در انتهای سال 98، دیجی کالا یک فایل آماری عظیم در مورد فروشش در این سال منتشر کرد. این فایل آمار خیلی خوبی در مورد محصولات اینترنتی پرفروش به ما می‌دهد.

حالا می‌خواهم در این مقاله با توجه به آمار منتشر شده از طرف دیجی کالا، تجربه خودم و دیگر آمار در سطح وب فارسی و انگلیسی، بهترین کالاها برای فروش اینترنتی را به شما معرفی کنم. بعد از مطالعه این مقاله پرفروش ترین محصولات دیجی کالا و اینستاگرام را می‌شناسید. با من همراه باشید.

پرفروش ترین محصولات اینترنت 2021

نمودار پایین را مشاهده کنید:

در واقع این آمار در مورد “تعداد جستجوی کاربران در دیجی کالا” برای پیدا کردن محصولات مورد نظرشان بوده. می‌توان گفت با توجه به این آمار، پرفروش ترین محصولات اینترنت دیجی کالا، محصولات دسته موبایل‌ هستند! به همین دلیل هم هست که این سایت اینقدر برای رسیدن به صفحه اول گوگل روی کلماتی مثل خرید موبایل، تلاش و هزینه می‌کند.

علاوه بر موبایل، از جمله بهترین کالاها برای فروش اینترنتی که در دیجی کالا هم آمار فروش خوبی داشته‌اند، محصولاتی مثل هدفون‌ها هستند. مخصوصا که هدفون‌ و هدست علاوه بر پرفروش بودن، حاشیه سود خوبی هم داشته و می‌توانید برای فروش اینترنتی روی آنها حساب باز کنید.

بعد از این، نوبت به کنسول‌های بازی می‌رسد. البته دقت کنید که این آمار مربوط به سال 98 است و در سال 1400 بالا رفتن قیمت دلار، احتمالا باعث کاهش روند خرید کنسول‌های بازی شده. اما با این حال باز هم کنسول‌های بازی در ایران از محصولات پرفروش چه در دنیای وب و چه کسب و کارهای فیزیکی محسوب می‌شوند. کنسول‌ها هم اتفاقا حاشیه سود بالایی دارند.

علاوه بر آمار بالا، دیجی کالا آمار دیگری هم در مورد عرضه و تقاضای محصولات منتشر کرده که دید خوبی در مورد پرمصرف ترین کالاها در ایران به ما می‌دهد. تصویر پایین را مشاهده کنید:

طبق این تصویر:

 • لوازم جانبی غیر برقی،
 • لوازم جانبی الکترونیک،
 • کتاب و لوازم‌التحریر،
 • لوازم خودرو،
 • و لوازم مرتبط به حوزه بهداشت فردی

تقاضای زیادی داشته‌اند.

بهترین کالا برای فروش اینترنتی در اینستاگرام

 

متاسفانه یا خوشبختانه در اینستاگرام کسب و کاری به عظمت دیجی کالا نداریم که بتوانیم از آمارش برای بررسی بهترین کالا برای فروش اینترنتی استفاده کنیم. بنابراین مجبوریم به سراغ آمارهای دیگر برویم تا در نهایت آمار کالاهای محبوب را پیدا کنیم.

طبق آخرین آمار مربوط به سال‌های 2019 و 2020، تعداد کاربران اینستاگرام بیشتر از 1 میلیارد نفر است. از این تعداد مخاطب، حدود 35 درصدشان در بازه سنی 25 تا 34 و 30 درصد در بازه سنی 18 تا 24 بوده‌اند. بنابراین می‌توان گفت حدود 65 درصد از کاربران اینستاگرام، افراد 18 تا 34 ساله هستند.

البته این به معنی بی‌توجهی به دیگر آمار و سنین در این شبکه اجتماعی نیست، اما خب با توجه به اینکه به‌دنبال پرفروش ترین کالا برای فروش اینترنتی هستیم، بهتر است به سراغ آمارهای بزرگ و چشم‌گیر برویم. اگر هم بخواهیم آمار را از لحاظ جنسیت بررسی کنیم، خانم‌ها 51 درصد و آقایان نزدیک به 48 درصد از اینستاگرام را تشکیل داده‌اند.

