متاسفانه در ایران شرکت، سازمان یا انجمن خاصی نداریم که به شکل دقیق آمار موفقیت و شکست در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات را بررسی کند. اما طبق تجربه، مطمئنم بیشتر از 60 درصد از کسب و کارهایی که به سراغ تبلیغات اینستاگرام می‌روند، در تبلیغات شکست خورده و ضرر می‌کنند!

چرا؟ چون آنها با اصول تبلیغات در اینستاگرام آشنا نیستند، نمی‌دانند به سراغ کدام پیج‌ها بروند، چه محتوایی بسازند، چه متنی منتشر کنند و اصلا از مخاطب‌شان در تبلیغ چه بخواهند. اینها دقیقا چیزهایی است که می‌خواهم در این مقاله به شما توضیح بدهم. پس با من همراه باشید.

لیست پیج های پربازدید اینستاگرام

در قدم اول باید برای تبلیغات، به سراغ یک پیج پربازدید و تبلیغاتی بروید. پس همین‌جا لیست پیج های پربازدید اینستاگرام را در اختیارتان می‌گذارم. البته پیشنهاد می‌کنم تا قبل از اینکه این مقاله را کامل نخوانده‌اید، به هیچ عنوان به سراغ تبلیغ کردن نروید.

 1. حسن ریوندی
 2. محمد امین کریم پور
 3. محسن ایزی
 4. حامد تبریزی
 5. کامی حسینی
 6. علی صبوری
 7. حمید آقا مشتی
 8. دوبلور
 9. حسن امیری
 10. سوری لند
 11. تی وی پلاس
 12. مورخان
 13. پرسپولیس
 14. ورزش ۳
 15. تکست کلوب
 16. اسرار پنهان
 17. راز جهان
 18. ذهن خلاق
 19. انیمیشن آرت
 20. مجله دانستنی
 21. آناشید حسینی
 22. محسن بروفر
 23. ارسلان قاسمی

دوستان عزیز، بازیگران، بازیکنان فوتبال و سلبریتی‌‎‌های زیادی در اینستاگرام هستند که مخاطبان بیشتری از پیج های درون این لیست دارند. اما در واقع اسامی بالا لیست پیج های تبلیغاتی اینستاگرام هستند که تبلیغات کسب و کار شما را منتشر می‌کنند، به همین دلیل نام دیگر پیج ها و اشخاص نامرتبط  را در آن قرار ندادم.

برای تبلیغات اینستاگرام، به سراغ کدام پیج برویم؟

اینکه برای تبلیغات اینستاگرام دقیقا به سراغ کدام پیج بروید، به چندین چیز بستگی دارد. اما مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توانم در مورد این سوال به شما بگویم، این است: ((برای تبلیغات به سراغ پیجی بروید که مخاطبانش به محصول، خدمات و برند شما علاقه‌مند باشد.))

این یعنی اگر می‌خواهید در اینستاگرام تبلیغ یک فروشگاه مانتو و لباس زنانه را کنید، بهتر است به سراغ یک پیج پربازدید فعال در حیطه آرایش یا آشپزی بروید. چرا که مخاطبان این پیج یعنی خانم‌ها، به محصولات شما علاقه زیادی دارند.

در این بین اگر محصول‌تان چیزی عمومی است، می‌توانید تبلیغ آن را در پیج‌های عمومی مثل آنهایی که بالاتر در لیست پیج های پربازدید اینستاگرامی نوشتم، منتشر کنید. مثلا یک دوره آموزش فن بیان را می‌توانید در پیج‌های عمومی تبلیغ کنید.

تعرفه قیمت تبلیغات در اینستاگرام

خب تا اینجا با بهترین پیج های اینستاگرام ایران برای تبلیغات آشنا شدیم و کمی هم در مورد اصول انتخاب پیج صحبت کردیم. اما اجازه بدهید به سراغ موضوع جذاب هزینه‌ها و قیمت‌ها برویم. ابتدا هزینه تبلیغات استوری 3 پیج پربازدید اینستاگرامی را در اختیارتان قرار می‌دهم تا یک دید کلی به دست بیاورید:

 • تبلیغات در استوری پیج آناشید حسینی با 1.1 میلیون فالوور: 7 میلیون و 500 هزار تومان،
 • تبلیغات در استوری پیج محسن بروفر با 1 میلیون فالوور: 1 میلیون و 400 هزار تومان،
 • تبلیغات در استوری پیج ارسلان قاسمی با 884 هزار فالوور: 11 میلیون تومان

همانطور که مشاهده می‌کنید، هزینه تبلیغات در اینستاگرام صرفا بر اساس تعداد فالوور تعیین نشده، بلکه اعتبار پیج، شناخته‌شده‌بودنش، موضوع و… آن هم تاثیر زیادی بر قیمت دارد.

