آیا برای تجارت خودم باید یک برند شخصی بسازم، یا نیاز به یک برند تجاری دارم؟ این سوالات ممکن است ذهن شما را درگیر کرده و نتوانید یک تصمیم صحیح بگیرید.

یک برند شخصی با توجه به خصوصیات شما ساخته می‌شود؛ شخصیت شما، سبک زندگی شما و علایق شما.

این بدان معناست که در حقیقت شما تجارت خود را با نام خود انجام می دهید. این کار ویژگی های مثبت و منفی خود را دارد و ما در این محتوا آنها را مرور خواهیم کرد.

یک برند تجاری مربوط به هویت و داستان تجارت و شرکت شما می‌باشد.

این مورد معمولاً به این معنی است که باید یک برند تجاری برای داستان تجارت خود ایجاد کنید که مستقل از نام شخصی شما باشد. باز هم مانند برند شخصی، جوانب مثبت و منفی وجود دارد که در این محتوا این موارد زیر را پوشش خواهیم داد.

ایجاد یک برند شخصی آسان تر از همیشه

ساخت مارک شخصی آسانتر از همیشه است، خصوصاً با ابزارهایی که اینترنت که بصورت آنلاین در اختیار ما قرار داده است. بین وب سایت های شخصی و حساب های شبکه‌های اجتماعی، ایجاد یک برند شخصی آسان تر از یک برند تجاری است.

هر چه سریعتر بتوانید اهمیت تبدیل به یک برند شخصی و نیاز به برقراری ارتباط با مخاطبان خود را بدانید، زودتر نتیجه مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

همچنین هر چقدر رسانه‌های اجتماعی را بیشتر به تجارت و برند خود مرتبط کنید، پیشرفتتام سریعتر رخ می‌دهد.

اما چند دلیل وجود دارد که ممکن است بخواهید از این امر جلوگیری کنید، بنابراین در ادامه محتوا با ما همراه باشید.

برند شخصی

 

جوانب مثبت برند شخصی

برند های شخصی انعطاف پذیر هستند. مارک های شخصی به طور معمول از نام صاحب مشاغل برای برند تجاری، وب سایت و پیشنهادات استفاده می کنند (خواه محصول باشد یا خدمات). این بدان معناست که اگر تمرکز شما تغییر کند و شما چیزی متفاوت از آنچه برای شروع کار پیشنهاد داده اید ارائه دهید، می توانید پیشنهادات خود را بدون نیاز به تغییر نام شغل خود تطبیق دهید.

مارک شخصی به افراد بیشتر از مادیات اهمیت داده و این برند ها حاضر نیستند به خاطر پول روابط خود را تحت تاثیر قرار دهند. آن ها می دانند که تمرکز روی افراد تنها راه موفقیت آنهاست و این که ارتباطات خوب می‌تواند موفقیت شخصی و حرفه ای را تضمین کند.

اگر می خواهید حرفه ای صحبت کردن را توسعه دهید، برند شخصی ایده آل است. پیوند دادن نام شما با حوزه تخصصتان کار سختی است، اما وقتی این کار را انجام دادید، خواهید دید که دیگران می خواهند از برند و موفقیت شما بشنوند.

مارک شخصی و تجارت یک نفره

مارک های شخصی معمولا مناسب برای “تجارت یک نفره” است. اگر شما یک هنرمند ، نویسنده یا مربی حرفه ای باشید، یک برند شخصی قدرتمند باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد و چشم اندازهای جدید و علاقمند را به خود جلب می کند. برند شخصی نگران این نیست که شخصیت خود را نمایش دهد. او بدون واهمه حرف می زند و حتی ممکن است بعضی وقت ها ناامید و دلسرد شود. مارک‌های شخصی اجازه می دهند که مخاطبان آن ها شخصیت واقعیشان را ببینند چون در این صورت قابل اعتمادتر به نظر می‌آیند.

برند شخصی می داند که چه چیزی برای مشتریان، شرکا، جامعه و دوستان مناسب بوده چه پیشنهادی ارائه دهد. نقاط قوت و ضعف خود را می داند. برند شخصی می داند که چگونه صحبت کرده و چه چیزی باعث اوج گیری او می شود.

 

ویژگی های منفی

 

نام شخصی شما آنچه را انجام می دهید بیان نمی کند. شما باید نام شخصی خود را با آنچه انجام می‌دهید مرتبط کنید. این کار باید با یک برچسب قوی روی همه کارهایی که انجام می دهید و به طور مداوم انجام شود. همچنین می توانید با نوشتن پست های وبلاگ، انجام مصاحبه ها، ایجاد پست های رسانه های اجتماعی و رزرو وبینارها در زمینه تخصص خود، آنچه را با نام شخصی خود ارائه می دهید، مرتبط کنید. شما باید این کار را انجام دهید تا افراد نام شما را با آنچه می خواهید برای آن شناخته شوید، مرتبط نکنند.

فروش مشاغل با برند شخصی کار سختی است. البته وقتی تازه کار را شروع می کنید ، چه کسی به فکر فروش است؟ اما اگر گمان می کنید که حتی احتمال فروش محصول توسط      شما در آینده وجود دارد، باید در ایجاد یک برند شخصی تجدید نظر کرده و به جای آن روی یک مارک تجاری کار کنید.

 

ویژگی‌های مثبت و منفی برند تجاری

ایجاد یک برند تجاری شما را وادار می کند تا از طریق برنامه های خود برای تجارت خود فکر کنید. وقتی صحبت از کسب و کار است، باید به این فکر کنید که مشتری ایده آل شما کیست، چه پیشنهادی را می دهید و شغل شما برای چه کسانی شناخته خواهد شد. طی کردن این فرآیند به شما کمک می کند دیدگاهی را برای مکانی که می خواهید شغل خود را انتخاب کنید و از نام و نشان تجاری شما فراتر رود، ایجاد کنید.

 

مارک های تجاری به شما امکان می دهند که موقعیت تجاری خود را معرفی کنید. هیچ محدودیتی در مورد کلماتی که استفاده می کنید وجود ندارد، بنابراین باید چند مورد پیدا کنید که بیانگر تجارت شما باشد. نوع ایده آل برند تجاری این است که مشتری آنچه را که پیشنهاد می کنید به محض شنیدن نام کسب و کار شما درک کند.

مارک های تجاری راحت تر می فروشند. اگر چیزی ساخته اید که با نام شخصی ارتباطی نداشته باشد، فروش آن به اشخاص دیگر ساده تر خواهد بود. در حقیقت اگر یک تجارت نامگذاری شده توسط یک شخص باشد و آن شخص دیگر در آنجا نباشد، استفاده از نام تجاری شخصی مناسب نیست و باید آن را به یک نام تجاری تغییر داد.

دقت نمایید اگر علایق شما تغییر کند، مارکهای تجاری انعطاف پذیر نیستند. اگر تصمیم دارید محصولات خود را تغییر دهید و چیزهای کاملاً متفاوتی ارائه دهید، ممکن است لازم باشد در صورت عدم ارتباط نام شغل با کار جدید، کار را با نام تجاری دیگری شروع کنید. معمولاً می توانید نامی را بیابید که زمینه کلی محصولات و خدمات شما را در بر می گیرد.

منبع