با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت که محصولاتی مثل:

 • لباس،
 • کیف،
 • کفش،
 • لوازم آرایش،
 • آکسسوری،
 • لوازم دکور منزل و محل کار،
 • لوازم جانبی،
 • لوازم خانگی،
 • ساعت مچی،
 • و صنایع دستی

از جمله پرفروش ترین محصولات اینترنتی در اینستاگرام محسوب می‌شوند.

آیا به اقیانوس قرمز وارد شویم؟

در دنیای کسب و کار دو کلمه بسیار مهم وجود دارد:

 • اقیانوس آبی
 • اقیانوس قرمز!

منظور از اقیانوس قرمز، بازاری است که بسیار رقابت در آن بالاست و منظور از اقیانوس آبی، بازارهای کم رقابت است. اما این چه ربطی به مقاله پرفروش ترین کالای اینترنتی دارد؟

در واقع خیلی از صاحبان کسب و کاری که می‌فهمند بازار محصولاتی مثل موبایل، کنسول بازی و… چقدر داغ است، سریعا برای ورود به آن اقدام می‌کنند. اما خب قبل از این اقدام اگر نکات مهم در مورد اقیانوس آبی و قرمز را ندانید، احتمالا مثل همین صاحبان کسب و کار شکست می‌خورید.

ببینید، در اینترنت و مخصوصا در رقابت سئو، وارد شدن به یک بازار پررقابت بسیار هزینه‌بر و زمان‌بر است. شاید شما در نگاه اول تصور کنید که خب الان محصولات پرفروش را می‌شناسم و وارد بازارش می‌شوم. اما باید بگویم که اگر زمان کافی، بودجه کافی و حتی تخصص یا تیم مناسب را نداشته باشید، بهتر است به جای این بازارها به بازارهای خلوت یا همان اقیانوس‌های آبی فکر کنید. چراکه در بازارهای کم‌رقابت شما زودتر رشد می‌کنید و حتی می‌توانید از سود به دست آمده در بازار، برای رشد در دیگر بازارها کمک بگیرید.

به زبان ساده: ورود به رقابت در محصولاتی مثل موبایل و کنسول، به معنی رقابت کردن با غول‌هایی مثل دیجی کالا است. بنابراین اگر پشتوانه درست و حسابی نداشته باشید، قطعا وارد بازار می‌شوید، بازدهی نمی‌گیرید و با ضرر مالی از آن خارج خواهید شد.

بنابراین قبل از اینکه وارد این بازارها شوید، حسابی در مورد شرایط بازار آنها، منابع خودتان، مزیت رقابتی که نسبت به رقبا دارید و… فکر کنید تا در اواسط مسیر به مشکل نخورید.

نکته: برای اینکه در مورد مبحث استراتژی قرمز و آبی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنم حتما کتاب استراتژی اقیانوس آبی از انتشارات آریانا قلم را مطالعه کنید. این کتاب اطلاعاتی بسیار مهمی در مورد این استراتژی به شما می‌دهد.

کلام آخر

به عنوان کلام آخر: این چند سالی که در دنیای وب فعالیت می‌کنم، بارها با کسب و کارهایی روبرو شده‌ام که محصولات خیلی خاص و نه‌چندان شناخته شده‌ای را می‌فروشند، اما آمار فروش و حاشیه سود بسیار بالایی دارند. بنابراین تصور نکنید که برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق، باید به دنبال پیدا کردن بهترین کالا برای فروش اینترنتی باشید.

علاوه بر این طبق تجربه پیشنهاد می‌کنم بیش از حد زمان‌تان را برای پیدا کردن محصول صرف نکنید، چون خیلی‌ها را دیده‌ام که سال‌ها زمان‌شان را صرفا به بهانه نبود محصول مناسب هدر می‌دهند. بنابراین حتی در حد یک شروع کوچک با محصول ساده هم که شده مسیر را شروع کرده و در آینده بر حسب نیاز، تغییر کنید.

خب به انتهای مقاله رسیدیم. در این مقاله با هم به‌شکل آماری و دقیق، بهترین کالا برای فروش اینترنتی و پرفروش ترین کالاهای اینستاگرامی را بررسی کردیم. در نهایت اگر تجربه‌ای در فروش محصولات پرفروش یا حتی کم فروش داشتید، خوشحال می‌شوم که آن را در بخش نظرات مطرح کنید. با آرزوی موفقیت.