزینه اضافی دریافت می کنند؟ آیا این بسته یا بسته نرم افزاری است که به موجب آن دریافت ویژگی ها به صورت جداگانه هزینه بیشتری برای شما دارد؟

آیا این محصول با بهره مندی از مشتری شما در مقابل شخص دیگری، به چشم انداز پس انداز کمک می کند؟

اینها سوالاتی است که می خواهید بپرسید تا بتواند ارزش کلی محصول را تعیین کند تا چشم انداز شما بداند اگر در خارج از پنجره پیشنهاد خرید کنند یا اینکه به بازار جایگزین دیگری مراجعه کنند، چه مبلغی را باید بپردازند.

*مشخصات پیشنهاد

اکنون بر روی مهمترین جزئیات باید متمرکز شوید. تا نسخه ای از مشخصات فروش را بنویسید. اینها تمام جزئیاتی است که شما برای نوشتن محتوای تبلیغاتی خود نیاز دارید.

این شامل مشخصات تبلیغات، تخفیف و هر گونه کمبودی است که می تواند در صفحه استفاده شود. همچنین زمان مناسبی برای شفاف سازی جزئیات رسمی مانند شرایط تخفیف، مهلت درخواست، سوالات متداول، سیاست بازپرداخت و سایر پاداش های اضافی است که در آن گنجانده شده است.

هنگامی که مشخصات پیشنهادی را ترسیم کرده و از مشتری خود چراغ سبز می گیرید، وظیفه شماست که این مطالب را ادویه کنید و یک پیشنهاد داغ بنویسید! این زمانی است که می توانید به صدای برند و آواتار مشتری آنها را رو کنید تا شخصیتی به زمین اضافه کنید! خلاق باشید و آن را سرگرم کنید.

*جزئیات تحویل

مورد دیگری که معمولاً نادیده گرفته می شود، جزئیات تحویل است ..

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما شما باید دقیقاً نحوه، زمان و محل تحویل محصول را برای مشتری خود روشن کنید تا بتوانید آن را به وضوح به مشتریان خود منتقل کنید.

به عنوان مثال؛ آیا آنها بلافاصله اطلاعات ورود خود را از طریق ایمیل دریافت می کنند؟ کجا می توانند به مطالب خود دسترسی پیدا کنند؟ چه مدت باید منتظر بمانند تا محصول خود را دریافت کنند؟

به یاد داشته باشید، شما نمی خواهید جایی برای هرگونه سردرگمی مشتری بگذارید. بنابراین بهتر است جزئیات تحویل را در صفحه فروش وارد کنید. مانند بخش سوالات متداول … یا اینکه بخاطر اینکه در مراحل بعدی مشخص نبودند، به صلح می پردازید. چه انتظار می رود.