در هر حال طبق تجربه، من پیشنهاد می‌کنم برای ابتدای کار به سراغ پیج‌هایی بروید که فالوورهای خیلی زیادی ندارند و می‌توانید برای هر تبلیغ، بین 100 تا 500 هزار تومان به آنها بپردازید. سپس، بعد از اینکه کمی در زمینه تبلیغات تجربه کسب کردید، پیج‌های بزرگ‌تر را امتحان کنید.

راستی یک نکته مهم: بعد از هر بار تبلیغ در یک پیج اینستاگرامی، ببینید چند فالوور به شما اضافه می‌شود؟ اگر در نهایت به ازای هر فالوور جدید بین 1 تا 4 هزار تومان هزینه پرداخته باشید، بازدهی تبلیغات در پیج مورد نظر خوب است. مثلا اگر به ازای 1 میلیون تومان تبلیغ، 1 هزار نفر فالوور گرفته باشید، یعنی پیج مورد نظر بازدهی خیلی خوبی برای‌تان داشته.

چه محتوایی برای تبلیغ منتشر کنیم؟

سوال بعدی: برای تبلیغ پیج اینستاگرام، چه محتوایی منتشر کنیم؟ راستش جواب دقیق این سوال باز هم به مخاطبان شما و البته پیجی که برای تبلیغ انتخاب کرده‌اید، برمی‌گردد.

مثلا اگر من بخواهم یک دوره آموزش موفقیت فردی را منتشر کنم، ترجیحم استفاده از یک ویدیو کوتاه انگیزشی برای تبلیغات است ولی اگر هدفم تبلیغ یک پیج اینستاگرام در حوزه آشپزی باشد، یک پست چند اسلایدی منتشر می‌کنم و چند محتوای جذاب پیج را در آن قرار می‌دهم.

درواقع هدفم این است که بگویم هر مخاطب به یک نوع محتوا علاقه دارد و شما به عنوان صاحب کسب و کار باید با شناختی که از مخاطبان‌تان دارید، در مورد محتوا هم تصمیم بگیرید.

جمله برای تبلیغ پیج اینستاگرام

و اما یکی از بخش‌های مقاله؛ جمله و متن برای تبلیغ پیج اینستاگرام. شاید برای‌تان جالب باشد بدانید خیلی از تبلیغات برندهای بزرگ که پشتش میلیون‌ها یا حتی میلیاردها تومان بودجه بوده، بازدهی خاصی نداشته‌اند. چرا؟ چون آنها نتوانسته‌اند مخاطبان را به انجام کار موردنظرشان ترغیب کنند. درواقع ممکن است تبلیغ شما دیده شود، از طرف مخاطبان به اشتراک گذاشته شده و بسیار ویروسی باشد. اما نتواند مخاطب را “تبدیل” به چیزی که می‌خواهید، کند!

اما چطور تبلیغ باید کاربر را تبدیل کند؟

بخش اعظم موفقیت‌تان در تبدیل مخاطب به خریدار یا هر چیز دیگری، به این برمی‌گردد که چه متن و جمله‌ای برای تبلیغ در نظر گرفته باشید؟ متن باید در عین اینکه برای مخاطب جذاب است، بتواند او را سریعا به انجام یک عمل وادار کند. مثلا تبلیغ پایین را ببینید:

جمله این تبلیغ آنقدر طولانی است که مطمئنا تعداد زیادی از مخاطبان اصلا حوصله خواندنش را نداشته و بدون توجه از آن عبور می‌کنند. اما در مقابل، تصویر پایین را مشاهده کنید:

جمله تبلیغاتی اینستاگرام این پست به خوبی نوشته شده، چرا که بسیار کوتاه است و به سرعت مخاطب را دعوت به انجام یک عمل می‌کند.

اگر دوست دارید جمله جذاب و تاثیرگذاری برای تبلیغ اینستاگرام خودتان بنویسید، می‌توانید از بخش خدمات، سفارش جمله تبلیغ نویسی بدهید تا در اسرع وقت یک جمله مناسب برای‌تان بنویسم.

کلام آخر

به عنوان کلام آخر: لطفا به هیچ عنوان تا قبل از اینکه محتوای خوبی در پیج اینستاگرام خودتان ندارید، تبلیغ نکنید! طبق تجربه‌ای که این چند سال در دنیای بازاریابی و تبلیغات دارم، پیشنهادم این است که حداقل قبل از تبلیغات بین 15 تا 30 پست ارزشمند با ظاهر مناسب در پیج داشته باشید.

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با اصول تبلیغات اینستاگرام آشنا شدیم، بهترین پیج های اینستاگرام ایران را شناختیم، در مورد قیمت تبلیغات اینستاگرام خواندیم و کمی از اهمیت جملات تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی باخبر شدیم. در نهایت اگر سوال و نظری دارید، در بخش نظرات منتظرم.