همه ما از دوران نوجوانی هدفی را در نظر میگیریم و تلاش میکنیم تا با استفاده از آن به کسب درآمد برسیم. درواقع به دنبال راهی برای پیدا کردن پول و درآمد زیاد هستیم، اما کلید راه در این است که بتوانیم کاری مرتبط با علایقمان دست و پا کنیم. با توجه به این مسئله که کپی رایتینگ در طی سال‌های گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده، آیا تاکنون با خود فکر کرده‌اید که یک کپی رایتر حرفه‌ای شوید؟ تاکنون برای راه‌اندازی شغلی که به آن علاقمند هستید تلاش کرده‌اید؟ باید بدانید این سوالات بیخیال‌ترین افراد را نیز به چالش می‌کشاند به همین دلیل است که آگاهی و پیدا کردن الگویی که ما را در این مسیر راهنمایی کند بسیار حائز اهمیت است. با توجه به این مسئله در این مقاله درنظر داریم روش‌هایی را که منجر به کسب درآمد فریلنسر می‌شود خدمت شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مسیر کسب درآمد فریلنسر را بشناسید

قدم اول: خدمات خاص برای فروش را شناسایی کنید

شما به عنوان یک فریلنسر باید این توانایی را در خود تقویت کنید که ایده‌های مفید تجاری را پیدا کرده و در وب‌سایت های مختلف با قیمت نسبتا پایین به فروش برسانید. به عنوان مثال اگر شما برنامه‌نویسی میدانید و از کدنویسی نیز سردرمی‌آورید میتوانید کاره‌ای را با این مضمون ایجاد کنید:

« من میتوانم وب‌سایت وردپرس شما در مدت زمان 24 ساعت تنظیم کنم و برای انجام این کار تنها 100 هزارتومان دریافت خواهم کرد.»

در واقع شما برای فروش این خدمت؛ قیمت، زمان تحویل و حتی نوع خدمتی که ارائه میدهید را نیز مشخص کرده‌اید. این به افراد نشان میدهد که تا چه اندازه میتوانند به شما اطمینان کنند و با توجه به این قیمت چه خدماتی را میتوانند از شما انتظار داشته باشند.

با مسیر کسب درآمد فریلنسر آشنا شوید

قدم دوم: اشتراک گذاری پیشنهاد در شبکه‌های اجتماعی

به عقیده بسیاری از متخصصان و فعالان این صنعت؛ اشتراک‌گذاری تاثیر بسیار زیادی در کسب درآمد فریلنسر خواهد داشت. هر چند که این قدم از نظر روانشناختی بسیار آسان و در عین حال فوق‌العاده سخت است. در واقع شما باید با از یک اسکریپت استفاده کرده و پیشنهاد خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این اسکریپت میتواند با مضمون زیر باشد:

« سلام دوستان؛

من این توانایی را دارم که با هزینه‌ای معادل 100 هزارتومان، تنظیمات وب سایت وردپرس شما را به طول کامل در مدت زمان 24 ساعت انجام دهم. اگر به وب‌سایت نیاز دارید؛ اعم از وبلاگ شخصی، نمونه کار عکاسی، وب سایت شرکت و… من میتوانم طراحی و ساخت آن را برعهده گیرم. حتی اگر نمیدانید که چگونه کسب و کاری برای خود دست و پا کنید من آماده‌ام تا در کل مسیر راه شما را راهنمایی نمایم. با من تماس بگیرید و در مدت 24 ساعت وب‌سایتی کامل و فعال شده تحویل بگیرید. وب سایت‌هایی که من طراحی میکنم ویژگی‌های زیر را شامل می‌شوند:

– میتوانید به راحتی آنها را بروزرسانی کنید.

– رتبه بسیار خوبی در میان موتورهای جستجوگر گوگل بدست می‌آورند.

– امکان ارسال لینک سایت شما برای دیگران وجود دارد.

این یک تبلیغ است و شما تمامی این خدمات را میتوانید تنها با پرداخت 100 هزارتومان دریافت نمائید. با توجه به اینکه هزینه انجام این کار توسط دیگران سرسام آور است. این کار میتواند یک معامله دو سر برد محسوب شود.»

گروه های دوستانه ارسال پیشنهاد فریلنسری

گروه های دوستانه ارسال پیشنهاد فریلنسری

قدم سوم: ارسال پیشنهاد در گروه‌های دوستانه

در این قسمت شما با ارسال پیشنهاد خود در گروه های دوستانه میتوانید راه جدیدی را به منظور افزایش درآمد در پیش گیرید. درواقع این پیشنهاد باید با مضمون « انجام تنظیمات وب سایت وردپرس شما در مدت زمان 24 ساعت» باشد. هر چند که ارسال این پیشنهاد در هر گروهی نمیتواند نتیجه دلخواهی را با خود به همراه داشته باشد. از همین رو برخی از گروه های مفید را خدمت شما معرفی میکنیم:

 • گروه های کارآفرینی که مختص افراد کارآفرین است.

 • گروه های عکاسی؛ افرادی که خواهان انتشار عکس‌های گرفته شده خود هستند.

