ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق یک فرصت موثر و کم هزینه برای کسب و کارها هستند تا بتوانند دیده شوند، نام تجاری خود را بهبود بخشند و منجر به تولید شوند. بنابراین ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق از اهمیت ویژه ی برخوردار است. موثرترین ویدیوهای تبلیغاتی آنهایی هستند که با اصول تبلیغاتی ساخته می شوند. در اینجا هشت روش نکته برای شروع ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق بیان می کنیم.

نکاتی برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی

1- قبل از شروع به ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق، مخاطبان خود را بشناسید

به جای ساخت یک آگهی ویدیویی برای عموم مردم، ابتدا باید گروه هدف ویدیو مشخص گردد. این گروه هدف می تواند  مشتری های موجود یا  افرادی باشند که با سرویس شما آشنا هستند، اما هرگز خریداری نکرده اند و با آنچه که انجام می دهید بیگانه هستند.

هر ویدئو مخاطبین مختلفی که از رقبای شما خرید می کند، را هدف قرار دهد. اینکار ممکن است با تغییرات جزیی اتفاق بیفتد از قبیل بازنویسی یک جمله یا مجموعه ای از ویدیوهای کاملا متفاوتی باشد که شیوه های مختلف زندگی و مناطق جغرافیایی را هدف قرار می دهند.

adsvideo2 e1585466801679 600x288 1 - ویدیوی تبلیغاتی موفق چه ویژگیهایی دارد؟

2- سریع به اصل موضوع بپردازید.

پنج ثانیه اول باعث موفقیت آگهی تبلیغی شما خواهد شد. یک راه بررسی دوباره این است که آیا ابتدا درست عمل کردید یا خیر. وانمود کنید که کل آگهی شما فقط پنج ثانیه طول می کشد. اگر چیزی از دست رفته است، مانند قیمت، آن را اصلاح کنید تا زمانی که موضوع اصلی خود را در پنج تانبه ابتدایی بگنجانید.

در حالی که ابتدا باید توجه تماشاگران را جلب کنید و آنها را به یک تماس نشویق کنید، بقیه آگهی باید آموزنده باشد و آنچه را که قبلا ذکر کرده اید را تقویت کنید، بدون اینکه تکراری باشد.

3-تیزر تبلیغاتی را کوتاه و ساده بسازید.

کاربران معمولا تبلیغات را رها می کنند تا به ویدیوهایی که در اصل میخواستند تماشا کنند، برسند. آگهی هایی خوب عمل می کنند که عموما بیش از ۳۰ ثانیه نیستند و کمتر از حداکثر زمانی است که اکثر مردم قبل از پریدن به محتوایی است که می خواستند توجه می کنند. تبلیغات ویدئویی طولانی که نمیتوان آنها را از بین برد، اغلب به دلیل ایجاد احساسات منفی با عث بدنامی میشوند.

برای استفاده بیشتر از تبلیغات ویدئویی کوتاه، مخاطبین را تشویق کنید  که با رفتن به وب سایت یا صفحه فرود از اطلاعات بیشتر یا کوپن تخفیف بهره مند گردند.

4-برای شناسایی یک مخاطب هدف، از لیست های بازاریابی استفاده کنید

از مشتریانی که از وب سایت شما دیدن کردند ولی به دلایلی خرید ننموذه اند لیست بازاریابی تهیه کنید. انتخاب از لیست های بازاریابی به عنوان یک مخاطب هدف، به دلیل نرخ بالای تبدیل و کم هزینه بودن، تصمیم گیری سودمند است. برای به حداکثر رساندن اثربخشی، انواع لیست های بازاریابی را بر مبنای محصولات و خدمات مشتریان بالقوه خود در گذشته ایجاد کنید.

علاوه بر این، این لیست بازاریابی به شما کمک می کند که شرکت خود را به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها در نظر داشته یاشند و در بلند مدت فروش را افزایش می دهد.

یوتیوب 1 300x217 - ویدیوی تبلیغاتی موفق چه ویژگیهایی دارد؟

5-تست صفحه تبلیغ تیزر تبلیغاتی در یوتیوب برای قرار گرفتن صفحه در Google AdWords

AdWords ویدئوی تبلیغاتی شما را قادر به نمایش در YouTube و سایتهای مشابه می کند، همچنین به کانال شما در YouTube اشاره می کند. شما باید هر دو گزینه صفحه نمایش مستقیم و کانال را امتحان کنید، زیرا هر دو می توانند سود مند باشند. در اغلب موارد، یکی از این گزینه ها سودمند خواهد بود، اما در عین حال، گزینه دیگر ممکن است با ارائه ترافیک قابل ملاحظه ای بیشتر باعث دیده شدن گردد.

6-استفاده از صدا در ویدیو در ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق

بسیاری از بینندگان YouTube  و سایتهای مشابه از این سایتها  استفاده می کنند در حالی که آنها کار دیگری را انجام می دهند و به ویدیو توجه زیادی نمی کنند. آگهی ویدیوی خود را با صدایی که می تواند خود یک آگهی رادیویی مستقل باشد، مجهز کنید.

به یاد داشته باشید که هدف اول از ساخت ویدیوها که سودآوری  است. به جای گذراندن وقت برای ساختن ویدئوی با تصاویر و گرافیک جذاب بیشترین انرژی  خود را برای ساخت صدای خوب بگذارید.

با یک بودجه کم،  یک گروه را برای تست مخاطبین هدف مختلف  برای مقاصد تبلیغاتی خود ایجاد کنید تا به بررسی و نظارت داده های اطلاعاتی بپردازند. استفاده از نتایج این گروه می تواند بسیار سودمند باشد.

7-مولفه های مختلف کلیپ تبلیغاتی خود را آزمایش کنید

برای هر یک از مخاطبین هدف، نسخه های متعددی از  ویدیوهای تبلیغاتی بسازید.سپس یک استراتژی قوی برای تست مولفه های مختلف این ویدیوها طراحی و اجرا کنید. در ادامه برای انتخاب بهترین ویدیو، یک سیستم ایجاد کنید که به شناسایی بهترین ویدئو به ما کمک کند. از آگهی ای که بیشترین امتیاز را گرفته است یک نسخه جدید بسازید. مجدد آن آگهی را انتخاب کنید، نسخه های جدیدی ازآن را بسازید و آن را با برنده قبلی مقایسه کنید. این چرخه را به اندازه کافی تکرار کنید تا داده های کافی برای بهترین تصمیم گیری فراهم شود.

پنج ثانیه اول از اهمیت زیادی برخوردار است. چون این زمان تعیین خواهد کرد که افراد بیشتری  آگهی  را کامل تماشا کنند. اولویت اول ۵ ثانیه اول است سپس صدا، دعوت به اقدام و موسیقی.

8-برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی موفق مخاطبین مختلف را در AdWords تست کنید

با یک بودجه کم،  یک گروه را برای تست مخاطبین هدف مختلف  برای مقاصد تبلیغاتی خود ایجاد کنید تا به بررسی و نظارت داده های اطلاعاتی بپردازند. استفاده از نتایج این گروه می تواند بسیار سودمند باشد.

رعایت نکات فوق کمک می کند تا با هزینه ای کم بهترین تبلیغ ویدیویی خود را بسازید و حداکثر بهره و سود را از آگهی تبلیغاتی خود ببرید.