 • گروه‌های راه‌اندازی مشاغل نظیر استارت‌آپ ها

 • گروه های فریلنسر

نکته مهم اینجاست در بسیاری از موارد به طور ناخواسته پیشنهادات شما در لیست اسپم گروه قرار میگیرد به همین دلیل میتوانید از اسکریپت استفاده کرده و سپس پیشنهاد خود را در گروه‌ها ارسال نمائید. این پیشنهاد میتواند به شرح زیر باشد:

«اگر میخواهید یک وب‌سایت شناخته شده داشته باشید؛ من میتوانم این کار را برای شما انجام دهم و در مدت زمان 24 ساعت یک وب سایت کامل وردپرس را تنها با 100 هزار تومان برای شما تنظیم نمایم. شما به هر وب‌سایتی که نیاز داشته باشید اعم از وبلاگ شخصی، نمونه کار عکاسی، وب سایت شرکت و… میتوانید با من تماس بگیرید و در مدت زمان 24 ساعت وب سایت مورد نظرتان را تحویل بگیرید. وب سایت هایی که من طراحی میکنم ویژگی‌های زیر را دارا می باشند:

 • به راحتی بروزرسانی می شوند.
 • رتبه بندی خوبی در موتورهای جستجوگر گوگل دریافت می کنند
 • امکان ارسال لینک سایت شما برای دیگران وجود دارد.

این یک تبلیغ است و هزینه ای که برای انجام این خدمات دریافت می شود تنها 100 دلار می باشد. دقت داشته باشید این هزینه در مقابل هزینه‌های سرسام‌آور بازار بسیار معقول است. از همین رو اگر سوالی ذهن شما را مشغول کرده، سعی کنید با من تماس بگیرید من شما را در این راه راهنمایی میکنم.

قدم چهارم: ارسال پیشنهاد در سایت های فریلنسری 

سایت های فریلنسری بسیار در ایران هست. شما می توانید با توجه به تخصص و مهارت خود پروژه مدنظر خود را درسافت کنید. درواقع شما باید با توجه به فهرست داده‌ها، خدمات، کالاها یا شغل مورد نظر خود را جستجو کنید و در نهایت به آن چیزی که مدنظر دارید برسید. به همین دلیل است که شما میتوانید پیشنهاد خود را در این سایت ها ارسال کنید و مطمئن باشید که تبلیغات شما نتیجه داده و در نتیجه موفق به کسب درآمد فریلنسر خواهید شد. آگهی گذاشتن در این وبگاه بسیار آسان و البته رایگان است.

نکاتی برای کارآفرینان تازه کار

اگر به دنبال آگاهی از چگونگی کسب درآمد فریلنسر هستید؛ باید بدانید نکات مهمی وجود دارد که میتواند در این راستا به شما کمک کند. از جمله این نکات عبارتند از:

 • ساده بیاندیشید

به طور کلی اگر به افراد باهوش نگاه کنید؛ متوجه خواهید شد که آنها هرگز خود؛ چیزی را شروع نمیکنند زیرا همه چیز سرنگون خواهد شد. پس سعی کنید در ابتدا با کمترین مقاومت فقط به دنبال انجام کاره‌های ساده با قیمت‌هایی ساده و پایین باشید.

 • خودتان را مسخره نکنید

به عنوان یک فریلنسر همواره سوالاتی نظیر « با ارسال این کار کارفرما مرا چگونه قضاوت میکند؟»، «اگر نتوانم بیشتر از 10 امتیاز جمع کنم چه میشود؟»، «اگر در این آزمایش شکست بخورم چه خواهد شد؟» هیچوقت به خودتان خیلی سخت نگیرید. اگر بر این باورید که مردم توجه زیادی به شما دارند به سراغ آرام کردن جهنمی که برای خودتان ساخته‌اید باشید. واقعیت این است که هیچکس به اندازه خودتان به شما توجه ندارد.

 • نیازی به برنامه‌ریزی تمام جوانب نیست

تمام کاری که شما به عنوان یک فریلنسر انجام می دهید این است که بدانید مردم به چیزی نیاز دارند و سپس به دنبال فراهم کردن آن نیاز بروید. اگر توانستید در مدت زمان 10 ساعت کار را به پایان برسانید همه چیز خوب است. اما اگر نتوانستید موفق شوید نباید فلج شوید و احساس پوچی کنید. همه افراد با کارهای غیرمترقبه و غیرمنتظره روبرو می شوند و هیچکس توانایی برنامه ریزی تمامی جوانب را ندارد. حتی اگر برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشید خواهید دید که هرگز به سراغ شروعش نخواهید رفت.

 • تنها به افزایش قیمت اکتفا نکنید

به گفته بسیاری از افراد، فریلنسرها هیچگاه نمیتوانند درآمد خوبی داشته باشد و همواره از آنان به عنوان افرادی فقیر و ناکامان یاد می شود. آنها براین عقیده‌اند که فریلنسرها حقوق معینی دریافت نمی کنند پس فقیرند. در وهله اول باید این دسته از افراد را لعنت کنید. شما باید به خودتان یادآور شوید: « من از صفر شروع کرده‌ام و با کسب تجربه به مرحله‌ای خواهم رسید که تنها افراد سرشناس با من کار خواهند کرد و سیل زیاد مشتریانم باعث می شود که ندانم به کدام پاسخ دهم» این دسته از افراد که چنین روحیه‌ای دارند واقعا عالی هستند و نه تنها به افزایش قیمت و کسب درآمد فریلنسر فکر میکنند بلکه به دنبال افزایش کیفیت خدمات خود نیز هستند.

کلام آخر

اگر به عنوان یک فریلنسر فعالیت می کنید؛ باید بدانید که راه سخت و پرپیچ و خمی را پیش رو دارید. شما باید به این فکر کنید که کسب درآمد فریلنسر نسبت به سایر افراد سخت تر است. و نکته اینجاست که کسب اولین درآمد به مراتب سخت تر خواهد بود. به همین دلیل است که در این مقاله برخی از نکات و روش‌هایی که میتواند شما را به خواسته‌تان برساند را خدمتتان شرح دادیم. با امید اینکه شما را در این راه یاری کرده باشیم.